Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play zacznie rozliczać roamingowców

Play zacznie rozliczać roamingowców

orson_dzi 9 Listopada 2017 16:41

11 4

play roaming wide

Sieć Play zamierza rozliczyć osoby nadużywające zasadę Fair User Policy (FUP). Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Komisja Europejska tworząc aktualnie obowiązujące przepisy związane z roamingiem odpowiednio zabezpieczyła operatorów przed osobami, które większość czasu spędzają za granicą. Jeśli w ciągu 4 ostatnich miesięcy miesięcy karta SIM częściej loguje się do nadajników operatorów zagranicznych, niż do nadajników krajowych, wtedy operator może zacząć naliczać dodatkowe opłaty. Konkretnie mowa jest o 0,16 zł za minutę połączenia wykonanego, 0,05 zł za minutę połączenia odebranego, 0,05 zł za wysłanego SMS-a, 0,04 zł za MMS-a i 0,04 zł za 1 MB transmisji danych. Warunkiem uniknięcia opłat jest rozpoczęcie logowania do nadajników krajowych.




Osoby spełniające powyższy warunek będą otrzymywać SMS-y ze stosowną informacją. Ile jest takich osób? Z wcześniejszego materiału rzecznika Play wynikało, że jest ich kilkadziesiąt tysięcy.

Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia

Źródło tekstu: Play; wł     

Dodaj do:

Tagi: play | roaming | fup | rlah | roam like at home

w sumie: 48
  • 0

    29.  2017-11-09 23:08:14

    I bardzo dobry ruch!
    Kiedyś za roaming jak ktoś chciał to płacił i tyle.
    Teraz ceny abonamentów idą w górę dla wszystkich.
    Bawi mnie jak ktoś się cieszy że dają a nie widzi jak z drugiej kieszeni mu zabierają.
    ZSRE..

  • 0

    30. ~sprytny roamingowiec  2017-11-09 23:21:29  host: 139.59.157.220

    Jakie jest tego rozwiązanie? Banalnie proste! Wystarczy mieć dwie karty SIM i co 4 miesiące zamieniać jedną z drugą - wtedy wystarczy raz na pół roku wrócić do kraju, żeby zalogować "nadużywaną" kartę do sieci macierzystej operatora. I po problemie.

  • 0

    31. ~ola  2017-11-09 23:24:23  host: public-gprs391500.centertel.pl

    i tak wychodzi z dopłatami fuuuuuuuuuuuuul tanio, albo nowy numer co 4mc u innego opa ;d

  • 0

    33.  2017-11-10 01:23:23

    @30 Twój spryt mnie zachwyca. A nie lepiej kupić abonament w kraju w którym mieszkasz z połączeniami do UE (czyli też do Polski). I osoba dzwoniąca do ciebie też może mieć abonament z połączeniami do UE? Ale to byłoby za proste. Lepiej mega kombinować. Ale to już taka nasza narodowa przypadłość czyli ucieranie dooooopy szkłem.

  • 0

    34. ~gosciu  2017-11-10 05:41:52  host: 87.224.154.77.rev.sfr.net

    @32, 33 - a co w wypadku gdy ktos podrozuje duzo pracuje za granica w kilku krajach w Polsce jest tylko kilka dni w miesiacu a polskiego numeru uzywa do kontaktow i pracy?

  • 0

    35. ~Cal7m  2017-11-10 06:41:22  host: a24-06-09.opera-mini.net

    Play rozliczy mnie, to ja rozliczę playa, po prostu mu podziękuje:-D

  • 0

    36. ~Analityk  2017-11-10 06:46:56  host: user-31-175-27-63.play-internet.pl

    16 groszy minuta. Normalnie rozbój w biały dzień. Jak żyć? No niektórzy są naprawdę upo.śledzeni. Wniosek jest taki, że chyba za granicą płacą mniej niż w kraju i trzeba jeszcze żebrać czy też żerować na innych. A może też i okrać by się dało? No tak okraść to trzeba umieć, a żebractwo jest proste.

