Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play wkrótce znacząco obniży koszt transmisji danych w roamingu

Play wkrótce znacząco obniży koszt transmisji danych w roamingu

WitekT 12 Lutego 2008 22:59

0 0

Jak zapowiedział podczas trwającego Mobile World Congress w Barcelonie Chris Bannister, prezes P4, klienci Play już za klikanaście dni poznają nowe stawki na transmisję danych w roamingu, a korzystać z nich będą mogli już od 1. marca.

Przypomnijmy, że polski Play, holenderski KPN, belgijski Base, niemiecki E-Plus wraz z "3" w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Irlandii, Austrii, Szwecji oraz Danii uzgodniły wspólnie cenę hurtową za transmisję danych równą 0,25 euro za 1 MB ściągniętych danych. Nowa cena hurtowa zostanie wprowadzona przez pięciu operatorów 1. marca. Szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Wszyscy tworzą grupę tzw. Mobile Challengers.




Niższe ceny za transmisję danych w roamingu będą obowiązywały wyłącznie po zalogowaniu się do sieci zagranicznej będącej członkiem Mobile Challengers.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16.  2008-02-13 07:15:33

    No z obecnym zasięgiem Play faktycznie może zaszaleć :) Wejdzie taki roamer na stronkę, loknie mapkę i myśli ze jest ok. A jak jest :) W wielu miejscach będzie szukał i nie znajdzie. Miejmy nadzieję, że Play rozbuduje swoją sieć w szybkim tempie.

  • 0

    17. ~mirekb  2008-02-13 08:27:48  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    ciekawe jaki jest interconect w kraju za transmisje danych,wyjdzie ze w roamingu 1mb będzie kosztowal w detalu 1,22 do1,50pln a w kraju 5pln;-))ale serio nieuniknione sa chyba pakiety danych w play nawet za 10pln 5mb byloby sukcesem.cena musi byc bardziej multimedialna..

  • 0

    18. ~Krzysiek  2008-02-13 08:48:08  host: apn-77-114-163-112.gprs.plus.pl

    jedyne co odrzuca mnie od playa to internet komórkowy.Muszę z niego korzystać

  • 0

    19. ~TWDonald  2008-02-13 09:26:56  host: ip-89-174-126-49.multimo.gtsenergis.pl

    Po co robić zamieszanie, skoro nic pewnego?

  • 0

    20.  2008-02-13 09:43:14

    16# nie do końca rozumiem, mówisz że Play nie ma zasięgu w PL? ma i to na pewno lepszy niż Era. No chyba że masz na myśli brak podpisanych umów z częścią operatorów przez co eski nie przychodzą, tutaj się zgodzę w 100%.

  • 0

    21. ~mirekb  2008-02-13 10:17:21  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    *20 w Kielcach play będzie mial 4 maszty,odpowiedz od uke.a co do roamingu wewnetrznego to sygnal sieci jest ale czesto wieczorami siec zajeta.priorytet ma plus potem p4 to co sie dziwic

  • 0

    22. ~skalarek  2008-02-13 11:17:23  host: 212.122.214.240

    @mirekb znasz mapę na blogplay.eu ?? Tam masz zaznaczone 4 planowane nadajniki P4 w Kielcach ;)

  • 0

    23. ~  2008-02-13 13:16:58  host: byw228.internetdsl.tpnet.pl

    Czy ktoś z forumowiczów słyszał o promocji doładowań w Orange? Moze Witek coś wie, bo on ma zawsze dobre informacje.

  • 0

    24.  2008-02-13 14:27:41

    23:Do 17.02.08 doladuj konto wysylajac SMSem 14-cyfr. kod doladowania za 25zl na nr 880 (0zl) a dostaniesz dodatkowo 50zl na rozmowy i SMSy w Orange.

  • 0

    25.  2008-02-13 15:39:30

    playblog.pl to dno tam mają podane przekaźniki odbiegające od rzeczywistego położenia... Mapa nie jest aktualizowana no po prostu dno... Jak cała strona. :)

  • 0

    26.  2008-02-13 15:49:29

    sry playblog.eu... nawet tam nie można skrytykować play bo od razu kasują posta... Boja sie prawdy ;)

  • 0

    27. ~Barnaba  2008-02-13 16:43:14  host: 194.146.253.22

    Heh to będą mieli taniej niż w kraju??? plejjjjj

  • 0

    28.  2008-02-13 17:06:51

    26#. ja tam krytykuje Play gdy na to zasłużą i moje posty nie są usuwane ani z telepolis ani z playblog.

  • 0

    29.  2008-02-13 17:09:44

    poza tym w Kielcach jest przynajmniej jeden działający nadajnik P4. przynajmniej tak mi się wydaje, bo mam normalnie zasięg 3G bez informacji o roamingu.

  • 0

    30.  2008-02-13 19:12:05

    grzemach - tylko że kwistas nie rozumie różnicy między krytykowaniem, a zwykłym opluwaniem. Jak i paroma innymi rzeczami. Ot - i cała różnica.

  • 0

    31. ~  2008-02-13 22:01:10  host: 80.51.91.252

    @25 ło boże, to ekscytująca wiadomość! nwes dnia!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    32. ~  2008-02-13 22:01:28  host: 80.51.91.252

    tfu, miało być @22 :>

  • 0

    33. ~  2008-02-13 22:02:04  host: 80.51.91.252

    to rzeczywiście się nadaje na news dnia, AŻ cztery nowe nadajniki! szok po prostu!

  • 0

    34.  2008-02-14 08:25:43

    wiadomosc dobra pozostaje poczekac na 1 marca moze bedzie dodatkowa promocja na transmisje danych w roamie

  • 0

    35. ~Zenek  2008-02-14 22:42:29  host: chello089079209053.chello.pl

    co za idioci, wzieli by obnizyli w kraju, a nie w roamingu rzeczywiscie teraz oplacaloby sie w przypadku Play gdzies przy niemieckiej granicy mieszkac, zeby wyjsc na mniejszy minus niz zwykle ;)

Dodaj swoją opinię