Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: Obniżka cen w roamingu od 1. lipca

Plus: Obniżka cen w roamingu od 1. lipca

WitekT 28 Maja 2013 19:13

3 2
Plus ogłosił nowe stawki roamingowe, które zaczną obowiązywać od 1. lipca.

Od 1. cennik usług w Strefie Euro przedstawia się następująco:
  • minuta połączenia wychodzącego w roamingu - 0,99 zł netto (1,22 zł z VAT),
  • minuta połączenia przychodzącego w roamingu - 0,28 zł netto (0,35 zł z VAT),
  • wiadomość SMS wysłana w roamingu - 0,32 zł netto (0,40 zł z VAT),
  • 1 MB pakietowej transmisji danych w roamingu - 1,87 zł netto (2,30 zł z VAT).

Zobacz: Nowe stawki za usługi roamingowe w UE obowiązujące od 1. lipca 2013 roku.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: plus | roaming

w sumie: 31
  • 0

    12. ~  2013-05-29 04:46:35  host: v31-01.opera-mini.net

    to są ceny tańsze niż nie tak dawno temu te ceny,które ludzie płacili na połączenia w kraju

  • 0

    14.  2013-05-29 08:42:42

    W sam raz przed wakacjami. Co na to inni operatorzy?

  • 0

    15. ~@11  2013-05-29 10:12:22  host: 081-003-214-198.yesss.at

    Nie jestem do końca pewny czy Szwajcaria jest zaliczana do ruch cen. Np. W T-MOBILE NIE. O ile mi wiadomo to tylko play zaliczył Szwajcarii do tego cennika.

  • -2

    16. ~mk  2013-05-29 10:40:54  host: public-gprs179423.centertel.pl

    u innych jest tak samo, więc czym się tu podniecać że akurat Plus ... ????

  • 0

    17. ~Adam  2013-05-29 11:14:17  host: www2.euron.pl

    No własnie - a co z Chorwacją która wchodzi do UE od 1-go lipca? Wie ktoś może - to niech się podzieli wiedzą.

  • 0

    18. ~tkubon  2013-05-29 11:30:33  host: p5099298c.dip0.t-ipconnect.de

    @Adam: Tez bedzie obowiazywala eurotaryfa. Z ta Szwajcaria i Eurotaryfa w Plusie to nie bylbym pewny. Cenniki mowia co innego i mozna sie niezle zdziwic ile kosztuje ten roaming w CH

  • 0

    19. ~Adam  2013-05-29 11:52:24  host: www2.euron.pl

    Na jakiejś Chorwackiej stronie dla żeglarzy natknąłem się na info że z tym roamingiem to nie będzie tak od razu jak by się właśnie mogło wydawać. Pisali żeby potwierdzać u macierzystych operatorów, ale niestety mnie Polkomtel nie odpowiedział na 2 maile w tej sprawie.

  • 1

    20.  2013-05-29 12:28:22

    Tu znajdziecie wszystko o roamingu w Plusie: http://www.plus.pl/indywidualna/Uslugi/AktualniKlienci/Roaming/

  • -1

    21. ~Adam  2013-05-29 12:47:43  host: www2.euron.pl

    @Patryk7588 - nie ma nic na temat Chorwacji. Natomiast dodzwoniłem się do konsultanta który przełączył mnie do innego konsultanta (specjalistę od roamingu) i ten drugi konsultant zdziwił się niezmiernie że od 01-07-2013 Chorwacja wchodzi do UE. :) Stwierdził że jak na razie nic mu na ten temat nie wiadomo. :(

  • 1

    22.  2013-05-29 13:06:16

    Jak to nie ma. W oplatach wybierasz z listy kontynent, pozniej kraj i masz ceny.

  • -1

    23. ~Adam  2013-05-29 13:25:44  host: www2.euron.pl

    No ale co to ma wspólnego z moim pytaniem o stawki w Chorwacji po 01-07-2013 ??? Tam są ceny na dziś i tyle.

  • 0

    24. ~pabloki  2013-05-29 14:50:53  host: apn-77-112-171-67.dynamic.gprs.plus.pl

    Komisja europejska nakazuje to operatorzy muszą wprowadzić . Wszyscy ! A że różnice groszowe , no cóż komisja podeaje stawki maksymalne a operator może oferować niższe a że są niższe o grosz to polityka prokonsumencka.

  • 1

    25.  2013-05-29 15:00:58

    Adam (23), a czy nie możesz po prostu zaczekać do 01.07 na oficjalne regulaminy z już uwzględnionym zmianami ? ;-)

  • 0

    26.  2013-05-29 19:49:34

    25: Nie. Innych ten temat rowniez moze zainteresowac jak i mnie. O ile w przypadku obnizek wewnatrz UE obniżka bedzie groszowa to w przypadku Chorwacji bedzie to spora różnica. Obawiam sie niestety ze operatorzy będą chcieli stan obecny czyli wysokie ceny w sezonie wakacyjnym utrzymac jak najdłużej. Pytanie brzmi: czy regulator do aktualizacji cen moze zmusic? Stawiam ze nie tak jak nie moze tego zrobic z połączeniami do P4 :/

  • 0

    27. ~  2013-05-30 07:59:51  host: 77-255-120-59.adsl.inetia.pl

    Patrzyłem na cennik plusa i niestety Szwajcaria nie została zaliczona do strefy euro.

  • 0

    28. ~Dell  2013-05-30 09:51:38  host: 81.219.84.18

    Szczerze mówiąc teraz mnie tylko zastanawia jakie będą opłaty w pomarańczy. Jakiś cudów się nie spodziewam, jednak biorąc pod uwagę że plus ma o ten 1gr tańsze niektóre połączenia to nie zaskoczyło by mnie gdyby orange miało troche niższą stawkę. A co do dyskuscji o krajach i strefach to niestety żyjemy w takich czasach, że ludzie chyba mają problem z rozrónieniem Europy od Unii Europejskiej. Chociaż przyznam że byłem zaskoczony odnośnie Szwajcari biorąc pod uwagę, iż P4 zalicza ten kraj do strefy euro.

  • 0

    29.  2013-05-30 13:00:14

    @27, a to pojawiły się już na oficjalnej stronie sieci Plus cenniki "Eurotaryfy 2013"???

  • 0

    30. ~  2013-05-30 16:35:58  host: 77-255-120-59.adsl.inetia.pl

    @Dell trzeba pochwalić playa też za to że wszystkie połączenia przychodzące w całej europie, USA i Kanadzie kosztują 1 złoty z taryfikacją co 30 sekund.

  • 0

    31.  2013-05-30 21:18:03

    Na pytania dotyczące Chorwacji: Do tygodnia od kiedy wejdzie Chorwacja do UE (1 lipiec) zacznie obowiązywać eurotaryfa.

  • 0

    32. ~Dell  2013-05-31 08:39:53  host: 81.219.84.18

    @ 31-Pacjonek-a mogę dowiedzieć się skąd taka informacja? (tak na przyszlosc chcialbym wiedziec gdzie cos takiego mozna sprawdzic)

Dodaj swoją opinię