Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play w zasięgu dwóch sieci roamingowych

Play w zasięgu dwóch sieci roamingowych

LuiN 25 Listopada 2011 10:50

0 0

Od dziś klienci sieci Play będą mieli dostęp do zasięgu kolejnego operatora w ramach nowej umowy roamingowej. Play nawiązał porozumienie z PTK Centertel, w związku z czym abonenci będą mogli skorzystać z zasięgu sieci Orange na podobnych zasadach jak w przypadku sieci Plus - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.



Proces uruchamiania dostępu do nowej sieci potrwa kilka tygodni. Klienci będą przełączani na roaming w Orange stopniowo, większość z klientów zauważy zmiany dopiero po pewnym czasie. Proces logowania do poszczególnych sieci jest całkowicie automatyczny i nie wymaga włączenia żadnej nowej usługi, a zapewnić ma najbardziej optymalne warunki korzystania z telefonu komórkowego.




Ceny za połączenia głosowe i wszystkie inne usługi nie zmieniają się. Abonenci oferty Play Online nadal mogą korzystać jedynie z własnych nadajników P4.

Kto ma lepszy zasięg w Twojej okolicy?

Orange
36.01%
Plus
45.07%
Nie wiem
18.92%

Wszystkich głosujących: 1908




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 508
  • 0

    527.  2011-12-04 00:14:02

    Dzisiaj zaobserwowałem trochę dziwną sytuację. Jadąc samochodem z Łodzi do Piątku przez Zgierz miałem ustawiony telefon na automatyczne logowanie do sieci. Od Zgierza do Piątku telefon logował się do Orange cały czas. Pół godziny później jadąc tą samą trasą z powrotem logował się już do Plusa i na moment tylko pojawił się macierzysty zasięg Play. Wydało mi się to trochę dziwne, telefon był cały czas ustawiony na 2g. Zna może ktoś odpowiedź na ten przypadek?

  • 0

    528. ~Ewelina  2011-12-04 00:28:50  host: 177.pubip208.sta.nsm.pl

    @Longman(523), a nie kojarzysz przypadkiem jak jest w Citi w tym względzie? W samym banku jakoś nie bardzo kojarzą. Przelew z rachunku karty jest możliwy, ale obciążanie karty to już jakoś średnio chyba.

  • 0

    529. ~  2011-12-04 01:38:50  host: z47-07.opera-mini.net

    527 handover

  • 0

    530. ~Longman  2011-12-04 08:58:11  host: aecf79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Ewelina(528), niestety nie wiem, przyznam jednak że byłem rozczarowany że wielcy nie dali rady (jeszcze próbowałem to w bankach Leszka Czarneckiego i tego należącego kiedyś do Irlandczyków, a obecnie Hiszpanów), podczas gdy mały (jak na warunki polskie, jak na spółdzielcze - duży) bank spółdzielczy z okolic Poznania, który kiedyś zbywałem śmiechem dał radę (co ciekawe, również oprocentowanie lokat to też dolny stan stanów wysokich). I przyznam, że tego nie rozumiem.

  • 0

    532. ~pabloki  2011-12-04 14:35:13  host: apn-95-40-170-180.dynamic.gprs.plus.pl

    @530 mozna by w duzych ale kto zaplaci prowizje? duze banki sa pazerne. Mozna zawsze poniewaz karta polaczona jest z rachunkiem tylko one to blokuja.

  • 0

    533. ~Ewelina  2011-12-04 21:45:38  host: 177.pubip208.sta.nsm.pl

    Dzięki. Wiem chyba, który bank wielkopolski masz na myśli :) Teoretycznie jest możliwość podania numeru rachunku karty, ale obawiam się, że potraktują ew. płatność jako gotówkową (równoważność wypłaty bankomatowej), co przy k. kredytowej nie jest niczym przyjemnym.

  • 0

    534. ~pabloki  2011-12-04 22:07:30  host: apn-77-115-192-194.dynamic.gprs.plus.pl

    @Ewelina Jesli chcesz by rachunek za uslugi obciazal karte kredytowa to w wiekszosci bankow jest mozliwe , jest to traktowane jako platnosc bezgotowkowa i nie ma prowizji oraz wchodzi( w wiekszosci bankow) w grace period. Po prostu zadzwon na infolinie swojego banku i sprawdz , zapewne mile bedziesz zaskoczona.

  • 0

    535. ~  2011-12-04 23:12:50  host: dcl118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Działa dzisiaj korzystałem z Orange. Jakość dobra.

