Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: usługa nielimitowanego internetu w niskich abonamentach

Plus: usługa nielimitowanego internetu w niskich abonamentach

sirmark 20 Sierpnia 2014 17:12

13 15

Od 20. sierpnia Plus wprowadza usługę nielimitowanego Internetu LTE w swoich dotychczasowych najniższych abonamentach.



Od dziś Internet Power LTE, czyli nielimitowany Internet w technologii LTE, będzie dostępny w Plusie także w dwóch najniższych abonamentach za 29,90 i 49,90 zł miesięcznie. Korzystanie z tej oferty możliwe jest przez całą długość umowy - przez pierwsze pół roku obowiązywania umowy usługa jest całkowicie za darmo, a później kosztuje 10 zł miesięcznie.




Podobnie jak we wszystkich pozostałych taryfach Power LTE także teraz wprowadzone zostają klasy serwisu, które pozwalają na lepsze zarządzanie jakością sieci w sytuacji jej obciążenia pod daną stacją. Aż do wyczerpania pakietu podstawowego transfer danych odbywa się z maksymalną dostępną prędkością Internetu, natomiast po jego wyczerpaniu, jeśli użytkownik jest w zasięgu LTE nadal może bez żadnego limitu korzystać z Internetu. W zależności od klasy serwisu (czyli wybranego abonamentu), która definiuje priorytet w dostępie do sieci, transfer danych odbywa się z różną maksymalną prędkością - w klasie Efektywnej (abonament za 49,90 zł) jest to prędkość do 5 Mb/s, natomiast w klasie Podstawowej (taryfa za 29,90 zł) do 1 Mb/s.

Abonament
(e-faktura)
29,90 zł 49,90 zł
Pakiet danych
(umowa na 24 mies.)
5 GB 15 GB
Inernet LTE bez limitu Pierwsze 6 miesięcy bezpłatnie, później 10 zł miesięcznie
Szybkość LTE po wykorzystaniu pakietu do 1 Mb/s do 5 Mb/s

Nowa oferta jest dostępna przy podpisaniu umowy zarówno w wersji ze sprzętem (modem i router), jak i w wersji "tylko SIM".

Podobną ofertę Internetu Power LTE w najniższych abonamentach w najbliższych dniach wprowadzi również Cyfrowy Polsat.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: internet | lte | plus

w sumie: 132
  • 4

    125. ~wlo ma kota  2014-08-22 13:03:49  host: user-5-173-14-86.play-internet.pl

    @123,124
    Żadnego probemu nie mam http://tlp.is/3iz
    Z godziny na godzinę chodzi coraz lepiej.
    Po prostu udowodniłem Ci, że konfabulujesz. Po pierwsze nie u Ciebie tylko u twojego kolegi ponoć miałes te 2 Mbit, po drugie właśnie przyznałes, że po drugiej stronie miasta Play wymiata:) A jak to możesz wiedzieć, jeśli sprawdzłes tylko u kolegi po "złej" stronie miasta albo celowo o innych "testach" nie wspomiałes, czyli zwykła żenada z twojej strony.

  • -4

    126.  2014-08-22 13:16:28

    125 - no wiesz - mieszka 15 m ode mnie - po drugiej stronie ulicy ;-) Więc rzeczywiście - nie u mnie. Ja chcę Ci powiedzieć, że to nie jest wszędzie tak pięknie. I dotyczy to wszystkich operatorów. Tak więc niech każdy ma co mu pasuje i co ma w najlepszej jakości. Ja na pewno nie wziąłbym usługi od Plej. I tyle. Nie wiem o co Ci w ogóle chodzi? Nie przeprowadzę się tylko dlatego, żeby mieć lepszy sygnał Pleja! Mówię więc co jest u mnie a nie co mają inni. Bo mają czasem dobrze u jednego a czasem u innego operatora. Moi przyjaciele mają w domu internet Plusa a w firmie internet Pleja. A komórki mają np. w Plusie i w... Orange ;-) Nie wolno im? Wolno. Tylko jakby w domu chcieli płacić za Pleja, to by płacili za nic. Bo niestety Plej nie ma tam w ogóle pola ;-)

  • -2

    127. ~Iwan  2014-08-22 16:41:26  host: 031011240124.bielskobiala.vectranet.pl

    Co by nie mówić, to w tym momencie Plus ma zdecydowanie największy zasięg lte. Do tego szybkość też jest po jego stronie. Cenowo też nie wygląda źle.

