Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus partnerem wystawy "Obok. Polska-Niemcy. 1000 lat historii w sztuce"

Plus partnerem wystawy "Obok. Polska-Niemcy. 1000 lat historii w sztuce"

LuiN 20 Września 2011 13:15

0 0

Polkomtel, operator sieci Plus, wsparł finansowo jedną z najważniejszych imprez przygotowanych w ramach Zagranicznego Programu Polskiej Prezydencji 2011. Wystawa Obok. Polska-Niemcy. 1000 lat historii w sztuce zostanie uroczyście otwarta 21 września w Berlinie.

Tysiącletnie dzieje stosunków polsko-niemieckich zostały zilustrowane około 800 dziełami sztuki, przedmiotami kultury materialnej i dokumentami. Wypożyczone z muzeów i kolekcji z całej Europy eksponaty są świadectwem powiązań kulturowych Polski i Niemiec.

Operator sieci Plus dofinansował wykonanie przez Leona Tarasewicza malowidła na ścianie Martin-Gropius-Bau oraz Fundację Wszystkie Mazurki Świata na organizację koncertów Tańce polskie według G.F. Telemanna, które będą towarzyszyły wystawie.




Udział w wydarzeniu zapowiedzieli prezydenci Bronisław Komorowski oraz Christian Wulff. Kuratorem wystawy jest historyk sztuki Anda Rottenberg.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~  2011-09-20 14:12:30  host: 77-253-142-91.adsl.inetia.pl

    Typowe. Napisać coś nie po linni redakcji - tniemy. Co złego było w wytknięciu, że ta wystawa to szczyt hipokryzji, bo odnosi się do państwa, które zniszczyło większość naszych zbiorów dzieł sztuki?

  • 0

    2. ~...  2011-09-20 15:08:18  host: 178.182.53.113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @1 Jaki wpływ na to co robiła III Rzesza mogli mieć obecni obywatele Niemiec? Jedziesz...

  • 0

    3. ~  2011-09-20 17:18:44  host: apn-95-41-249-92.dynamic.gprs.plus.pl

    nie chca oddac naszych zrabowanych dziel - to za malo ??

  • 0

    4. ~  2011-09-20 17:51:09  host: dct234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2. Listy z Powstania warszawskiego też musieliśmy kupować od ... Niemca. To były jego prywatne listy czy ukradziona korespondencja?

  • 0

    5. ~tkubon  2011-09-20 18:01:06  host: 2.215.208.15

    @4: A Polska posiada partytury Beethovena (IX, V symfonia) w Bibliotece Narodowej w Krakowie i też nie chce oddać prawowitemu właścicielowi, więc nie wiem po co ta licytacja

  • 0

    6.  2011-09-20 18:18:27

    I tak nas Niemcy nie lubią, cokolwiek by się nie organizowało. Nawet zabraniają u siebie mówić po polsku. Najpierw niech nastąpi wzajemne normalne traktowanie się, w codziennym życiu, a później organizuje wystawy. Bo to tylko wygląda fajnie medialnie, ale nic poza tym.

  • 0

    7. ~...  2011-09-20 18:59:35  host: 178.182.104.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Żal z wami dyskutować. Np w poprzednim roku była duża WYMIANA dzieł sztuki. Przemawia przez was nacjonalizm i tyle- a to już dobrze znamy w wydaniu niemieckim. Przez podobne postawy do waszych po niemieckiej stronie jest tak jak jest. Na szczęście są osoby, które rozumieją że od czegoś zacząć trzeba(zaczęto tak naprawdę w 18.11.1965 roku). Zero pojęcia o Historii macie a nawet jak coś wiecie to i tak wyciągacie wnioski wygodne, dla was (ustalone w głowie w wcześniej np. z pomocą wychowania- socjalizacja) Polecam też doczytać o eksperymentach z psychologi gdzie Izraelczykom i Palestyńczykom dano TEN SAM TEKST DOTYCZĄCY śmierci w ich konflikcie- efekt był taki że w zdecydowanej większości Palestyńczycy interpretowali ten tekst jako potwierdzenie winy Izraelczyków a Izraelczycy interpretowali go jako potwierdzenie winy Palestyńczyków. Jedyny ratunek to wiedza, brak emocji, samodzielne myślenie, dystans do intuicji. Ewentualnie wystarczy posłuchać kolegów- magistrów historii z telepolis...

  • 0

    8. ~tkubon  2011-09-20 19:08:02  host: 2.215.208.15

    7: A mógłbyś doprecyzować o co konkretnie chodzi? Temat jest ciekawy i warty zgłębienia. Daj może jakiegoś linka itd. Ze swojej strony wiem, że w Krakowie wymienione przeze mnie dzieła cały czas są i polska strona nie chciała ich nawet za rękopisy Mickiewicza i Słowackiego z niemiecką wymienić!

  • 0

    9. ~gosc  2011-09-20 21:44:12  host: ip95.elektrosat.pl

    To bardzo szlachetny gest ze strony operatora, nie od dziś Plus jest znany jako stały mecenat podobnych wydarzeń. Mam nadzieję że jesienią zobaczymy zmiany w pakietach abonamentowych, przecież oferty typu nielimitowany minuty w Orange lub Oswojacz w T-moble nie mogą przejść bez echa w taryfach plusa.

  • 0

    10. ~...  2011-09-20 23:19:01  host: 178.180.44.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @8 Jeśli dobrze pamiętam to chodzi o Poznań, ale czytałem to ponad rok temu- myślę że w jakimś tygodniku ale nawet za to nie ręczę. Zaręczam jednak że taka wymiana miała miejsce. Reszta do ustalenia. pzdr

  • 0

    11.  2011-09-22 10:20:31

    A prawda jest taka, że taki za taki patronat zapłacą ci, którzy jeszcze zopstali w Plusie :D

  • 0

    12. ~roller  2011-09-23 15:24:35  host: 80.48.17.122

    Z tego co wiem, Plus jako jedyna polska firma wsparła tę wystawę, a - przypominam- odbywa się ona w ramach polskiej prezydencji!

  • 0

    13. ~roller  2011-09-30 16:51:28  host: 80.48.17.122

    No właśnie - jako jedyni wybulili kasę! Dla prestiżu Polski!

Dodaj swoją opinię