Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: oszczędności i iPlus w technologii CDMA

Plus: oszczędności i iPlus w technologii CDMA

LuiN 17 Czerwca 2010 08:58

0 0

Po raz pierwszy od kilku lat operator sieci Plus przekaże akcjonariuszom nie cały zysk, ale 60% - mówi Jarosław Bauc, prezes telekomu. Według Rzeczpospolitej Plus zbiera gotówkę, bo szykuje się do przejęć.

Przychody firmy to 7,7 mld zł, a zysk netto 980 mln zł. Dywidenda z komórkowej sieci wyniesie około 600 mln zł. Jak zastrzega prezes Bauc, część wypłaty właściciele firmy (m.in. KGHM, PKN Orlen i brytyjski Vodafone) otrzymali pod koniec 2009 roku w postaci zaliczki. według Bauca niższa dywidenda, to trudna sytuacja makroekonomiczna skłaniająca do oszczędzania. Analitycy w oszczędnościach doszukują się raczej kolejnych przejęć.




Prezes Polkomtelu ujawnił, że akcjonariusze przyjęli nową strategię spółki i ocenia, że w najbliższych latach strategie rozwoju Ery, Plusa i Orange będą się diametralnie różnić. W drugiej połowie roku wystartuje iPlus w technologii CDMA (co jest możliwe po przejęciu Nordiska).

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1.  2010-06-17 09:11:59

    Zastanawia o jakich przejeciach mysli prezes Bauc. Wejscie w CDMA oceniam pozytywnie, to bedzie znakomite uzupelnienie oferty iplusa.

  • 0

    2. ~mariusz9a  2010-06-17 09:27:57  host: apn-77-114-4-62.dynamic.gprs.plus.pl

    Napisałbym coś o tej strategii ale by mnie w Polkomtelu zabili :-( W każdym razie prezes ma racje, strategia Plusa się potwornie różni od reszty telekomów i bardzo odbiega od tego do czego wymyślono telefonię komórkową...

  • -1

    3. ~  2010-06-17 09:40:38  host: t22-12.opera-mini.net

    plusa strategia to drogie abonamenty ale tani transfer danych,od dawna tak jest..w 3g malo juz nasi mno inwestuja ale czekam na umts 900 bo cdma bedzie dosyc drogie w 1roku oferty.mirekb

  • 0

    4. ~exSimplusowiec  2010-06-17 09:52:24  host: 130.138.227.40

    Ad.3 strategia Plusa to drogi transfer. W Gadu Air mam 2-4 razy tańsze pakiety internetowe.

  • 0

    5. ~xevi  2010-06-17 10:00:00  host: doq158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakoś zbyt to enigmatyczne. tak jakby musiał cos powiedzieć, ale nie chciał nic szczerego zdradzić.

  • 0

    6. ~z  2010-06-17 10:01:32  host: 87-205-59-72.adsl.inetia.pl

    to tylko pokazuje jak bardzo zyskowny był do tej poty Plus i ja strzygł klientów... Inwestycje były pokrywane bieżącymi przychodami, stąd byłą pewność, że zysk można wypłacać bez większej szkody dla spółki. Najlepszą inwestycją, którą mógłby zrobić Plus byłaby zmiana Bauca, bo ten Pan sprawia wrażenie że dostał zlecenie sabotowania tej firmy. Co zrobić ,tak to jest w państwowo/kolesiowych firmach gdzie trafiają fachury z rozdania towarzysko/oartyjnego. Nikt mi nie powie, że np. okres urzędowania jako minister finansów mógł być dla kogokolwiek jakąkolwiek rekomendacją.

  • 0

    7. ~galtom  2010-06-17 10:16:32  host: eae131.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co z pozyczka (obligacjami) na wyplate tejze dywidendy o ktorej byl news kilka dni temu? Jakos nie bardzo kumam.... najpierw obligacje zeby bylo z czego wyplacic niesistniejacy zysk (bo juz zostal wydany) a teraz info, ze byla zaliczka (myslimy, ze zarobimy to Wam wyplacamy) a wylplata zysku bedzie w 60%. To co z obligacjami?

  • -1

    8.  2010-06-17 10:34:22

    ~z - aż dziwne w tym kontekście, że ciągle tylu omamionych ludzi korzysta z Plusa...

  • -1

    9. ~blablabla  2010-06-17 10:39:17  host: 94.254.224.1

    @wlo Nawet bardzo, bo oferty indywidualne voice w Plusie to padaczka w czystej postaci. Oferty data to inna para kaloszy i tu Plus jest naprawdę konkurencyjny. PS Wiem że chciałeś być złośliwy, ale Ci nie wyszło:P

  • 1

    10. ~Max  2010-06-17 10:58:07  host: 212.160.172.70

    Ale z czym PLUS się pcha do CDMA, dwie nośne, z której jedna musi byc 1X (bo obligacje zapewnienia usług PMR) a druga to EVDO. 3 razy mniejsza pojemność dla danych niż Centertela (Orange)!!! No i jeszcze wiekszy problem z terminalami dla tego pasma...

  • -1

    11. ~Drożdżu  2010-06-17 11:21:41  host: fiw146.internetdsl.tpnet.pl

    mariusz9a Myślisz że koś w polkomtelu się przejmuje opiniami na telepolis czy jakimś innym portalu tam sie wszystko tak zmienia że sam tego nie ogarniam, dziś dana osoba zajmuje się reklamacjami jutro zupełnie czymś inny totalna zamota w tym polkomtelu:)

  • 0

    12. ~PLANET  2010-06-17 13:06:25  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    Ciekawe, jakie beda modemy do tego... na potrojne pasmo ? :) (obslugujace 1) GPRS/EGPRS (EDGE), 3G/WCDMA/UMTS i HSPA (HSDPA + HSUPA) i jeszcze 2) HSPA+ (jakkolwiek to wyglada szczegolowo), a oprocz tego 3) CDMA ;) No nie wiem, nie wiem czy cos takiego bedzie w obiegu.

  • 0

    13.  2010-06-17 13:33:16

    Niech poprawą ofertę pre-paid, post paid to ludzie przejdą z innych sieci, zysk się zwiększy i będzie po problemie, ale co tam ważna jest kasa, Bauc dąży powoli do sprzedania Plusa, a nie do jego sukcesu na rynku Polski.

  • 0

    14. ~  2010-06-17 13:41:30  host: f142-048.opera-mini.net

    Simplusowiec ile miesięcznie wykorzystujesz MB? Nie sądziłem że będę kiedyś w tej samej sieci co ty ale nie ze względu na internet. Jednak nie ma to jak dobry mvno-od kilku lat. ziomek13

  • 0

    15.  2010-06-17 14:56:15

    dobrze że się na to zdecydowali, bo na razie to trochę tracili w stosunku do Orange( Free), która na CDMA działa już jakiś czas.

  • 0

    16. ~ala  2010-06-17 15:14:43  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    czyli anteny "5w1" na każdym PLusie :)

  • 0

    17. ~  2010-06-18 02:39:20  host: ddb160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Olewają prepaidowców, ale widać jeszcze się nie muszą starać. Im więcej zacznie korzystać z innego opa tym prędzej "zmądrzeją".

Dodaj swoją opinię