Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus ma nową domenę

Plus ma nową domenę

WitekT 5 Kwietnia 2007 00:21

0 0

Polkomtel, wraz ze zmianą nazwy handlowej z Plus GSM na Plus, miał problemy z domeną, bo ciągle jego strona internetowa znajdowała się pod adresem www.plusgsm.pl. Teraz się to zmieniło.

Według danych w rejestrze domen, od 28. lutego Polkomtel ma także domenę www.plus.pl - czyli w końcu pasującą do nowej marki. Wcześniej znajdował się tam serwis należący do osób trzecich, gdzie można było kupić gadżety na komórki. Wartość transakcji nie została ujawniona.




Do tej pory zakupów dokonywał głównie Centertel - najpierw domeny www.idea.pl (była to podobno najdroższa polska domena) oraz www.orange.pl (kupiona za około 150 tys. euro).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    29.  2007-04-05 11:02:41

    @23: kto Ci pisze?

  • 0

    30.  2007-04-05 11:04:39

    marcinb: oczywiście, że jestem pewien akurat tego. ;) Domenę orange.pl miało Migut Media, a przejęło ją wraz zakupem agencji reklamowej pod tą samą nazwą na długo przed wejściem Orange do Polski, a sama domena orange.pl została zarejestrowana pierwotnie wtedy, kiedy jeszcze marki Orange na świecie nie było. ;) GoL ma inną domenę - www.orangeportal.pl :)

  • 0

    31. ~GAnc2  2007-04-05 13:47:28  host: nat6.gress.com.pl

    A czemu sklep internetowy Play nie odsprzeda domeny play.pl dla playmobile? Na tym by zyskali znacznie więcej niż 150 000 E

  • 0

    32. ~jojo  2007-04-05 14:09:30  host: efu25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co do nazw sieci na wyświetlaczach - ja na swoim starym eryku mam jeszcze "PL IDEA". :-)

  • 0

    33.  2007-04-05 14:20:15

    ~GAnc2 - może i 17 milionów by zyskali... Ale nie wiem czy wiesz, że zasada jest taka, że coś kosztuje tyle, ile ktoś chce za to zapłacić ;-) Widać Play nie jest zainteresowane wydać 150 tys. nawet Może mniej nawet nie chcą wydać? Nie nasz problem. Chyba, że ktoś woli żeby jego sieć miała inną doenę niż playmobile.pl to niech mu zafunduje... ;-)

  • 0

    34. ~szefo  2007-04-05 16:13:51  host: goy62.internetdsl.tpnet.pl

    ja na drugiej nokii (6210) gdzie jest wlozony pop mam na wyswietlaczu idea milego dnia (oba simy sa wiekowe)... wiec jednak starsze telefony (bez symbianow?) zczytuja nazwe sieci z kart sim...

  • 0

    35. ~hbmm  2007-04-05 16:56:48  host: feg2.internetdsl.tpnet.pl

    play napewno kupi domene play.pl ale narazie to chłopaki maja wazniejsze wydatki

  • 0

    36. ~Korporacja  2007-04-05 19:45:39  host: aqm238.internetdsl.tpnet.pl

    Za strone zapłacili 0zł

  • 0

    37. ~  2007-04-05 19:50:41  host: aqm238.internetdsl.tpnet.pl

    Czytam te wasze wypowiedzi i az włosy stają! Za strone www.plus.pl firmie alius sp z o.o. nie zapłacili nawet 1zł. Latali po sądach i szargali człowieka co był właścicielem strony od ponad 10 lat, az dostali wyrok. Sprawa zostanie nagłośniona a jezeli chcecie więcej info piszcie : korporacja@orange.pl O TEJ ZŁODZIEJSKIEJ ZAGRYWCE BĘDZIE GŁOŚNO!!!!

  • 0

    38.  2007-04-05 20:34:59

    37. - podaj tutaj info - więcej ludzi jest zainteresowanych ;-)

  • 0

    39. ~~szalony  2007-04-05 23:00:31  host: inet20909na-0.eranet.pl

    Co PLUS ukradł domenę plus ? To ciekawe ...

  • 0

    40.  2007-04-06 01:08:05

    21 - moze trzeba inny product code podac? taki z Polski bez simlocka? Moze wtedy bedzie mozliwosc pobrania 5.10? Product Code moze jest gdzies w necie:) 27 - zmien na soft 4.22, to moze sie zmieni nazwa sieci:)

  • 0

    41.  2007-04-06 07:53:28

    To jak już jesteśmy w temacie domen (może to nie nowość?), to zauważyłem, że www.tmobile.pl oraz www.t-mobile.pl przenosi na stronę główną T-Mobile. A może tak od dawna jest tylko ja dopiero teraz to zauważyłem?

  • 0

    42.  2007-04-06 07:55:47

    Oczywiście -> company: DEUTSCHE TELEKOM AG; street: ST. FRIEDRICH-EBERT-ALLEE NO. 140,BONN; city: 53113 BONN; location: DE

  • 0

    43. ~szefo  2007-04-06 09:13:15  host: goy62.internetdsl.tpnet.pl

    #40 - skad wziasc ten soft? na stronie nokii go nie ma...

  • 0

    44.  2007-04-06 09:44:42

    isc do serwisu/komisu:) a jak sie ma nowszy telefon to mozna sobie samemu updateowac...

  • 0

    45. ~Łukasz  2007-08-07 13:52:15  host: dsi112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobre:) ładnie pewnie zapłacili za plus.pl. no ale na pewno im się opłaciło bo teraz jak ktoś wpisze plus.pl to od razu na stronkę Plusa wchodzi. bardzo fajna nawigacja i bardzo szybko można dojsć do miejsca które się szuka

  • 0

    46. ~auter  2007-08-08 15:36:45  host: dsg1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no pewnie że zapłacili. POdobno orange.pl był i tak najdroższą stroną. Ale ta nowa bardzo mi sie podoba, jest czytelna i wygodna.

  • 0

    47. ~gość  2007-08-13 15:35:21  host: nat-tar.aster.pl

    Plus pokazuje ze zalezy mu i dba o swoich lientów.Ciagle ostatnio czytamy same dobre nwesy na temat Plusa.To im sie chwali

  • 0

    48. ~ale sie znasz 37...  2007-08-13 21:23:23  host: chello087207083174.chello.pl

    plus moze miec ta domene za 0pln. jest to zgodne z obowiazujacym regulaminem rejestracji domen w NASK (takze za posrednictwem firm, na ktore NASK scedował prawa do rejestracji domen). jesi ktos zdecydowal sie na rejestracje takiej domeny w okreslonych okolicznosciach, to MUSI za darmo przekazac ja uprawnionemu podmiotowi. dobra wola podmiotu, jesli cos za to zaplaci. przyklad: firma X oglasza, ze wprwadza marke FajneKomorki. pedzisz i rejestrujesz fajnekomorki.pl, fajnekomorki.net.pl, fajnekomorki.com (data rejestracji!) firma X zwraca sie do NASK i do ciebie albo na droge sadowa, jesli od razu ma ochote i mozesz pozegnac sie z fajnymi domenami. ale czasem trwa to 10 lat ;p

Dodaj swoją opinię