Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus chce zatrzymać klientów prepaid

Plus chce zatrzymać klientów prepaid

WitekT 22 Czerwca 2006 10:55

0 0

21. czerwca Plus przeprowadził pilotażową kampanię zatrzymaniową. Celem pilotażu było zbadanie wpływu oferty na czas życia klientów w sieci. Pilotaż został przeprowadzony równolegle wśród klientów Simplus oraz Sami Swoi.

Grupą docelową byli wybrani aktywni użytkownicy Simplusa i Sami Swoi o wysokim prawdopodobieństwie rezygnacji z usług.

Zaoferowany im został bonus w wysokości 5, 7 lub 10 zł dostępny przez 3 miesiące do każdego doładowania kwota minimum 20 zł dla Sami Swoi lub 30 zł dla Simplusa. Warunkiem było, aby użytkownik dokonał pierwszego doładowania w ciągu 7 dni od otrzymania komunikatu, a następnie w ciągu 90 dni utrzymać konto w stanie aktywnym.




Do wybranych użytkowników, w zależności od segmentu oraz oferowanego bonusa, trafiły następujące komunikaty:

Simplus: ROZDAJEMY KASE! Od teraz przez 3 m-ce za kazde zasilenie min 30zl damy Ci BONUS 5zl (7 lub 10)! Wystarczy ze do 27.06 zasilisz konto i pozostaniesz aktywny przez 90dni.

SamiSwoi: ROZDAJEMY KASE! Od teraz przez 3 m-ce za kazde zasilenie min 20zl damy Ci BONUS 5zl (7 lub 10)! Wystarczy ze do 27.06 zasilisz konto i pozostaniesz aktywny przez 90dni.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25.  2006-06-22 13:55:07

    O masz Ci los- a ja swojego simplusa wyłączyłem.
    W ogóle muszę go komuś opchnąć. Całe 90 zł na koncie jeszcze zostało :]

  • 0

    26.  2006-06-22 14:09:20

    Niech Plus zatrzyma swoich klientów post-paid lepiej...bo i Ci niedługo zaczną uciekać...

  • 0

    27. ~  2006-06-22 14:17:35  host: docsis-23.nat.tvk.wroc.pl

    a e-bok plusa znowu nie działa. Dzień jak co dzień

  • 0

    28.  2006-06-22 17:17:04

    Żałosna oferta utrzymaniowa. Chodzi o to by ludkowie się łasili na bonusowe 10 zł i jak najczęśćiej doładowywali konto. Żeby potem im było szkoda zrezygnować z simplusa bo dużo hajsu na koncie. Ale chyba idiota by się na to pokusił.Jeszcze żeby termin ważności się sumował. Ale to nie taktak. Panowie z Plusa. Tak żałosnymi ofertami nie uda wam się klienta utrzymać. Cześć!

  • 0

    29. ~Lukas  2006-06-22 18:29:26  host: dynia.pam.szczecin.pl

    24. Jak to się nie da? Jeśli dobrze rozumiem chodzi o to, że posiadacz S+ nie może rozmawiać z abonamentowcem Plusa - ale to przecież nie jest prawda, bo ja rozmawiam bez problemów.
    BTW - do mnie też dzwonili i wypytywali o PTT.

  • 0

    30. ~noname  2006-06-22 18:58:07  host: eeb24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    25 Kaczy: jakiegoś frajera szukasz na swojego sim-a w sim+ ? Powodzenia! :)

  • 0

    31. ~x  2006-06-22 19:05:01  host: gaja.tpnet.pl

    Takie dzwonienie i wypytywanie się czy cos się klientowi podoba czy nie jest warte funta kłaków i jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ludziki najlepiej głosują nogami i swoimi pieniędzmi. Telekomy polskie odczują to na sobie. Ponieważ coraz większa baza klientów zaczyna się orientować w „pułapkach” marketingowych i „promocyjnych”. Opki nadal nie wyciągnęły nauki z lekcji heyah. Wcześniej czy później to nastąpi im później tym nauka będzie boleśniejsza.

  • 0

    32. ~D  2006-06-22 20:22:48  host: abz82.internetdsl.tpnet.pl

    Heh Orange też dziś osobistego numera odwalił mojej koleżance... Zadzwonił konsultant (bo jej się kończy umowa w mixie - jeszcze z tego za czasów idei) i tam coś jej oferował... normalnie stawki Orange MIXa, moja kumpela powiedziała że odchodzi, gość zapytał że jaka sieć oferuje lepszą ofertę niż Orange. Moja koleżanka padła! Zresztą ja też śmiałem się dobre 10 minut... ehh do czego to są zmuszani normalni ludzie żeby tylko utrzymać pracę... A co do simplusa to ja nie dostałęm żadnych wiadmości, heh odejść Plusie nie(kochany) to ja mogę po raz 5 od was :P a wy dalej nie blokujecie numerów :P , zablokujcie numer 663 922 021 heh za chwile rok minie a numer ponad 10 miesięcy temu w klopie utopiony :) reszty nuemrów nie pamiętam PA

  • 0

    33. ~k  2006-06-22 20:35:58  host: docsis-23.nat.tvk.wroc.pl

    a do e-boku dalej się nie można zalogować. Pobudka liderze!!!! dzisiaj nie niedziela!!!

