Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus obniża ceny telefonów dla prywatnych

Plus obniża ceny telefonów dla prywatnych

WitekT 5 Lutego 2007 12:10

0 0

Od 5. lutego obniżone zostały ceny wybranych telefonów w promocjach dla klientów indywidualnych w Plusie.

W promocji Wielka Wyprzedaż w Plusie obniżono ceny następujących telefonów:
Motorola: ROKR E1,
Nokia: 6070, 6151 i 6230i,
Samsung: C300, D600, E250, X160, X480, X481, X510, X530 i X820,
SonyEricsson: K510i, K610i i W810i.




W promocji Czasowstrzymywacz / Po 2 minutach za darmo obniżono ceny następujących modeli telefonów:
Motorola: ROKR E1,
Nokia: 6101, 6151 i 6230i,
Samsung: C300, D600, E250, X510, X530 i X820,
SonyEricsson: K510i, K610i i W810i.

Więcej szczegółów w dziale Promocje.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11.  2007-02-05 19:12:28

    ~1 - i co z tego? Nikt nie broni kupować telefonów w Erze... Za 40 zł masz w Erze promocyjnie 80 minut - podobno dożywotnio - ciekawe czemu nie zmienili cenniów w takim razie? W Plusie za 40 masz 60 minut, ale za 10 zł kolejne 60 w sieci. Wiem - to drobnostka, szczególnie jak się poza sieć dzwoni najwięcej - t ylko kto wówczas wybiera taką sieć z której poz sieć będzie muisał dzwonić?

  • 0

    12.  2007-02-05 20:58:19

    wysmiewana i tu przy okazji zdzERA, zasluguje czasami na to. Traci pozycje pierwszego gracza na rynku dzieki swoim pomyslom (chocby podnoszac doladowanie kont Pingwinom z 20 na 25,- Pln).

  • 0

    13. ~jojo  2007-02-05 22:54:55  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    Śmiejcie się śmiejcie z Ery, kolejne cwaniaczki. I to ma być argument - podniesienie o 5 zł ceny kuponu? A inne pomysły to niby jakie? Jeżeli chodzi o prepaidy, to Simplusa niema nawet sensu porównywać do TT, bo nie dorasta mu nawet do pięt. :-D

  • 0

    14. ~hmmm  2007-02-06 02:41:00  host: 212.122.214.218

    Ludzie przejrzyjcie na oczy - Era jest lepsza. W abonamencie ceny telefonów są niższe, przy KAŻDEJ wartości abonamentu średnio o 100 złotych. Przyznaję pogorszyli się ciut ostatnio ale to dlatego że konkurencja nic nie robi chyba... A co do kuponów.. przecież w Plusie jest 30 i nie ma zmiłuj jak się spóźnisz... Poza tym jest nadal 50-tka a forsy mamy sporo po podwójnych doładowaniach :)) A ten system rozliczania w Plusie: ile razy zabiorą coś z konta a nawet zablokują twierdząc że jest 0 by po dwóch dniach oddaać - po prostu kabaret :) degustator: Era ma najwięcej klientów ABONAMENTOWYCH a pozycję na rynku jeśli straciła to dlatego, że Plus uruchomił na przykład darmowe wieczory i weekendy latem (do dziś mam dwie karty, nadal są aktywne) Wyznacznikiem siły na rynku powinna być przede wszystkim ilość abonamentowców. Bo pre-paidowców łatwo jest pozyskać: Wystarczy zamiast promocji 2xdoładowanie obniżyć na stałę ceny o 33 %. Domyslasz sie jaki będzie efekt ?? Zresztą powiedzmy to wyraźnie: Ja płacę za połączenia poza sieć 59 gr/min Ile płacisz TY ??? (Uwzględniając podwójne doładowanie praktycznie jest to nawet 30 gr/min)

  • 0

    15. ~hmmm  2007-02-06 02:47:41  host: 212.122.214.218

    Żeby była pełna oferta to w sieci płacę w tej chwili: 20 gr/min od 8-22 9 gr/min od 22-8 (Nocne Szaleństwo) Uwzględniając moje podwójne doładowanie daje to mi odpowiednio 10 gr/min i ~5 gr/min Masz lepiej ?? Pochwal się. Przekonaj mnie.

