Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: 3 tys. stron faktury na... 0 zł

Plus: 3 tys. stron faktury na... 0 zł

orson_dzi 21 Maja 2018 08:13

7 2



Plus wysłał klientowi rachunek szczegółowy. Kurierem. Tylko tak można było dostarczyć 3 tys. stron dokumentu. Nie można mieć żądnych pretensji do operatora.

O całej sprawie poinformował portal niebezpiecznik.pl . Sprawa wygląda absurdalnie. W końcu jak inaczej można nazwać dostarczenie klientowi paczki z rachunkiem szczegółowym długim na 3 tys. stron? Sporo opinii, jakie pojawiły się w internecie przez weekend są utrzymane właśnie w takim tonie.




Spójrzmy jednak na sprawę z drugiej strony. Operatorzy mają szereg obowiązków wynikających z umów, regulaminów, Prawa Telekomunikacyjnego, podatkowego, do tego ochrona danych osobowych... Operator zwyczajnie musi wysłać fakturę w formie wybranej przez klienta. Nawet jeśli dokument ma 3 tys. stron i zawiera głównie połączenia wychodzące GPRS. Dla klienta oznacza to oczywiście dodatkowe opłaty w postaci braku rabatu za e-fakturę (w Plusie zazwyczaj 10 zł), ale sam koszt wysłania, wygenerowania, wydrukowania i spakowania tej ilości makulatury jest o wiele wyższy.

Kim jest odbiorca faktury? Jak wynika z mediów społecznościowych jest nim polski haker, ekspert zajmujący się bezpieczeństwem systemów i kryminalistyki cyfrowej.

Źródło tekstu: niebezpiecznikl; wł     

Dodaj do:

Tagi: faktura | plus

w sumie: 61
  • 0

    42.  2018-05-21 10:09:02

    A co masz lepszego do zaproponowania?

  • 0

    43. ~yu  2018-05-21 10:10:00  host: apn-37-248-16-195.dynamic.gprs.plus.pl

    Można było by to nagrać na plute cd. Jak robi to teraz pko bp. Koszt max 1 zl.

  • 0

    44.  2018-05-21 10:12:30

    Ja nie jestem od proponowania.
    Jeśłi już, to proponowałbym więcej rozsądku. U klientów ;-)
    To się sprowadza nie tylko do faktur - Pan płaci Pan wymaga... Nawet jeśłi billing służy tylko rozpalaniu grilla ;-)
    Zmusieć klietów do faktur elektronicznych? Jakim niby prawem? Pan bunt podniósłby przeciwko każdej władzy. Nie móię już o konstytucyjności takich rozwiązań.

  • 0

    45.  2018-05-21 10:13:31

    43 - podasz podstawę prawną tego "można było by"?

  • 0

    46. ~tu  2018-05-21 10:22:54  host: apn-37-248-16-195.dynamic.gprs.plus.pl

    Zabrakło myślenia. I tyle.

  • 0

    47.  2018-05-21 10:25:23

    46 - czyjego? Bo ja myślę, że to bardzo przemyslane działanie było ;-)

  • 0

    48. ~B-)  2018-05-21 10:28:19  host: apn-46-76-198-31.dynamic.gprs.plus.pl

    Dostał dużo kartek papieru i do tego bezpłatną reklamę w necie. :-D

  • 1

    49.  2018-05-21 10:31:39

    Zabrakło myślenia u autora zadymy. Skoro zapłacił za taką usługę to operator miał obowiązek takowy wykaz wydrukować. Nic tu nie ma do tego ekologia czy zdrowy rozsądek, bo niewydrukowanie tego zgodnie z dyspozycją byłoby podstawą reklamacji. Co najwyżej operator podwyższy opłatę za tą przyjemność z 10zł na 50zł na wyp[adek gdyby kolejnym dowcipnisiom chciało się zaprogramować celowo modem do łączenia się i rozłączania co sekundę.

  • 0

    50.  2018-05-21 10:33:25

    ViNYL - tak jest ;-)

  • 0

    51.  2018-05-21 10:34:52

    Na Polacka cwaniaka finansowa konsekwencja jest najlepszym sposobem... Za małe karty finansowe mamy za łamanie paraw niestety. Natura Narodu niestety nie sprzyja przestrzeganiu prawa.

  • 1

    52.  2018-05-21 11:10:44

    zamiast to zsumować... boże, co za archaik. Poza tym, po co ludziom papierowe faktury?

  • 0

    53. ~R  2018-05-21 11:45:04  host: public-gprs360613.centertel.pl

    Czemu na 0 zł? Facet za usługi nic nie płaci? Czy mu drugą fakturę za abonament listem wyślą?

  • 0

    54.  2018-05-21 14:01:19

    zamówił wersję papierową to ma dostać papierową. Koniec kropka. Żadna płyta czy e-faktura jeśli nie wyraził na to zgody. Wszystko w pakiecie czyli połączenia za 0 zł.

  • 0

    55. ~gekon  2018-05-21 15:18:42  host: 109241112206.pruszczgdanski.vectranet.pl

    Orson po co powielasz brednie innych? Faktura ma 1 stronę, reszta to po prostu zwykły biling!

  • 0

    56. ~  2018-05-21 21:08:45  host: user-94-254-176-159.play-internet.pl

    To operator plus świadomie świadczy usługi hakerowi (czyli cyberprzestepcy)?

  • 0

    57.  2018-05-21 21:18:32

    56 - tak, nawet mieli dla nich promocje... Wystarczy ło podać, jak w przypadku np. promocji prokuratorów albo lekarzy legitymację hakera ;-)

  • 0

    58. ~Bolek  2018-05-22 13:34:11  host: boj80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Coś czuję, że następnym razem dostanie Pan jedną kartkę z sumowaną ilością danych i czasu połączeń gprs i pozostałe kilka w gratisie z dopiskiem na podtarcie ekhem z bólu …

  • 0

    59. ~tomaka  2018-05-26 09:13:54  host: 213-216-83-228.static.ip.netia.com.pl

    @55 dokladnie, tytul wprowadza w blad
    typ chcial biling na papierze, to operator ma obowiazek wystawic obojetnie czy zajmuje 2 strony czy 1000. Miał dużo małych sesji internetowych i stad objetosc. Z tego co pamietam na plus online mozna sobie sprawdzic historie polaczen.

  • 0

    60. ~kunegunda  2018-06-01 14:17:39  host: ip-91-223-167-177.naszasiec.net

    przez takie akcje cieszę się, że już dawno zrezygnowałam z abonamentu w tej sieci i przeszłam do Virgin Mobile

  • 0

    61. ~  2018-06-01 14:37:01  host: epinet9.netman.com.pl

    58, a wiesz, co to jest billing?

Dodaj swoją opinię