Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus też testuje HSDPA 7,2 i HSUPA 1,9

Plus też testuje HSDPA 7,2 i HSUPA 1,9

WitekT 28 Czerwca 2007 13:55

0 0

Plus oferuje obecnie szybki dostęp do Internetu poprzez transmisję danych HSDPA z prędkością do 3,6 Mb/s na obszarach aglomeracji warszawskiej, katowickiej, w Trójmieście, Łodzi, Lublinie, Kielcach, Częstochowie, Bielsku-Białej i Białymstoku. Do końca lipca HSDPA z prędkością do 3,6 Mb/s zostanie uruchomione w całej sieci 3G operatora.

Na początku czerwca Plus rozpoczął testy HSDPA z prędkością do 7,2 Mb/s i HSUPA (ang. High Speed Uplink Packet Access, szybkie łącze transmisji danych z urządzenia abonenckiego do stacji bazowej) z prędkością do 1,9 Mb/s. Technologia ta jest dostępna obecnie testowo na obszarze centrum Gdyni. Przewiduje się, że HSDPA 7,2 Mb/s i HSUPA 1,9 Mb/s będą uruchamiane w miejscach największego zapotrzebowania na transmisję danych.




Przypomnijmy, że HSDPA 3,6 Mb/s w swojej całej sieci 3G ma Orange, a HSDPA 7,2 Mb/s i HSUPA 1,4 Mb/s testuje Era.

Źródło tekstu: Plus, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~jojo  2007-06-28 14:53:11  host: efh111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    10 - Więc sam widzisz... Jak inaczej się stosunkowac do tej sieci skoro mamy newsy np. o zmniejszeniu limitu w Teleprzelewie Simplusa? Albo super "hity" w Simplusie. Mówią co innego i robią też co innego.

  • 0

    13.  2007-06-28 15:06:05

    11-bo to że jest to nie znaczy że jesteś już na nowej, 12-po to by cwany Polak za bardzo nie kombinował.... kierunek jest jeden jeżeli będziesz dużo płacił będziesz miał b. tanio i on raczej się nie zmieni bo samo wyprodukowanie karty sim jest dużo droższe niż cena po jakiej sieci sprzedają startery

  • 0

    14. ~jojo  2007-06-28 15:17:01  host: efh111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Więc Plus uważa swoich użytkowników za oszustów. Ograniczył Teleprzelew tak "na zapas". Skoro tak, to po co wogóle udostępnił taką usługę? A co do nowej taryfy w Simplusie, tu już nie chodzi koniecznośc częstych doładowań, tu chodzi o bardzo uciążliwe warunki np. jeden pakiet na miesiąc, brak sunmowiania pakietów, przepadanie po miesiącu, brak tanich rozmów na stacjonarne) itp, itd. ;-)

  • 0

    15. ~szalony  2007-06-28 15:17:06  host: 212.2.101.28

    To moje ostatnie dzis mb w Plusie... Szkoda ze wsrod tych 200miejscowosci (do konca roku) nie ma "mego" Aleksandrowa Lodzkiego :/ dlatego na Ere przechodze bo Plus "me" "miasteczko" ma w nosie- Orange i Era juz dawno wnioski o umts poskladali....Ery 1nodeB jest juz gotowy... tylko Plus znow na koncu tak jak z edge jest u mnie :( - daje znaki dezaprobaty bo wiem ze jakosc danych w Plusie jest najlepsza... ale niestety edge Plusa nie ma szans z umts/hsdpa Ery ...

  • 0

    16. ~mirekb  2007-06-28 15:19:33  host: bkx244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *13 ale on mial aktywna kodem *101*11*99# czyli co niebyl na nowej??jak to?

  • 0

    17.  2007-06-28 15:39:18

    W maju złożyłem reklamację do Plusa, bo do sieci w ścisłym centrum Krakowa nie można było zalogować telefonu pracującego na UMTS. Trwało to dokładnie 2 tygodnie i dotyczyło nie tylko mnie. Otrzymałem odpowiedź na złożoną reklamację i z pisma dowiedziałem się, że faktycznie była awaria, ale trwała tylko 2 dni. Na zatkanie ust dali 100 zł upustu. Tak Plus fałszuje statystyki dotyczące awaryjności sieci. Mam kumpla w EBOK, to mi nawet mówił, że są szkoleni na temat fałszowania statystyk dotyczącycht awaryjności sieci i czasu likwidacji zgłoszonych usterek. Do chwili otrzymania odpowiedzi na swoje pismo reklamacyjne - nie wierzyłem, że operator może stosować takie niechlubne praktyki.

  • 0

    18. ~ret  2007-06-28 16:30:49  host: dqb251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja wziąlem net w orange jakoś tak bez wiekszego zastanowienia ale nie żałuje, chodzi to w miare ok, teraz bym wziął ten za 30zł z mniejszym limitem ale znowu w tym za 60zl mam większy limit

  • 0

    19. ~r  2007-06-28 16:50:38  host: chello087207229190.chello.pl

    #13: a w Orange nie ma cwanych klientów? Tam jakoś warunki przelewu sms są dużo lepsze. Że niby kombinatorzy ciągną do plusa? But why? :-)

  • 0

    20. ~dt  2007-06-28 16:51:20  host: wap.plusgsm.pl

    Ciekawe dlaczego akurat w Gdyni a nie w W-wie ale mniejsza z tym. Faktycznie jakos plusowego 3G jest b.dobra i nawet bez testow wiadomo ze bedzie ladnie smigac. @szalony-wiec jednak?Lepiej poczekaj na dobry zasieg bo znow bedziesz narzekal. 3G ery ciagniesz z Lodzi?

  • 0

    21. ~dt  2007-06-28 16:54:04  host: wap.plusgsm.pl

    Dobrze ze do konca lipca 3,6 bedzie w calej sieci. Chetnie bym potestowal tylko nie mam poki co fona z hsdpa :/

  • 0

    22. ~szalony  2007-06-28 17:03:24  host: apn-100-189.gprsbal.plusgsm.pl

    Dt-tak z Lodzi, ach chyba dam sobie luz ;) z tym mobilnym www... az faktycznie ktorys z operatorow- Era lub Plus nie stana sie "ok" normalnie jestem rozdarty miedzy Plusem a Era jesli o dane chodzi w mym miescie :/... chyba przestane sie wypowiadac juz o "moich" problemach z sieciami bo jak ktos patrzy z boku to juz pewnie pomyslal ze zglupialem calkiem ;) a i tak najwczesniej na jesien "normalnie" bede mial i juz nie bede mial na co narzekac :D , wiec zycze by wszyscy mieli takie problemy jak ja z zasiegiem ;) znikaaaammmmm.......

  • 0

    23.  2007-06-28 17:21:43

    *16 nowej w sensie "Alcatel" a nie jakiś no name plus właśnie przenosi powoli użytkowników ta nie będzie taka awaryjna(przynajmniej nie powinna)....

  • 0

    24. ~t-bag  2007-06-28 20:52:43  host: 85.222.36.34

    co z tego ze szybko ale plus to tylko dobre reklamy a nie uslugi a pozatym cos niedobrego sie u nich dzieje z roznymi opcjami

  • 0

    25. ~szalony  2007-06-28 21:41:15  host: inet20908na-0.eranet.pl

    Ok wybralem mniejsze zlo ..... jednak Era pomimo swoich wad w mojej okolicy... daje jej roczny kredyt zaufania :) a jesli do wiosny 2008 postawi planowana stacje 29133 to zostaje w erze az do smierci.... :D

  • 0

    26. ~  2007-06-28 22:05:15  host: 87-205-229-175.adsl.inetia.pl

    albo jej albo twojej... oj polewka z ciebie @szalony

  • 0

    27. ~szalony  2007-06-28 22:32:47  host: inet20908na-0.eranet.pl

    26- raz kozie smierc ;) obecnie pod ziemia nie mam zasiegu ery... ale jak 29133 powstanie to doslownie nawet pod ziemia ere bedzie mi towarzyszyc ;P mam dzis humor :) i obiecuje poprawe - koniec moich lamentow :)))

  • 0

    28. ~mx2  2007-06-29 05:54:25  host: lis3.aster.pl

    Mieszkam w okolicach Warszawy i muszę powiedzieć, że teraz HSDPA śmiga aż miło. Plus jest w tym najlepszy.

  • 0

    29. ~dt  2007-06-29 08:34:43  host: wap.plusgsm.pl

    Oj Szalony. Ryzykujesz. Poki co to era ani dobrego zasiegu gsm ani 3G u Ciebie...

  • 0

    30. ~lep  2007-06-29 14:46:41  host: dqi109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    u mnie najlepiej wypada orange, może nie rewelacyjnie bo jednak dużych plików nie da się ściągać ale porównując to do innych sieci to jest ok

  • 0

    31. ~Dina  2007-07-01 01:03:03  host: p04-04.opera-mini.net

    Ktoś wcześniej pisał,że szkoda,że wziął iPlusa w Łodzi. A w mojej dzielnicy Łodzi (Górna) Plus wypada o niebo lepiej niż Orange lub Era. UMTS śmiga aż miło. I chociaż nie lubię Plusa,to mobilnym netem jestem zachwycona.

Dodaj swoją opinię