Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play walczy o klientów - zdaniem konkurencji "desperacko"

Play walczy o klientów - zdaniem konkurencji "desperacko"

WitekT 18 Czerwca 2009 09:59

0 0

Nowych klientów dla operatorów telekomunikacyjnych już właściwie nie ma. Oczywiste jest więc, że liczymy albo na nowe aktywacje osób, które mają już jeden telefon, albo na klientów naszej konkurencji. Nie będziemy łagodzić metod marketingowych — mówi Pulsowi Biznesu Marcin Gruszka, rzecznik Play.

Dla nas sprawa jest prosta. Jesteśmy jak Dawid wśród rynkowych Goliatów i liczy się dla nas każdy klient — podsumowuje rzecznik Play.

Niedawno szerokim echem odbiła się kampania "informacyjna". Jej przekaz — przy zmianie regulaminu można bezkarnie zmienić operatora. Nieprzypadkowo kampanię rozpoczęto w momencie, gdy Polkomtel zdecydował się na zmianę regulaminu.

Działania Play, polegające na namawianiu klientów innych operatorów do zmiany usługodawcy, są cwaniactwem i uważamy je za żenujące — mówi Dariusz Matuszak, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej w Polkomtelu.




Polkomtel nie ma powodów, by obawiać się mniejszego rywala.

Usługi telekomunikacyjne obecnie nie stanowią już tak poważnej pozycji w domowych budżetach, by cena była głównym kryterium wyboru operatora. Liczy się jakość usług, a tę Plus ma znacznie lepszą — twierdzi Matuszak.

Więksi konkurencji P4 niechętnie wypowiadają się oficjalnie na temat jego nowej oferty, w której 3 miesiące nie płaci się abonamentu, a potem ma się zniżkę 25% przez kolejne 3, o której szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Nieoficjalnie sugerują, że działania P4 nie mogą być opłacalne i są desperacką walką o klienta. Gruszka stanowczo zaprzecza i mówi, że każda oferta Play ma uzasadnienie ekonomiczne.

Nadal podtrzymujemy, że w przyszłym roku chcemy osiągnąć pozytywny wskaźnik EBITDA. Nie stać nas na nieopłacalne oferty — mówi Gruszka.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 192
  • 0

    174. ~kris  2009-06-23 11:52:16  host: gddp.vlan111.architor.lubman.net.pl

    pff ale w salonie jak byłem to widiząłem mase ludiz typu tato z synem i zawierających nowe umowy,nie wiem skąd taki owczy pęd. co do simloka to ściągną ale odpłatnie.

  • 0

    175. ~nicr4m  2009-06-23 17:08:11  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    Wszędzie lepiej gdzie nas nie ma :) Narzekajmy ile wlezie, to jest za darmo. A docenimy jak będziemy mieć wypadek i wtedy będziemy dzwonić po pomoc za każde pieniądze.

  • 0

    176.  2009-06-23 17:50:51

    Ja dzisiaj szukałem baterii do telefonu i odwiedziłem dwa punkty Plusa... W jednym mama synowi kupowała abonamentową aktywację i dwie siostry też jakąś umowę podpisywały a jeden gość przy ścianie płaczu (przy tym darmowym telefonie co w sklepach firmowych za darmo się dzwoni do bok) narzekał, że coś mu nie aliczyli a co innego naliczyli i żeby głupka z niego nie robili... A chodziło o "podwójny" abonament na pierwszej fakturze - jak wywnioskowałem ;-) W drugim też młode małżeństwo podpisywało umowę - dwa telefony widziałem na stole ;-) Nie zauważyłem żeby ktoś wypowiadał umowę. Chyba, ze już terminy minęły?

  • 0

    177. ~denis  2009-06-23 19:00:21  host: 80-48-201-19.mtk-tv.pl

    #164 wiedza sprzedawców zależy od sprzedawcy nie od sieci...W "prestiżowej" pomarańczy spotkałem sprzedawce , który nie umiał czytać własnych cenników...Wielka trójka miała 10 lat ,żeby do perfekcji doprowadzić mechanizmy obsługi klienta i też nie doprowadziła.

  • 0

    178. ~ewelinka  2009-06-23 20:34:00  host: rea.ipt.com.pl

    Faakt Faktem...ale najgorsze jest to ze stali klienci(qwieloletni) maja to samio co nowi nie zależnie od firmy, Stali klienci powinni miec jakie dodatkowe bonusy...a tak? lipa i przenosimy się do konkurencji...a i mogli by nadal na nas kase trzepać...ale nie bo dac komus cos za darmo w ramach podziękowania za długoletnią współprace to katatrofa...w innych krajah to jest nie do pomyslenia...a u na? standardowo wojna o kase, kazdy by ją chciał miec za darmo, kto tam siedzi w tym W3? zwolnic łgarzy i obiboków

  • 0

    179. ~kolina  2009-06-23 20:55:41  host: gaja.tpnet.pl

    176* dla ostatniego cyklu termin upłyną 21.06. więc w puntach jest spokój. Teraz zaczyna się czystka wewnątrz firmy. Poleciało właśnie 4 ważnych managerów będących w spółce od dawna. Nikt nie wie czy właśnie za Regulamin czy uzbierało im się za wcześnie numery. Nie zdziwiła bym się jak na koniec roku Plusowi zniknie z 240 milionów przychodu i się będą zastanawiać "skąd to się wzieło"

  • 0

    180. ~czesiek  2009-06-24 09:49:32  host: chello089074003093.chello.pl

    Jakość połączeń jest w playu kiepska tylko wtedy gdy ma sie złomiasty telefon bez obsługi 3g a z tego co mi wiadomo to 50% ludzi takie ma,bo jak wezma w abo nowy telefon to odrazu sprzedaja i uzywaja starych cegieł

  • 0

    181. ~czes  2009-06-24 09:52:12  host: chello089074003093.chello.pl

    Zdaniem konkurencji heheh chyba zdaniem tych ich żydowskich stawek połączeń 60gr w sieci itd żenada plus, era i orange dajcie se już spokój bo sie tylko ośmieszacie

  • 0

    182.  2009-06-24 11:09:54

    Wydaje mi się, że rzeczywiście Play walczy o każdego klienta, ale przesadza i opłacalne ekonomicznie to nie jest. Pewnie kampania miała swoje założenia, a co jeśli nie zostaną one spełnione? Upadek? Z ciekawości zerknę na wyniki finansowe firmy na koniec roku...

