Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus GSM o przeciążonych, brytyjskich sieciach

Plus GSM o przeciążonych, brytyjskich sieciach

WitekT 7 Lipca 2005 21:35

0 0

W wyniku przeciążenia sieci brytyjskich i irlandzkich operatorów telefonii komórkowej występują obecnie istotne trudności w korzystaniu z usługi roamingu międzynarodowego w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz w realizacji połączeń międzynarodowych i wysyłaniu wiadomości SMS do tych krajów.

Trudności te dotyczą użytkowników wszystkich sieci zagranicznych i mogą powodować problemy w nawiązywaniu połączeń i opóźnienia w dostarczaniu wiadomości SMS.
Wynikają one z następujących przyczyn:
dostęp do brytyjskich sieci komórkowych uzyskała już maksymalna liczba użytkowników, wskutek czego pojemność sieci została wyczerpana,
dodatkowo w tym samym momencie dostęp do sieci próbuje uzyskać kolejna duża liczba użytkowników,
sieci komórkowe w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a zwłaszcza w Londynie i jego okolicach, obsługują obecnie maksymalną liczbę połączeń i przesyłanych wiadomości SMS przez użytkowników, którzy uzyskali dostęp do sieci komórkowych.

W zaistniałej sytuacji Plus GSM radzi, aby w sieciach brytyjskich i irlandzkich korzystać z tych telefonów komórkowych, które uzyskały dostęp (zalogowały się) do sieci komórkowych operatorów i w nich funkcjonują. Należy nie wyłączać zalogowanych do sieci telefonów, ponieważ po ich wyłączeniu i powtórnym włączeniu ponowne uzyskanie dostępu (zalogowanie się) do lokalnych sieci GSM może okazać się niemożliwe. W przypadku braku możliwości realizacji połączenia do abonenta sieci komórkowej lub roamera w tych krajach zalecane jest telefonowanie na numer sieci stacjonarnej.

Źródło tekstu: Plus GSM     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet