Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: Uwaga na fałszywe faktury

Plus: Uwaga na fałszywe faktury

LuiN 20 Października 2015 16:54

8 1

Operator sieci Plus zarejestrował zgłoszenia od osób, które otrzymały wiadomości poczty elektronicznej będące próbą oszustwa - wiadomości zatytułowane Twoja Zielona faktura Plus nr: [EME/FAKTURA/........].






Wiadomości te mają załącznik, w których znajduje się potencjalnie szkodliwe oprogramowanie. Fałszywe wiadomości można rozpoznać poprzez to, że zawierają załącznik o rozszerzeniu zip. Plus wysyła wyłącznie e-faktury z plikami pdf.

Informujemy odbiorców takich wiadomości, że Polkomtel sp. z o.o. nie jest ich rzeczywistym nadawcą oraz, że nie zostały one wysłane z serwerów znajdujących się pod kontrolą naszej firmy. Przestrzegamy odbiorców takich wiadomości przed otwieraniem załączników oraz przed dokonywaniem płatności na podstawie tych wiadomości. Dla bezpieczeństwa taką wiadomość należy usunąć bez otwierania załączników, a na komputerze mieć zainstalowany aktualny program antywirusowy - czytamy w komunikacie sieci.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: plus | e-faktura

w sumie: 22
  • 2

    3.  2015-10-20 17:42:13

    2, Mila89 - no komunikat Plusa z drobnymi tylko korektami. Co według Ciebie należałoby dodać?

  • -2

    4.  2015-10-20 17:45:25

    @3 podejsc szerzej do tematu... opisać zjawisko naciagania klientow poprzez wysylanie falszywych emili napisać ze PolkomtelU poprzez spolke powiazana zdobyl ost 1 blok 800Mhz ze ZSŻ wyprowadza pieniedze na Cypr itd

  • 4

    5.  2015-10-20 17:46:52

    4, Mila89 - ...ok, nie było pytania.

  • 1

    6. ~Kris  2015-10-20 17:51:44  host: apn-37-7-161-86.dynamic.gprs.plus.pl

    @4 Widze że masz ból d**y nie z formą a treścią, gdzie masz naciąganie skoro to nie plus wysyła te faktury...

  • 2

    7. ~ola  2015-10-20 18:27:28  host: ip-5-172-234-105.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    szkoda że nie można nadpłacić FV plusa do końca umowy, w zamian za uwolnienie numeru... szał ten lyder

  • -2

    8.  2015-10-20 18:33:32

    7 - w Plej pewnie można. co?

  • -1

    9. ~black  2015-10-20 19:16:14  host: user-94-254-209-38.play-internet.pl

    @8 w play można bo tam jest za darmo, a do nie których usług to play dokłada wycieczki zagraniczne bo to taka sieć the best;)

  • -1

    10. ~Gustav  2015-10-20 21:38:58  host: 093105178149.dynamic-ww-1.vectranet.pl

    Oj, dobrze, że ostrzegają. Dzięki temu kilku czy więcej klientów Plusa nie da się różnej maści oszustom i uniknie problemów.

  • -2

    11. ~Czekon  2015-10-20 22:30:14  host: ebq229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ostatnio takie tematy dotyczyły Ornage, teraz widzę, że "dobrano" się do Plusa, ale na szczęście zagrożenie jest wykryte i powinno to pomóc. Dobrze, że Plus informuje o takich przypadkach.

  • 2

    12. ~  2015-10-20 23:05:32  host: apn-5-172-252-158.dynamic.gprs.plus.pl

    #11: Szkoda, że Plus nie informuje, że mając salonowe ustawienia smartfona można bez fałszywych "zielonych faktur" "dorobić" się rachunku miesięcznego w wysokości np 1000zł nic o tym nie wiedząc. Wszystko to "dzięki" dodatkowym opłatom za video streaming po stawce 0,49gr/min, które Plus jako jedyny operator pobiera. W taki sposób można sobie zupełnie niechcący nabić np 300zł za jednodniowe słuchanie radia internetowego. Sprawa dotyczy wszystkich abonentów Plusa. Cóż, ani Witek ani LuiN nie uznali tego za temat wart uwagi i wolą pisać o niczym, bo każdy kto choć raz skorzystał z zielonej faktury wie, że jest ona przesyłana jako nie spakowany plik z rozszerzeniem pdf a nie zip. Natomiast to, że ktoś może stracić dużo więcej??? Co tam... drobnostka.

