Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: brak akceptacji nowego regulaminu nie oznacza utraty numeru

Plus: brak akceptacji nowego regulaminu nie oznacza utraty numeru

LuiN 11 Maja 2009 15:49

0 0

W związku ze zmianą regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych, abonenci sieci Plus uzyskali możliwość wypowiedzenia umowy bez płacenia kary. W przypadku skorzystania z tego prawa możliwe jest zachowanie swojego numeru telefonu - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

O zmianie regulaminu, która wchodzi w życie 1. lipca szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że numery klientów rezygnujących z usług z tytułu braku zgody na zmianę regulaminu nie będą automatycznie przenoszone do oferty na kartę.




Możliwe jest jednak zachowanie numeru przez przeniesienie go do innej sieci (MNP). Procedura realizowana jest standardową ścieżką, bez możliwości ustanowienia pełnomocnictwa.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 135
  • 0

    116. ~dzid_  2009-05-23 01:06:03  host: static-87-105-53-56.ssp.dialog.net.pl

    Co to za wałek z tym mixplusem, czy ktoś próbował rozwiązać tu umowę?

  • 0

    117. ~zx79  2009-05-24 22:41:19  host: cjf88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam firmowy tel i iplusa w PLUSie. Czy w związku ze zmianą warunków mogę zrezygnować z obu usług naraz ?

  • 0

    118. ~ko  2009-05-25 11:02:27  host: apn-77-113-39-142.dynamic.gprs.plus.pl

    a czy mozna zrobic cos takiego: wypowiadam stara umowe z plusem, nie akceptuje nowego regulaminu itd. ale chce zachowac numer. nastepnie chce podpisac nowa umowe z plusem zachowujac stary numer

  • 0

    119. ~aniek  2009-05-25 12:55:05  host: dga130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witam, w związku ze zmianą regulaminu przez sieć Plus, 23 maja wypowiedziałam umowę wraz z przeniesieniem numeru do PLAY. Play na bieżąco informuje mnie o wszystkich krokach podjętych w procesie przenoszenia mojego numeru. Dziś rano dostałam sms z informacją : "Twój operator zgłosił problem z przeniesieniem numeru do Play. Po wyjaśnieniu nieprawidłowości w ciągu 3 dni poinformujemy cię o dalszych decyzjach" W związku z tym całym zamieszaniem, dopiero dzisiaj przypomniałam sobie, że mam nieopłacony ostatni rachunek telefoniczny w Plusie. Termin płatności upływa dzisiaj i dziś rano opłaciłam ten rachunek z konta internetowego PKO Inteligo. Czy te problemu z przeniesieniem mojego numeru mogą mieć związek z tym nieopłaconym rachunkiem? Czy w momencie w którym pieniądze dotrą na konto Plusa, oni będą musieli zgodzić się na przeniesienie mojego numeru? Czy nic już się nie da zrobić? Jak to wygląda od ze strony Play, czy oni będą ponawiać prośbę o przeniesienie tego numeru?

  • 0

    120. ~MISIEK  2009-05-26 21:54:08  host: c46-202.icpnet.pl

    Hej!Ludzie już tyle piszą o tym wszystkim na forach że powinniście już wiedzieć co robić!Kiedy dostaniecie fakturę z Plusa wraz z nowym regulaminem odliczacie 7 dni od momentu ostatniego dnia płatności i to jest Was czas na reakcje jeśli w tym czasie nie zareagujecie to już nie macie możliwości przeniesienia numeru natomiast jeśli zareagujecie w tym czasie możecie przenieść numer do dowolnego innego Operatora.Sam to robiłem ponieważ mam kolegę z Orange i mi w tym pomógł.

  • 0

    121. ~Raul  2009-05-30 15:37:46  host: d52-162.icpnet.pl

    Byłem w punkcie i babka oczywiście twierdziła, że system w tej chwili nie działa. Dziwne, bo za 10 minut , jak przyszły osoby podpisywać umowę to zaczął działać. Wysłałem pocztą i innym też polecam.

  • 0

    122. ~Sagat  2009-06-04 11:22:53  host: 195.95.164.9

    Nowelizacja PT wejdzie w życie dopiero 30 dni od publikacji. Nowelizacja - Art. 71a. Abonent, o którym mowa w art. 71, żądając przeniesienia przydzielonego numeru może rozwiązać umowę z dotychczasowym dostawcą usług bez zachowania terminów wypowiedzenia określonych w rozwiązywanej umowie. W takim przypadku abonent jest obowiązany do uiszczenia opłaty dotychczasowemu dostawcy usług w wysokości nieprzekraczającej opłaty abonamentowej za okres wypowiedzenia, nie wyższej jednak niż opłata abonamentowa za jeden okres rozliczeniowy, powiększonej o roszczenie związane z ulgą przyznaną abonentowi obliczoną proporcjonalnie do czasu pozostającego do zakończenia trwania umowy.” Czyli płacisz abonament za jeden miesiąc + zwrot ulgi za tyle miesięcy ile zostało to końca umowy. M.zd. raczej nikomu nie pokryje się możliwość wypowiedzenia ze względu na zmianę regulaminu w Plusie z wejściem w życie nowelizacji.

