Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: internet przez router i gniazdka elektryczne

Plus: internet przez router i gniazdka elektryczne

sirmark 19 Maja 2014 11:36

7 4

W punktach sprzedaży Plusa dostępne zestawy adapterów D-Link Homeplug AV, czyli urządzenia wykorzystujące sieć elektryczną do transmisji danych.

W ofercie Plusa są dwa rodzaje zestawów - jeden z adapterami wymagającymi kabli sieciowych Ethernet i drugi, w którym jeden z adapterów jest urządzeniem WiFi.

Adaptery D-Link Homeplug AV wykorzystują istniejące w domu czy biurze okablowanie elektryczne i pozwalają tanio oraz szybko, bez kucia ścian i kładzenia kabli, zwiększyć zasięg Internetu. Rozwiązanie to jest bardzo popularne w Europie, a szczególnie w Niemczech, gdzie można je spotkać praktycznie w każdym mieszkaniu. Działa to tak, jakby w całym domu czy mieszkaniu rozciągnięty był kabel internetowy. Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie w przypadku dużych mieszkań czy kamienic o grubych murach, gdzie nie zawsze można swoje urządzenie do transmisji danych, np. router, przenosić do każdego pomieszczenia.




d link dhp 311av schemat montazu d link dhp 309av schemat montazu d link dhp 311av wifi

W ofercie Plusa dostępne są:
  • za 99 zł zestaw D-Link DHP-309AV z dwoma adapterami DHP-308AV korzystającymi z kabli sieciowych Ethernet.
  • za 259 zł zestaw D-Link DHP-311AV z adapterem DHP-308AV korzystającym z kabla sieciowego Ethernet oraz adapterem DHP-310AV WiFi.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: plus

w sumie: 34
  • 3

    16. ~LOOL  2014-05-19 13:10:51  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Życzę powodzenia osobom, które mają starą instalacje w domu...

  • 2

    17. ~asbc  2014-05-19 13:13:20  host: ip-93-154-233-185.free.aero2.net.pl

    misio chodz do mnie ustaw mi wifi. Bunkrowate sciany i tylko pod ruterem jest zasiegu 1 kreska. Wystarczy stanac za sciaana 30cm od rutera i masz 1 kreske na dowolnym sprzecie a sprawdzalem pentagrama, tplinka, dlinka a nawet anteny takie po metrze wkrecane i nic

  • 0

    18. ~  2014-05-19 13:20:20  host: 94.42.201.114

    @ 15 A czym się różnią adaptery wsadzone do gniazdek prądu od gniazdek Ethernet do których sygnał puszczamy starymi kablami telefonicznymi ? I tu i tu na wyjściu mamy Ethernet poza tym kilkaset PLN w kieszeni, zerowe zużycie prądu i znacznie stabilniejsze i szybsze transfery ....

  • -1

    19. ~misio  2014-05-19 13:22:16  host: n13-10-06.opera-mini.net

    @ASBC to własnie zestaw wifi jest dla Ciebie. Łapiesz sygnał przy routerze a w docelowym pokoju wypuszczasz Wifi. Mowa o zestawie DHP-W311AV

  • 0

    21. ~  2014-05-19 13:25:04  host: 94.42.201.114

    @19 tylko po grzyba mu to PLC - znacznie lepiej sprawdzi się Access Point albo router w tym trybie, za 259 PLN to można kupić już pełen wypas.

  • 1

    22. ~  2014-05-19 13:27:54  host: 94.42.201.114

    @21 Przecież za 100 PLN to masz dwa adaptery z gniazdkami Ethernet a nie Wifi.

  • 0

    23. ~Adam M  2014-05-19 13:31:51  host: h4-52.net.euron.pl

    @misio - piszesz dokładnie jak handlowiec odpowiedzialny za sprzedaż tego badziewia w PL, myślę że już wystarczy.

  • 0

    24. ~Jacek  2014-05-19 13:43:27  host: ewh4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystko jest kwestią kasy. Ja używam w domu od roku urządzeń AVM o transferze 500 Mb (brutto) ver. 500E/2szt. i 546/1szt. Rewelacja (mam wylewane stropy z podłogówką), jedynym minusem jest cena.