  • 0

    536. ~zasieg  2011-12-05 14:20:46  host: poczta.mpwik.com.pl

    Od piątku mogę się logować do Orange:)

  • 0

    537. ~mirekb  2011-12-05 21:59:16  host: apn-77-112-65-91.dynamic.gprs.plus.pl

    od dzis mozna sie recznie zalogowac w okolicach Łodzi,konstantynow/aleksandrów łodzki-jeszcze w sobote nie bylo to mozliwe.dzwine ze mimo silniejszego czesto sygnalu 3g orange trzyma 1 kreske 3g play i nawet nie wywala na polkomtel..widac ze priorytety maja ustawione przede wszystkim na polkomtel.ciekawe jak w skali roku ulozy sie rejestr logowan a wlasciwie % ruchu..

  • 0

    538. ~lee  2011-12-06 11:56:39  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    może i tak ;) Ja pamiętam jak zablokowali dostęp do PLUSa i udawali głupich... jak im na czerwono zaczęło świecić to zaraz odblokowali :) Teraz drugi partner roamingowy rozluźni trochę więzy pomiędzy plusem a dodatkowo w razie zapchanej własnej sieci będzie PLAYowi trochę lżej.

  • 0

    539. ~  2011-12-07 03:07:55  host: z39-16.opera-mini.net

    @529 -> Czy ty wiesz w ogóle o czym piszesz?? Handover to jest płynne przełącząnie między sąsiednimi sektorami różnych BTS-ów (niekoniecznie macierzystych) podczas prowadzonej rozmowy co w efekcie powadzi do nie zrywania zestawionego połączenia. Kolega wyżej pisał o zwykłym logowaniu z jednej sieci do drugiej podczas przemieszczania się pomiędzy miejscowościami. Nie wiesz o co chodzi to nie pisz głupot.

  • 0

    540. ~  2011-12-07 04:08:59  host: z52-15.opera-mini.net

    facet w jedna strone wyjezdzajac zlapal plusa i cala droge nadajniki plusa przerzycaly telefon miedzy soba w dryga strone analogicznie byloz orange z tego wynika ze telefon jak sie zaloguje do plussa lub orange to trzyma sie jednej sieci ile moze. gdybybyl handower mkefzy cala trojka to napis skakal by caly czas a tak jedt hanfower ale kaxfy oddzielnie i telefon nie szuka na sile najlepszego zasiengu tylko trzyma sie sieci do ktorej jest zalogowany

  • 0

    541. ~  2011-12-07 05:29:56  host: z51-07.opera-mini.net

    no tak,to zrozumiale,bo jak wracal to jechal druga strona drogi, gdzie pewnie nie bylo zasiegu plusa wiec logowal sie do orange. Generalnie jest tak, ze trzyma zasieg macierzysty potem Plusa a na koncu orange

  • 0

    542. ~marcellove  2011-12-14 18:56:16  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    Moim skromnym zdaniem nie powinno sie ustalać kolejnosci co do logowania do konkretnych sieci.Powinien byc ustalony priorytet co do mocy sygnału poszczególnych operatorów!!!

  • 0

    543. ~marcellove  2011-12-15 16:33:15  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    Bardzo czesto jezdze do Babci,która mieszka na wsi.BTS Orange stoi za płotem,BTS Play-jakieś 7km. od wioski.Telefon na siłe łączy sie z macierzystą siecią choc stacja partnera roamingowego jest na wyciągnięcie ręki.Powinno sie to zmienic!Moc sygnału jest wazniejsza niż sieć.Takie moje skromne zdanie.Pozdrawiam

  • 0

    544. ~Mateusz353  2011-12-17 14:57:27  host: z34-02.opera-mini.net

    Ja mieszkam 1 km od nadajnika Orange i mi tez na sile probuje logowac do sieci macierzystej ktory najblizszy nadajnik jest oddalony o 15 km.

  • 0

    545. ~  2011-12-19 05:22:47  host: z58-04.opera-mini.net

    To ręcznie zaloguj telefon do Orange i po kłopocie. Będziesz miał sygnał zza płotu. ;-)

  • 0

    546. ~  2011-12-19 08:09:34  host: z59-13.opera-mini.net

    541 sie mylasz . jak jade z wioski do miasta to zasieg plusa czyma do samego citycenter a nawet tam nie przelancza sie naplay immydatietly a jak kade nazad do wioski to zaseg playa gubie klika kilometerow za miastem

  • 0

    547. ~  2011-12-20 19:16:11  host: public-gprs179294.centertel.pl

    a w Zamościu jeszcze jest śmieszniej - w niektórych miejscach w tym mieście loguje sie do zasięgu Orange jakby nie było Plusa a nawet zasięgu własnej sieci Play.

Dodaj swoją opinię