Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: ruszyły testy bankowości mobilnej

Plus: ruszyły testy bankowości mobilnej

LuiN 13 Maja 2011 14:13

0 0

Operator sieci Plus i Bank Zachodni WBK 11. maja rozpoczęli dwumiesięczne testy wspólnego projektu bankowości mobilnej. Wyselekcjonowana grupa abonentów sieci Plus i klientów BZ WBK przetestuje rozwiązania mBankingu, których komercyjne wdrożenie planowane jest jeszcze w tym roku.

Spodziewam się, że już w drugim półroczu będziemy gotowi do zaoferowania usług finansowych naszym abonentom. Testy, które właśnie rozpoczęliśmy mają pomóc nam w zapewnieniu maksymalnej funkcjonalności produktów. Zależy mi, aby nasi abonenci mogli cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z synergii kompetencji Plusa i BZ WBK - mówi Krzysztof Kilian, wiceprezes Polkomtelu.

Testerzy sprawdzą działanie mobilnego konta osobistego w środowisku rzeczywistym - będą dokonywać realnych płatności w prawdziwych sklepach, przelewać prawdziwe pieniądze na konta i zarządzać swoimi środkami za pośrednictwem nowych kanałów dostępu.




Warto przypomnieć, że do rozpoczęcia testów Polkomtel zabierał się ponad rok temu, kiedy to Samsunga Avilę z chipem NFC dostać miało 500 klientów Plusa aktywnie korzystających z kart Visa payWave w BZ WBK.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 1

    1. ~pd  2011-05-13 14:23:56  host: v17-11.opera-mini.net

    żałosne smęty. W ten sam ton grają już od lat: że już już zaraz będzie super nowa jakość i tajemniczy testerzy testują, a później jest klapa lub nie ma nic. W rezultacie pewnie wyjdzie jakąś bieda-aplikacja w Javie umożliwiająca sprawdzenie stanu konta ;)

  • 0

    2.  2011-05-13 14:24:24

    no nie znam obecnej oferty trego banku, ale niedawno jeszcze nie była lepsza/atrakcyjniejsza od mojego, w sumie nie jakiegoś specjalnie najtańszego czy stojącego na wysokim poziomie pod tym względem (mobilnej bankowości - nawet wcale nie ma bym powiedział, jeśli nie uważa się za mobilne korzystanie klasyczne logowanie z komputera przenośnego i dowolnej transmisji danych). Bardziej by mnie intereoswała inna oferta - podpis kwalifikowany - gdyby cena była na poziomie "odnowienia" u operatorów dostarczających podpis kwalifikowany. Czeka mnie kolejna operacja przedłużenia i niestety po staremu będę musiał korzystać. Nawet nie pozwolą mi na dowód przenieść podpisu, bo nie będzie chipów w dowodach...

  • 1

    3. ~bankier  2011-05-13 14:28:04  host: proxy.netia.pl

    szkoda tylko, że tego mBankingu nie testuje mBank zamiast WBK ;-)

  • 1

    4. ~ala  2011-05-13 14:59:49  host: public-gprs277929.centertel.pl

    test test test i tak chyba od 10 lat...

  • 0

    5. ~  2011-05-13 15:50:30  host: dpq22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bardzo ciekaw jestem wyników tych testów, co do zasięgu to nie mam żadnych "ale" w stosunku do Plusa, dobrze działa prawie tak samo jak Orange (tylko że w orange jest jeszcze cdma, nie wiem jak w plusie.) W każdym bądź razie pracownicy sektora finansowego mogą być przyjemnie zaskoczeni, ale osobiście wole do takich celów jak wykonywanie operacji banków netbooki są poręczne i mało miejsca, ostatnio zainteresowałem sie Hp mini 210 3g:)Korzystał ktoś z niego? jak się sprawuje

  • 1

    6. ~Czytelnik  2011-05-13 16:12:39  host: host-89-228-227-223.kalisz.mm.pl

    A ja nie rozumiem co oni w ogóle chcą testować. Przecież nawet Avila obsługiwała już SSL3 a za rok, dwa chyba każdy telefon na rynku będzie się mógł normalnie zalogować do banku (a większość telefonów otworzy normalnie pełną, desktopową stronę banku)

  • 0

    7.  2011-05-13 17:51:25

    5. - ja szukam fajnego netbooka z modemem 3g - spoza ofert operatorów... też chętnie poczytam opinie. raczej coś lepszego bym chciał (nawet kosztem wyższej ceny ;-)).

