Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play wprowadza E-platności do Play24

Play wprowadza E-platności do Play24

orson_dzi 5 Listopada 2014 10:31

10 5

W związku z niesłabnącymi atakami związanymi z wysyłaniem fałszywych E-faktur, Play wprowadza nową metodę płatności za faktury.



Fałszywe wiadomości o wystawieniu faktur za usługi codziennie zalewają skrzynki mailowe wielu z nas. Play w trosce o swoich klientów uruchomił E-płatności. Teraz fakturę można opłacić bezpośrednio ze swojego konta w Play24.




Od dzisiaj klienci sieci przy wykazie faktur na Play24 mają specjalnie stworzony przycisk Opłać teraz, dzięki któremu można opłacić rachunki prosto ze strony operatora. Koszt przelewu jest powiększany o prowizję dla pośrednika płatności w wysokości 0,50 zł.

Zobacz: Regulamin E-płatności w Play

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:

Tagi: e-płatności | play | play24

w sumie: 59
  • 0

    42.  2014-11-05 14:24:50

    Dobrą opcją byłoby doładowanie promocyjne przez play24 a nie tylko przez Facebooka.

  • -1

    43. ~  2014-11-05 14:26:18  host: adfn15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11, coś mieszasz - płacę w Plusie kartą od kilku lat i nie ma problemów. Rozwiązane jest wzorowo - nie ma prowizji i można wpłacić dowolną kwotę.

  • 0

    44. ~  2014-11-05 15:41:25  host: n13-09-07.opera-mini.net

    29,35,36, ja korzystam z polecenia zapłaty od dobrych 10 lat, dzięki temu nie muszę myśleć, żeby w terminie opłacić rachunek, w ogóle nie zauważam że płacę rachunki, nie muszę się zastanawiać czy faktura jest prawdziwa czy fałszywa bo zgodę na pobiernie kasy wydałem konkretnej firmie i tylko firma która ma zgodę może pobierać kase i samo to już jest zabezpieczeniem że płacą się tylko prawdziwe rachunki, oczywiście polecenie zapłaty mam bezpłatne, wszystko przejrzyście w histori rachunku bankowego, też potwierdzam, że to bardzo wygodne, nawet nie trzeba sprawdzać ale można raz w miesiącu i wszystko ładnie się płaci samo

  • 0

    45. ~  2014-11-05 15:44:05  host: n13-09-07.opera-mini.net

    41, tytuł przelewu w przypadku płacenia rachunku jest bez znaczenia, możesz wpiać xxx i też będzie dobrze

  • 0

    46. ~john  2014-11-05 16:27:10  host: 193.201.36.34

    @40 wygląda na to że można wybrać kartę kredytową jako formę płatności.

  • 0

    47. ~  2014-11-05 16:38:38  host: n13-09-07.opera-mini.net

    40, pewnie tak ale ile potem będziesz miał problemu żeby wszystko opłacić jak zgubisz kartę i będziesz ją musiał zastrzec, wtedy wszystkie dane wszędzie musisz podać od nowa,
    najlepszą płatnością jest płatność z rachunku bankowego, zawsze masz ten sam numer rachunku czy masz do niego kartę kredytową czy nie, czy masz jakiś kredyt czy go nie masz, jak chcesz mieć pewność i brak problemów to polecenie zapłaty jest najlepsze bo najpewniejsze

  • 0

    48.  2014-11-05 16:47:05

    hmm od dzisiaj? Możliwość płacenia online na swoim koncie w Play24 zauważyłem już kilka dni temu, także news nieaktualny albo Play coś namieszał i przez pomyłkę udostępnił tę funkcję już wcześniej :)

    50 groszy to nie majątek ale skoro korzystam z bezpłatnej bankowości elektronicznej to dla mnie zbędna opcja.
    Ale może być przydatne dla osób, które mają taryfy z rabatem za terminową płatność, wtedy jeśli zapomną to mogą zapłacić ostatniego dnia choćby o godz. 23:59, aby nie być 5 zł w plecy ;)

  • 1

    49. ~sonix 84 pl  2014-11-05 17:03:55  host: public-gprs517022.centertel.pl

    Witam ! Mam pytanie dotyczące doładowań prepaid . Czy to koniec z tanimi doładowaniami do telefonu na allegro? Wie ktoś czemu jest tak mało aukcji?