  • 0

    13.  2015-10-21 09:20:21

    Luin: po dwóch ostatnich cyfrach z nicka wywnioskowałbym, że nie ma sensu odpowiadanie na pytania, bo to generacja Y.

  • 0

    14. ~  2015-10-21 10:27:30  host: user-46-112-119-215.play-internet.pl

    Dlaczego ktokolwiek wysyła faktury e-mailem? Nie lepiej, żeby abonent otrzymywał tylko powiadomienie z informacją, że faktura nr X na kwotę Y PLN jest do pobrania w EBOK
    albo udostępnić Invoobill i klient miałby dostęp do faktury oraz wypełnionego formularza przelewu w systemie transakcyjnym swojego banku?

  • 0

    15.  2015-10-21 10:30:10

    A dlaczego nie? Pocztą przysyłali faktury, to także pocztą przychodziły fałszywe... Czy dlatego należy rezygnować, bo ktoś - sorry - głupi jest nie czytając co mu przysyłają i potem sobie problemy robi z głupoty?

  • 0

    16.  2015-10-21 11:41:43

    @15 tu nie chodzi o fałszywe dane na fakturze a o szkodliwe oprogramowanie. Dlaczego głupi jest ktoś kto dobrze spreparowaną wiadomość odbiera jako właściwą?

  • 0

    17. ~  2015-10-21 12:43:42  host: n29-02-05.opera-mini.net

    ja mam w Plus abonament i nic mnie nie obchodzi czy faktura jest prawdziwa czy nie,mam Polecenie Zapłaty wydane dla Plusa i bez sprawdzania faktury sama się opłaci,prawdziwy Plus pobierze kase za fakture, a ja to tylko później mogę sprawdzić w histori rachunku bankowego, jak ktoś myśli to nie straszne są mu oszustwa

  • 0

    18. ~  2015-10-21 12:49:06  host: n29-02-05.opera-mini.net

    nawet faktur nie trzeba sprawdzać jak jest Polecenie Zapłaty, wystarczy sprawdzić saldo konta bankowego albo w Plusie i wszystko jasne, a fakture można zignorować,no ale jak ludzie wolą płacić na zasadzie kopiuj wklej to ok, ich wybór, ja wolę żeby rachunki płaciły się same to bezpieczeństwo i wygoda

  • 0

    19.  2015-10-21 13:23:01

    PiotrM - a uważasz, że to takie trudne do rozróżnienia jest? Uwierz - nie jest. Nawet jeśli mi, abonentowi Plusa, przysyłają taka wiadomość dot. faktury z Plej, od razu widać, ze to fałszywa wiadomość ;-) Jeśli wiec ktoś, kto nie jest abonentem coś takiego otwiera, jeśli ktoś kto już wcześniej odbierał prawdzie i otworzy fałszywą... No jak to nazwać jak nie głupotą? A jeśli to głupota, to głupi to robi ;-)

  • 0

    20.  2015-10-21 13:24:02

    17 - jeśli nie interesuje Cię co jest w fakturze, co jest w billingu - OK. Możesz mieć takie podejście. Ja mam w zwyczaju sprawdzać za co płacę ;-)

  • 0

    21. ~Kandler  2015-10-25 07:47:42  host: aarj90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Też sprawdzam faktury oraz przelewy, ale to dobrze, że Plus informuje o takich zagraniach, tym bardziej, że czasami otwarcie załącznika w postaci faktury jest potencjalnie niebezpieczne.

  • 0

    22.  2015-10-29 14:41:02

    Szkoda ze dopiero teraz dowiedzialem sie o takim zlodziejstwie po fakcie. Teraz mam zajeta przez komornika spora kwote. Ktorej nie odzyskam. Okradli starego dziadka. Niech te pieniadze przeznacza na leki z Apteki sobie i swoim najblizszym.

Dodaj swoją opinię