Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: cztery młode foczki

Plus: cztery młode foczki

LuiN 18 Marca 2011 11:29

0 0

plus foczkaWiosna już budzi się w Bałtyku - najlepiej o tym wiedzą pracownicy Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, wspieranej przez sieć Plus, którzy co roku na przedwiośniu cieszą się z narodzin kolejnego foczego przychówku.



Polkomtel od 1998 roku nieprzerwanie wspiera Stację Morską w działaniach związanych z ochroną środowiska morskiego, w szczególności dotując projekt restytucji foki szarej na południowym Bałtyku. Stacja Morska prowadzi m.in. badania dotyczące ochrony życia w Bałtyku i zajmuje się projektami mającymi na celu odtworzenie populacji gatunków zagrożonych wyginięciem.

Operator sieci Plus był pierwszą z polskich firm, który wsparł inicjatywę przywrócenia południowym brzegom Bałtyku kolonii fok szarych. Współuczestniczył również w rozwinięciu czynnej ochrony tego gatunku przez budowę specjalnego ośrodka dla ich hodowli, badań i rehabilitacji.




Rok 2011 to już jedenasty rok narodzin foczego potomstwa w stacji Morskiej IO UG. Tuż przed nadejściem wiosny znowu przyszły na świat cztery szczeniaki, których ojcem jest starszy z samców - Bubas.

Zgodnie z utartym zwyczajem nadawania nowo narodzonym maluchom w kolejnym roku imion rozpoczynających się na kolejną literę alfabetu, tegoroczne potomstwo otrzymało imiona na K. 6 marca br. przyszedł na świat Knop, 8 marca - Koga, 10 marca - Kil, zaś 11 marca - Klif.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    10.  2011-03-18 14:48:40

    pomimo mojej niechęci do operatora mojej byłej sieci, jestem zadowolony, że wspiera takie inicjatywy. Rzeczywiście news ten na tyle wspólnego z telekomunikacja co piernik z wiatrakiem, ale nie mam nic przeciwko takim odstępstwom od reguły. Co do użytkownika bekolog to jest to zapewne ta sama osoba co nr 2. Żałosne są takie wypowiedzi. Fokom szarym grozi wyginięcie, a ten dureń pyta się po co je chronić. Tyle w tym temacie :)

  • 0

    11. ~idiota  2011-03-18 15:08:05  host: z30-15.opera-mini.net

    Brawo Plus.

  • 0

    12. ~Bbbb  2011-03-18 15:18:34  host: baf42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale to nie jest portal o zwierzakach, tylko o telekomunikacji: zobaczcie sobie napis kolo logo Telepolis: telekomunikacja jak na dłoni ;]

  • 0

    13.  2011-03-18 16:39:50

    Bardzo mnie cieszy taka wiadomość. Polkomtel pozytywnie mnie zaskoczył. Oby pozostali operatorzy poszli w ich ślady.

  • 0

    15. ~  2011-03-18 16:55:13  host: 212.2.126.227

    @12"Telepolis: telekomunikacja jak na dłoni" dałeś radę przeczytać, ale nagłówka newsa już nie?

  • 0

    16. ~  2011-03-18 17:00:03  host: p15-05.opera-mini.net

    Polkomtel robi naprawdę wiele dla ludzi (najlepsze oferty w Polsce, sponsorowanie sportowców) ale jak widzimy także i dla zwierząt. Inne sieci jak najbardziej powinny iść ich śladem. Skoro Orange, Play i Era nie chcą obniżyć cen za usługi to chociaż mogli by zatroszczyć się o środowisko naturalne. Ale można tylko mówić, prezesi tych firm wolą tapetować dolarami ściany swoich pokoi albo jak George Jung (niedawno na tvp był film o tym człowieku) nie mają już gdzie upychać pieniędzy w szafach./idiota

  • 0

    17. ~Toms  2011-03-18 17:04:34  host: z31-11.opera-mini.net

    Duże brawa za takie akcje. To najlepsza i najbardziej pożyteczna forma reklamy, chociaż nie jestem fanem Plusa. Ale mądre działania należy popierać, niezależnie od źródła pochodzenia /toms.

  • 0

    18.  2011-03-18 17:11:26

    @16 - Z tymi ofertami to naprawdę mnie rozwaliłeś;) Ale ogólnie to dobra inicjatywa ze strony tego operatora i jak najbardziej popieram takie ruchy.

  • 0

    19. ~  2011-03-18 17:38:56  host: 89-72-225-82.dynamic.chello.pl

    Zachęcający tytuł newsa;)

  • 0

    20. ~  2011-03-18 17:57:13  host: 89-78-189-36.dynamic.chello.pl

    Rozumiem ze teraz czekaja nas newsy z Plus ligi siatkarzy ktorej sponsorem jest Plus??? Dziwne ze na portalu telekomunikacyjnym sa publikowane newsy o rzeczach zwiazanych z telekomunikacja tylko dlatego ze sponsorem jest operator PS DLACZE NIE POJAWIL SIE NEWS O RAPORCIE UKE W KTORYM UKE STWIERDZIL ZE W3 RABIE UZYTKOWNIKOW NA STAWKACH DO PLAY??? http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id =168&news_id=6522&layout=3&page=text czyzby ten news byl mniej wazny od newsu o fokach???

  • 0

    22. ~  2011-03-18 18:03:57  host: t18-11.opera-mini.net

    Tak sobie myślę że ten idiota grószka to ktoś z konkurencyjnego portalu który robi dym z groszami by wróciła cenzura i odpłyneli tym samym czytelnicy.

  • 0

    23. ~  2011-03-18 18:08:43  host: afbc113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no

  • 0

    24. ~  2011-03-18 18:10:25  host: t18-11.opera-mini.net

    20 czytałem to chyba wczoraj, ten raport tyle samo znaczy jak wyniki kolejnych badań że tytoń szkodzi zdrowiu. Wszyscy o tym wiedzą.

  • 0

    25. ~  2011-03-18 18:11:31  host: afbc113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kiedy gair da rozsądne ceny na internet bo to co jest teraz to chiba iakiź rzart

  • 0

    26.  2011-03-18 18:52:01

    @20- foczki, to miłe zwierzaki i trzeba im pomagać, jak napisałem w @17. Niemniej, z Twojego linka trafiłem na rzecz bardzo ciekawą: http://www.uke.gov.pl/_gAllery/39/54/39545/Stanowisko_Prezesa_UK E.pdf Bardzo interesująca lektura.

  • 0

    27.  2011-03-18 21:19:07

    i to jest właśnie CSR :)

  • 0

    28. ~  2011-03-18 22:55:16  host: user-188-33-253-24.play-internet.pl

    @20: było o tym

  • 0

    29. ~Foka  2011-03-19 01:04:51  host: apn-77-115-251-40.dynamic.gprs.plus.pl

    Komando FOKI atakują :)

  • 0

    30. ~Pan Pikuś  2011-03-19 20:53:03  host: 89-74-126-92.dynamic.chello.pl