Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus na giełdę do Londynu?

Plus na giełdę do Londynu?

WitekT 11 Listopada 2004 11:44

0 0

Polscy akcjonariusze Polkomtela SA nie wykluczają wprowadzenia operatora sieci Plus GSM na giełdę zagraniczną, na przykład na Londyńską Giełdę Papierów Wartościowych, poinformował w środę w rozmowie z agencją ISB wiceprezes KGHM Polska Miedź SA Andrzej Szczepek.

Trzeba to dokładnie rozważyć, bo nie wiadomo, czy Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie będzie w stanie przyjąć jednorazowo 12 mld zł. Być może trzeba uwzględnić także londyńską giełdę – powiedział ISB Szczepek po zakończeniu środowego wyjazdowego posiedzenia Sejmowej Komisji Skarbu w Lubinie.
Zarząd KGHM, jednego z akcjonariuszy Polkomtela, poinformował w środę oficjalnie, że porozumienie w sprawie przygotowania transakcji sprzedaży akcji Polkomtela, jakie do końca listopada zamierzają podpisać wszyscy polscy akcjonariusze spółki, jest niemalże gotowe i zakłada sprzedaż operatora poprzez ofertę publiczną na giełdzie.

Polscy akcjonariusze zamierzają w najbliższym czasie podjąć rozmowy w tej sprawie z zagranicznymi udziałowcami. To porozumienie zakłada wyjście z Polkomtela przez wejście na giełdę – powiedział ISB wiceprezes KGHM Andrzej Kowalczyk.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~stz  2004-11-16 07:19:00  host: chh88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe czy dostanę jakąś akcję sprzedaży Polkomtelu za darmo jako osoba, która też pośrednio przyczyniła się do rozwoju tej firmy. Mam przecież telefon w plusie już 6 lat. Oby nie było tak jak z TPSA, gdzie akcje dostali tylko pracownicy! Oby nie było tak jak w przypadku prywatyzacji PKO BP, gdzie zarobili kasę ci, którzy trzymają lokaty w innych bankach! Ja mam konto w PKO BP od dłuższego czasu, no i niestety zapomniano o mnie nie dając mi nawet możliwości pierwokupu akcji bez stania w wielkich kolejkach. Pozdrawiam

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet