Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: Tablety zamiast ciężkich plecaków dla pierwszoklasistów na Bemowie

Plus: Tablety zamiast ciężkich plecaków dla pierwszoklasistów na Bemowie

LuiN 21 Kwietnia 2015 18:59

8 3

W Szkole Podstawowej nr 350 na Bemowie rozpoczyna się program pilotażowy pod hasłem eTornister - tablety pełne podręczników. eTornister to specjalny program oferowany przez operatora sieci Plus, który tym razem, po raz pierwszy w Polsce zostanie wprowadzony dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Grupa 50. maluchów zamiast góry książek dostanie całkowicie za darmo tablety wyposażone w podręczniki, ćwiczenia i lektury.






Wszystkie tablety będą wyposażone w niezbędne materiały edukacyjne takie jak podręczniki, ćwiczenia, encyklopedie oraz lektury. Urządzenia posiadają ekrany wysokiej rozdzielczości oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu w sieci Plus. Przeprowadzenie pilotażu pozwoli w przyszłości wdrożyć program eTornister we wszystkich szkołach w dzielnicy.

eTornister to program oferowany przez operatora sieci Plus i przeznaczony dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Mogą do niego przyłączać się samorządy i szkoły w całej Polsce. Zastąpienie podręczników tabletem spowoduje, że masa plecaka spadnie, a dzieci przestaną narzekać na ból pleców.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: plus | etornister

w sumie: 56
  • 1

    39. ~  2015-04-21 23:06:45  host: wimax9-247.telbeskid.com.pl

    Poroniony pomysł. Dlaczego? Tablet z dostępem do internetu jest jedną wielką pomyłką. Albo to jest podręcznik albo tablet z internetem. Internet w takim czymś powinien być zablokowany i tylko odblokowywany przez rodzica.

  • 0

    40. ~  2015-04-21 23:11:25  host: wimax9-247.telbeskid.com.pl

    39@ A skąd się biorą sklerotycy? Mózg nie ćwiczony zamiera i staje się jak człowiek pierwotny. Do tego doprowadza komputeryzacja

  • 0

    41. ~pokoloruj_drwala  2015-04-21 23:16:42  host: bqc24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No właśnie. Wizualizacje, obrazki, projekcje, wszystko super, ładnie, kolorowo podane, klik, klik i nagle pojawia się problem ze zrozumieniem tekstu składającego się z pięciu zdań. Ludzie już się cofają.

  • 1

    42. ~  2015-04-21 23:38:06  host: n05-01-07.opera-mini.net

    38, jak zaszyfrują to nauczycielka będzie musiała dzwonić na BOK Plus, 15 minut wybierać temat rozmowy i 40-60 minut czekać na rozmowę z konsultantem, który poprosi o numery i hasła żeby odszyfrować i tak 2 godzinki na to zejdzie, czyli ponad 2 godziny lekcyjne 90 minutowe, prawie 3 lekcje i to z założeniem, że nauczycielki będą wiedziały co robić bo inaczej zejdzie cały dzień :),

    41, nie, ludzie się cofnęli, cofają się jeszcze bardziej, a temu krajowi potrzebna jest reforma systemu edukacji od a do z, a nie że jene lektury wyrzucą i dadzą inne bo to żadna reforma, mądrzy ludzie mogliby zrobić taką reformę biorąc cały system, nie tylko wycinek 5 czy 6 latki do szkoły, to też nie jest reforma tylko korekta, wprowadzenie kompów, tabletów to też nie jeste reforma tylko zmiana kosmetyczna i oczywiście sami dyslektycy dysgraficy bo tak wygodniej, po co się męczyć i uczyć pisać jak lepiej załatwić papier

  • 0

    48. ~  2015-04-22 07:34:31  host: user-109-243-27-153.play-internet.pl

    Sądzę, że nie tablety, a czytniki e-booków (z ekranem E-INK) zamiast papierowych podręczników plus zeszyty 16-kartkowe to byłoby najlepsze pośrednie rozwiązanie.

  • 1

    49. ~klimass  2015-04-22 09:46:37  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    A potem bedzie pokolenie slepe, bo lampienie sie kilka godzin dziennie w tablet w szkole na zdrowie nie idzie. Co z tego, ze kregoslup bedzie zdrowy, jak czlowiek bedzie slepy. Tylko i wylacznie E-INK a nie jakies tablety...