  • 0

    123. ~  2009-06-04 11:29:51  host: 195.95.164.9

    re: 118 nie: "Abonent będący stroną umowy z dostawcą usług zapewniającym przyłączenie do publicznej sieci telefonicznej operatora może żądać przy zmianie operatora przeniesienia przydzielonego numeru do istniejącej sieci innego operatora [...]" Chodzi więc o przeniesienie numeru jeżeli zmienia się operatora a nie o zachowanie numeru u tego samego operatora przy zmianie regulaminu.

  • 0

    124. ~Stasik  2009-06-04 14:54:27  host: bnz199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ktos pytal o to czy mozna rozwiazac umowe z plusem, i podpisac nowa z zachowaniem numeru... Dzis dzwonilem do BOK PLUSA sprawdzic czy przyjeto moje wypowiedzenie. Pan poinformowal mnie ze tak. Poinformowal tez zeby sie nie spieszyc ze zmiana operatora bo ( nie wiem czy tylko tak sciamnial czy moze cos w tym jest ) mozliwe ze bedzie mozliwosc podpisania umowy z plusem przy zachowaniu numeru.... oraz uzyskanych wczesniej przywilejow :) Moze warto troche poczekac na inicjatywe plusa - i tak numer wazny bedzie jeszcze poltora miesiaca - a pewnie z ofertami czekaja az sie skonczy mozliwosc wypowiadania umow - po to zeby nie zachecac wiekszej ilosci osob do skladania rezygnacji

  • 0

    125. ~wrobiony  2009-06-09 16:32:13  host: 195.95.164.9

    Nie składajcie wypowiedzenia za pośrednictwem nowych operatórów (np. ERA). Ja niestety dałem się namówić przez pana w punkcie, ktory zapewniał, że wypowiedzenie będzie w systemie plusa jeszcze tego samego dnia albo najpóźniej następnego ... i co dzwonię wyjaśniam po 3 dniach dowiaduję się że właśnie wysłali tzn. przestrzelili termin !!! Don't trust anyone !

  • 0

    126. ~Załamana  2009-06-11 22:28:13  host: accn120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Proszę niech ktoś mi wyjaśni jedną sprawę. Złożyłam wypowiedzenie w terminie (do 7 dni od daty zapłaty), lecz nie napisałam na wypowiedzeniu że chcę zachować numer. Udałam się wiec po 7 dniach z dodatkowym pismem o przeniesienie do innej sieci wraz z zaswiadczeniem ze jest techniczna akceptacja a panna mi powiedziała że za późno donosze to pismo i że numeru już nie zachowam? Czy miała rację? Równiez zbyła mnie ze system jej nie działa i była bardzo niemiła:(

  • 0

    127. ~ania 29  2009-06-15 13:22:18  host: inet20908ng-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    powiedzcie mi czy zmiana regulaminu obejmuje terz mix plusa na karte bo tam terz podpisuje sie umowe a regulamin przecierz jest taki sam w poruwnaniu do abonamentu czy ktos juz rezygnowal z mix plusa na karte

  • 0

    128. ~  2009-06-18 23:08:41  host: iwd242.internetdsl.tpnet.pl

    do załamanej - niestety ale trudno bedzie zachowac numer,poniewaz przy zaznaczaniu powodu wypowiedzenia trzeba wpisać ze chodzi o zmiane RŚUT i nr sprawy, jesli to jest przeniesienie, a jesli nie to sie poprostu wylacza numer. druga sprawa - w zwiazku z tymi calymi rezygnacjami naprawde jest ogromne przeciazenie systemów i awarie, a sprzedawcy sa niemili, bo są również bardzo niemile traktowani - do punktów,sklepów przychodzi niestety bydło,które widzi tylko swoje prawa,zapominając o obowiązkach. Są procedury,sprzedawcy też muszą ich przestrzegać :)No i najwązniejsze- ludzie zapominają, że uśmiechem i kulturą załatwią duuuuużo więcej:)

  • 0

    129. ~  2009-06-18 23:09:38  host: iwd242.internetdsl.tpnet.pl

    z mixplusa nie mozna zrezygnowac,bo w mixie nic sie nie zmienia - jest to owszem umowa,ale na doładowania a nie abonamentowa.

  • 0

    130. ~  2009-06-18 23:12:13  host: iwd242.internetdsl.tpnet.pl

    i jeszcze jedno - sprzedawcy mogą tylko wyoełniać wnioski w swoich systemach, a nie przyjmować pisma - chesz zrezygnować weź dowódosobisty, idź do punktu i podpisz się pod wnioskiem,swoich pism nie sporządzaj, bo one przyniesione do punktu nie mają żadnej mocy, a sprzedawca nie ma prawa (nie mylić z ochotą) tego przyjąć - chyba że pobiegnie na pocztę i wyśle za swje pieniądze listem poleconym:)

  • 0

    131. ~Wtyka85  2009-06-22 10:00:50  host: 213.199.219.146

    Słuchajcie z tym rozwiązaniem umowy nie jest tak prosto... Swoją drogę przez piekło zacząłem od odwiedzenia salonu plusa, gdzie chciałem rozwiązać umowę. I tu się zaczęły pierwsze problemy. Usłyszałem że im system szwankuje i że lepiej wysłać polecony, ale ja byłem uparty... W dalszej rozmowie dostałem informację że muszę mieć zapłacony ostatni rachunek ( to mnie ścięło z nóg) Zadzwoniłem więc do sieci plusa aby zweryfikować te informację. Okazało się że te informacje to bzdury. Po pierwsze nie trzeba mieć zapłaconej ostatniej faktury, po drugie nie mieli zgłoszenia o awarii bądź problemach z systemem. Udałem się ponownie do salonu gdzie na papierze odręcznie napisałem pismo o rezygnację. poprosiłem również o wydruk z potwierdzeniem nadania faxu oraz pieczątkę i podpis. Myślicie że to koniec? To dopiero początek. dzisiaj tj 22.06.2009 dostałem z sieci smsa z informacją że "rozwiązanie umowy w trakcie jej trwania skutkuje nałożeniem kary. Zadzwoniłem więc pod wskazany numer, a tam Pan tłumaczy mi że oni pisma rozsyłali w Maju i że mój termin już minął - gdzie u mnie na rachunku elektronicznym stosowna informacja pojawiła się 1 czerwca i w związku z czym rezygnację mogłem złożyć do 29.06.2009 r. ( 7 dni od upływu terminu płatności rachunku). Zapytałem więc co mogę zrobić z tą sprawą. Dowiedziałem się że muszę złożyć reklamację, która będzie rozpatrzona pozytywnie bądź negatywnie. Moje zdanie jest takie: Oni celewo przedłużają wszystkie procedury, i zmuszają klienta do pisania bzdurnych pism oraz składania idiotycznych wyjaśnień, a wszystko to po to by utrudnić człowiekowi rozwiązanie umowy. Uważam ze jest to nie czyste zagranie z ich strony, dla mnie jest to krętactwo i celowe działanie. Piszcie o swoich próbach rozwiązania umowy.

  • 0

    132. ~Grzesiek000  2009-06-22 21:40:33  host: chello089078217048.chello.pl

    do Wtyka85 Wiesz co ja to info o zmianie miałem w maju jakos w bliskim czasie przed lub po rachunku. Nio i miałem czas do 27 maja. (7 dni po opłaceniu rachunku). A teraz dostałem "bardzo miły list z podpisem koordynatora DZIAŁU UTRZYMANIA KLIENTA ,który można w skrócie tak streścić: Wycofaj pismo o wypowiedzenie umowy albo nałożymy na ciebie kare 840 zł" chociaż na wstępie jest info, że rozwiązana zostanie umowa. Jednym słowem CHAMSTWO (a miałem umowę 5lat) ps. A co do przenoszenia nr z sieci do sieci, o czym była mowa w niektórych postach. To też jest z tym kicha. Co to za korzyć z abonamentu na abonament przenieść ( tak przynajmniej powiedział mi koleś w pomarańczy)

  • 0

    133. ~aradon  2009-07-08 19:59:39  host: 91-193-208-106.eimperium.pl

    Ja mam sytuację podobną jak "Wtyka85" Najpierw system przeciążony a obok klient podpisuje umowę i system działa jak marzenie po kilku minutkach rozmowy mam pieczątkę na swojej kopi wypowiedzenia z dnia 27-05-09r a teraz najlepsze. Dzwonie do BOK 08-07-09r z pytaniem czy dotarło do nich pismo Odp. NIE nic nie mamy w systemie! proszę się udać do salonu celem wyjaśnienia. Wizyta w salonie kończy się na Proszę złożyć reklamację. Ciekawe co teraz wymyślą.

  • 0

    134. ~Wtyka85  2009-07-09 07:08:35  host: 213-199-219-146.tktelekom.pl

    Opowiem Wam o jeszcze jednym triku pracowników salonu, mianowicie ostatnio chciałem złożyć reklamację, przygotowałem ją w formie papierowej i udałem się do salonu aby nadać faksem. Niestety pracownica była albo udawała taką idiotkę że nie potrafiła nadać faksu robiła to 4 razy !!!! Po czym stwierdziła że w druku muszę mieć gdzieś błąd i faks nie może rozpoznać pisma.... Śmiechu warte :)))

  • 0

    135. ~oszustwo  2010-12-17 12:54:22  host: h34-97.interdom.net.pl

    bylem dzis w plusie zapytac jak to wyglada (rozwiazanie umowy mix) powiedzieli ze to zalezy ile doladowan mi zostalo i ze przy rozwiazaniu umowy dostane kare w moim przypadku 600 zl

Dodaj swoją opinię