Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus Mix - nowe zasady naliczania gigabajtów w roamingu UE

Plus Mix - nowe zasady naliczania gigabajtów w roamingu UE

msnet 29 Września 2017 12:27

5 3

ja+mix

Od 8 października zmieni się sposób wyliczania wielkości pakietu internetowego w roamingu UE dla abonentów usługi Mix.

Obecnie wielkość pakietu internetowego w usłudze Mix w Plusie obliczana jest na podstawie kwoty miesięcznego zobowiązania, zgodnie z podpisanym kontraktem, co daje od 500 MB do 6,1 GB danych do wykorzystania podczas podróży zagranicznych po Unii Europejskiej. Według nowych zasad pod uwagę będzie brana wysokość opłaty za krajowy pakiet internetowy, czyli w sposób identyczny, jak ma to miejsce w przypadku usługi "na kartę". Da to klientom Mixa od 300 MB do 10,1 GB do wykorzystania w roamingu UE.




Po wykorzystaniu pakietu danych korzystanie z Internetu w roamingu na terenie Unii Europejskiej będzie kosztowało 0,04 zł za 1 MB.

Zobacz: Promocja europejska dla PostPaid i Mix v2

Źródło tekstu: Plus, wł     

Dodaj do:

Tagi: plus | plus mix | internet | roaming | roaming 2017

w sumie: 21
  • -1

    2.  2017-09-29 13:31:58

    @1, j - zajrzyj do załącznika.

  • 1

    3. ~j  2017-09-29 13:48:24  host: 89-77-170-247.dynamic.chello.pl

    dzięki, nie zauważyłem - myślałem, że to kolejna reklama.

  • 0

    4. ~Matheos  2017-09-29 15:05:17  host: 178235146127.dynamic-zab-01.vectranet.pl

    Czyli Mix Plus zmienił się na lepiej, skoro pakiet się powiększył.

  • 0

    5. ~pabloki  2017-09-29 15:16:28  host: user-188-33-149-54.play-internet.pl

    @msnet brakuje mi informacji czy to więcej czy mniej.

  • -1

    6.  2017-09-29 15:28:22

    @5, pabloki - było od 0,5 do 6,1 GB, a będzie od 0,3 do 10,1 GB, czyli dla jednych więcej, dla innych mniej.

  • 0

    7. ~pabloki  2017-09-29 15:38:48  host: user-188-33-149-54.play-internet.pl

    @msnet ale ci z mniejszym pakietem to pewnie margines bo dla najniższego pakietu będzie mniej. całościowo pewnie lepiej . ale i tak wlo będzie twierdził że operatorzy pogarszają oferte ze względu na RLAH.

  • 0

    8.  2017-09-29 16:25:32

    7 - lubisz się be sensu czepiać? To akurat nie ma nic wspólnego z pogarszaniem czy polepszaniem oferty z powodu RLAH.
    To jest FUP - wynika z określonych przepisów unijnych (sam ukułeś określenie "FUP wg schematu 4/2") ;-)
    Przemyśl zanim napiszesz... Czego wymagasz non stop od redakcji ;-)

  • 0

    9.  2017-09-29 16:54:05

    Ciekawe, że nikt nie korzysta, a wszyscy się interesują, nie?
    Było:
    10 zł - 0,5 GB
    20 i 30 zł - 1,6 GB
    40 i 50 zł - 2,6 GB
    60 i 80 zł - 4,1 GB
    100 i 120 zł - 6,1 GB
    Jest:
    to co w regulaminie ;-)

  • 0

    10. ~pabloki  2017-09-29 16:54:28  host: user-188-33-149-54.play-internet.pl

    8 alez ja sie nie czepiam , nie bez sensu. wszak tysiące widziały jak pisałeś że operatorzy pogarszają oferty . wielu też teraz widzi że nie rozumiesz co piszesz. sugerujesz że FUP ma wpływ na zwiekszanie pakietów internetowych? wyjaśnię bo nie rozumiesz :mechanizm FUP 4/2 odnosi sie konkretnie do 4 miesiecznego okresu obserwacji w którym użycie w roamingu łacznie przekracza 2 miesiące. jak więc FUP miałby wpływac na 24 mce umowy?

  • 0

    11. ~pabloki  2017-09-29 16:58:43  host: user-188-33-149-54.play-internet.pl

    9 to polkomtel po prostu przeliczł poprawnie stawki dostosowjąc je do nowych planów. np za 30 zł jest 1,8 a było 1,6. za 35 zł nie było a teraz jest 1.8.

  • 0

    12.  2017-09-29 17:08:37

    10 - nie mówię, tego. To co w nawiasie odnosi się do Twojej aktywności. Jeśli wolisz, mogę zacytować "wzór" jaki ułożyłeś do wyliczanie pakietu gigabajtów w roamingu ;-)

  • 0

    13.  2017-09-29 17:09:22

    11 - za 30 jest 1,6, za 30,01 jest 1,8 ;-) Taki szczegół...

  • 0

    14.  2017-09-29 17:10:50

    Za 35 nie było, bo nie było takiego doładowania minimalnego. Jeśli zasiliłeś za 35, daje to zasilenie minimalne za 30 zł chyba, nie? Nie znam się na miksach...

  • 0

    15.  2017-09-29 17:13:26

    11 - o jakich nowych planach mówisz?

  • 0

    16. ~pabloki  2017-09-29 17:51:42  host: user-188-33-149-54.play-internet.pl

    12 nie miałem pewności że zrozumiałes wzór do wyliczeń przy stosowaniu fup więc wytłumaczyłem byś zrozumiał.

    13 po zmianach , tak. zatem jest to doprecyzowanie.

    15 być może zrobili to dlatego że wprowadzą nowe plany mix niedługo albo dla spójności zasad z kartą.ot po prostu by łatwiej było by im to ogarnąć . nic nie wiem o planach plusa ale sa dwie możliwości takiego działania vide wyżej.

  • 0

    17.  2017-09-29 17:56:00

    16 - o jakiej spójności z kartą mówisz?

  • 0

    18.  2017-09-29 18:00:00

    Że tabelki są teraz takie same?
    Więc dla łatwiejszego ogarnięcia zapewne ;-)

  • 0

    19. ~pabloki  2017-09-29 20:30:47  host: 188.146.165.141.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @18 o tym właśnie piszę.

  • 0

    20. ~Futach  2017-09-29 21:41:07  host: agtq173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dla mnie OK. Przejrzyście i dużo lepiej niż w ostatnich latach. Skończy się kupowanie lokalnych kart sim, żeby po sieci polatać.

  • 0

    21. ~Grzespolska  2017-09-30 18:26:06  host: fdr146.internetdsl.tpnet.pl

    Wiec jest gorzej bo jesli mamy doładowanie kontraktowe za 50 zł było 2,6 GB a jesli mamy doładowanie 50 zł i w tym pakiet internetu za 25 zł mamy 1,6 GB aby miec 10 Gb trzeba wykupić pakiet internetu za 150 zł ... czy dobrze rozumiem ... po drugie czy Plus ma pakiety internetu za 150 zł ??? wiec nie tyle co muszę doładować telefon za 150 zł lub miec taka kwote na koncie to właczyć sobie pakiet krajowy za 150 zł aby otrzymać 10 GB ...

Dodaj swoją opinię