  • 0

    183.  2009-06-24 11:40:07

    Do konca miesiaca mam abonament w PLAY, potem bede mial PLAY Fresh. Juz 2 razy ktos z OK do mnie dzwonil z pytaniem czy bylbym zainteresowany przedluzyc umowe. Za 1 razem czulem sie jak dziecko w szkole, ktore musi sie z czegos tlumaczyc (dlaczego zrezygnowalem - pierwsza odpowiedz nie trafila do osoby, ktora pracuje w OK). Jezeli tak bardzo zalezy im na stalych przychodach (na abonamentowcach) to po co wprowadzali PF? Wg mnie PLAY widzi odplyw abonamentowcow do PF, a z pre-paida jest bardzo latwo zrezygnowac. Inna kwestia sa telefony za 1zl. Ale czy warto wiazac sie 24-miesieczna umowa, gdzie stawki sa gorsze dla telefonu? I nie zapominajmy, ze sporo ludzi realnie boi sie utraty pracy - zwolnienia maja miejsce na naszych oczach. Obnizanie pensji rowniez jest czeste, a najlepsza wymowka do tego jest kryzys. Kto pracuje, ten wie o czy mowie.

  • 0

    184. ~  2009-06-24 13:24:36  host: dct68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    180. ~czesiek ale pie....lisz. Nie używasz PF, że takie bzdury piszesz.

  • 0

    185. ~elok  2009-06-24 14:32:02  host: acqf2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    za dużymi miastami zasięg Play jest na nadajnikach plusa ;p

  • 0

    186. ~hehe  2009-06-25 10:31:47  host: 88-199-43-230.tktelekom.pl

    He plus się oburza. Chyba logiczne że jak nie ma wolnych abonentów chce się podebrać konkurencji. Jaki humanitaryzm ze strony plusa:) a prawda jest taka, że każdy nowy abonent to po prostu źródło zarobku...

  • 0

    187. ~prizon  2009-06-26 12:19:02  host: 14-goc-4.acn.waw.pl

    Hmmm wicie co jeśli chodzi o obsługę PLAY tragedia moim zdaniem. A po za tym nie życzę bezpodstawnego wyłączenia tel w PLAY a z tego co się orientuje jest to notoryczne w PLAY sam zobacz http://www.wirtualnemedia.pl/document,,2106827,Techniczne_proble my_Play.html

  • 0

    188. ~  2009-06-26 12:56:29  host: host-89-228-244-250.kalisz.mm.pl

    ja mieszkam w 80 tys miescie (Stargard) miałem iPlusa rozwiązałem umowe kupiłem starter Playa i okazało się ze jest lepiej niż w plusie transfer plików zbliżony ale strony otwierają się szybciej

  • 0

    189. ~Gormar  2009-06-26 14:16:12  host: 217.96.62.235

    @187. prizon chłopie odkopałeś jakiś artykuł z przed ponad roku. Nie masz niczego ciekawszego do roboty ? No chyba, że na tym polega twoja praca.

  • 0

    190. ~miki-boy  2009-06-26 21:43:30  host: 116.12.rev.vline.pl

    Prizon,leć do orange to tak cię obsłużą że się ze śmiechu/płaczu wytarzasz.Miałem abonamenty w orange i w playu to wiem co piszę i zrobiłem najlepszy ruch:z orange przeszedłem do playa,dostałem Samsa f-480 za 99 zet + abonament 65 za 50 zeta (166 min),min/39 gr,a z playa myknąłem do fresha i mam 29gr/min bez umowy na starym telefonie.Ty sobie zobacz i porównaj ceny telefonów i minuty gadulca w playu i u starych operatorów,to może cię oświeci.A te wyłączenia-wszędzie cię wyłączą jak nie będziesz płacił abonamentu-mnie przez 2 lata nic nie wyłączali,a na odchodne zdjęli za friko sim-locka, a niech ci zdejmą w orange-he,he,he,he.Pisz co sam przeszedłeś,a nie jakieś wyczytane pierdoły.

  • 0

    191. ~majk  2009-06-27 10:18:48  host: kamienirz.net.autocom.pl

    zmienilem Ere ( w ktorej bylem kilka lat ) na play 2 tygodnie temu... Juz zaoszczedzilem dzieki temu okolo 50 zł ( moje wydatki na telefon miesiecznie wynosza wlasnie tyle... wiec to duzo )

  • 0

    192. ~babciaa  2010-02-02 13:56:32  host: abps186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kto mi powie z czego sie bierze kara umowna w Play za niedotrzymanie umowy ??? az 2000 zlotych ,sa bezlitosni i bezwzgledni .

  • 0

    193. ~alek  2010-02-28 22:21:32  host: client-secowarwick2-7.zgora.dialog.net.pl

    z play nie można dzodzwonić się do sieci rydzyka , moja mama i siostra mają tam numeru dzwonię do nich a mi mówi głos że niema takiego numeru , jak to niema jak jest.

Dodaj swoją opinię