  • 0

    16. ~hmmm  2007-02-06 02:52:35  host: 212.122.214.218

    jojo: jakby byli takimi cwaniaczkami za jakich się mają to by mieli TT ;)

  • 0

    17. ~Jural  2007-02-06 04:58:30  host: bug18.internetdsl.tpnet.pl

    Przecież można w salonie/punkcie Ery doładować elektronicznie za 20zł i też przedłuża o miesiąc ;) Wystarczy pomyśleć, a jak tamci chcą niech płacą 30zł w Plusie...

  • 0

    18. ~wiedzący  2007-02-06 08:08:59  host: nat-pr2.aster.pl

    Wasze porównania są niekompletne, bo nie uwzględniają specyfiki rozliczeń minut w danej sieci i rozróżnienia kierunków w danym momencie. Więc mówienie, że ktoś jest droższy a ktoś tańszy nie ma sensu, chyba, że mówisz o kosztach zakupu telefonu przy danym abo. Tyle, że sam koszt telefonu to żadna wskazówka. Koszty można by porównać dopiero wtedy, gdyby wziąć jakąś średnią z własnych rachunków i policzyć dla danej ilości minut, smsów i mmsów. W moim przypadku Plus jest najtańszy, Era droższa o około 12%, Orange prawie 50%. Rachunki prywatne w okolicach 100 złotych. Telepolis mógłby się pokusić o takie analizy, chociaż są one dość pracochłonne i trzeba uwzględniać wiele rzeczy, ale myślę, że byłoby ciekawie.

  • 0

    19.  2007-02-06 09:12:48

    ~hmmm - dokładnie to co pisze ~wiedzący... Co ztego, że ja płace nie 20 gr brutto a 20 netto? Że drożej? No Stary pomyśl - zmienię na TT i będę płacił 59 groszy (a i to nie od razu) - ma to sens? Najmniejszego nie ma. Nie zauważasz?

  • 0

    20.  2007-02-06 09:16:22

    Poza tym, chodzi mi po głowie E50 - nie wiem czemu - w zeszłym roku się na niego nie zdecydowałem, kupiłem 6233. A wiesz za ile ten E50? Za 49 zł netto ;-) Może mniej... Taaa... Wiem - lepiej kupić na allegro. Ja jednak jak co 2 lata niecałe podpiszę kontrakt na nierozwiązywanie umowy. Bo mi się nie opłaca zmieniać sieci po prostu. I nie zapowiada się, żeby się opłacało. Czemu więc rezygnować z możliwości zakupu tanio telefonu? Raty, zapłacę w abonamencie... No zapłącę - Ty nie. I dlatego możesz się ze mnie śmiać a cieszyć, że masz w TT lepiej ;-)

  • 0

    21.  2007-02-06 09:17:32

    Jural - ta sama sprawa - 59 zł to jest bardzo droga rozmowa z Plusem ;-) To się zupełnie nie opłaca - nie wiem czy Ty w ogóle czujesz o co chodzi?

  • 0

    22. ~hmmm  2007-02-06 10:58:01  host: 212.122.214.218

    wlo - trzeba było kupić jeszcze w styczniu - doładować za 100 co najmniej (zalezy ile uzywasz) i uwzgledniając nawet ze masz nowy starter wychodzi 39 gr/min do wszystkich a po 4 miesiacach juz masz 69 wlo to po co rozmawiasz z plusem ?? rozmawiaj z Erą po 22 za 9 gr/min jak siedzisz w abonamencie to siedź ale jak sobie wszystko policzysz to pojmiesz ze w tym kraju bardziej sie oplaca kupic tel i wybrac pre-paida

