Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: Odzyskanie numeru do 15 grudnia

Plus: Odzyskanie numeru do 15 grudnia

LuiN 26 Stycznia 2017 12:10

11 6

green girl

Sieć Plus do 15 grudnia pozwoli klientom na przywrócenie usług na niezarejestrowanych do 2 lutego numerach na kartę.

Jak przekazało nam biuro prasowe sieci Plus, po wykonaniu "spóźnionej" rejestracji, numer zostanie ponownie aktywowany w sieci, wraz z przywróceniem salda i ważności konta oraz aktywnych usług i promocji z dnia odłączenia numeru.




"Spóźniona" rejestracja będzie możliwa w punktach stacjonarnych, przede wszystkim w salonach połączonej sieci sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu.

Jak podkreśla Arkadiusz Majewski z biura prasowego sieci Plus, niedopełnienie ustawowego obowiązku rejestracji numeru na kartę będzie skutkowało tym, że od 2 lutego nie będzie można realizować żadnych połączeń głosowych, komunikować się za pomocą SMS-ów i MMS-ów oraz korzystać z Internetu.

Zobacz: regulamin promocji Wznowienie
Zobacz: Rejestracja kart - ostatni tydzień

Źródło tekstu: Plus     
Źródło zdjęć: pixabay

Dodaj do:

Tagi: rejestracja numerów | plus

w sumie: 49
  • 0

    30.  2017-01-26 16:28:10

    DanielR - a dlaczego masz jakiekolwiek wątpliwości co do tych starterów?

  • 0

    31.  2017-01-26 16:38:54

    @wlo (30), tak powinno być w teorii, a jak będzie w praktyce...

  • 1

    32.  2017-01-26 18:25:58

    kwestia dni a zacznie sie błazenada operatorów w przesciganie sie w dacie kto da dłuższa na ponowne przywrócenie usług

  • 0

    33. ~Marcin.503  2017-01-26 18:53:05  host: public-gprs379828.centertel.pl

    @32. Racja. Tak jak "niusy" o rejestracji

  • 0

    34. ~Ferajny  2017-01-26 19:48:23  host: aapk229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fajnie, że będzie taka opcja, ale kurcze tyle czasu było, że już dawno wszyscy powinni się zarejestrować... W szczególności, że to trwa chwile a taki fajny bonus można za to przytulić :D

  • 0

    35. ~Dawid  2017-01-26 20:51:42  host: 031011129253.dynamiz-zab-04.vectranet.pl

    Pewnie jest grono osób, którym to się przyda, też się z tym zgodzę. Choć muszę przyznać, że sam to już chyba z pół roku temu się zarejestrowałem, jak tylko Plus zaoferował bonusa 500 zeta i 50 GB.

  • -1

    36.  2017-01-26 20:54:44

    18 - może tak być... Tylko czy ktoś komuś broni rejestrować do 1 lutego? Dobrze, ze nie kasują całkiem numerów (co w sumie nie było ani na etapie projektu, ani podczas legislacji, w kolejnych zmianach, ani po uchwaleniu takie jednoznaczne). Było do przewidzenia, ze względu na terminologię ustawy, regulaminów (napisanych w oparciu o ustawę - Prawo telekomunikacyjne... Ale zapowiedzi niektórych jasno mówiły o deaktywacji numerów. Co zresztą dla wielu dziennikarzy, poważnych nawet, stało się pożywką do przewidywania jak to po 1 lutego zmieni układ sił w rankingu posiadania poszczególnych operatorów... A tu d[..]a zbita ;-)

  • 0

    37. ~mirekb  2017-01-26 23:05:04  host: public-gprs375266.centertel.pl

    zwrotu niewykorzystanych srodkow sie boja.gdy juz po tym roku zostana realni uzytkownicy powinni oddawac srodki-zapis w regulaminach.tobias dobrze liczy,przechowanie simow jeszcze sie oplaci

  • -1

    38.  2017-01-26 23:07:56

    Ciekawe zatem do kiedy będą te numery wykazywać w statystykach. A ja liczyłem na to, że w lutym nastąpi urealnienie bazy numerów u wszystkich i pódzie jasny komunikat kto ile ma...
    Dla klientów to oczywiście dobrze, ale grudzień to stanowczo za długo i nie widzę tutaj ukłonu w stronę klientów, a raczej statystyk. Jeżeli ktoś zapomniał zarejestrować, albo jest za granicą, to mu wyłączenie numeru natychmiast o tym przypomni... Koniec marca, może kwietnia - po co dalej?

