Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus uruchamia LTE do 498 Mb/s

Plus uruchamia LTE do 498 Mb/s

orson_dzi 25 Października 2017 13:47

18 4

lte plus wide

Grupa Cyfrowy Polsat wprowadziła nowe rozwiązania przyspieszające LTE nawet do 498 Mb/s, a także zwiększające stabilność i pojemność sieci.




Pierwszym polskim miastem, którego mieszkańcy mogą korzystać z nowych technologii jest Białystok. To właśnie tu dokonano pierwszej agregacji pasm w trzech częstotliwościach 1800 MHz, 2100 MHz oraz 2600 MHz o łącznej szerokości 50 MHz. Uruchomiono także modulację 256 QAM, co pozwala na uzyskanie transferu danych szybszego nawet o 33%, a na częstotliwości 2600 MHZ zaimplementowano również MIMO 4x4, dzięki czemu prędkość Internetu w tym paśmie jest teraz nawet dwukrotnie większa (do 300 Mb/s). Od teraz maksymalna prędkość pobierania danych w sieci LTE Plus Advanced to 498 Mb/s.

Wprowadzone nowości dla zwykłych użytkowników sieci oznaczają:
  • wyższą prędkość Internetu, dzięki czemu można szybciej pobierać pliki, a przy korzystaniu ze streamingu filmów czy muzyki w najwyższych rozdzielczościach nie ma zjawiska buforowania,
  • większą pojemność sieci, co zapewnia dostęp do usług szerokopasmowego Internetu większej grupie użytkowników i w tym samym czasie więcej osób może korzystać z Internetu bez spadku jego jakości,
  • stabilniejsze połącznia, co oznacza po prostu lepszą jakość i większy komfort korzystania z Internetu.

Prace będą kontynuowane, choć będą one miały na celu przede wszystkich zwiększanie pojemności sieci w konkretnych lokalizacjach, a nie poszerzanie jej zasięgu.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: cyfrowy polsat | plus | lte

w sumie: 106
  • 0

    94. ~Ssdevil  2017-10-28 15:05:51  host: 89-64-10-228.dynamic.chello.pl

    Piszeaz o warunkach labolatoryjnych a czyvty wiesz w ogole co to jest labolatorium,powtarzasz To samo co inni pisza ze play to wydmuszka.

  • 0

    95. ~pabloki  2017-10-28 18:32:17  host: user-5-173-11-136.play-internet.pl

    ktoś wie czym sie rózni karta sim w plusie oznaczona LTE OCP 01 ? poprzednio dostałem LTE 01.

  • 0

    96.  2017-10-28 18:33:29

    Only Cyfrowy Polsat...

  • 0

    97.  2017-10-28 18:37:57

    A tak naprawdę to nie wiem - osobiście ;-)
    Kiedyś gdzieś czytałem, ze jedna jest dla prepaida a druga dla postpaida, jednak nie wiem która do czego i czy w ogóle to prawda ;-)

  • 0

    98.  2017-10-28 18:40:40

    Później sprawdzę moje karty i jak nie zapomnę, napiszę o wnioskach z oględzin ;-)

  • 0

    99. ~pabloki  2017-10-28 19:03:51  host: user-5-173-11-136.play-internet.pl

    96-98 ja na forum plusa znalazłem taką informację ale nie jest ona wiarygodna skoro dla poprzednich kart pre paid plusa z grafiką ja+ na kartę mam LTE 01 , teraz dostałem LTE OCP 01 ale numer trafi do plusa , tez na kartę.

  • 0

    100.  2017-10-28 20:20:13

    1 - 1 x LTE 01 - abonament, karta z 2017
    2 - 1 x LTE 01 - abonament, karta z 2016 (Internet)
    3 - 3 x LTE 01 - abonament, karty z 2015
    4 - 2 x LTE 01 - abonament, karty z 2014
    5 - 1 x LTE OCP 01 - prepaid, karta z 2016
    6 - 3 x USIM LTE OCP - prepaid, karty z 2012

    U mnie ta zasada się potwierdza jednak ;-)

  • 0

    101. ~pabloki  2017-10-28 21:05:21  host: user-188-33-32-250.play-internet.pl

    u mnie ta zasada sie NIE potwierdza.
    1. LTE 01-prepaid ja+na karte starter z kiosku 2017
    2. LTE 01-prepaid ja+na karte starter z kiosku 2017
    3. LTE 01-prepaid plush na karte starter z kiosku 2017
    4. LTE 01 prepaid mnp do plusa 2016- na ramce ja+na kartę
    5. LTE OCP 01 mnp do plus prepaid karta 2017- na ramce ja+mix, umowy żadnej nie zawierałem , przeciez sprzedawca nie byłby idiotą żeby podrabiać podpis na umowie mix .
    jak widzisz zasady nie ma w tym żadnej.