  • 0

    8. ~ala  2011-05-13 19:12:07  host: public-gprs253609.centertel.pl

    @5.7. - ja jednak bez napędu DVD jak bez ręki... laptop wygrał.

  • 1

    9.  2011-05-13 19:39:28

    wlo (7)- czy miałeś okazję korzystać z internetu za pomocą netbooka? Jeśli odpowiedź brzmi "nie", to spróbuj przetestować to rozwiązanie wsród znajomych, którzy posiadaja taki sprzęt pod kątem przeglądania stron internetowych.

  • 1

    10.  2011-05-13 19:42:35

    ala (8) - nagrywarkę DVD typu "slim" podłączaną przez USB można kupić za ok 120-160zł, więc nie jest tak źle! ;)

  • 0

    11.  2011-05-13 20:20:10

    Robo - oczywiście, ze miałem... niczym się to nie rózni od zwykłego notebooka ;-)

  • 0

    12.  2011-05-13 20:20:32

    na takim samym łaczu

  • 0

    13.  2011-05-13 20:23:37

    Korzystam zresztą na bieżąco, chodzi mi tylko o zminimalizowanie urządzenia - tablet odpada, nie lubię tego typu urządzeń a netbook jaki miałem krótko rok temu słaby był po prostu, no i zewnętrzny modem musiałem (i musze) podłączać jeśli nie mam zaprzyjaźnionej sieci wlan w zasięgu (w moim konkretnie przypadku telefon - nie mam oddzielnej aktywacji na internet).

  • 0

    14.  2011-05-13 20:26:57

    Kupiłbym tego bookleta Nokii - ma mocną obudowę i fajny wyświetlacz, ale podobno nie można rozszerzyć pamięci RAM... Z tego Samsunga N150 kolega jest zadowolony - po rozszerzeniu pamięci całkowicie mu zastąpił notebooka 15" ;-) Oczywiście do celów internetowych.

  • 0

    15.  2011-05-13 20:47:07

    wlo (11-12) - mając na uwadze łącze internetowe to różnice faktycznie będą niewielkie. Natomiast wiele użytkowników (przynajmniej wsród moich znajomych) deklaruje wątpliwy komfort związany z przeglądaniem strom internetowych za pomocą netbooka. Ja również mam podobne odczucia.

  • 0

    16.  2011-05-13 20:52:56

    wlo (13) - ponoć na dniach mają pojawić się urządzenia będące połączeniem netbooków i notebooków za sprawą nowej platformy Intela, która narzuca nowe standardy. Poza tym, przy aktualnej ofercie konkurencji Plusa można sobie przyjemnie i bez zbędnych kosztów pomykać za pomocą mobilnego netu na kartę.

  • 0

    17.  2011-05-14 05:56:09

    Wszyscy coś tam mają. Tylko nie chodzi mi akurat o "łącze" a o sprzęt ;-) Porządny, mocny, mały komputerek w teren. A łącze mam zapewnione praktycznie wszędzie - nie mam klienta, gdzie albo gnioazdka albo sieci WLAN bym nie miał, tak samo w urzędach itd. Nie mam kierowcy, więc w samochodzie nie muszę używać i nie mogę - poza tym jadę by dojechać a nie jechać, jechać... Jak się dojedzie równie dobrze można zrobić to co się chce zrobić. Modem 3G miałby być tylko uzupełnieniem - 20 czy 30 zł nie majątek za podstawową stałą usługę dostępu do Sieci.

  • 0

    18. ~  2011-05-16 15:07:41  host: dpr81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A korzystał ktoś z Was z netbooka HP mini 210 3 g? Zdaje się, że od niedawna jest on dostępny w usłudze orange free i bussines everywhere, ale przyznam szczerze, że pod względem technicznym jest laikiem.

  • 0

    19. ~sisi  2011-05-17 13:35:24  host: 94-75-90-220.home.aster.pl

    Dobrze, dobrze niech testują:) liczę, że się uda:)to mój bank wiec z chęcią bym skorzystała.

  • 0

    20. ~sisi  2011-05-17 13:39:05  host: 94-75-90-220.home.aster.pl

    ps. moja znajoma ma HP mini 210 3 g i nie narzeka.

Dodaj swoją opinię