Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play - zmiany w poczcie głosowej

Play - zmiany w poczcie głosowej

orson_dzi 11 Lutego 2016 12:16

8 7

Play wprowadził zmiany w usłudze Poczty Głosowej. Dostępne są teraz dwa warianty do wyboru.






Dla osób sporadycznie korzystających z Poczty Play proponuje Pocztę Głosową Standard. Pozwala ona na odsłuchanie wiadomości po połączeniu się z numerem poczty oraz wysłanie na telefon MMS-a z nagraniem.

Dla osób intensywniej korzystających z usługi przygotowana została Poczta Głosowa Pro. Pozwala ona na wysyłanie rozmów na maila, a także zarządzanie usługą aplikacjami dla każdego systemu operacyjnego:
  • Visual Voicemail dla iOS,
  • Wizualna Poczta Głosowa dla Windows Phone,
  • Poczta Głosowa Pro dla Androida.

Poczta Głosowa Pro kosztuje 2 zł miesięcznie i można uruchomić ją SMS-em o treści START pod nr 80808. Przez pierwszy miesiąc usługa jest bezpłatna.

Źródło tekstu: Play     

w sumie: 22
  • 0

    3. ~LTE  2016-02-11 12:29:57  host: ip-5-172-247-238.free.aero2.net.pl

    @1, DanielR - Po co ci regulamin jak ludzie i tak go nie czytają przed skorzystaniem z usług.

  • -1

    4.  2016-02-11 12:33:30

    A to już problem ludzi, nie mój.

  • -3

    5. ~pablosox123  2016-02-11 12:43:36  host: 77-255-35-136.adsl.inetia.pl

    Ja nie czytam regulaminu ale tez nie wiaze się na dwa lata w abonamencie.Tko w tych czasach uzywa jeszcze poczty glosowej??

  • 0

    7.  2016-02-11 12:49:52

    @pablosox123 (5), a dlaczego nie? Szczególnie w tych czasach, gdy minuta połączenia nie kosztuje już 3,66 zł z naliczaniem 60/60, wiec nie ma obawy o "naciąganie" kogoś na koszty, jak to kiedyś argumentowano przeciwko PG. A sama PG jest czasem bardzo przydatna. Zresztą przecież nie ma obowiązku nagrywania się. ;-)

  • 0

    8.  2016-02-11 12:51:18

    Przecież to jest już od dawno...

  • 0

    10.  2016-02-11 14:16:15

    Szkoda tylko, że PLAY aktywuje pocztę głosową każdemu, czy tego chce czy nie chce. Ale tak robi już chyba każdy operator. Z praktyki widzę, że większość znajomych poczty nie potrzebuje i jej nie używa. Natomiast mają ją, bo standardowo była aktywna, a potem nie mają pojęcia jak to coś wyłączyć.

  • 1

    11. ~  2016-02-11 14:55:49  host: 188.146.135.240.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @10: W Virgin Mobile poczta głosowa nie jest automatycznie aktywna. I tak powinno być wszędzie (usługa dostępna na życzenie).
    Za to T-Mobile włącza PG nawet na numerach Blueconnect (internetu mobilnego).

  • 1

    12.  2016-02-11 15:38:22

    Ktoś z Was korzysta jeszcze z poczty głosowej tzn. że ktoś się Wam nagrywa? Ja mam odruch, że jak włącza się poczta, to się rozłączam, bo wiem, że 99% osób i tak nie odsłuchuje wiadomości, a pocztę ma włączoną, bo nigdy jej nie wyłączyło w panelu, a nie dlatego, ze korzystają z tej usługi.

  • 0

    13. ~heyah banana wsadza mi banana  2016-02-11 15:43:58  host: user-94-254-226-45.play-internet.pl

    t-mobile nie włacza juz przy nowych prepaidach a nawet sobie ta eksluzywna siec spiewa okolo 3 zl za aktywacje poczty xD

  • -1

    15.  2016-02-11 15:57:44

    @reboot (12), skoro i tak się nie nagra, to w czym problem? Niechaj sobie będzie aktywna. Ja się tym nie przejmuję. Dla mnie PG jest tylko dodatkową opcją pozostawienia wiadomości. To do dzwoniącego należy decyzja, jak chce to zrobić. Dlatego ustawiłem sobie przekierowanie na PG po upływie maksymalnie długiego dostępnego w polskich sieciach czasu, czyli 30 sekund. Tak, żeby dać sobie i dzwoniącemu szansę na odebranie połączenia. Dopiero jeśli się to nie uda, ma on dodatkowo szansę, by pozostawić wiadomość. Ale przecież nie musi tego robić w tej właśnie formie. Może np. wysłać SMS-a.

