Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus GSM na giełdzie latem 2005

Plus GSM na giełdzie latem 2005

WitekT 29 Listopada 2004 21:59

0 0

Polscy akcjonariusze Polkomtela podpiszą 2 grudnia porozumienie o wprowadzeniu spółki na giełdę. Akcje te mogą zadebiutować na parkiecie w lipcu-sierpniu 2005 roku, a ich wartość szacowana jest na 7-8 mld zł - poinformował w poniedziałek PAP wiceprezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych Piotr Rutkowski.

Porozumienie to podpisać mają trzej najwięksi polscy akcjonariusze Polkomtela: KGHM, który ma 19,61% akcji operatora, PKN Orlen z taką samą pulą i PSE z 16,05%.

Szacujemy, że pakiet będący w rękach trzech dużych akcjonariuszy wart jest 7-8 mld zł - powiedział Rutkowski. Dodał, że akcje te będą notowane na giełdzie warszawskiej lub równolegle w Warszawie i w Londynie.
Po podpisaniu porozumienia polscy akcjonariusze przystąpią do rozmów z zagranicznymi akcjonariuszami, czyli z brytyjskim Vodafone i duńskim TeleDanmark o sprawie wyrażeniu przez nich zgody na taki tryb sprzedaży akcji Polkomtela. Akcjonariusze ci mogą nie wyrazić zgody na taką ścieżkę i skorzystać z przysługującego im prawa pierwokupu - powiedział Rutkowski. Jeżeli takiej zgody nie będzie, wtedy akcjonariusze powrócą do ścieżki sprzedaży Polkomtela z poprzedniego porozumienia krajowych akcjonariuszy.

Zagraniczni akcjonariusze Polkomtela wielokrotnie informowali o chęci zwiększenia posiadanego pakietu akcji polskiego operatora komórkowego.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet