Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play znów obniży ceny?

Play znów obniży ceny?

LuiN 18 Września 2009 09:52

0 0

Udziałowcy P4 szykują się do kolejnego podwyższenia kapitału spółki będącej operatorem sieci Play. Jeden z paragrafów tzw. umowy spółki mówi, że do 31. stycznia 2010 roku kapitał zakładowy P4 może zostać podwyższony poprzez utworzenie nowych udziałów do 300 mln euro - podaje Parkiet.

Obecnie kapitał zakładowy P4 wynosi 46,3 mln zł.

Do podwyższenia kapitału może dojść, jeżeli będzie taka konieczność. Wszyscy udziałowcy są gotowi w każdej chwili na kontynuowanie swojego finansowego zaangażowania - powiedział Marcin Gruszka, rzecznik P4.




Jeśli Play znowu dostanie pieniądze, będzie mógł dalej psuć rynek - komentuje konkurencja. Tymczasem nie jest wcale powiedziane, że dodatkowe środki P4 przeznaczy na obniżki cen. Trzeba będzie też zadbać o wskaźniki finansowe.

Na koniec czerwca łączne zobowiązania P4 wynosiły nieco ponad 614 mln zł. Strata netto operatora sieci Play wyniosła w pierwszej połowie bieżącego roku 326 mln zł.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 135
  • 0

    116. ~  2009-09-25 21:17:55  host: chello087207224188.chello.pl

    @114,- a co mnie obchodzi zadłużenie Play??? Jeżeli mają korzystną dla mnie ofertę i dobrą jakość, to wybieram i tyle. Nie mam zamiaru przed zakupem karty prepaid sprawdzać stanu finansowego operatora, po co pytam. Takie myślenie tylko utrudnia przełamanie oligopolu jaki obecnie jeszcze mamy w GSM w Polsce. Wszystkim zależy na jednym żeby wydoić z nas jak najwięcej, to jest biznes. Dlatego wybieram tego, któremu za dobrą jakość zapłacę najmniej, proste. Dla jasności, dzisiaj jeszcze nie jest to Play ;)

  • 0

    117. ~Ven  2009-09-26 03:19:23  host: staticline12665.toya.net.pl

    Play ma dlugi bo obniza ceny tel. i polaczen , jest na minusie wlasnie przez zbytnio agresywna polityke pozyskania klienta. A jest to odwrotna sytuacja jak u konkurencji bo u zasiedzialych operatorow koszt pozyskania nowego klie jest nizszy niz utrzymania klinta z Tad tez malo ciekawe lojalki. Nie licze PTC bo urodziny i oferta New/Old fajna. PZDR

  • 0

    118. ~  2009-09-26 11:04:55  host: p08-07.opera-mini.net

    Niektorzy pisza ze co ich to obchodzi ze Play ma zadluzenie i w sumie tonie w dlugach. To ze nie przedstawia wynikow wskazuje na to. To tak jak by kupowac auto bankrutujacego koncerny przyklad Rover. Warto przeciez patrzec na przyszlosc a nie patrzec tylko co dzis. Play daleko do w3 i to juz nawet nie chodzi o zasieg. W Play do tej pory minuty nie przechodza z mc na mc.Play ogranicza wszystko juz.

  • 0

    119. ~Batman  2009-09-26 12:22:09  host: arg93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciezko walczyc z wiatrakami!! A zeby wygrac trzeba miec nieograniczone fundusze!! Ja przez 12 lat zwiedzilem 3 siecie, mam teraz słuzbowy telefon w orange ale to jest podczepiony pod duzy konktrakt i mam smiesznie tanie rozmowy i 1,- PLN za abonemant (zasieg lipa jak to w orange) oraz mam internet i abonemant w plus i szczerze jestem zadowolony. Najwazniejszy jest dla mnie zasieg a plus ma najlepszy. Miałem kiedys skosztowac oferty play ale jak porozmawiałem z Pania w punkcie to sie okazało ze nie do konca bylo tak rozowo.