  • 0

    23. ~jojo  2007-02-06 13:13:00  host: eeo138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "wlo" coż to - zmiana frontu. Jeszcze niedawno pisałeś, że jeżeli chodzi o oferty, to zakup nowego telefonu w abonamencie nie jest dla Ciebie priorytetem. A teraz wysuwasz taki argument za abonamentem? A teraz Ty poczuj o co chodzi. A chodzi o to, że masz chłopcze po prostu pecha, mając tylu znajomych w Plusie. W przeciwieństwie do nas. Ponieważ my i nasi znajomi, zadbaliśmy o to, żeby korzystać z usług Ery i płacić mniej. A może ja mam mieć telefon w Simplusie i dzwonić do znajomych w Erze po 78 gr? Coż mi nawer po ostatniej walentynkowej promocji w simpku - skoro nie mam tam znajomych. Taka sama jest Twoja logika. Ale wreszczie zrozum, że to iż ktoś ma dużo/wszystkich znajomych w jednej sieci, to nie oznacza, że jest to sieć najtańsza i ma najlepsze oferty, oraz warunki na jakich można z nich korzystać!!!

  • 0

    24.  2007-02-07 09:10:40

    ~hmmm - pytanie nie na miejscu, kiedy z numerami w Erze i Orange rozmawiam po góre 3-5% czasu ostatnio ;-) A w grudnu na billingu nawet w okolicach 1% mi wyszło ;-) Nawet za darmo nie miałbym z kim w Erze, szczególnie po nocy rozmawiać ;-) ~jojo - znowu się mocno mylisz... Alobo znowu próbujesz przeinaczyć to co mówię ;-) Nie - nie ma priorytetu. Abonamet ma nie dlatego, że mogę dostać tanio fajny telefon - anbopnament mam bo mi się opłaca!!!!!!!!! A telefon w PWA regularnie biorę, bo mam taką możliwość. Nie korzystam z ofert do których dają jakieś bonusy na usługi. Wole obniżyć abonament - cennikowe możliwości obniżania kosztów są znacznie ciekawsze i bardziej elastyczne nić oferta obniżająca koszty na umowę. Zatem w sytuacji kiedy nie zamierzam zmienić sieci, biorę telefon. Regularnie i zawsze. To jakbyś śledził moje notorycznie powtarzane opinie na ten temat, wiedziałbyś dobrze - ale, albo nie śledzisz i nie wiem na jkaiej podstawi etwierdisz (może nie Ty dokładnie ale spotykam się z takimi opniami) że się powtarzam, albo robisz to specjalnie? Ja nie będą dbał o znajomych za bardzo, bo obi miają też znajmomych - nie jesteśmy paczką nastolatków - moi stnowie są nastolatkami. A telefon(y) w głównej mierze wykorzystuję w firmie. Jelsi więcej gdzieś dzwonie to na firmowe komórki znajomych i rzyjaciół... też do Plusa ;-) Nie - nie dzwoń - to byłoby CHORE! Powtarzam wszystkim, ze wybiera się telefon w tej sieci, gdzie się planuje najwięcej dzwonić i porównywanie stawek w sieci sensu najmniejszego nie ma po tym pierwszym etapie wyboru. Bo to oczywiste. Nie będę się powtarzał jednak ;-) Moja logika jest prosta i... logiczna. Ty zdaje się próbujesz przeinaczyć fakty. A to, ostatnie - zupełnie nie masz racji ja wykonuję min. 50 do 70% czasu połączeń w sieci i na stacjonarne kolejne 30%. Nie ma możliwości, żebyś znalazł mi tańszą ofertę w innej sieci w tym przypadku. Po prostu NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI.