  • -1

    128. ~Riczi  2014-08-22 20:12:07  host: 241.Red-79-147-74.dynamicIP.rima-tde.net

    Plus ma u mnie kolejnego plusa za likwidację limitów w niskich pakietach. Play coś też próbuje, ale niestety są daleko w tyle.

  • 1

    129.  2014-08-22 20:27:21

    kontynuując 115

    po zastosowaniu anteny zewnętrznej LTE MIMO 15 dB to Play ONLINE na Kartę 4G LTE przyśpieszył :)
    Maksymalnie uzyskałem przyrost download o ok. 15 Mb, czyli z maksymalnych 27 skoczyło do 42 Mb na routerze B593-s22.
    Ciekawe jak będzie później ale biorąc pod uwagę, że to "darmowy internet LTE" 200 GB/mc w ofercie na kartę to wynik PLAY jest dla mnie przyzwoity.

    Podsumuję to tak, szukasz jakiejś alternatywy dla stałego łącza albo nie masz innego wyboru jak LTE to kup router typu B593, do tego zewnętrzną antenę LTE MIMO 15 dB i testuj oferty na kartę, ta która u Ciebie będzie śmigać najlepiej prawdopodobnie wskaże ofertę, która będzie działać najlepiej w abonamencie.
    Oczywiście trzeba być świadom ryzyka, że nagle może pojawić się nieoczekiwany lejek o innej prędkości niż to wynika z umowy ;)

  • 1

    130. ~Olek  2014-08-22 20:39:28  host: adcj95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @128
    aktywacja ponad 200 zł i do tego pakiet o 5 GB, a w Play 30GB i aktywacja 29zł. no rzeczywiście taniej.

  • 2

    131. ~tom  2014-08-23 14:28:55  host: apn-46-76-109-101.dynamic.gprs.plus.pl

    mam internet od wczoraj, bawilem sie kilka razy speedtestem z internetu korzystalem okolo dwoch godz na stronach informacyjnych,a router b593s-22 pokazuje mi zuzycie danych ponad 5gb, wiec jest to troche duzo jak na dwu godzinne przegladanie internetu, zauwazyle to od razu po podpieciu sie do internetu po 7 minutach mialem juz1,5 gb nabite, myslalem ze moze aktualizacja ale to chyba nie mozliwe ze no nocy sam router nabil mi 4gb, czy tez macie taki problem

  • 0

    132.  2014-08-24 13:00:03

    131 nie zauważyłem podobnych objawów. Wyzeruj licznik w routerze, podłącz kompa jeszcze raz i potem sprawdź na kompie w ustawieniach karty sieciowej albo WiFi jaki masz łączny transfer i porównaj te dane z licznikiem w routerze. Upewnij się, że nie masz innych urządzeń podpiętych, które mogą ssać, a jak korzystasz z WiFi, czy nie masz "sąsiada" na łączu.
    W zależności od prędkości to jeden Speedtest może zużyć ponad 100 MB.

  • 0

    133. ~Cesar  2014-08-24 14:14:34  host: 21.Red-79-147-78.dynamicIP.rima-tde.net

    Kolejna poprzeczka dla konkurencji ustawiona przez Plus. Niskie abonamenty LTE bez limitu to jest to co my uzytkownicy lubimy najbardziej.