  • 1

    16.  2016-02-11 16:19:48

    Aktywna poczta głosowa działa na moje nerwy bardzo ożywczo, dlatego z premedytacją z niej nie korzystam. Choćby dopłacali. Co innego blokada połączeń anonimowych ACR - żartownisiów i naganiaczy dość skutecznie ogranicza i jest jedną z moich ulubionych usług dodatkowych. Każdy zatem korzysta z tego co lubi.

  • 0

    17.  2016-02-11 16:30:34

    @15, DanielR: dlatego pytam kto z tego korzysta. Ogólnie chyba ludzie niezbyt przyzwyczaili się do poczty głosowej, bo pamiętam, że dawno temu w czasach Plusa, Ery i Idei połączenie z pocztą głosową nie było darmowe (przynajmniej w Plusie).

  • -1

    18.  2016-02-11 16:45:22

    17 - poza tym... prowadzona w czasie próby połączenia rozmowa, telefon poza zasięgiem, włącza to ustrojstwo NATYCHMIAST. A mnie zwyczajnie wk.wia gadanie do magnetofonu. Wystarczy sobie wyobrazić sytuację, kiedy masz wyłączony telefon np. na weekend, będąc znaną osobą - dziennikarzem, aktorem, piosenkarzem, prawnikiem, lekarzem, itd. Tracisz później masę czasu na odsłuchiwanie skrzynki. Poza tym, nikt nagrywający się nie ma pewności, że wiadomość zostanie przez zainteresowanego odsłuchana. Jak dla mnie, sms jest o wiele lepszy. No, ale co kto lubi to wybiera.

  • 0

    19.  2016-02-11 16:51:06

    @18 - akurat raport sms dotyczy odebrania, a nie odczytania :) Za to poczta głosowa w Play powiadamia autora nagrania, że pozostawiona przez niego wiadomość została odsłuchana. Co do poczty głosowej znanej osoby, lepsza byłaby opcja poczty innej niż obecnie tj. nie wysłuchuje się "wiadomość od sześć zero jeden... aby powtórzyć naciśnij 1, aby przejść do kolejnej, naciśnij 2", a raczej taka, którą można zarządzać z poziomu strony www np. filtrując nadawców, klikając na przycisk odtworzenia nagrania itp.

  • -1

    21.  2016-02-11 17:05:44

    @toms (18), nie gdy odpowiednio skonfiguruje się telefon. Podczas rozmowy jest się informowanym o kolejnym połączeniu, wystarczy aktywować połączenie oczekujące. A więc jest nawet pół minuty na odebranie połączenia (lub nie), zanim zostanie ono przekierowane na PG.
    Idąc tym tokiem rozumowania, mnie "w*rwia" SMS. Przecież to tylko suchy tekst, bez realnej możliwości wyczucia emocji drugiej strony (emotikony nigdy nie zastąpią głosu). SMS-y też trzeba odczytywać i po dłuższej nieobecności w sieci jest to równie żmudne. Także, jak dla mnie - głupie strzępienie języka. Każda forma kontaktu ma zarówno swoje zalet jaki wady. Zresztą tu na Telepolis już niejednokrotnie wałkowaliśmy ten temat.
    Tyle ode mnie.

  • 0

    22. ~Mexille  2016-02-11 17:22:56  host: 8.37.225.117

    W nagraniach poczty brakuje opcji pilne, ważne, itp w celu możliwości odsłuchania tych najważniejszych gdy brak czasu na wszystkie. A tak poza tym, to poczta na stacjonarnych się sprawdza, a nie komórkach.

  • 0

    23. ~799301(.)/Sławków  2016-02-11 17:35:15  host: public-gprs377521.centertel.pl

    @16. Mam tak samo poczta jest daremna, jak ktoś dzwonił podczas rozmowy lub mam wyłączony tel to dostaje powiadomienie smsem i to mi wystarcza. Co do blokady połączeń anonimowych to faktycznie najlepsze usłga na "trolli" choć zdarzyło się że dzwoniła jakaś natretna Pani z bzdetnymi ofertami z numeru 6cio cyfrowego.

  • 0

    24. ~ziu  2016-02-11 19:45:50  host: n12-03-06.opera-mini.net

    ???
    Co to? Brak rozrywki KULTURALNEJ?

  • 1

    25. ~  2016-02-12 20:45:15  host: chaos.tpnet.pl

    23. Sprawdź w słowniku, co znaczy "daremna".

  • 0

    26. ~  2016-02-13 17:16:49  host: user-164-127-187-201.play-internet.pl

    25: daremna ma wiele znaczeń? chodziło o to że jest nie potrzebna...

Dodaj swoją opinię