  • 0

    34. ~wlo  2006-06-23 09:16:03  host: aru130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Lukas - nie wiem - może w moim rejonie jest z tym problem... Nie można! Przy próbie wywoływania abonamentowego z Simplusa telefon(y) twierdzi, że "usługa niedostępna" podczas gdy wystarczy wybrać kontakt simplusowy i jest OK ;-) Podobnie wywołując z abonamentowego prepaidowca, telefon komunikuje, że "nie może rozmawiać" - i to niezlaeżnie czy ma odbiorca właczony telefon (i NiM) czy wyłączony. Zawsze to samo, podczas gdy pomiędzy telefonami abonamentowymi albo simplusami, wiadomo kiedy ktoś jest dostępny czy nie. Poza tym, też nie wiem z czego to wynika, nie działa opcja pytania o dostępność - zarówno przy zapytaniu z abonamentowego jak i Simplusa. To co mówię sprawdzane na 4 modelach - 6020, 6021, 5140 i dwóch egz. 6230i ;-) Na przemian abonamet i simplus, tak więc nie jest to kwestia ustawień w samym telefonie.

  • 0

    35. ~wlo  2006-06-23 10:18:17  host: aru130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawostka - po teście przeprowadzonym z issa - "usługodawca odbiorcy nie udostępnia tego typu połączeń" - przy wywołaniu simplusa z abonamentu (simplus z włączonym NiM-em i funkcjonującym w połączeniach z innymi Simplusami!!

  • 0

    36.  2006-06-23 11:15:31

    w TT ostatnio mi przyslali eska ze dziekuja mi za skorzystanie z promocji, i ze zaraz dostane dodatkowe doladowanie w wysokosci 5zl, do tej pory nie wiem z jakiej promocji skorzystalem :). chyba wydalem iles tam w miesiacu. TT jest najlepszy :)

  • 0

    37. ~kulboj  2006-06-23 11:44:53  host: dez50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co to za głupawa promocja dla martwych dusz?Kiedy oni zaczną w końcu szanować uczciwego,lojalnego klienta?Polska to taki dziwny kraj w którym wszystko jest poprzewracane do góry nogami.Jak regularnie doładowujesz - nie masz nic,jak ściemniasz - dają ci jeszcze za to bonus :-)

  • 0

    38. ~  2006-06-24 09:18:08  host: abco236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    issa: może opowiedź jak testowaliśmy na SimData i co z tego wyszło? A może chcesz się jeszcze przed końcem pobawić?

  • 0

    39. ~Powder  2006-06-24 20:25:31  host: abux212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Heyah wymiata...

  • 0

    40.  2006-06-25 11:28:12

    #36: była taka promocja że jak w maju wydasz bodajże 10zł na połączenia a w czerwcu doładujesz konto dowolną kwotą to dostajesz 5 zł gratis. Takie rzeczy to tylko w TakTaku :)

  • 0

    41. ~mirek  2006-06-28 11:11:15  host: rowmp1.pu.kielce.pl

    jesli to ma byc odpowiedz +na post z telepolis z przed miesiaca i zaopowiedzi pana Buca ze"zostanie postawiony szczególny nacisk na klienta indywidualnego i czas zycia jesgo simplusa lub abonamentowca" to juz rozumiem istote tej promocji..ale nie skorzystam;-))mysle ze wasza premia non stpo powinna byc wlaczana po miesuiacu od aktywacji i to automatycznie(bez tak na2233)potem fakt doladowywac sie regularnie i jak nie 30sms potem 10min potem znów sms puzniej(i tu sugestia nie 5pln a 10)5do 30pln i tak w kolo,mimo wszystko te pakiety po16 i easy gadka/sms to troche za malo w taktaku faktycznie klient ma wieksze przywiazanie do marki bo tam to jest automatycznie.mozecie utrzymac duzo simplusowców ale nuiech uslysza ze pakiet po16 jest np do 31-12-2006 a nie do 15 pazdziernika(i tak zakonczycie z miesiac wczesniej;-)).starajcie sie mimo wszystko obnizyc ceny(powiedzmy72/18 min/sms????

  • 0

    42. ~mirek  2006-06-28 11:13:44  host: rowmp1.pu.kielce.pl

    jeszce pytanko do speców polkomtela z jakiego wzoru oraz jakie czynniki wplywaja na wzór na"prawdopodobienstwo rezygnacji z usłu" to bardzo ciekawe?

  • 0

    43. ~...  2006-06-29 10:39:10  host: awv130.internetdsl.tpnet.pl

    Wszyscy fani Tak Taka, przekonajcie mnie do przejscia do was, skoro 95% osob mam w innych sieciach.

  • 0

    44. ~marost  2006-07-01 14:40:14  host: arf42.internetdsl.tpnet.pl

    Ja jeszcze w plusie niecały rok umowa, a w tym czasie leci już zniżka w tak taku za staż. Rodzinke już przekonałem do przejścia z simplusa na tak taka - w sumie 6 osób. Nie chodzi tu o żadne sympatie, tak będzie dla nas taniej.

Dodaj swoją opinię