  • 0

    51. ~Cdn  2015-04-22 10:26:39  host: 185.13.106.76

    @40. Obiecuja. spoleczenstwom. na. calym. swiecie. rozwoj ludzkosci. przez. probowki. Moze nie. martwic. sie. teraz
    I tak. za 100 lat nikt. nie. uwierzy ze. ja ze. stosunku. plciowego zylem hi.hi.....

  • 0

    52. ~kaftan  2015-04-22 10:57:05  host: user-164-127-123-16.play-internet.pl

    Rozwiazanie jak kazde ma swoje plusy i minusy. Odciazy plecaki mlodych jak i powinno odciazyc portfele rodzicow bo to co sie dzieje na rynku wydaawniczym to zwykly skok na kase co roku nowe wydania i musisz kupic bo nauczyciel wymaga biezacego a przeciez programy nauczania u nas sie nie zmieniaja tak czesto nie mowiac juz o tym ze program jedno a nauczyciel drugie. Dzis jednak mamy taki dostep do technologi ze dziecko jeszcze dobrze chodzic sie nie nauczy juz bedzie wstanie na tablecie sie bawic. Szkola przestala pracowac nad uczniem nad jego charakterem. Pisza gorzej niz kura pazurem. Zero zdolnosci manualnych i wyobrazni a to co pokaze sysyem przyjmuja za prawde. Rozwiazanie typu tablet notebook w szkolach jest dobre ale trzeba pamietac o cwiczeniach manualnych mlodych... pisane z tel bez polskich znakow ;)

  • 2

    53. ~Calm7  2015-04-22 11:13:45  host: 213.158.221.247

    za dużo noszę na plecach w tornistrze do gimnazjum. podoba mi sie ta inicjatywa.

  • 0

    54. ~Olek  2015-04-22 12:26:50  host: mps.maqsimum.pl

    Większość komentatorów tutaj ma poglądy i wiedzę na temat edukacji na poziomie XIX wieku. To żadna różnica kazać siedzieć uczniowi nad cyfrową książką. Nawet w Polsce nauczyciel nie ma obowiązku posługiwania się podręcznikiem, robią to tylko z przyzwyczajenia i wygody. Nowoczesna edukacja już dawno odeszła od modelu tradycyjnej sali klasowej, książek i ślęczenia na nimi przez wiele godzin. Tablety lub inne podobne urządzenia umożliwiają dostęp do całej wiedzy świata czy też współpracy uczniów między sobą i nauczycielem. Nauka staje się dużo przyjemniejsza i ciekawsza. Rynek pracy już teraz oczekuje od pracownika umiejętności posługiwania się nowymi mediami i sposobami pracy, których w szkole rzadko uczą. A co dopiero za 5, 10 czy 15 lat, kiedy młody człowiek opuści szkołę czy uczelnię?

  • 0

    55. ~olo  2015-04-22 13:12:52  host: rictor3.ups.com

    80 % z nich w gimnazjum bedzie miec krotkowzrocznosc ... ale jakos nikt o tym nie pisze bo udaje ze nie ma problemow slepnacaych dzieci .....

  • 0

    56. ~Coxxi  2015-04-22 13:27:10  host: 89-65-216-115.dynamic.chello.pl

    Niech ktos sobie oglądnie chodź jeden odcinek serialu "Szkoła", to sie przekona ile taki tablet pożyje. Ja daje góra tydzień. Będą porozbijane, kradzierze, ciągłe kręcenie durnych filmików itp. Nasza młodziez nie dorosła jeszcze do takich form nauczania i długo nie dorośnie.

  • -1

    57. ~Caĺm7  2015-04-22 13:44:13  host: n20-07-06.opera-mini.net

    56). Ptysiu: ,,choć" oraz ,,kradzieże" ;-)

  • 0

    58. ~Ca  2015-04-22 14:30:10  host: s42-13.opera-mini.net

    Co by sie nie napisalo, zawsze będzie źle.
    Trzeba isc panowie na wybory. Wybrać mądrych obywateli, ktorzy wiedza jak młodzieży przekazac wiedze. Dobrym przykladem jest: pridemag.pl - osiagniecie jeszcze nie docenione.

  • 0

    59. ~czasem serio....  2015-04-22 16:25:48  host: 212.160.172.83

    ... można mieć wrażenie ze nie jesteście za rozwojem. Zasieg chcemy- ale nadajniki są beeeee. Internet chcemy szybszy ale pieniedzy nie damy. Wszyscy tutaj tacy mądrzy a pewnie 80% z was nie wie jak PWN wygląda bo od kilku lat w ręce nic prócz elektroniki nie trzymało. Tak wam źle? cofnijmy sie do telefonów z mono wyswietlaczem - bo obecne wzrok psują. Odetnijmy sie od wi fi bo raka wywołuje..... lepiej wywołajcie wilka z lasu. Tablet to najlepsza, opcja.... żadne e booki. to ma być pomoc multimedialna! Zabierzcie dzieciom kalkulatory niech liczą na kartce, kiedyś ich nie mieli i żyli. Weźcie dzieciakom telefony, kiedyś ich nie było i dzieci do domów wracały.... wyłączcie telewizory jak macie oglądac tylko trudne sprawy i dlaczego ja, bo to robi większa sieke z mózgu. Tablet z dostępem do neta ale z ograniczonymi możliwościami.... idziesz do PIP UM UP itp i tam w środku stoja stanowiska PC z dostępem do neta, i aplikacjami....

  • 0

    60. ~SuperOpinia  2015-04-22 22:45:58  host: google.com

    Wiecie co jest fajnego w naszym kraju? Żaden pomysł nie może liczyć na przychylne komentarze. Zawsze znajdą się tysiące internetowych ekspertów, którzy wiedzą lepiej. Panowie i panie, nic tylko bierzcie się do robienia własnego biznesu! Nie marnujcie sił w internetowych wojnach :) Świat stoi przed Wami otworem. jesteście doskonałymi ekspertami, cudotwórcami, wiecie najlepiej. Po prostu geniusze. Panowie, panie - do pracy. Zmieniajcie polską rzeczywistość. Osobiście doceniam każde działanie, które zmienia polską szkołę. Jako superbelfer przyklaskuje każdej inicjatywie tego typu. Bo szkoła ma być ciekawa dla ucznia. Epoka kredy odeszła. Moi uczniowie to mistrzowie klawiatur, myszek, tabletów. Z krędą nie mam szans.

  • 0

    61. ~Jarek  2015-04-23 13:26:55  host: 088156134134.dynamic-ww-3.vectranet.pl

    Moim zdaniem, postępu technologicznego nie da się zatrzymać. Teraz wszystko dzieje sie już elektronicznie i jakkolwiek bysmy się nie nadymali, nie zatrzymamy tego i nie zmienimy. Dlatego za brednie uważam opinie, że akcja Plusa może jakoś uwstecznić dzieci. Wiadomo, jest to też działanie PR, wychowywanie sobie przyszłych klientów, ale też jest to gest. W efekcie którego dzieciakom łatwiej będzie odnaleźć się we współczesnym świecie. Dlatego nie krytykowałbym tu Plusa, tylko raczej chwalił.

  • 0

    62. ~Grzegorz  2015-04-24 09:54:06  host: c154-28.icpnet.pl

    Każdy kto ma dziecko w wieku szkolnym widzi, że plecaki są zdecydowanie za ciężkie. A to nie wróży dobrze ich zdrowi. Ktoś powie, że tablety to bardzo innowacyjne rozwiązanie, ale z drugiej strony, żyjemy w świecie pełnym technologii także zobaczmy jak projekt się przyjmie. A Plusa można pochwalić za udział w takich przedsięwzięciach.

  • 0

    63. ~Puszek  2015-04-26 21:39:26  host: agtr190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Świetna inicjatywa! Liczę na to, że ktoś się w końcu opamięta z tymi książkami... bo jak widzę ile taszczy do szkoły moja córka... Masakra... A dla plusa iwlkie brawa za tą akcję... Może na większą skalę zaczną działać? :)

  • 0

    64. ~starszy dawid  2015-05-06 10:17:53  host: fbd124.internetdsl.tpnet.pl

    Bardzo zacna akcja Plusa - dobrze o nich świadczy. Trochę zazdroszczę maluchom dostępu do plusowego LTE - sprawdzałem to u znajomego i działa znakomicie, o wiele lepiej niż net z Orange, który mam w tej chwili. Czekam na zakończenie umowy i przenoszę się do Plusa. Serdecznie mam już dość wiecznych problemów z zasięgiem, a Plus jest pod tym względem bezkonkurencyjny.

Dodaj swoją opinię