  • 0

    50.  2014-11-05 19:10:29

    @48: nikt nic nie namieszał to zupełnie normalne, najpierw się uruchamia, a jeśli działa to dopiero wtedy wypuszcza się komunikat prasowy

  • 1

    51.  2014-11-05 19:35:35

    Dziś skorzystałem...co tu napisać...mniej kliknięć i wpłata szybciej księguje się na P24. Koszt 50r. Dla osób, które jak ja nie lubią poleceń zapłaty. :)

  • 1

    52.  2014-11-05 20:06:39

    @51: no właśnie od dawna zastanawiam się czego nie lubić w poleceniach zapłaty? Przecież przez 8 tygodni można cofnąć każdą płatność, a nie trzeba pamiętać o płaceniu.

  • 1

    53.  2014-11-05 20:12:35

    mi80: A ja to lubię jednak ten ENTER co miesiąc osobiście klepnąć... :) Takie dziwactwo.

  • -1

    54.  2014-11-05 20:55:07

    Prześlicznie. Tylko dlaczego jestem obarczony prowizją dla Blue Media S.A. W trosce tak się dzieje.

  • 0

    55. ~nowy  2014-11-05 22:35:59  host: nat02.merinet.pl

    @54 A ja myślę że to fair - można zawsze podnieść abonament o 0,50zł i zaoferować usługę za free. Ale uczciwiej jest zaoferować wygodną formę płatności z drobną opłatą pośrednika - ci z nas którzy lubią wygodę skorzystają, a ci którzy chcą zaoszczędzić 50gr zrobią tradycyjny przelew. Poza tym pamiętajcie, że niektóre banki mają wyższe opłaty za tradycyjny przelew (zwłaszcza z rachunków firmowych) a ta usługa jest jak dodatkowo płatny Expres Elixir.

  • 0

    56.  2014-11-05 23:14:05

    @54: przecież to twoja wygoda, a nie operatora

  • 0

    57. ~bandix  2014-11-06 02:06:59  host: user-46-112-200-73.play-internet.pl

    Na pewno nie od dzisiaj to wprowadzili, bo płaciłem tak za fakturę pod koniec miesiąca.

  • 0

    58.  2014-11-06 05:08:14

    @54 i @55 Panowie bzdury piszecie. Jaka wygoda skoro muszę przejść standardowe procedury. Po zalogowaniu na Play24, wchodzę na zakładkę faktury i dalej wszystko odbywa się jak zawsze czyli przekierowanie na stronę logowania do banku.
    Mając zdefiniowanego odbiorcę P4 Sp. z o.o. na rachunku bankowym, loguję się, wpisuję kwotę należną za fakturę i fruuuuu.
    Dlaczego Allegro potrafi przyjąć płatność przez PAYU bezpłatnie? Nie sięgają dla mojej wygody po kasę do mojej kieszeni.
    Jedyna zaleta z e-płatnośći w Play jest taka, że nie jest nałożona obligatoryjnie :))))

  • 0

    59. ~  2014-11-06 09:30:54  host: host-81-190-90-177.gdynia.mm.pl

    kompletnie nie rozumiem tej wiadomosci

    od lat płacę za Play przez ich sgtronę

    od zawsze były tam opcje płatnosci z banku, kartą lub coś jeszcze

    i chyba za zadna z tych operacji nigdy nic sie nie płaciło

    co w końcu się zmieniło?

  • 1

    60. ~bbbb  2014-11-06 10:26:59  host: 193.201.36.34

    @42 - możliwość była już wcześniej ale info o tym poszło później

  • -1

    61.  2014-11-06 11:54:42

    mi80 - też lubiłem polecenie zapłaty... Do czasu kiedy nie zmieniałem rachunków bankowych przez całe lata. Później okazało się, że szkoda zachodu z tymi wszystkimi papierami... I tak muszę kilka razy w miesiącu usiąść i porobić pojedyncze przelewy - jaki problem przygotować kilka dodatkowych terminowych?

Dodaj swoją opinię