  • 0

    120.  2009-09-26 13:50:36

    118 - oczywiście - nic mnie (jako użytkownika prepaid) to nie obchodzi! Jak z Play będzie naprawdę źle to MNP do innej sieci i sajonara. W prepaidzie w CENNIKU coś się pogorszyło? Promocja rozmów po sieci i na stacjonarne za 5 gr minuta również nie uległa zmianie, tak samo promocja "Zbieraj Minuty. SMS-ów DARMOWYCH przecież masz co prawda mniej - ale wciąż SĄ. Za MNP wciąż dostać możesz (w prepaidzie) 75 zł (258 minut po 29 gr minuta) za 40 zł do wszystkich sieci. Ile razy trzeba wałkować, że Play to infrastruktura macierzysta P4 + Polkomtelowska? Problemy z zasięgiem / jakością rozmów mogą zdarzyć się (częściej lub też rzadziej w każdej z sieci). Więc o co kaman?

  • 0

    121. ~boskan  2009-09-26 14:35:06  host: 188.33.188.45

    dobrze że wreszcie tą trójcę ktoś zmotywował do walki o klienta, bo do tej pory był monopol, trzymam kciuki za play

  • 0

    122. ~marcin1488  2009-09-26 16:09:18  host: 212.160.172.70

    NIEWIE CZY TO PRAWDA ALE USŁYSZAŁEM ZE PLAY MA TANIE KOMURKI BO WSZYSTKIE MODELE DOSTĘPNE OD RENKI SA SPROWADZANA Z CHIN I DLATEGO SĄ TAŃSZE. TELEFONY NA ZAMÓWIENIE SĄ JUZ WYRZANIE DROZSZE GDYZ JEST JEST NIMI MNIEJSZE ZAINTERESOWANIE I BYŁO BY NIOPŁACALNE ŚCIĄGNĄĆ KILKA SZTUK Z CHIN,ZAKUPUJA JE W €OPIE DLATEGO SATEZ DROGIE W PORUWNANIU Z MODELAMI O PODOBNYCH PARAMETRACH I TEJ SAMEJ MARKI ( NP N E52 I E55)

  • 0

    123.  2009-09-26 18:55:19

    Z tego co czytam to wielu z was byłoby zadowolonych gdyby PLAY padł, zastanawiam się czy z czystej zawiści czy z zazdrości.Sieć wprowadzała czasowo różne wyrównawcze do poszczególnych taryf promocje minut czy sms. Teraz ich czas się kończy. Podstawowa oferta czyli PLAY FRESH nie ulega żadnym zmianom, a czasami pojawiają się dodatkowe minuty do wszystkich , a nie tak jak w wielkiej trójcy do wszystkich oprócz PLAY. Wystarczy policzyć sobie ile W3 zarabia na połączeniach do PLAY. Sieć jest traktowana jak zaraza morowa. MTR tłumaczy się wysokie ceny do PLAY. Wystarczy sobie policzyć , że teoretycznie po odjęciu od np. 79 groszy - 40 groszy= 39 groszy. Tymczasem przy stawce 29 groszy-16 groszy=13 groszy do W3 czyli 3 razy więcej, a wiadomo, że MTR rozlicza się z całości przeprowadzonych rozmów. Na koniec dziwię się wielu z was ,że tak nalatujecie na PLAY. Każdy jest w sieci która mu odpowiada, a promocje rzecz nabyta dziś są jutro ich nie ma. Należy korzystać z nich póki są. Pozostali operatorzy też stosują ciągle haczyki w tzw. promocjach. Pozdrawiam

  • 0

    124. ~Józiek z gór  2009-09-26 19:58:24  host: ip-89-174-121-165.multimo.pl

    Mam pytanko. Może ktoś pamieta skrót do info o promocji doładowania Play Fresh. Chodzi o dodatkowy bonus, gdy doładowanie odbyło się w salonie Play.

