Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: wraca spot wizerunkowy o "4G" [wideo]

Play: wraca spot wizerunkowy o "4G" [wideo]

LuiN 29 Lipca 2011 15:20

0 0
P4, operator sieci Play, zaprezentował odświeżoną wersję spotu wizerunkowego promującego stały dostęp do Internetu o najlepszej jakości transmisji danych.

Różnica względem poprzedniego spotu polega na dodaniu informacji o wynikach raportu UKE dotyczącego jakości transmisji danych w polskich sieciach komórkowych. Kampania reklamowa rusza 1. sierpnia.






Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:
w sumie: 62
  • -1

    54. ~  2011-07-29 22:17:06  host: z16-15.opera-mini.net

    czy 4g czy 10g nieistotne, w play dziala mi biling online a w orange od kilku dni: prosimy sprobowac pozniej...

  • 3

    55.  2011-07-29 22:57:39

    A ja nawet nie mam 2g Playa :/

  • 2

    56.  2011-07-30 08:35:18

    @55: To tak jak ja. Starter mi leży nowy 1GB POnK ale nie będę go aktywował bo po co jak nie ma żadnego zasięgu Play, czasem się pokaże w nocy po północy na chwilę 3G ale nie chcę się zalogować.

  • 2

    57. ~  2011-07-30 08:40:00  host: z11-12.opera-mini.net

    4g to sciema roku i kandydat do nagrody Głuchy telefon 2011.

  • 1

    58.  2011-07-30 10:08:20

    No tak lepiej wydać kasę na wciskanie kitu o 4G a nie na inwestycje.

  • 1

    59.  2011-07-30 10:10:41

    #53 Wejscie P4 sprawilo, ze ustanowiony zostal nowy pulap cenowy (podobnie jak dawniej w przypadku Heyah). Po poczatkowej euforii natapil stan, z jakim spotykamy sie obecnie. Firma oferuje mozliwosci taniego korzystania z uslug, ale nie jest to rownowazne temu, ze je zapewnia. Uzytkownicy godza sie na to. Zostali podzieleni na tych, ktorzy mieli wiecej szczescia i nie maja problemow oraz tych, ktorzy sie z nimi borykaja. Podzial jest terytorialny, a poniewaz mowimy o telefonii mobilnej, to zadowolony klient po przemieszczeniu sie moze nagle znalezc sie w tej drugiej grupie. Nie kazdy moze sobie jednak pozwolic na taka przypadkowosc. Ekonomia i technologia maja swoje prawa, ktore przerosly firme. Za zwiekszeniem puli uzytkownikow powinien nadazac rozwoj sieci, a tutaj nastapila stagnacja. P4 reklamuje sie jako 4G, a nie posiada wlasnej infrastruktury pozwalajacej na sprawna realizacje uslug podstawowych..

  • -1

    60. ~  2011-07-30 10:28:29  host: public94545.xdsl.centertel.pl

    Porozmawiajmy może także jak idealnie jest w innych sieciach, ja mam orange i też ciągle mam problemy m.in. z zajętą siecia, brakiem połączeń przychodzących mimo maksymalnego zasięgu, rwaniem i przerywaniem połączeń. Prosze nie opowiadajmy bajek że w W3 jest idealnie, bo nie jest. Nie opowiadajmy też że wielki biznes unika Play, bo coraz wiecej firm przechodzi do Play ze względu na niższe koszty. Np.zdziwiłem się jak w bardzo dużej firmie kurierskiej sprawdziłem gdzie maja komórki.

  • 1

    61.  2011-07-30 10:39:13

    #60 Pomiedzy "idealnie", a "zle" istnieje jeszcze spora przestrzen. Jesli chodzi o "wielki biznes" i Play, to moze podasz jakis przyklad? Czy w firmie kurierskiej, o ktorej wspomniales, telefony w Play maja jej pracownicy? Tam czesto jest tak, ze uslugi dostarczania i odbioru swiadcza inne podmioty, czesto jednoosobowe. Pomimo "barw firmowych" pojazdow nie mozna utozsamiac tego z konkretna firma..

  • 0

    62.  2011-07-30 11:22:11

    @59 - w ofertach utrzymaniowych w Play mozna zejsc z cena minuty nawet do poziomu 7 groszy. Dokladajac do tego wszystkie polaczenia wewnatrz sieci gratis. Wychodzi pokazna ilosc minut. Oczywiscie jako firma maja swoje wady. Te reklamy sieci 4G sa drazniace. Jednak faktem jest ze tak tanio to chyba zaden operator nam nie zaoferuje polaczen. Wiekszosc znajomych mam w Play dzwonimy do siebie gratis w ramach abonamentu. Ciezko jest juz teraz wydzownic dodatkowe minuty.