  • 1

    134. ~  2014-08-24 14:27:16  host: adcg29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @133
    tylko na jakich warunkach dał Plus... fakt, ceny pewnie jeszcze spadną. czekać tylko na ofertę no limit w Orange/T-mobile. :)

  • 1

    135.  2014-08-24 15:10:26

    @133
    warunki nie powalają na kolana, więc poprzeczka nie jest ustawiona wysoko. Poza tym nie wiadomo jak to będzie w praktyce, bo przy wyższych pakietach można trafić na zonka.
    Dla porównania w taryfie za 69,90 (30GB, z lejkiem 20 Mb) dzisiaj dostałem lejek 20 Mb, choć wykorzystałem tylko nieco ponad 5 GB z pakietu podstawowego 30 GB, gdzie w teorii powinna być nonstop pełna prędkość.
    Na szczęście pomogło wyłączenie i włączenie routera, a po przydzieleniu nowego IP prędkość wróciła do normy.
    Generalnie nikt nie zna dnia ani godziny jak pojawi się niechciany lejek o nieznanej prędkości ;)

  • -1

    136. ~Wiktorian  2014-08-24 22:28:37  host: achk38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli warto było poczekać jeszcze trochę :P Niczego więcej od internetu mobilnego nie wymagam za 39zł :) Oferta rewelacyjna :) W tym tygodniu podpisuję umowę :)

  • 0

    137.  2014-08-25 04:34:26

    Nie polecam tej firmy Plus.Mam zle doswiadczenia.Pomimo oplaconego abonamentu nie uznali reklamacji i wylaczyli mi internet ktorego niemam do tej pory od nich.
    Korzystam z Aero 2 bez problemowo i to mi wystarcza.

  • -2

    138.  2014-08-25 07:42:27

    Opłacasz abonament i Ci wyłączyli usługę powiadasz...? A Ty tak po prostu o tym mówisz używając usługi innego dostawcy?
    Zdrowy jesteś?

  • -1

    139. ~  2014-08-25 07:46:27  host: 5.174.105.156

    Ja na Plusa nie narzekam. Nielimitowany internet z takimi parametrami jest super http://tlp.is/3jj

  • 0

    140. ~Koczkof  2014-08-25 16:43:50  host: but236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Uwierzcie mi, jak już skorzystacie z LTE w plusie to do 3g ani nawet do internetu po kablu nie bedziecie chcieli wracac. A teraz kiedy jeszcze nie ma limitów nawet w najniższych abonamentach opłaca się to bardzo. Ja niestety mam wczesniejsza opcję jeszcze z limitami ale jeszcze mi sie nie zdarzylo calego pakietu danych wykorzystac.

  • 1

    141. ~Darek  2014-08-26 13:06:22  host: fbd124.internetdsl.tpnet.pl

    Dużo się działo przez te ostatnie miesiące w temacie LTE. Najpierw plus rezygnuje z limitów, później odpowiedź playa i teraz szybka riposta od strony plusa. I tyle z tego wszystkiego wyszło, że plus dalej jest liderem technologii LTE. W kwesti mobilnego internetu liczy się zasięg na pierwszym miejscu i prędkość na drugim. A obie te rzeczy wypadają w plusie.

  • 0

    142. ~Zamek  2014-08-28 12:15:06  host: fbd124.internetdsl.tpnet.pl

    Wydaje mi się, że na każdy ruch ze strony konkurencji Plus będzie mógł szybko odpowiedzieć. I tak zawsze będą mieć przewagę w postaci zasięgu i prędkości internetu.

  • 0

    143. ~Arek  2014-10-14 10:05:50  host: 5.174.33.60

    CHCIAŁEM PRZESTRZEC WSZYSTKICH

    Zawarłem umowę w PLUSie na nielimitowany internet w największym możliwym pakiecie (pakiet ten traktowany jest najbardziej priorytetowo). Warunek nielimitowanego internetu? Pozostawać w sieci LTE (posiadam całodobowo 5/5 kresek LTE).

    Nie korzystałem w tym miesiącu z sieci peer to peer a mimo to transfer po umownych 30GB został obniżony. Próbowałem interweniować na infolinii technicznej - pani zgłasza mój problem do techników i w trakcie rozmowy dostaje od razu 2 smsy - o zgłoszeniu sprawy i o jej rozwiązaniu. Pytam więc jak została rozwiązana - tu pada cytat z umowy o możliwości obniżenia transferu.

    PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED UMOWĄ O NIELIMITOWANY INTERNET - BZDURA

  • 0

    144.  2014-10-14 10:08:03

    Arek - a ja poczytałem co piszą ludzie o Power LTE i nie skorzystałem ;-)

Dodaj swoją opinię