Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus potwierdza możliwość rejestracji numerów w serwisach bankowych

Plus potwierdza możliwość rejestracji numerów w serwisach bankowych

orson_dzi 10 Listopada 2016 15:51

5 3

Plus, to kolejny już dzisiaj operator, który potwierdza możliwość zarejestrowania numeru na kartę w serwisie transakcyjnym banku.






Od dziś klienci usług na kartę w sieci Plus mogą rejestrować swoje numery za pośrednictwem Internetu. We współpracy z BlueMedia został uruchomiony proces, który pozwala na rejestrację numerów za pośrednictwem bankowych systemów transakcyjnych. Jako pierwszy proces takiej rejestracji, a także weryfikację danych klienta na podstawie własnych informacji, umożliwił dziś Bank Millennium, a w najbliższych dniach będzie on rozszerzany o kolejne banki.

Rejestracja z wykorzystaniem bankowego systemu transakcyjnego wykorzystuje kanał internetowy banku i rejestracji karty prepaid mogą dokonać tylko klienci posiadający w nim swoje konto. Wystarczy zalogować się do systemu, wybrać odpowiednią zakładkę i podać numer telefonu oraz numer karty SIM, który można sprawdzić wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści KARTA na nr 80105. System bankowy przesyła do operatora komórkowego podane informacje wraz z danymi klienta.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: plus | rejestacja | blue media | bank millennium

w sumie: 20
  • 1

    1.  2016-11-10 16:31:10

    "została uruchomiony proces"

  • 1

    2.  2016-11-10 16:31:49

    "weryfikację danych na klienta"

  • 1

    3.  2016-11-10 16:33:07

    "System bankowy przesyła do operatora komórkowego podane informacje wraz z danymi klienta do sytemu operatora."

  • 1

    4.  2016-11-10 16:58:58

    Świetny krok, tylko dziwi fakt, że Orange nie udostępnił tego w Orange Finanse, a Plus nie udostępnił tego w Plus Banku :P

  • 3

    5. ~  2016-11-10 17:16:27  host: 188.146.96.74.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A w plus banku to nie? Co na to erudyta wlo

  • 1

    6. ~piotrmak  2016-11-10 17:23:45  host: static-46-238-249-247.awacom.net

    jarekt: Nie za dużo wymagasz? Zobacz na autora. Przeraża mnie to

  • 1

    7. ~Marek  2016-11-10 18:30:23  host: n05-03-03.opera-mini.net

    Może by virgin zrobiło taką formę rejestracji? Zero punktów własnych, zero poczty, brak możliwości przez bank. Dlaczego? Taniej im kurier wychodzi? Czy w tym virgin siedzą idioci?

  • 2

    8. ~pabloki  2016-11-10 21:17:31  host: user-5-173-5-90.play-internet.pl

    faktycznie dziwne że plus nie oferuje tego najpierw w swoim plusbanku.

  • 0

    9.  2016-11-10 21:18:59

    Cztery niusy o tym samym. :)

  • 1

    10.  2016-11-10 21:25:44

    @9 Żeby się dogadali i puścili jeden komunikat, to byłby jeden. A tak skoro każdy dawał oddzielnie z różnymi małymi szczegółami, to szło pojedynczo ;)

  • 1

    11. ~TMobileSkasowałoRWK  2016-11-10 23:01:08  host: user-94-254-176-46.play-internet.pl

    @10 orson, nie macie pretensji do Orange, że tak nieładnie się zachował?
    "Pierwsi wprowadzamy" - gdy to czytałem, to pomyślałem, że nieźle wyprzedzili konkurencję, biłem im brawo, cieszyłem się, że choć jeden operator się za to wziął na poważnie, nawet trochę zmieniłem stosunek do Orange na bardziej pozytywny, a tu nagle info z Play, że Orange zrobił świństwo bo wszyscy razem - wszyscy z W4 - pracowali nad tym rozwiązaniem wspólnie z Bankiem Millennium i innymi bankami i miał być wspólny komunikat w poniedziałek i że Orange wcale nie jest pierwszy bo wszyscy z W4 są pierwsi, bo wszyscy razem to wprowadzili w tym samym momencie.

  • 1

    12.  2016-11-10 23:40:36

    @11 Nam to różnicy nie robi, to oni świecą oczami przed innymi, pomimo ustaleń. Mogę Cię zapewnić, że rzecznicy już się w tej sprawie dogadali ;)

  • 1

    13. ~  2016-11-11 22:56:08  host: 178-37-58-34.adsl.inetia.pl

    A czy da się tak zarejestrować karty operatorów MVNO, np. dobrze byłoby móc zarejestrować kartę w Lyca mobile, bo przy rejestracji przez neta chcą skanu dokumentu tożsamości, a to jest ponoć nie zgodne z ustawą i niebezpieczne. Fizyczna rejestracja u nich jest trudna - nie mają przecież swoich salonów, rejestracja przez partnerów też jest moim zdaniem ryzykowna (ponoć Ruch jest partnerem).

    Ktoś zna bezpieczny i pewny sposób rejestracji numeru w Lyca mobile?

  • -2

    14. ~Hannak  2016-11-12 13:27:29  host: ceg227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Już chyba w każdy możliwy sposób można zarejestrować numer w Plusie :) Ja ostatnio na stacji Statoil skorzystałem z takiej możliwości. Nic tylko rejestrować bo bonus fajny a i tak każdy to musi prędzej czy później zrobić.

  • -2

    15. ~Havliczek  2016-11-13 23:23:54  host: achw10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kolejne dogodne rozwiązanie dla klientów Plusa. Tak więc karty Plusa można już rejestrować prawie wszędzie.

  • 0

    16.  2016-11-14 10:10:52

    W tej śmiesznej sytuacji, gdy Orange idiotycznie się chwali czymś czy nie powinien jest to najciekawsze, że to BANK dla SWOICH klientów wprowadził możliwość rejestracji ich kart ;-)

  • 0

    17. ~MojeKonto  2016-11-14 10:51:43  host: 188.95.26.110

    Ja mam konto w Orange Finanse od jakiegoś roku czasu. Jeżeli chodzi o konto to jest jak najbardziej ok. Tylko nie wiem jak mam telefon na abonament to też muszę coś rejestrować????

  • -1

    18. ~Frank  2016-11-14 13:45:52  host: 193.105.35.160

    Kolejne udogodnienie ze strony Plusa. Nie rozumiem, na co ludzie jeszcze czekają? I tak nie można tego pominąć a to prosta procedura i bonusy można zyskać...

  • 1

    19.  2016-11-14 14:14:27

    @17 Abonamentów nie musisz rejestrować w żaden sposób. Dane podałeś podpisując umowę.

  • 0

    20.  2016-11-14 15:07:59

    18 - to udogodnienie banku dla własnych klientów raczej jest ;-)

Dodaj swoją opinię