Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plazmowe aspiracje Panasonica

Plazmowe aspiracje Panasonica

LuiN 4 Kwietnia 2008 09:47

0 0

Panasonic przedstawił swoje plany dotyczące umieszczenia w telefonach komórkowych zamiast tradycyjnych ekranów LCD - ekranów plazmowych.

Na rynku telewizorów obserwuje się zjawisko ekspansji ekranów LCD i zwężanie się asortymentu telewizorów plazmowych, czyżby na rynku telefonów komórkowych miało być dokładnie odwrotnie?




Mak Balsama, dyrektor marketingu Panasonica, tak wypowiedział się na ten temat: Od prawie dekady, inżynierowie Panasonica nieoficjalnie pracowali nad kompaktowym ekranem plazmowym, charakteryzującym się niewielką grubością, masą i niskim poborem energii… Będziemy gotowi do wprowadzenia finalnego produktu na rynek biznesowy i użytkowników domowych, jesienią tego roku. Nowe ekrany będą konkurencyjne dla ekranów OLED pod względem jasności, kontrastu, mniejszej grubości i niższych kosztów produkcji.

Źródło tekstu: Mobile-Review, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~qbek  2008-04-04 09:52:43  host: 212.160.172.70

    Plazma Panasonica to klasa :) troszke gorsze od Pioneer ale naprawde dobre :)

  • 0

    2.  2008-04-04 09:53:44

    Przecież jezeli patrzymy na ekran plazmy przy zbyt bliskiej odległości to nas oczy zaczynają boleć po jakims czasie, no to niewiem czy to bedzie dobry pomysł...

  • 0

    3. ~dz  2008-04-04 09:59:25  host: terminal-1-232.retsat1.com.pl

    no ale co to ma wspolnego z telekomunikacja?

  • 0

    4.  2008-04-04 10:35:13

    2 - to mają być nowe, maleńkie ekrany plazmowe do telefonów, nie sądzę by miały ten efekt, poza tym nie sądzę byś patrzył na ten ekran godzinami - to w końcu tylko telefon.

  • 0

    5. ~pablo  2008-04-04 11:14:51  host: abar197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    podoba mi sie takie rozwiazanie w przeciewienstwie do nowatorstwa jakim sa klawisze dotykowe.

  • 0

    6.  2008-04-04 11:39:52

    ~wiesz a to wspólnego iż będzie to montowane w sprzęcie telekomunikacyjnym. Poza tym to może być ciekawe, tylko czy będą się przepalały jak TV Plazmowe.

  • 0

    7.  2008-04-04 12:30:44

    OLED ma stanowczą przewagę nad plazmą w mniejszym zużyciu energii, w urządzeniach przenośnych to priorytetowa cecha.

  • 0

    8. ~vari  2008-04-04 12:41:23  host: eip96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe kiedy wyprodukują telefon komórkowy BEZ WYŚWIETLACZA. No w zasadzie ja mam taki (jako rezerowy). Jakaś stara Nokia z rozwalonym wyświetlaczem (nic nie widać). Mi w zasadzie wyświetlacz nie potrzebny. SMSow ani MMSów wogóle nie używam, książkę telefoniczną mam pustą (wszystkie nuemry mam w glowie) a CLIP też mi tak bardzo do szczęścia nie potrzebny. Aprat dla mnie powinien być jak najmniejszy (ale bez przesady), z bardzo wydajnym akumulatorem. Mogłby mieć tylko przyciski numeryczne oraz POŁĄCZ i SKASUJ. Tej Nokii bez wyświetlacza (sprawnego) czasem uzywam i naprawdę można. Po piknieciach wiem kiedy wpisać PIN (i czy przyjęło) a reszta to pryszcz. Mam znajomego - osobę niewidomą i bez problemu posługuje się nie tylko komórką (zwykłą) ale i komputerem (pisze na forach i nikt nie wie że to niewidomy - mam syntezator a podobno teraz uzywa zwykłej klawiatury). Ba ! On na słuch rozpoznaje cyfry DTMF ! Można mu puścić numer tonowo i powie co to za numer. Taki telefon bez wyświetlacza to dopiero bajer....:P BTW: raz się jedna osoba awanturowała że wysłała mi SMSa i była oburzona że nie odpisałem. Odpowiedziałem, żeby nie zakładała iż taka forma przekazu dotarła do adresata skoro została wysłana. Ona na to że na pewno zapoznałem się z treścią bo ona ma POTWIERDZENIE DOSTARCZENIA. No to ja pokazałem jej mój aparat i rozmowa się skończyła. Teraz chyba jest tam pełna skrzynka SMSów i jest spokój. Nic nie przychodzi.

  • 0

    9. ~  2008-04-04 12:46:38  host: 77-253-167-174.adsl.inetia.pl

    Ja czekam, aż w końcu zrobią Dolby Digital Surround 7.1 w telefonach.

  • 0

    10.  2008-04-04 12:58:05

    vari: bardzo ciekawe, poszedłbym dalej np; telewizor bez ekranu to dopiero byłaby jazda ;-)

  • 0

    11. ~Jan  2008-04-04 13:15:07  host: blaise.carrefour.com

    Hose: takie coś już jest to się nazywa radio... i świetnie funkcjinuje :D

  • 0

    12.  2008-04-04 13:21:20

    Jan: radio to nie telewizor ;-) Wyobraź sobie piękny telewizor plazmowy wiszący na ścianie, no ale bez ekranu ;-)

  • 0

    13. ~123fokus  2008-04-04 14:35:40  host: aawr20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dolby Surround 7.1 albo coś podobnego już jest w niektórych telefonach z systemem ChinaOS :D

  • 0

    14. ~xxx  2008-04-04 18:37:20  host: acgv247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Amoled i tak wyprze plazme pod względem poboru prądu jak i jakości obrazu

  • 0

    15.  2008-04-04 22:56:07

    vari: też wolałbym telefon tak ok. 50 gram czuwający 10-14 dni:) Bez aparatu, kamery, monochromatyczny wyświetlacz, 14 przycisków i dobry głośnik mono. Ale tego już nie ma:)

  • 0

    16.  2008-04-04 23:11:30

    veri - Dla Ciebie jest ok, ale ja nie wyobrażam sobie życia bez dużego rejestru połączeń. Do tego SMSy, nie wymysł, ale czasem nie mogę do kogoś dzwonić, albo ktoś podaje mi dane - nie wyobrażam sobie braku SMS. Czasem robie zdjęcia i wysyłam mailem i korzystam z wielu innych funkcji. Wszystko zależy od zapotrzebowania. Co do plazmy zaś - nie jestem specjalistą, ale technologia OLED wyglądała najbardziej obiecująco

  • 0