  • 2

    25. ~ABP  2014-05-19 13:56:35  host: 213-238-123-30.adsl.inetia.pl

    @kablarz, @misio: Może macie rację. Pisałem to na podstawie własnego doświadczenia i znajomości instalacji u innych. U mnie w mieszkaniu: 3 fazy, różnicówka trójfazowa, oświetlenie i gniazdka rozdzielone pomieszczeniami pomiędzy fazy. U znajomych w domach podobnie. Wszystko z jednej fazy spotykałem w starszych domach albo tam, gdzie niepotrzebna była siła, albo w bardzo oszczędnie projektowanych instalacjach (mało kabli i bezpieczników).

  • 1

    26. ~karluum  2014-05-19 14:00:12  host: 91-241-35-5.internet.jettel.pl

    @kablarz: wszystko zależy jak jest zrobiona rozdzielnia. Jeżeli mówimy o blokach to zgadza się - zazwyczaj z jednej fazy zasilane jest jedno piętro. Jeżeli mówimy natomiast o budownictwie jednorodzinnym to w nowych rozwiązaniach obwody zasilane są z różnych faz.

  • -3

    27. ~  2014-05-19 14:17:14  host: n10-08-04.opera-mini.net

    wifi jest szkodliwe dla zdrowia

  • 0

    28. ~Kuzyn1920  2014-05-19 14:48:52  host: 92.60.132.22

    @27 majonez i nadmiar keczupu też.

  • 0

    29.  2014-05-19 15:29:34

    Dwa pytania. Jak to będzie chodzić na starych aluminiowych instalacjach i jaka do tego oferta? No chyba nie ta z limitami od plusa?

  • 0

    31. ~pabloki  2014-05-19 16:43:38  host: 178.182.188.193.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    heh a już myślałem że plus realizuje na starej , zacofanej infrastrukturze energetycznej technologie internetu po kablach z elektrowni.

  • 0

    32. ~elf  2014-05-19 22:12:40  host: awr66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sam testowałem to w Orange, tam jest to od dawna. Całkiem fajnie to działa, jak ktoś świeżo odremontował mieszkanie to nie ma co psuć go dodatkowymi kablami - http://www.orange.pl/is_b2c.phtml?selectedProducer=Liveplug&selectedTerminal=Liveplug%20HD&terminalChosen=true wifi jest fajne, ale jak za dużo sieci wokół nie działa najlepiej, zakłócają się.

  • 1

    33. ~J  2014-05-20 10:32:53  host: hosted-by.snelis.com

    A jak w to wpiąć modem USB ? Polsat i Plus chyba nie dostarczają internetu po kablu.

  • -1

    34.  2014-05-20 11:47:38

    A po co w to wpinać modem? Żeby do garażu wysłać sygnał? A nie lepiej wziąć modem USB do garażu - tak po prostu?

  • 0

    35.  2014-05-20 14:09:01

    Nie wiem jak wy, ale ja wolę sobie kupić zwykły router z trybem access pointa, albo repeter'a za 100 zł, postawić go na skraju zasięgu i stworzyć nową sieć wi-fi na innym kanale. I działa. A jak to jeszcze jest miejsce z dociągniętym kablem Ethernetowym to można wpiąć go w router i dalej z nim polecieć i jeszcze jedną sieć wi-fi dalej stworzyć. Jeśli to dom jednorodzinny i nie ma za dużo sieci w pobliżu rozwiązanie jak znalazł.

  • 1

    36. ~eM  2014-05-20 18:45:30  host: 89-79-204-233.dynamic.chello.pl

    w tepsie bylo to od lat - liveplug tp

  • 1

    37. ~stas  2015-01-10 18:00:47  host: 159-205-134-166.adsl.inetia.pl

    promieniowanie mikrofalowe to właśnie twoje wifi, poczytaj trochę - to tak jakbyś siedział przy włączonej otwartej mikrofalówce

Dodaj swoją opinię