  • 0

    102. ~gość  2017-10-28 21:16:09  host: public-gprs203570.centertel.pl

    Ja wymieniałem kartę bo miałem stary starter ja+ na kartę z kartą micro SIM, zmigrowałem na "nowy plush" i potem wymieniałem kartę w salonie plusa, dostałem nano SIM z napisem LTE OCP 01, było to w tym roku.

  • 0

    103. ~pabloki  2017-10-28 21:30:52  host: user-188-33-32-250.play-internet.pl

    102 działa na tej karcie LTE?

    wlo na forum plusa udzielają róznych informacji , raz że to lte ocp 01 to usim innym razem że lte 01 dla abonamentu a lte ocp 01 dla prepaid.

  • -1

    104.  2017-10-29 12:14:23

    103 - ja nie zaglądam na forum w ogóle. Nie wiem co tam mówią. Natomiast kiedyś czytałem tu, chyba w wiadomościach Telepolis nawet, coś na ten temat. I mówię. Natomiast jak jest w rzeczywistości - nie wiem. Biorąc pod uwagę karty jakie mogłem sprawdzić "od razu, na szybko" - zasadę widać. Co nie znaczy, że to jest prawda, bo przecież np. za 2 tygodnie jeden numer z abonamentu przechodzi do prepaida i będzie z powodzeniem działał na starej karcie LTE 01 przecież ;-)

  • -1

    105.  2017-10-29 12:21:29

    A! I tak naprawdę nie bardzo mnie to interesuje. Kiedyś - 20-15 lat temu, może bym dociekał bardziej, ale teraz jest to dla mnie obojętne.
    Co nie znaczy, ze jeżeli dowiesz się na pewno jak jest, nie będę chciał wiedzieć - chętnie dowiem się czym się te karty różnią ;-)

  • 0

    106. ~romano  2017-10-29 17:45:49  host: a12.net145.okay.pl

    Kononowicz mówił ze "niebędzie" niczego, bardzo się pomylił?

  • 0

    107. ~gość  2017-10-29 18:36:02  host: public-gprs216894.centertel.pl

    @103 Oczywiście że działa, tylko plus ma jeszcze takie swoje hity że LTE trzeba u nich jeszcze sobie włączyć kodem.
    Ja miałem włączone, działało na starej karcie micro i na nowej nano działa.
    Ja słyszałem że jedne karty te OCP są dla prepaidów a te drugie dla abonamentów, wszystkie już od jakiegoś czasu są USIM.

  • -1

    108. ~Z1  2017-10-29 21:59:45  host: c-4f668591-74736162.cust.telenor.se

    Głupoty szerzą i obłudę z mega LTE jak Play ....

  • 0

    109. ~pabloki  2017-10-30 15:31:46  host: user-188-33-56-127.play-internet.pl

    wlo juz mam odpowiedź . nie ma żadnej różnicy dla klienta między tymi kartami.

  • 0

    110. ~Timi  2017-10-30 22:03:33  host: apn-5-60-86-38.dynamic.gprs.plus.pl

    dopisek OCP --> dotyczy zawsze kart PREPAID ( simplus / mixplus / plush)
    / np. LTE O1 OCP

    LTE 01 - karty do POSTPAID ( zarówno VOICE jak i DATA) /

  • -1

    111.  2017-10-31 12:18:04

    109 - tak myślałem ;-) Bo skoro działa po przeniesieniu z abonamentu do prepaid... Znaczy, ze nie ma znaczenia co na niej jest napisane ;-)

  • 0

    112. ~pabloki  2017-10-31 15:10:04  host: apn-46-77-175-195.dynamic.gprs.plus.pl

    111 no , nie ma znaczenia kod nazwy karty.LTE aktywne od razu.
    110 to nie prawda co piszesz. pewnie nie wiesz że karty sim prepaid na starterach plusa są oznaczone LTE 01. kupujesz w kiosku stater plus lub plush i masz kartę LTE 01.

  • 0

    113. ~  2017-11-02 19:10:59  host: 188.166.22.201

    Dobrze że prędkość pisze do.. więc jak mam 1-7 Mb/s to się mieszczę i jest ok.

Dodaj swoją opinię