Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play zaczyna wprowadzać roaming LTE

Play zaczyna wprowadzać roaming LTE

orson_dzi 10 Grudnia 2014 20:36

15 7

Holandia jest pierwszym krajem, w którym Play będzie miało roaming LTE.



Play jest kolejnym, po Plusie i Orange, polskim operatorem, który w tym tygodniu uruchamia roaming LTE. Pierwszym krajem, w którym usługa została uruchomiona jest Holandia, a operatorem jest KPN. Usługa jest dwustronna, więc klienci KPN również mogą korzystać z LTE w Polsce.


Źródło tekstu: Play; wł     

Dodaj do:

Tagi: lte | play | roaming lte

w sumie: 60
  • -1

    43.  2014-12-11 14:54:45

    Tak przeglądam ostatnie komenrarze w newsach i Witku, może czas się wziąć za nieudolne Agencje PR, co? Ja wiem, że każdy ma prawo do własnej opinii i od zarania dziejów byli fanboje tej, lubi nnej marki, ale to co się dzieje ostatnio jest już niesmaczne...

  • 3

    44. ~  2014-12-11 14:55:12  host: 212.109.132.194

    @40
    czemu tak trudno jest niektórym zrozumieć, że technologia LTE to tylko zwiększenie prędkości i zmniejszenie opóźnienia? korzystając z LTE "waga" stron magicznie nie wzrasta. przykładowo dana strona ma 3MB. w LTE strona otworzy się w sekundę, w HSPA w ciągu 5 sekund. gdzie jest ta różnica pobranych danych? i w LTE pobraliśmy 3MB i w HSPA pobraliśmy 3MB. nawet w GSM byśmy pobrali te 3MB, tylko że w ciągu kilku minut. technologia nie ma tu nic do rzeczy. mam nadzieję, że to do niektórych dotrze.

  • 0

    45.  2014-12-11 15:45:32

    35 - 36 - pakiet 20 zł w RBM energy na kartę >> http://tlp.is/4kh

  • -1

    46. ~mirekb  2014-12-11 20:39:48  host: public-gprs514504.centertel.pl

    bardziej logiczne byloby wylączenie e-gsm900 i simy voice tylko na roaming lub na wlasnej 3g 900/2100/lte a simy data moglyby sie logowac do edge w3 zeby net play nazywac w ogole mobilnym-nie przenosnym czy bezprzewodowym..roaming lte to dobry pomysł u wszystkich mno..stawki data w ue szału nie robią ale poza ue to juz makabra-u wszystkich 4mno

  • 0

    47. ~  2014-12-11 22:02:50  host: user-31-175-55-103.play-internet.pl

    @41 Ale na zadupiu mieszkasz. Czyja to wina? Uciekaj stamtąd.

  • -1

    48.  2014-12-11 22:37:41

    @41 - czy ja napisałem, że tam mieszkam drogi anonimie? Pochodzę stamtąd, część rodziny nadal tam mieszka, to region znam. Czy to zadupie... Być może, ale jest to też jedna z głównych arterii dla podróżujących nad morze i zawsze dla mnie zagadką było omijanie jej przez Play. Jak widać innym operatorom opłąca się być na tym zadupiu, tylko fioletowy ma problem :-).

  • -1

    49.  2014-12-12 08:48:40

    @45 sylwekZolkusza - zauważ że 20zł to cena PAKIETU: http://tlp.is/4tj
    , a musisz jeszcze doliczyć ABONAMENT 9zł: http://tlp.is/3gg

  • 0

    50.  2014-12-12 09:04:23

    Ok, mówisz o karcie - ok mój błąd :)

  • 0

    51.  2014-12-12 09:34:18

    kto teraz kupuje abonament w RBM czy NJU, oferty na kartę lepsze.

