Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: Wi-Fi Calling też w Samsungu Galaxy A5 2017

Play: Wi-Fi Calling też w Samsungu Galaxy A5 2017

LuiN 6 Lutego 2017 18:16

4 3

samsung galaxy a5 2017 wide

Kilka dni po wprowadzeniu do oferty Samsunga Galaxy A5 2017, sieć Play ogłosiła jego zgodność Wi-Fi Calling.

Usługa Wi-Fi Calling pozawala na korzystanie z usług sieci Play również tam, gdzie zasięg jest bardzo słaby, ale mamy dostęp do sieci Wi-Fi. Czy to piwnica domu, czy kurort w cieplejszej części Europy, można bez dodatkowych opłat dzwonić i SMS-ować, zgodnie z zasadami obowiązującymi w kraju.




Odbiorca będzie miał na telefonie wyświetlony pełny numer osoby dzwoniącej, bez żadnych przekierowań. Połączenia są dostępne w wysokiej jakości HD Voice.

Zobacz: Wi-Fi Calling dostępny w Play

Po dołożeniu do listy Samsunga Galaxy A5 2017, w ofercie sieci Play jest obecnie 13 urządzeń wspierających Wi-Fi Calling:
Samsung Galaxy A3 2017 i Galaxy A5 2017 to dwa nowe modele Samsunga ze średniej półki cenowej, które według komunikatu producenta dzisiaj oficjalnie weszły na polski rynek. Nieco wcześniej niż w sklepach Samsung Galaxy A5 2017 pojawił się w ofercie sieci Play - już 1 lutego.

Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:

Tagi: play | samsung galaxy a5 2017

w sumie: 30
  • 0

    11. ~kojak  2017-02-06 20:01:51  host: user-94-254-227-128.play-internet.pl

    zdecydowanie by się przydało VoLTE.

  • 0

    12.  2017-02-06 20:13:35

    Czy orientuje się ktoś czy docelowo w przyszłości usługa będzie działała na wszystkich smartfonach, czy będzie wdrażana tylko do nowo wprowadzanych modeli ?

    Jak operatorzy zapatrują się na umożliwienie korzystania z usługi Wifi Calling na niebrandowanych fonach ?

  • 2

    13.  2017-02-06 20:29:25

    @9, ola - Usługa przenoszenia numerów online ruszyła dzisiaj (6 lutego). Na Telepolis nie ma ksera wpisu z bloga. http://tlp.is/ckk Przypominam, że puściliśmy informacje na temat usług Orange, które ruszają dopiero 10 lutego - nie mamy specjalnych priorytetów na poszczególne sieci. Jeśli masz uczulenie na wpisy na temat innych sieci, może ich po prostu nie czytaj?

  • -2

    14. ~Mikey  2017-02-06 21:01:32  host: 87-206-171-33.dynamic.chello.pl

    "Musi być telefon z Play" to trzeba być mega ...... aby brać telefon w tej sieci.

  • 0

    15. ~rio  2017-02-06 21:01:38  host: public-gprs376578.centertel.pl

    Wiadomo jakie wymogi musi spełniać telefon/urządzenie, żeby można było korzystać z wificalling? Jeżeli jest to wybór urządzeń przez operatora to gdzie sens i logika?

  • 0

    16. ~gosciu  2017-02-06 21:01:55  host: 181.20.90.92.rev.sfr.net

    Nie dosc ze usluga jest dostepna tylko na kilku telefonach do tego trzeba jeszcze miec na nich brand operatora. Supper juz wolal bym jakas apke ktora dawala by taka mozliwosc

  • 0

    17. ~  2017-02-06 21:17:19  host: user-94-254-163-233.play-internet.pl

    na jakich portach to chodzi? każda siec wifii jest w stanie przekazać pakiety? czy firewall je wytnie

  • 0

    18. ~Tom  2017-02-06 21:20:35  host: static-84-9-23-78.vodafonexdsl.co.uk

    Jak bedzie to dzialac na niebrandowanych telefonach plus najlepiej w opcji na karte to zaczne z tego w UK korzystać. I zamiast dzwonic przez Lycamobile bede dzwonil przez jakis no limit w playu...

  • 0

    19. ~Hannibal  2017-02-06 21:42:58  host: 178235042221.dynamic-ww-07.vectranet.pl

    A kiedy premiera J5, J3 z 2017? Pytam ogólnie i nie tylko w Play.
    I wogole czy samsung planuje cos dual Sim z modeli na 2017 na polski rynek.

  • 0

    20. ~dzielnicowy  2017-02-06 22:47:28  host: apn-31-0-45-184.dynamic.gprs.plus.pl

    w tym tygodniu odbędzie się konferencja Play.bądźcie czujni,bo nadchodzi nowe

  • 0

    21.  2017-02-06 22:58:46

    @20: może nowa taryfa dla gości z krajów arabskich???

  • -1

    22. ~➕  2017-02-06 23:20:14  host: 8.37.225.52

    20). Chyba stare, czyli bzdetki, bo tylko na tyle ich stać.
    21). Nie, dla frasaga taryfa szpeczjal price
    ;-)

  • -1

    23.  2017-02-06 23:32:32

    @22: Danke, danke! meine liebe Mańka!

  • -1

    24. ~➕  2017-02-06 23:43:24  host: 8.37.225.52

    23). Bez przesady, nie dostaniesz nolimitu za 1zł
    :-D

  • -1

    25. ~kiki  2017-02-07 00:54:46  host: etz35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale śmiechłem to chyba bardziej opcja dla operatora korzystna niż dla klienta ... w kontekście zniesienia opłat roamingowych

  • 1

    26. ~hans  2017-02-07 09:27:01  host: user-94-254-128-165.play-internet.pl

    @25 - wyobraź sobie, że Świat to nie tylko Polska i Czechy, są też Meksyk, Tajlandia, Nowa Zelandia i wiele innych gdzie minuta do PL potrafi kosztować 5-20 zł więc jakiś sens to ma. Ja używam WhatsApp ale wtedy osoba do której dzwonisz też musi go mieć, tu możesz dzwonić do wszystkich - nawet do Urzędu Skarbowego ;)

  • 0

    27. ~Jok  2017-02-07 10:44:54  host: n08-04-08.opera-mini.net

    Ja czekam, aż T-mobile się ogarnie z Samsungiem A3 2016. Play potrafił. Bo na Orange i wifi Calling w iPhone 5s to nawet nie liczę hehe

  • -1

    28. ~  2017-02-07 13:49:10  host: 185.137.19.92

    niech ktos mi wytłumaczy dlaczego tego typu usługa ma być ograniczona do jakichś typów telefonów (czyli hardware) a nie od aplikacji (czyli software), bo dla mnie tego typu podejscie jest jedną wielką pomyłką

  • -2