  • 0

    37. ~Nata  2017-11-10 08:31:31  host: host-89-231-206-199.dynamic.mm.pl

    Jak się sporadycznie korzysta to nie będzie żadnej dopłaty. Proste prawda ?

  • 0

    38.  2017-11-10 09:16:36

    34 - niech płaci te dodatkowe grosze... Jak do tej pory sobie z tym ten ktoś radził?

  • 0

    39.  2017-11-10 10:12:26

    Cebulakom dupę ściska. Bardzo dobry ruch operatora. Mam nadzieję, że inni pójdą szybko w ślady Playa i Plusa.
    A straszenie operatora, że przestanę korzystać z jego usług w roamingu jest po prostu śmieszne. Ktoś chce przestać doładowywać 30 zł na miesiąc żeby operatorowi nie wydzwaniać powiedzmy 500 zł. Widać skutki braku matematyki na maturze

  • 0

    40.  2017-11-10 10:14:33

    A jeżeli ktoś myśli , że zalogowanie się na 1-2 dni w kraju da mu znowu no limit w romingu jest po prostu deb.lem intelektualnym

  • 0

    41.  2017-11-10 12:40:22

    @34 Niech kupi sobie abonament z bezpatnymi połączeniami w EU. Ja taki mam od 5 lat i jest to USŁUGA za którą się płaci i wtedy nie ma znaczenia ile jesteś poza granicami bo europejski darmowy roaming nie ma tutaj zastosowania.

  • 0

    42. ~gosciu  2017-11-10 22:59:28  host: 157.86.136.77.rev.sfr.net

    @41 - podaj prosze aktualnie dostepne ofery dla kowalskiego albo malej firmy - nie mowie o koroporacyjnych

  • 0

    43. ~bb  2017-11-11 12:02:04  host: 89-64-38-124.dynamic.chello.pl

    @41 Wycofali się już z tych ofert. Tirowcy za dużo minut trzepali na tych abo.

  • 0

    44.  2017-11-12 00:42:49

    @41, 42 Nadal są dostępne za normalne pieniądze w T oraz Orange. W Orange patrzyłem i kosztuje full opcja 64.99zł netto. Nie wiem czy dla Kowalskiego ale nawet na 1 osobową działalność.

  • 0

    45. ~  2017-11-12 15:25:35  host: user-94-254-161-126.play-internet.pl

    To ze ktoś więcej czasu spędza za granicą nie oznacza że bez przerwy wisi na telefonie.

  • 0

    46.  2017-11-12 16:53:00

    45 - non stop nie, ale zawsze wtedy kiedy potrzebuje a biorąc pod uwagę pobyt ciągły - bez przerwy za granicą ;-)

  • 0

    47. ~Qniak  2017-11-14 09:00:48  host: public-gprs377858.centertel.pl

    Bardzo dobry ruch, dlaczego wszyscy mają płacić wiecej ( wzrost cen abonamentów) za garstkę która zarabia za granica, i zamiast kupić tam normalny abo za 40€, to dalej polandia cebulandia i kombinowanie, dla ludzi wyjeżdżających okazjonalnie na urlop przecież się nic nie zmienia.

  • 0

    48.  2017-11-14 09:06:30

    47 - nie wiem bo nie praktykowałem, ale z tego co widzę i co słyszę, Polacy zarobki liczą w euro, ale wydatki już w złotych - nawet jeśli płacę euro ;-)
    160 złotych z telefon? Z kim Ty się ostatnio widziałeś?! ;-D

  • 0

    49. ~Qniak  2017-11-14 15:01:35  host: public-gprs377858.centertel.pl

    @48 - a co w tym dziwnego ? myślisz ze ile kosztuje abo no limit i przynajmniej 10GB neta w angli ( celowo anglia bo tu najwiecej rodaków), wysarczy wejść na strone jakiegoś operatora z uk i co widzimy? za goły abo bez urządzania trzeba dac minimum 15-20 funtów, to siłą rzeczy abonamenty z międzynarodówką ( bo takie powinni kupować Ci co pracują poza krajem ojczystym, są jeszcze droższe, stąd to Januszowe kombinowanie.

Dodaj swoją opinię