  • 1

    52. ~  2014-12-12 10:13:40  host: 213-195-163-135.static.ip.netia.com.pl

    @51, ja kupię i to świadomy istnienia ofert na kartę. Powód jest prosty, oszczędność 10zł/m-c (0,5h pracy), za bawienie się pakieciki i sprawdzanie, czy jest już aktywny czy nie, dla mnie nie jest tego warta. Ceny są na tyle niskie, że skakanie z oferty na ofertę dla oszczędności kilku złotych, to dla mnie strata czasu. Lepiej ten czas spożytkować na pracę, która przyniesie dochód większy niż te 10zł oszczędności

  • 0

    53.  2014-12-12 10:32:12

    52 - uczciwy abonament z telefonem od 70 zł , oczywiście jesteśmy mobilni i aktywni, niema czasu na zabawę w kody.

  • 0

    54. ~  2014-12-12 11:12:38  host: n06-01-06.opera-mini.net

    A ile danych stracimy jak zrobimy test szybkości na lte przy prędkości 100Mb/s down i 40Mb/s up jak testy będą trwały po 10 sek? Bo mnie wychodzi około 140 MB. Zgadza się?

  • 0

    55. ~  2014-12-12 11:12:39  host: n06-01-06.opera-mini.net

    A ile danych stracimy jak zrobimy test szybkości na lte przy prędkości 100Mb/s down i 40Mb/s up jak testy będą trwały po 10 sek? Bo mnie wychodzi około 140 MB. Zgadza się?

  • -1

    56.  2014-12-12 12:50:57

    Jak zwykle pod każdym artykułem o PLAY zaczyna się to samo - licytacja gdzie nolimit jest najtańszy. A ja się Panie redaktorze pytam, gdzie jest artykuł o wprowadzeniu Roamingu w LTE przez PLUSa, skoro zrobił to pierwszy? Jak zwykle o PLAY jest informacja, o Orange tez jest a o Plusie nima. Czy to dlatego że się u Pana redaktora nie reklamują?

  • 0

    57.  2014-12-12 13:03:32

    @56 Czyli mamy napisać news dnia, że Plus wprowadził roaming LTE? Gdzieś w maju 2014? I mam to napisać w grudniu 2014?

  • 0

    58.  2014-12-12 13:09:04

    z tego zdania: "Play jest kolejnym, po Plusie i Orange, polskim operatorem, który w tym tygodniu uruchamia roaming LTE. ", wynika że Plus uruchomił roaming w tym tygodniu. Proponuję w takim razie przeredagować zdanie.

  • 0

    59. ~tanie LTE  2014-12-12 13:25:25  host: user-46-112-37-34.play-internet.pl

    hej, czy jest w tej chwili nielimitowany internet LTE na kartę (lub z miesięcznym wypowiedzeniem) coś lepszego niż NJU z rachunkiem za 19zł/miesiąc (do marca 2015) lub Redbull Mobile II ok. 16,50zł/m-c (5zł starter plus 50 doładowanie na 100dni) - ta oferta "do odwołania", podpowiedzcie proszę kto się dobrze orientuje w ofertach, tylko LTE w "nolimicie"

  • 0

    60. ~LTE do tabletu  2014-12-12 13:35:14  host: user-46-112-37-34.play-internet.pl

    który operator oferuje najtańsze nielimitowane LTE?

  • -1

    61. ~inthemiddleofadramma  2014-12-12 13:48:06  host: user-46-112-37-34.play-internet.pl

    Czasy internetu na wiaderka czyt. pakieciki-kodziki powinny się definitywnie zakończyć, oczywiście jest zgoda na rozsądne ograniczenia prędkości w ramach fair-usage-policy (rozsądne to nie znaczy do 16/32kb/2mb/s) - ale 2GB pakieciki dziś oferować - wstyd.

  • 1

    62.  2014-12-12 14:19:36

    Jak ten LTE będzie w bonusie tak jak w kraju to można korzystac. Ostatecznie jak dają bonusowe 100 GB to całe konto głowne można wykorzystac na roaming. Play ma jeszcze usługę Teleplay gdzie w roamingu gadamy jak w kraju.

Dodaj swoją opinię