  • 0

    125. ~ander  2009-09-27 00:33:43  host: 80.48.4.61

    najtańszy jest gaduair, przy doładowaniach z interenetu 23 gr za minute do wszystkich sieci (poza Play), 15 gr w sieci

  • 0

    126. ~req  2009-09-27 01:05:35  host: acwd248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam na karte Orange. Do 3 numerów (w sieci + na domowe) płacę 3gr/min i sms 1gr. I przynajmniej bramka sms jest do mnie darmowa, nie jak w syfiastej erze czy playu

  • 0

    127.  2009-09-27 01:43:08

    Nawet żeby Play zbankrutował to na mnie czeka Heyah via Era, która ma najlepszą infre w Polsce. Na razie mnie to nic nie obchodzi, choć przyznam że ich net 3G to porażka, szybciej na Egsm net chodzi, ostatnio dostałem fon z 3G i miałem okazji przetestować net na 3G, bez przerwy telefon przełącza się między 3G a 2G, w Erze nie mam takiech problemów, full stabilne 3G.

  • 0

    128.  2009-09-27 01:48:18

    @126: niektórzy dzwonią więcej niż tylko do trzech numerów...

  • 0

    129. ~  2009-09-27 07:25:46  host: 078088213152.walbrzych.vectranet.pl

    Ogromnej większości użytkowników, do niczego nie potrzebna jest 3G, a internet w telefonie to już w ogóle! Wszyscy, których znam, używają komórki do połączeń głosowych i czasami wysyłają SMS-y, rzadziej MMS-y oraz dużo korzystają z roamingu międzynarodowego. Do tego typu usług PLAY jest jak najbardziej OK. Z chwilą przejścia do PLAY, koszty użytkowania telefonu, spadły u moich znajomych o około 30-50%. O jakości i stronie technicznej, na razie nie chcę się wypowiadać, gdyż przeniosłem numer do PLAY zaledwie trzy dni temu.

  • 0

    130. ~NemoX  2009-09-27 09:47:26  host: acit31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystkim którzy tak najeżdżają na Play-a radze się zastanowić co by się stało jakby ta sieć rzeczywiście zbankrutowała. Czy nadal mieliby 29 gr za minute u W3? Oligopol jest oligopolem i jak na razie tylko dzięki Play ceny poszły w dół.

  • 0

    131. ~  2009-09-27 10:01:08  host: v05-02.opera-mini.net

    Abonentem play jestem od roku.zostawiam p4 az 10pln/mies,dobrego tela 3g dostalem za1pln-oznacza to ze mam 36rat po10pln.cena min/sms 59/18 gr,(w abo 17min/55sms)..tel juz bez simlocka w simplusie ze stawka 29 i tanim netem-dzieki play..do play(8osob w ksiazce) dzwonie z minimix,kolo15min wpadnie miesiecznie z 1za2(do p4/stacjo).gdy byl '50min za9pln' wychodzilo mi za10pln-52min do wszystkich,i 15 min z 1za2 okolo70min mies tj 15gr/min.promocja sie skonczyla.dzwonie wiecej z simplusa..teraz w play srednio z 1za2 mam minut:17+15 min za10pln.ujdzie.milo wspomagac p4 podajac jako glowny numer play-niech dzwonia..mirekb

  • 0

    132.  2009-09-27 22:29:49

    Witku wstawcie "na deser" to: http://www.gazetafinansowa.pl/index.php/wydarzenia/kraj/2753-zas kakujce-studium-przypadku-co-si-dzieje-z-play.html ;-)

  • 0

    133.  2009-09-28 10:04:07

    jojo: nie wstawię z tego powodu, że są to jakieś pranoidalne wynurzenia i stek bzudur...

  • 0

    134. ~pyt  2009-09-28 12:15:02  host: aul174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A czy obniży jak zawsze przy obniżaniu cen jakość usług??

  • 0

    135.  2009-09-28 14:08:12

    Witku przecież ja żartowałem. Miałem raczej na myśli pajacyki. ;-)

Dodaj swoją opinię