Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus pierwszy na świecie z LTE 150 Mb/s

Plus pierwszy na świecie z LTE 150 Mb/s

LuiN 24 Sierpnia 2012 15:14

0 0

25. sierpnia Plus zaprezentuje Internet LTE o prędkości 150 Mb/s - prędkością tą pochwali się jako pierwsza sieć na świecie. Prezentacja odbędzie się podczas koncertu Muzodajnia Gwiazd, organizowanego z okazji czwartych urodzin serwisu Muzodajnia.



Zaprezentowane LTE zakłada o 50% wyższą maksymalną prędkość pobierania danych niż obecna na rynku oferta komercyjna. W technologii LTE na częstotliwości 1800 MHz, dzięki terminalom Huawei IV kategorii, Polkomtel może pochwalić się prędkością 150 Mb/s jako pierwszy operator na świecie.




Muzodajnia to uruchomiony w lipcu 2008 roku przez Polkomtel portal z najtańszą muzyką w sieci, który pozwala na legalne pobieranie utworów muzycznych zarówno na komputer, jak i bezpośrednio na telefon.

Obecnie na ofertę sklepu składa się ponad 3 mln pełnych utworów muzycznych, tzw. fulltracków, dostępnych w najpopularniejszych formatach, w tym mp3. To także najszerszy katalog polskiej muzyki, bardzo często udostępniający swoim użytkownikom utwory dostępne wyłącznie w Muzodajni. W ciągu czterech lat funkcjonowania portalu założyło na nim konto blisko 700 tys. osób, z czego do tej pory około 350 tys. było użytkownikami płacącymi za dostęp do legalnej muzyki. W tym okresie pobrano z Muzodajni ok. 26 mln utworów.

Źródło tekstu: Plus, wł     

Dodaj do:
w sumie: 72
  • 0

    60.  2012-08-24 23:48:57

    150Mb/s to dużo,aż za dużo by appLESfana telefonik pociągnal tyle-ale ale model z 2007 roku być z 2G ! bihaha :-D:-D:-D

  • 0

    61.  2012-08-24 23:51:16

    ps. chyba ze kupił go w Play 4g buhaha :-D:-D:-D

  • 0

    62. ~  2012-08-25 10:02:43  host: 31.41.144.41

    @59. toms, nawet na "starodawnym", sfragmentowanym dysku twardym bez problemu zapiszesz 15MB/s. Ja przy 100Mb/s (Fast Ethernet) sieci mogę równocześnie odbierać i wysyłać po około 11MB/s (razem 22 MB/s) i do tego jeszcze używać komputera. To na prawdę nie są jakieś astronomiczne prędkości.

  • 0

    64. ~  2012-08-25 15:00:30  host: apn-37-152-17-97.dynamic.lte.plus.pl

    63 do przegladania www jak najbardziej wystarczy

  • 1

    65.  2012-08-25 17:17:21

    @63, dla osób przeglądających kilka stron dziennie i mieszkających w stabilnym zasięgu LTE nie ma lepszego Internetu. Nazywanie innych debilami, bo mają inne potrzeby niż playowi gimboye, to niestety standard w komentarzach na tym portalu.

  • 0

    67. ~Kamil  2012-08-26 01:47:25  host: apn-37-98-213-118.dynamic.lte.plus.pl

    Festiwal się odbył, a tu brak informacji jak przebiegła demonstracja tego LTE 150 Mb/s.

  • 0

    68.  2012-08-26 10:14:24

    Kamil: nie ma relacji, bo nas tam nie było.

  • 0

    69. ~  2012-08-26 11:44:13  host: user-46-113-0-117.play-internet.pl

    LTE jeszcze długo będzie "zabawką" w dużych miastach puki co jedynym prawdziwie mobilnym internetem jest CDMA na częstotliwościach 400 :)))

  • 0

    70. ~  2012-08-26 12:43:00  host: user-109-243-203-92.play-internet.pl

    niestety oferta Plusa i Polsatu to jedno wielkie badziewie - 50GB do wykorzystania to oferuja po północy - kompletna pomyłka

  • 0

    71. ~Kamil  2012-08-26 18:38:27  host: apn-46-169-222-231.dynamic.gprs.plus.pl

    @68 Ale na żadnym z portali branżowych nie ma informacji na temat przebiegu demonstracji, więc o co kaman?

