Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus rezygnuje z limitów prędkości w ofercie internetowej

Plus rezygnuje z limitów prędkości w ofercie internetowej

WitekT 24 Sierpnia 2011 18:42

0 0
Polkomtel zrezygnował z limitów prędkości w ofercie Plus Internet. Od teraz posiadacze nawet najniższego abonamentu mogą skorzystać z prędkości, które w teorii powinny osiągać poziom 21 Mb/s (HSPA+).

W najnowszej promocji Plus Internet nie ma już limitów prędkości takich, jakie były w poprzedniej promocji, gdzie 20 Mb/s można było uzyskać tylko w najwyższej taryfie, a w niższych było to po kilka Mb/s. Limity transferu, po których prędkość jest mocno ograniczana, pozostały bez zmian.

Zobacz: regulamin promocji Internet mobilny dla Ciebie (plik .pdf; 301 kB).



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • -1

    25.  2011-08-24 23:01:10

    kwistas - na pewno? Przecież nawet Biuro Szeryfa stwierdziło, ze Play jest najlpeszy! ;) kmis - mylisz się ja na zadupuiu mieszkam i mam zdecydowanie szybszy internet niż twierdzisz ;-) 18. a masz sprzed stosowny, żeby to testować?

  • 0

    26.  2011-08-24 23:06:49

    18. Oczywiście że można więcej niż 21Mb/s. W Orange w ofercie BE na HSPA+DC: http://www.speedtest.net/result/1394756150.png

  • -1

    28. ~robercik  2011-08-24 23:15:10  host: dtn157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dobrze, że zasięg Plusa mnie nie dotyczy, bo wiadomo co będzie jak ludzie masowo zaczną korzystać z tych prędkości w Plusie.. abonenci Play też to odczują w postaci komunikatów typu ,,sieć zajęta lub no service,,. w Orange takich problemów nie będzie, bo na szczęscie są limity

  • 1

    29. ~ala  2011-08-24 23:18:54  host: user-31-174-13-76.play-internet.pl

    28.robercik - zerowego pojęcia o działaniu sieci.. Myślisz iż co ma większy priorytet? Głos czy data? Na czym się zarobi więcej? Natomiast abonenci PLAY mają soje 4G, dobrze działające... No i światłowodowe 3G(bo z 4g zrezygnowali) od Orange...

  • 0

    31. ~  2011-08-24 23:25:09  host: user-31-174-136-75.play-internet.pl

    W sieciach mobilnych powinny być limity, bo ludzie bez opamiętania ściągają. Stron jest coraz więcej z filmami i filmikami. Jak się to wszystko skumuluje to tylko współczuć. Sieć kaput. Nie wydoli. Play dobrze kombinuje dając w standardzie na internet na kartę tylko 1 megabit. Przez to sieć wydala i ludzie są zadowoleni. Właśnie mam internet Play na kartę i jestem w szoku jak to dobrze działa mimo tylko 2 kresek i to na wsi. UMTS tylko 2100 MHz a działa stabilne i bez dodatkowej anteny.

  • 0

    32.  2011-08-24 23:27:52

    Wystarczy limit gigabajtów. Limity prędkości to czysty idiotyzm.

  • -1

    33. ~bum  2011-08-24 23:28:18  host: 178.181.52.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jak słyszę ludzi którzy chwalą się że mają sieć 4G to normalnie jest mi ich żal, że są tacy głupi i dają się nabierać na bardzo głupie, wręcz żałosne, chwyty marketingowe play. W -------T--- po za Gdańskiem (gm.Cedry Wielkie) na huawei E5830 wyłapuje 4-6mb/s

  • 1

    34. ~...  2011-08-24 23:33:24  host: 178.182.47.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @31 Przecież są limity danych. Powiem więcej, według mnie sztuczne zaniżanie prędkości prowadzi do zapychania sieci. Dlaczego? Bo gdy eter jest wolny to user bez sztucznego limitu prędkości ściągnie szybciej plik i już go w eterze nie ma- ergo zostaje więcej dla pozostałych. Gdy eter jest zajęty to stacja i tak dzieli sygnał na użytkowników więc teoretyczna większa szybkość nikomu nie przeszkadza bo i tak ograniczeniem jest stacja. Dlatego rozumiem potrzebę limitowania danych, ale limitowanie prędkości jest zupełnie niepotrzebne. Według mnie jest mydlenie oczu, że niby stabilność się zwiększa a tak naprawdę chodzi o koszty związane z rozbudową stacji do wyższych prędkości.

