Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus o inwestycjach w 2007 roku i klientach po 2006

Plus o inwestycjach w 2007 roku i klientach po 2006

WitekT 22 Stycznia 2007 12:55

0 0

Jak poinformował prezes Polkomtela Jarosław Bauc, firma chce wydać w tym roku na inwestycje 1,5 mld zł, głównie w budowę infrastruktury UMTS z HSDPA.



Jak podał Bauc, z usługi iPlus korzysta już ponad 140 tys. osób, a codziennie przybywa ich kilkuset. Wszystkich klientów Plus miał na koniec roku 12 mln - 7,2 mln użytkowników prepaid i 4,8 mln abonentów postpaid.


[Aktualizacja]


Wcześniej błędnie podano liczbę klientów prepaid i postpaid Polkomtela - zamiast 4,2 mln oraz 7,8 mln powinno być 4,8 mln i 7,2 mln.




Źródło tekstu: ISB, PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9.  2007-01-22 14:52:31

    szalony nie pisz znowu, że Orange czy Era jest taka super... Bo u mnie kiedy mówię o Twoich problemach ludziom, śmieją się ;-) U nas, wyobraź sobie (to do wszystkich bardiej niż do Ciebie) od ponad dwóch lat korzystam z EDGE - na początku z dość odległego nadajnika,no ale "łapało", teraz już go nie widzi żaden telefon - potem już w mieście a teraz już wszezie w okolicy (nawet na mapkach to widać, bo wcześniej nie pokazywali tego na mapie, więc jeden szczecinianin twierdził, że mam problem z oczami i z mózgiem ;-)). Kiedy wchodzisz do sklepu Ery i pytasz o blueconnect, znacząco kiwają głowami, że nie. Czemu? Bo po prostu nie można mówić w ogóle o obecności EDGE w okolicy. W Orange jest, a jakże - w mieście jak cie mogę, ale już poza to tylko jak się za okno antenę/telefon wystawi ;-) Albo jeśli ktoś ma nerwy i przy obecności literki E na wyświetlaczu zadowala go szybkjość zwykłego GPRS-u. No - może lepiej, bo 5 kB/s w GPRS to chyba tylko w idelanych warunkach się osiąga ;-)

  • 0

    10. ~szalony  2007-01-22 15:00:43  host: apn-100-176.gprsbal.plusgsm.pl

    Wlo- wiem ze edge Plusa jest the best - tylko trzebaje miec :) dlatego mimo ze mam tez ere wciaz licze ze Plus sie " zlituje" nad mym miastem :)

  • 0

    11. ~  2007-01-22 15:08:23  host: acmg157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szalony ja ce rozumiem :) Ale musisz w każdym temacie co pojawi się słowo Plus bądź Polkomtel opisywać swoją historię? Wiemy wiemy już Polkomtel nie zarobi nawet grosza na tobie, ale nie możesz pisać na temat? Robi się póniej 100 komentarzy z tego 10 jest do tematu ;/ POzdrawiam

  • 0

    12. ~Szalony  2007-01-22 15:18:34  host: apn-99-35.gprspla.plusgsm.pl

    11 ale ja zawsze pisze na temat :) zawsze pomimo mojego płaczu wtrącam 3grosze odnośnie usług plusa :-)

  • 0

    13. ~dt  2007-01-22 16:16:07  host: wap.plusgsm.pl

    Szalony nie przesadzaj ze 25% bo znacznie wiecej. Zobaczymy ktory Aleksandrow bedzie mial edge w pelni ;) Dobrze ze inwestycje nadal beda znaczne w transmisje danych ogolnie bo edge przybedzie. A moze czekaja na ten super edge od Ericssona?

  • 0

    14. ~dt  2007-01-22 16:18:43  host: wap.plusgsm.pl

    Witku a gdzie info o kontrakcie na system bilingowy dla Polkomtela? Czy to oznacza zmiane platformy w prepaid?

  • 0

    15. ~Szalony  2007-01-22 16:28:54  host: apn-99-35.gprspla.plusgsm.pl

    Dt-popatrz na mape plusa i jakby caly granat zebrac to nie sadze by bylo to wiecej niz 1/4 kraju.Wlasnie plus calkiem zmienia platforme bilingowa -) to dobry news

  • 0

    16. ~dt  2007-01-22 16:37:38  host: wap.plusgsm.pl

    na tej super mini mapce nie mozna sie opierac. Stawiam tak na 40%.

  • 0

    17. ~dt  2007-01-22 16:40:53  host: wap.plusgsm.pl

    ja na biling w abo nigdy nie narzekalem. Uzytkownicy Simdaty moga nie byc tak zachwyceni bo moga sie skonczyc darmowe sesje...

  • 0

    18. ~r  2007-01-22 17:43:09  host: chello087206151164.chello.pl

    #17: jakie niby darmowe sesje?

  • 0

    19. ~  2007-01-22 18:04:59  host: 195.189.142.217

    Plusie, co z EDGE?

  • 0

    20.  2007-01-22 20:10:31

    mirekb: tak podają, odkąd Bauc został prezesem. Bardzo dokładne dane z podziałem prepaid/postpaid. Niekiedy dane takie da się wygrzebać w raportach TP o Centertelu. :)

  • 0

    21. ~szefo  2007-01-22 20:47:06  host: goy62.internetdsl.tpnet.pl

    witam, mam pytanko... czy w nokii 6230i powinien chodzic edge? jestem z gdanska wiec z zasiegiem nie powinno byc problemow... jesli tak to jakie predkosci powinny byc osiagane i czy trzeba jakos inaczej skonfigurowac tel niz go gprs'u? jak lacze sie z netem go pojawia mi sie literka G - symbol gprs'u, czy edge ma inne oznaczenie?

  • 0

    22.  2007-01-22 21:50:01

    cieniutko z klientami abonamentowymi...

  • 0

    23. ~Piko  2007-01-22 22:29:13  host: gprs9.orange.pl

    Szalony przestań marudzić bo mnie ( i nie tylko )te twoje narzekanie męczy . Wiem że Plus ma kiepski i rzadki zasięg Edge ale chyba jedyna sieć która coś zmienia na swoich mapkach zasięgu tzn . pojawiają się nowe miejsca w których jest ten niby UMTS bo i on kiepskawo działa w niektórych miastach bo sprawdziłem , raz go łapie raz nie . Nie to żebym bronił Plusa bo też nie przepradam za tą siecią , ale obserwując zmiany w poszerzaniu zasięgu u innych operatorów czy to rozwój EDGE czy UMTS to odnoszę wrażenie że oni czyli Orangutan i Era zapadli w sen zimowy od kilku misięcy nie robią nic , poza wprowadzeniem w Warszawie i na ślasku HSDPA , a co z resztą kraju ? Jeśli ten UMTS tak będzie się rozwijał jak do tej pory to nie wiem czy w 2010 pokryje 50% powierzchni kraju , szczerze w to wątpię .

  • 0

    24. ~wiedzący  2007-01-22 22:49:55  host: nat-pr2.aster.pl

    Niektóre telefony - na przykład nowsze Motoroli (V360, V3i EDGE, K1...) podają na wyświetlaczu literkę E co oznacza, że jesteś w zasięgu EDGE. Nokia w prymitywnych modelach klasy 63xx nie dorosła do tego ;-)

  • 0

    25. ~ojciec  2007-01-22 23:13:18  host: emo242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja mam N6630 i mam na wyświetlaczu albo piktogram połączenia pakietowego bez rozróżnienia na G i E lub tenże piktogram ze znaczkiem 3G , czyli nie wiem czy mam tylko GPRS czy EDGE jeśli UMTS jest niedostępny akurat.

  • 0

    26.  2007-01-22 23:31:23

    szefo - tylko po szybkości transmisji ocenisz czy masz EDGE czy nie. W 6230i niestety tylko G jest.

  • 0

    27. ~sympatyczny  2007-01-22 23:56:36  host: chello081018196007.chello.pl

    dobrzy ludzie, prosze powiedzcie mi Warszawa Kabaty - kupowac modem EDGE czy UMTS. Era albo Plus. niby glupie pytanie, ale srogo sie zawiodlem poltora roku temu jak testowalem UMTS na Mokotowie... no wiec, bedzie tam ten UMTS, czy tak jak poprzednio, tylko przy wystawieniu telefonu/modemu za okno?

  • 0

    28. ~szefo  2007-01-23 17:53:34  host: goy62.internetdsl.tpnet.pl

    ad. 26. a jakie szybkosci gprs'u i edge'a powinny byc w plusie?

Dodaj swoją opinię