  • 0

    64. ~  2011-07-30 12:08:20  host: p21-05.opera-mini.net

    * 62 : a ja mam wszystkich znajomych poza play

  • 0

    65. ~qa  2011-07-30 13:09:26  host: 89-76-244-67.dynamic.chello.pl

    @61 Może i usługi dostarczania i odbioru świadczą firmy jednoosobowe ale terminale firmy kurierskiej działają w jednej sieci. Z naciskiem na terminale a nie na telefony

  • 0

    66. ~gumis  2011-07-30 18:18:31  host: z07-03.opera-mini.net

    a ja nie narzekam, mam tel na 2sim play i plus i wszystko dziala ok

  • 0

    67.  2011-07-31 11:57:37

    #65 Terminale owszem, ale nie sadze ze w P4:) Mowa byla jednak "wielkim biznesie" i "bardzo duzej firmie kurierskiej" posiadajacych swoje telefony w Play. Chcialem poznac nazwe owej firmy, ktora @60 rzekomo sprawdzil (ciekawe jak?).

  • 0

    68.  2011-07-31 12:31:54

    @67. Przecież masz strony do sprawdzania w jakiej sieci jest dany numer.

  • 0

    69.  2011-07-31 13:12:20

    @68 Wiem, ale to iz jakis kurier zadzwonil do mnie z P4 nie oznacza, ze firma kurierska jako taka korzysta z uslug tej sieci, gdyz osoby dostarczajace najczesciej nie sa pracownikami tejze firmy, a raczej pracuja na jej rzecz w ramach wlasnej dzialalnosci gospodarczej. Z ciekawosci sprawdzilem kontakty na kilku stronach tego typu firm. Numery sa stacjonarne, ale zapewne korzystaja z komorkowych, ktorych nie upubliczniaja.

  • 0

    70. ~  2011-07-31 16:13:26  host: user-188-33-203-190.play-internet.pl

    niestety w Gdyni jest fatalna sytuacja z Play, bo nikt nie chce się zając poprawa 'jakości' - szybkosci oscyluja od 100kbps (czasem nawet mniej) do ok 900kbps - NIGDY nie przekroczyły magicznego 1mbps, co moze świadczyć o tym, ze maja nadal jakies 'czapy' mimo twierdzenia, że może byc szybciej - oczywiście ani play, ani jej wyznawców nic nie przekona, bo wiedza lepiej - ogólnie to Play ma jakies problemy takze z połaczeniami głosowymi, bo czasem podają ze abonent jest zajety, gdy wcale nie jest, nie tak dawno jeden kurier usiłowal sie do mnie dodzwonic i ciagle ladował na sekretarce - oczywisci nawet śladu takiego połączenia nie ma....

  • 0

    71. ~  2011-07-31 17:58:58  host: z44-09.opera-mini.net

    @70. A jaki masz zasieg? Jezeli sila sygnalu jest w okolicach -90dBm to mozesz nigdy nie ujrzec maksymalnych transferów. Teraz w zaleznosci od sytuacji polecam przedluzacz USB do 3 metrów i modem umiescic przynajmniej na wysokosci okna i w miare z widokiem na Node-B lub antena zewnetrzna.

  • 0

    72. ~  2011-07-31 23:54:41  host: user-46-112-198-62.play-internet.pl

    do 71 - jaki mam zasieg? podejrzewam, ze maksymalny, max kresek, 3 maszty (ponoc) w zasiegu - ale jak tu piszą ci, co się znają - jak jest 10x wiecej chęctnych na maszt, to jak ma byc szybko...

  • 0

    73. ~  2011-08-02 07:47:41  host: 31.41.144.41

    @72. Czemu tylko podejrzewasz? Aplikacja od Play pokazuje tobie trzy kreski. To raczej nie jest maksimum. Poza tym odczytaj wynik w dBm, gdyż "kreski" są różnie wyskalowane. "Oblężenie" Node-B to akurat z tym także się wiąże. Gdy masz słabsze tzw. warunki radiowe, wtedy użytkownicy z lepszymi są preferowaniu przez sieć i tam jest wysyłane więcej danych. Wszystko polega na tym, aby wysłać jak najwięcej danych w jak najkrótszym czasie z Node-B.

  • 0

    74.  2011-08-02 16:57:40

    Internet w Play puki co ma słabiutki zasięg a ich mapa zasięgu to puki co lista marzeń operatora o zasięgu. U mnie na wiosce jak już jest sygnał to powyżej 100dBm, transfer owszem przyzwoity i realnie da się uzyskać te 3-4Mbit ale często zrywa połączenie.

Dodaj swoją opinię