Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus posprząta w salonach przed Erą

Plus posprząta w salonach przed Erą

LuiN 7 Kwietnia 2011 10:18

0 0

Ruszyło wielkie sprzątanie w salonach Plusa. "Refreshing", jak określa zmiany w salonach Jarosław Bauc, prezes Polkomtelu, kosztować ma nie więcej niż 100 mln zł. Nowego Plusa zobaczymy jeszcze przed rebrandingiem Ery, który kosztować ma dokładnie tyle samo - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Duża litera w logo Plusa zamieniła się już na małą, ale to wierzchołek góry lodowej planowanych zmian. Przede wszystkim sieć chce wyjść w stronę coraz bardziej wymagającego i świadomego klienta. Lepiej wyeksponowane będą smartfony czy tablety, a przestrzeń będzie zaaranżowana w taki sposób, by klienci mogli testować nowe usługi.

Plus szukać chce nowych źródeł przychodów - większość tradycyjnych segmentów nie rośnie, bądź wręcz kurczy się, za to popyt na transmisję danych wzrósł u Plusa w 2010 roku o ponad 90%. Stale rozwijana jest Muzodajnia, ruszyła Plusoczytelnia (z ok. 7 tys. tytułów), kolejnym krokiem będzie bankowość mobilna, do której testów Plus we współpracy z BZ WBK zabierze się na przełomie kwietnia i maja.




"Refreshing" pozytywnie odbije się na wizerunku sieci, jednak jest nieco ryzykowny biorąc pod uwagę zbliżające się przejęcie sieci. Wiążące oferty zakupu spółki (wartej około 16-20 mld zł) zainteresowani składać mają do 6. maja. Kto wie czy nowy właściciel nie zechce posprzątać salonów po swojemu... za kolejne 100 mln zł.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    26.  2011-04-07 11:56:13

    lepiej by dali lepsze oferty netu/rozmów a nie logo....

  • 1

    27.  2011-04-07 11:58:13

    Ludzie oczekują lepszych ofert w Plusie, bo to co jest obecnie to nędza i biedą. A logo i piękne salony to niech sobie wsadzą.

  • 0

    28. ~Timi  2011-04-07 12:03:47  host: 77.252.170.87

    a cóż to za ryzyko , skoro PLK za to nie placi ? ;>

  • 0

    29.  2011-04-07 12:20:48

    #24 a skąd wiesz w jakiej jestem sieci? mylisz się

  • 0

    31. ~  2011-04-07 12:34:07  host: p15-08.opera-mini.net

    29 bo pisałeś w komentarzach choćby niedawno chyba o plusikowym, w profilu masz simplus. Wstydzisz się? Czy masz 36,6 które niewiele się różni od simplusa i zachowujesz się niczym narodowy socjalista który kategorycznie zaprzecza że jest faszystą a dla ludzi i tak jest to jedno i to samo...

  • 0

    32. ~  2011-04-07 12:52:08  host: z36-05.opera-mini.net

    a co cie to obchodzi jaka kto ma siec? niech siedzi gdzie chce

  • 0

    33. ~  2011-04-07 13:06:58  host: v03-16.opera-mini.net

    Kasa wyrzucona w błoto. Komu to potrzebne? Oferta się dzięki temu polepszy?

  • 0

    34. ~obserwator  2011-04-07 13:44:15  host: z24-02.opera-mini.net

    Przypomina mi to remonty domów, krótko przed rozebraniem, na skutek działania szkód górniczych. Plus to jednak wie, jak się ustawić. A poprawa ofert po co? Zawsze znajdą się jelenie, gotowi przystać na obecne warunki. To trzeba z nich ciągnąć ile się da. Ktoś w końcu musi sfinansować ten pseudolifting.