  • -1

    39.  2017-01-27 08:20:53

    37 - nie sądzę. Nawet pewien jestem. Tym tematem już się pierdzistołki z UOKiK próbowały zajmować. I nic z tego nie wyszło. Prawa nie ma. Dobra Zmiana powinna to zmienić. Wystarczy żeby parę osób temat do swojego posła zgłosiło, ze to nie fair jest. Z pewnością zajmą się ważnymi dla Suwerena sprawami ;)

  • -1

    40.  2017-01-27 08:24:58

    Sig - do okresu, który uznają w swoich procedurach statystycznych. Plus - 3 miesiące jak zwykle zapewne. Inni - trudno powiedzieć.
    A co do terminu - mnie bardziej ciekawi dlaczego akurat 15 grudnia?

  • 0

    41. ~Hozek  2017-01-27 12:21:20  host: 212.160.172.71

    Mi to wygląda na działania stricte antychurnowe - Polkomtel nie chce doprowadzić do sytuacji gdzie w raportach sim będzie na minusie przez churn na kartach prepaidowych. Obchodzi tą sytuację uruchamiając blokadę połączeń na de facto aktywnej w systemie karcie sim. Połączeń wykonywać / odbierać nie można, ale karta zostaje aktywna. Churnu brak a postanowienia ustawy "antyterrorystycznej" wywiązane :D cwaniakipeel

  • 0

    42.  2017-01-27 12:25:45

    @41, Hozek - Plus, podobnie jak Virgin, raportuje liczbę aktywnych kart SIM w systemie prepaid na podstawie wykonywania płatnych usług na numerze w ciągu ostatnich 90 dni. Dlatego też najbardziej dramatycznych skutków ustawy w wynikach Plusa spodziewać należy się dopiero w raporcie za II kwartał. W przypadku sieci nie stosujących takiego raportowania, strata będzie rozłożona bardziej równomiernie (przynajmniej w wynikach ;-)).

  • 0

    43. ~Noah  2017-01-27 13:24:56  host: office.yoda.pl

    Znając życie spora grupa kartowiczów się obudzi z ręką w nocniku lutym, z zablokowanym numerem :D Dlatego fajnie, że Plus daje możliwość odzyskania takiego numeru :)

  • 0

    44. ~  2017-01-27 15:42:22  host: user-188-33-7-0.play-internet.pl

    Brawo! Jak na Plusa to świetna wiadomość. Widać nikomu nie zależy na wyłączaniu kart.

  • 1

    45. ~prawo to prawo  2017-01-29 17:47:48  host: user-94-254-255-113.play-internet.pl

    Tak jak wiele przepisow w naszym kraju jest najdelikatniej mowiac malo rozsadnych i sam sie im buntuje tak w tym przypadku o koniecznosci rejestracji wiadomo od dawna i nie powinno byc zadnych furtek dla nygusow! Sprawa jest jasna- chcesz miec dalej numer- musisz zarejestrowac. Opcji restracji jest od... i troche- jestes skrajnie leniwy i nie chce ci sie poswiecic az calej minuty na rejestracje- tracisz numer. Czasy rownych i rowniejszych powinny sie juz dawno skonczyc!

  • 0

    46.  2017-01-30 00:06:06

    45 - a co ma wspólnego działanie Plusa w kwestii równości?

  • 0

    47.  2017-01-30 12:26:58

    A propos rejestracji w Plusie...
    Wg strony internetowej Plusa, rejestracja numeru możliwa jest jeszcze przez 1 dzień i 11 godzin i nieco ponad 30 minut - na chwilę kiedy to piszę.
    Z ciekawości zadzwoniłem na infolinię. I co? Jakiś tłuk potwierdza - do północy z 31.01 na 1.02 tylko można rejestrować!! ;-)

  • 0

    48.  2017-01-30 12:27:33

    A! I t ak samo należy rozumieć termin do 1.02 w regulaminach promocji "rejestracyjnych" ;-)

  • 0

    49. ~  2017-01-31 11:19:09  host: hfl170.internetdsl.tpnet.pl

    Zła wiadomość bo dalej będę musiał oglądać tego głupiego Plusha śpiewającego chłopakowi serenady ;) A tak na poważnie to liczę że ta reklama w lutym w końcu zniknie bo ileż można słuchać tego pitolenia o tej rejestracji.

Dodaj swoją opinię