Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play więcej warty od Plusa

Play więcej warty od Plusa

LuiN 26 Stycznia 2017 08:52

15 6
Według rankingu Polska Marka Rzeczpospolitej, marka Play jest warta 2,677 mld zł i jest czwartą marką w Polsce pod względem wartości.

We wspomnianym rankingu więcej warte były jedynie marki Orlen (3,9 mld zł), Biedronka (3,8 mld zł) i PKO Bank Polski (3,2 mld zł). Plus ulokował się tuż za marką Play, z wartością 2,524 mld zł.

O ile Play względem zeszłorocznego zestawienia zyskał 18% na wartości i przeskoczył o 2 miejsca w górę, o tyle już wartość marki Plus spadła o 4%, a z miejsca 4. zrobiło się 5. Dla porównania, marka TVN została wyceniona na niespełna 1,1 mld zł.

play marka rzeczpospolita


Źródło tekstu: Rzeczpospolita, Play, wł     
Źródło zdjęć: @RzecznikPlay

Dodaj do:

Tagi: play | plus

w sumie: 48
  • 1

    30.  2017-01-26 11:37:47

    Biorąc pod uwagę jak Plus ostatnio śpi to się nie dziwię, praktycznie w niczym nie jest liderem, jedynie sprawę ratuje smartDom, bo można trochę zaoszczędzić.

  • -1

    31. ~ddd  2017-01-26 11:37:51  host: apn-77-112-15-74.dynamic.gprs.plus.pl

    marka Nokia też była kiedys więcej warta niż Apple i co?
    Tak, więc to taki zabieg dymny by zafarbować bankruta .
    Jeden jest zacofany technologicznie i jakościowo(p4) drugi zaprzestał iwestować(plus).
    P4 nikt NIE CHCE kupić wydmuszek sie nie kupuje!

  • 1

    32.  2017-01-26 12:06:56

    jest warta tyle, ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić, a jakoś kolejki chętnych nie ma...

  • -1

    33. ~Pko  2017-01-26 12:07:51  host: 89-65-70-36.dynamic.chello.pl

    Jak wartosc play moze byc wieksza od plusa jak play ma najwiekszy dlug w chinskim banku i chyba nigdy go nie spłaca.Plat to wydmuszka.

  • 2

    34. ~  2017-01-26 12:14:39  host: apn-212-2-126-224.dynamic.gprs.plus.pl

    Nadal nie rozróżniacie wartości marki od wartości spółki? Poza tym pozostali operatorzy też są zadłużeni.

  • 0

    35.  2017-01-26 12:27:24

    Operatorzy jak operatorzy, ale żeby TVN był wart aż miliard złotych? Oni nie zasługują na to żeby zapłacić choć złotówkę za ich markę.

  • 2

    36.  2017-01-26 12:31:48

    TVP pewnie więcej warta?

  • 1

    37.  2017-01-26 12:44:18

    @25 Nie wyjeżdzasz z miasta, co? Pewnie nawet samochodu nie masz. Założę się, że korzystasz w szkole. Więc proszę cię, daruj sobie te uwagi na temat jakości tej badziewnej sieci.

  • -1

    38.  2017-01-26 12:51:05

    Play zapłacił za LTE ok. 1,5 mld zł, miał propozycję sprzedaży za 3 mld USD (ok. 12 mld zł), tymczasem Rzeczpospolita wyceniła P4 na 2,68 mld zł i Gruszka oraz Dobrzyński cieszą się jak małe dzieci. Gdzie tutaj jest sens i logika?

  • 0

    39. ~  2017-01-26 12:58:57  host: user-94-254-225-68.play-internet.pl

    A ja mam karty wszystkich operatorów i mam gdzieś który najdroższy. Dla niektórych to widzę sprawa życia i śmierci :-)

  • 0

    40. ~q2q2q2  2017-01-26 13:01:10  host: user-94-254-159-27.play-internet.pl

    nie wiem czy mam rację ale marka - to min logo , np wiele firm w Polsce sprzedało Logo a nie business , np Kotlin , ketchup z kotlina to teraz Kotliński itp

  • 0

    41. ~781  2017-01-26 13:06:27  host: 5.174.30.195

    @39. Też mam karty W4, plus 1x mvno, zastanawiam się które zostawić? Głównie i tak korzystam z jednego nr, ale karty sim różnych operatorów przydają się podczas wyjazdów, w jednym miejscu lepiej działa operator X, w drugim Y.

  • 0

    42.  2017-01-26 13:21:56

    Wartość marki... A co to takiego? Jakaś abstrakcja. Operator telekomunikacyjny co nie ma własnej infrastruktury i musi korzystać z nadajników innych sieci, jakość rozmów ma z dupy, ograniczony net w roamingu do 3 mb/s i jest najwięcej wart ze wszystkich? To czemu się sprzedać nie może? Bo biznes nie patrzy na abstrakcyjne wartości marki tylko na realne podstawy, a tych brak. Jedyne co ma Play to baza klientów, która może szybko stopnieć jak ciemny lud się połapie że już wcale nie ma taniej, za to ma gorszą jakość za te same pieniądze.

  • -1

    43. ~Jełop  2017-01-26 13:43:31  host: n25-03-07.opera-mini.net

    Jeszcze troche i play przeskoczy tmobile, i byloby bardzo dobrze utrzec nosa tm, bo jest za bardzo pewny siebie, a klienci odpływają bo mają dosc oszustw i pazernosci

  • 0

    44. ~  2017-01-26 15:03:01  host: apn-212-2-126-225.dynamic.gprs.plus.pl

    @42 Lero - być może nie chcesz dostrzec, że najwięcej traci ten, co ma taką super jakość. Jak tak dalej, to zostaniesz Ty, prezes i paru kolegów - Ludu nieciemny.

  • 1

    45. ~ERA  2017-01-26 16:05:55  host: cit106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Swego czasu ERA była najwięcej warta i co? Przyszedł T, zabił ot tak markę i interes kręci się dalej, Więc wartość tych marek, mocno iluzoryczna jest

  • 0

    46. ~  2017-01-26 17:38:51  host: user-94-254-144-202.play-internet.pl

    Idea tez była super rozpoznawalna. U dzisiejszych 30-40 latkow nadal jest kojarzona ; )

  • 0

    47. ~Master Chief  2017-01-27 11:29:15  host: gny186.internetdsl.tpnet.pl

    Germański TVN jest G... warty a nie 1,1 mld.

  • 0

    48.  2017-01-27 12:27:37

    @43 sprawdz sobie fakty: oferta tm jest teraz dużo atrakcyjniejsza niż playa - gdzie nie nalezy zapominac, ze play skąpiradlo nie chcąc wydawac kasy na jakiekowliek inwestycji, wykorzystuje infrastrukturę tmobile. sam play znaczy nic

  • 0

    49. ~Romek  2017-01-30 15:41:11  host: 031011129241.dynamiz-zab-04.vectranet.pl

    Cóż, najbardziej rozpoznawalny, bo najbardziej długowieczny, a więc też najlepiej obyty z realiami i najpewniejszy przez to jest Plus. 21 lat już ma ta Polska sieć, więc żadne przeszczepy z zagranicy nie mogą się z nim równać. Jednego operatora przywieje, innego wywieje z Polski, a Plus będzie zawsze!

Dodaj swoją opinię