  • 0

    35. ~QWERTY  2011-04-07 14:14:13  host: eug120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeżeli przez zmianę wizerunku salonów Plusa (Minusa) mieliby lepszą ofertę, to ok, a tak to jest 100 mln zł wydane bez konkretnego celu. A ceny komórek w Plusie są w większości zawrotne i jest na dodatek mało modeli do wyboru.

  • -1

    36. ~  2011-04-07 15:06:40  host: v12-16.opera-mini.net

    po tym newsie wiem ze plus juz ma nowego wlasciciela który nie zmieni nazwy PLUS :) Domyślacie się o kogo chodzi? :)

  • 0

    37. ~ZICO  2011-04-07 16:00:37  host: 31.60.197.221

    #36: Czyżbyś miał na myśli "wszechmocnego Zygmusia"? ;-)Całkiem możliwe;-)

  • 0

    38. ~hera232  2011-04-07 16:00:39  host: 83.2.207.16

    nie mają gdzie kasy wydać? za chwilę Plusa przejmie inna firma i będzie znów sprzątanie. A swoją drogą - co Plus chce przez to osiągnąć? Czyżby małpowanie zmiany wizerunku jak w Erze? Oj niewypał

  • 0

    39. ~  2011-04-07 16:05:36  host: z27-07.opera-mini.net

    @36 e-plus?

  • 0

    40. ~prawda  2011-04-07 16:36:44  host: user-46-113-181-181.play-internet.pl

    co to cenzura jak za prl ? pisze jeszcze raz sprzatanie legalne w majestacie prawa trzeba troche kasy skubnac przed sprzedaża nie oszukujmy sie tak juz od 20 lat a zwykli ludzie mysla jak przezyc od 1 do 1-wszego

  • 0

    41.  2011-04-07 22:08:16

    nie ma to jak (nie, nie jak statek :-)) refreshing przed prawdopodobnym rebrandingiem :-) Panie Bauc czy oby na pewno jest pan zdrowy na umyśle?

  • 0

    42. ~mp3  2011-04-07 23:19:35  host: 84-10-102-197.dynamic.chello.pl

    Na temat "Refreshing"-u wyrobionego zdania nie mam ale wiele firm co pewien czas odświeża wizerunek. Chciałem jedynie bardzo mocno i szczerze podziękować Plusowi za stworzenie Muzodajnia.pl Ten sklep pokazał kierunek w jakim powinien kierować się handel muzyką w sieci. Legalnie i maksymalnie tanio - to chyba najlepszy i jedyny sposób na powszechną sprzedaż i zysk a dzięki cenie dosłownie 'za grosze' skuteczna metoda na zwalczanie piractwa. Powoli nadchodzi koniec zaporowych cen za muzykę które wciskał sklep Nokii i iTunes. I za Muzodajnię jeszcze raz wielkie dzięki!

  • 0

    43. ~  2011-04-08 20:13:01  host: t14-15.opera-mini.net

    Bauc na premiera! W przeciwienstwie do naszych władz on wie jak wyciągnąć kasę od ludzi i to za ich zgodą. Był ministrem finansów więc ma doświadczenie w polityce. Ale póki co proponuję dodatkowo opodatkować frajerów z simplusa by podratowali budżet.

  • 0

    44. ~  2011-04-08 20:14:47  host: t14-15.opera-mini.net

    A papszmirowi ustalić stawkę 1zł za minutę bo i tak by zapłacił.

  • 0

    45. ~ythgr  2011-04-10 18:16:41  host: user-188-33-3-56.play-internet.pl

    Jak zwykle w ofercie niczego to nie zmieni zamiast ewentualnie trochę obniżyć ceny usług skoro mają tyle szmalu do wywalenia. Głupoty bezsensowne i tyle ale jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi.

  • 0

    46. ~baca  2011-04-14 11:24:24  host: 94-75-90-220.home.aster.pl

    To jest chyba oczywiste, że trzeba dbać o wizerunek. Za świetnymi ofertami muszą iśc zmiany "zewnętrzne"

Dodaj swoją opinię