  • 1

    35.  2011-08-24 23:48:56

    Super teraz szybciej wyczerpywać się będą pakiety danych

  • 0

    36.  2011-08-24 23:59:38

    @33: Z tego co wiem Blueconnect jest najdroższa ofertą internetu na kartę, mam 4G Play z 25 km z anteną ATK-20 i jestem zadowolony Klient 2 Mb/s i nie schodzi poniżej ma i ping mam mały ok. 50 ms więc o czymTy do mnie/nas mówisz?

  • 1

    37. ~pabloki  2011-08-25 00:12:55  host: apn-95-41-87-87.dynamic.gprs.plus.pl

    to dlatego tak mi dzis muli net z plusa mam opcje do 10 mb a ledwo 500 kb wyciaga

  • 0

    39. ~bum  2011-08-25 07:08:29  host: 178.181.93.82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @36: Jestem pewien że jakbyś z tym swoim 4G wyjechał na jakieś zadupie to byś też był bardzo zadowolony, zwłaszcza z zasięgu. A BC owszem jest najdroższy, ale dla mnie liczy się jakość, a dla klientów stałych mają też obniżki i to spore.

  • 0

    40. ~bum  2011-08-25 07:13:33  host: 178.181.32.114.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @36: ale z tym pingiem to masz jakieś potwierdzenie? Bo jakoś uwierzyć nie mogę że wyszło ci 50. Umnie jest obecnie 70-90ms

  • -1

    41. ~  2011-08-25 07:34:21  host: z30-11.opera-mini.net

    40, daj spokoj, nawet z nim nie dyskutuj. przeciez to zwykly troll pod dziesiatym chyba nickiem, bo stale jest banowany. Na forum jęczy ze ma tylko 2G Plusa i złą jakosc polączen a teraz nagle 4G lapie z 25km ze stabilną predkoscią i pingiem jak przy stalym lączu :D czego to on juz nie pisal?? Jednego dnia mial full zasieg a drugiego marudzil, ze wogole nie ma. Takich najlepiej ignorowac. Widze, ze starzy forumowicze juz tak robią.

  • 0

    42. ~Molly  2011-08-25 11:31:21  host: 80.48.17.122

    No, to się nazywa dobra wiadomość :-) Świetnie :)

  • 0

    43. ~Piotrek  2011-08-25 11:31:34  host: apn-95-41-237-15.dynamic.gprs.plus.pl

    Kolego z Ossy napisz o tym do UKE oni teraz szukają białych plam - zobaczysz postawia Ci nadajnik pod domem będziesz łapał wszystkie sieci z MAX zasięgiem @25 schowaj te bajki o 6 Mb/s w PLAY jak nie dołaczysz speedtesta.net to nie gadaj takich głupot :D w 42 Mbit/s w Orange też nie wierzyłem póki nie zobaczyłem screena powyżej z 33 :-)

  • 0

    44. ~Piotrek  2011-08-25 11:42:12  host: apn-95-41-237-15.dynamic.gprs.plus.pl

    A UKE samo przyznało sie do błedu zabraniając PLAY informowania w reklamie że play ma najlepszy internet wg badań UKE - "biuro szeryfa" chce zachowac pozory poważnej instytucji a takie info ośmiesza UKE na cała polskę wśród tych którzy mieli okazję te "najlepszą jakośc " używać

  • -1

    45.  2011-08-26 17:30:02

    Cofam swoje słowa że internet Play jest najlepszy, od wczoraj znikł mi zasięg 4G który łapałem z 25 km, zdjąłem ATK-20 z rurki bo to nie ma sensu, wróciłem do iPlusa ze stabilnym 2G 50 %.

  • 0

    46.  2011-08-26 17:37:07

    45: może zapomniałeś wziąć tabletek i zniknęło 4G?

  • 0

    48. ~Olek8  2011-08-30 13:09:58  host: ixh82.internetdsl.tpnet.pl

    tez czekam na kase i nic !

Dodaj swoją opinię