  • 0

    72. ~  2012-08-27 09:23:08  host: v19-12.opera-mini.net

    moznaby cos wiecej o samym koncercie

  • 0

    73. ~ADAM  2012-08-27 09:53:30  host: www2.euron.pl

    Sponsorem i inicjatorem testów był Huawei a nie Polkomtel.

  • 0

    74. ~luki  2012-08-27 10:19:59  host: ip-99-48.smtvsat.pl

    wcale nie pierwszy na świecie http://network.bell.ca/en/lte/?what

  • 0

    75.  2012-08-29 12:33:06

    Ogólnie, LTE daje radę, choć HSPA+ jest już wystarczająco dojrzałą technologią, choćby ze względu na niskie pingi. :]

  • 0

    76.  2012-08-29 12:36:06

    A ja wyrobiłem się z technologią że Plusopobieracz mam, póki co, za free (z racji korzystania z usł. jako klient testowy) i zdążyłem z umową z LTE bez limitu. Ale nawet wcześniej mając limit 100GB i tak nie przekroczyłem tej magicznej granicy. :]

  • 0

    77. ~jdm  2012-09-11 22:30:42  host: abmg100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sami znawcy i malkontenci:) dzieci neo ktore sa dumne ze im rodzice kupili neostrade LTE z Plusie złe i fuj...po co wogle nam lte?! epoka kamienia lupanego byla zejefajna

  • 0

    78. ~boomek  2012-09-11 22:38:45  host: z60-15.opera-mini.net

    czyli w mieście w godzinach szczytu będzie jak zawsze: 1 Mbs.

  • 0

    79. ~ulaalaaa  2012-12-29 19:46:43  host: apn-37-109-106-237.dynamic.lte.plus.pl

    Powiem tak... 150 się da wyciągnąć ale trzeba być praktycznie przy samym nadajniku i nie może być obciążony. Osobiście mam LTE i jestem zadowolony, do nadajnika mam 11km a z antena zazwyczaj chodzi mi na 50-60MB/s i pingi 20-30ms. Uważam, że nawet za tą prędkość trzeba chwalić PLUSA:) Niech ktoś kto ma Neostarde, Netię bądź UPC powie czy wyciągnie taka prędkość?:D Co fakt to fakt, że jest limit ale jak na radiówke to rewolucja jak do tej pory:) a co do tych 150 jak pisałem, ze da radę wyciagnać przy nie obciażonym nadajniku...I uważam, ze nie ma się co PLUSA czepiać gyż napisał "prędkość do 150" a nie "prędkość 150 dla każdego":) Uważam ze nawet przy obciążonym nadajniku mają super prędkosci i zasługują na pochwałę:)

  • 0

    80. ~fifi  2013-01-05 21:50:51  host: apn-37-152-17-60.dynamic.lte.plus.pl

    Oto moje wyniki w Warszawie - 300 m od głównej siedziby PLUSA: http://www.speedtest.net/result/2416222744.png

  • 0

    81. ~Mateusz  2013-01-07 21:34:55  host: apn-37-109-117-62.dynamic.lte.plus.pl

    Nie jestem zadowolony z usług Lte Plus-a. Mieszkam w Legnicy i w Głogowie. Raz zasięg jest, a często niestety go nie ma. Ciągły problem z internetem.Szczerze odradzam zakupu usługi Lte Plus.W reklamie LTE pokazują jak Youtube chodzi bez buforowania,a zawsze jak cos oglądam w tym portalu to przerywa.ODRADZAM LTE. Poza tym szybko 8Gb transferu ucieka. Student

Dodaj swoją opinię