  • 0

    25.  2007-02-07 09:11:29

    A jesi znajdziesz, przygotujesz mi analizę wykazującą, że przeołacam - już deklarowałem to kilka razy - zapłącę Ci za doradztwo ;-)

  • 0

    26.  2007-02-07 09:18:16

    A to, że w jednej sieci za połączenie po 20.00 płąci się 5 groszy a winnej 1 grosz, to nie jest porównywalne w sytuacji o której mówimy. policz - 3% czasu po groszu zysuję a tracę 60% czasu po ile? 59 groszy? Ja Ci proponuję, jeśli nie masz dostępu do wasnych billingów, weź pożycz od znajomch, nawet na zwykłym kalkulatzorze podlicz kilka pozycji - czay połączeń do konkretnych sieci, ilośc połączeń itd. Taki materiał bardzo służy zrozumieniu jak bardzo się opłaca korzystać z konkretnej sieci a nie z tej, która ma promocję na nielimitowane połączenia nocne (bo do kogo zadzwonię? do kierownika produkcji u mojego klienta, który pracuje na dwie zmiany tylko i pogadam o czym?) albo najniższą stawkę poza sieć w szczycie. Bo co mi po tym, kiedy poza sieć u mnie oznacza co najmniej 50-60% czasu? Mając takie dane, bardzo łatwo jest wszystko przeanalizowc.

  • 0

    27. ~jojo  2007-02-07 11:55:57  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    "wlo" po pierwsze - stwierdzam, że nie wiem zupełnie o co Ci chodzi, a po drugie - że jak już to stwierdziłem wcześniej- nie ma najmniejszych szans żebyśmy się dogadali. :-D

  • 0

    28. ~hmmm  2007-02-07 20:15:40  host: 212.122.214.218

    wlo skoro musisz dzwonic w szczycie i koniecznie do Plusa to sobie dzwoń - ja dzwonię sobie po 22 do przyjaciół i jest ok a że Ty masz znajomych w Plusie to musisz płacić więcej choć i tak wychodzi Cię jak twierdzisz taniej. I może tak być ale to nie zmienia faktu że Era jest tańsza. Jeśli rzeczywiscie masz procentowo taki udzial plusa w połączeniach to jasne, tylko pamiętaj że gdyby nagle wszyscy dzwonili do jednej sieci to nagle moglibysmy miec do czynienia z monopolem co bolesnie odczulibysmy wszyscy

  • 0

    29. ~Fonik  2007-02-07 20:59:56  host: dgm50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak, SE K750 "potaniał" z 199 na 249

  • 0

    30.  2007-02-07 21:01:34

    ~hmmm - czy ja kogoś zmuszam? czy ja każę? Przestań - każdy ma czego potrzebuje. Ja na siłę nie będę kształtował mojego otoczenia tylko dlatego, że ak wszycy zmienimy numery na Erę (TT) to będzie najtaniej... to jest bez sensu. To bardziej niż bez sensu - to jest chore. A że tak się złożyło, że w mojej okolicy rzeczywiście udział Plusa jest największy (przyczyny tego, wg mnie oczywiście, już podawałem) to fakt. I ten fakt jest dla mnie korzystny. Po prostu. Jednocześnie nie znaczy to, że kogoś z Was zmuszam czy próbuję przekonywać do zminy operatora. Twierdzę jedno - nie ma dla mnie tańszej oferty - jeśli ktoś chętny, mogę podać statystyki powiedzmy trzech ostatnich billingów i przeliczycie mi, żesię mylę. Wątpię jednak żeby komuś z Was się chciało - tak zwyczajnie. Jeśli zatem nie nie sprawdzicie - nie piszcie, że płacę więcej. Tak - płacę za sieciowe 20 gr netto - jeśli w Erze jest powiedzmy 20 brutto to jest to taniej - ale nie dla mnie. Bo 10-15 minut po te 20 gr bym sobie tylko podzwonił, a za połaczenia do Plusa - kilka godzin po 59 gr. Po co? Jak mam po 24 brutto? Nie kapujecie róznicy?

Dodaj swoją opinię