Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: w święta i sylwestra mniej SMS-ów i więcej przesłanych danych

Play: w święta i sylwestra mniej SMS-ów i więcej przesłanych danych

msnet 3 Stycznia 2018 22:17

7 2

play logo

Rzecznik Play przedstawił w swoim vlogu trochę informacji na temat korzystania z fioletowej sieci w okresie świątecznym i sylwestrowo-noworocznym.

Jak podał Marcin Gruszka, klienci sieci Play najwięcej połączeń telefonicznych w okresie świątecznym wykonali 24 grudnia o godzinie 13:00. Wtedy prawdopodobnie nastąpiła kulminacja składania sobie życzeń świątecznych. Dla porównania rok wcześniej taką godziną szczytu była 11:30. Najmniejszy ruch w fioletowej sieci, zarówno pod względem połączeń telefoniczny, jak i wysyłania wiadomości tekstowych oraz korzystania z Internetu przypadł na godzinę 17:00. Czyżby większość z nas wtedy rozpoczęła wigilię? W tym samym dniu o godzinie 18:25 przypadł szczyt aktywowania nowych telefonów, zapewne będących prezentem gwiazdkowym.

W wigilię wysłano około 90 milionów wiadomości SMS, czyli mniej niż w 2016 roku (ponad 100 milionów). Kulminacja nastąpiła o godzinie 15:23, gdy wysyłano ponad 5200 SMS-ów na sekundę (w 2016 roku w szczytowym momencie było 6000 SMS-ów na sekundę). Wart odnotowania jest fakt, że wzrosła liczba MMS-ów, których wysłano około 5 mln. W noc sylwestrową najwięcej SMS-ów wysłano już w Nowym Roku, 16 minut po północy. Było ich wtedy około 4000 na sekundę.




Play, podobnie jak Orange, odnotował w okresie świątecznym oraz sylwestrowo-noworocznym duży skok w przesyłaniu danych przez Internet, średnio o 60%. W okresie świątecznym (24-26 grudnia) klienci fioletowej sieci pobrali lub wysłali 6,34 PB danych (wzrost o 58% w stosunku do roku 2016), natomiast w okresie sylwestrowo-noworocznym (31 grudnia - 1 stycznia) 4,35 PB (wzrost o 60%).

Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia


Zobacz: Orange: duże wzrosty transferów na Święta i Nowy Rok

Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:

Tagi: sms | internet | play | mms

w sumie: 45
  • 1

    26.  2018-01-04 09:04:56

    25@ A obsłuży Wire?

  • 0

    27.  2018-01-04 10:16:27

    @19 no wlasnie u mnie to samo bylo, zaczynam miec dosc tej sieci

  • 0

    28. ~Onn  2018-01-04 10:39:52  host: atg66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A u mnie (wieś pod Wro) Play w noc sylwestrową sprawował się OK. Bez problemu dodzwoniłem się do wszystkich z P4. Jedyny kłopot jaki wystąpił to utrudniona dostępność t-m'obilowców bawiących się w ok. Karpacza.

  • 0

    29.  2018-01-04 10:48:23

    Nic dziwnego że ruch danych wzrósł o 60 %... ludzie mieli w końcu dostęp do LTE :D

  • 0

    30. ~  2018-01-04 11:06:57  host: 185.48.176.45

    u mnie w mieście wojewódzkim było ok :) jak mieszkacie na wsi gdzie są 3 domy na krzyż to i problemy macie.

  • 0

    31.  2018-01-04 11:08:29

    Ja dzwoniłem dokładnie o 00.23 w nowy rok i działało wszystko.

  • 0

    32. ~///  2018-01-04 11:30:36  host: public-gprs372755.centertel.pl

    Problemy były na styku, Plusa i Play.

  • 0

    33.  2018-01-04 11:40:37

    Ja ustawiłem wysyłkę SMSów dokładnie na 24:00 w Sylwestra i zostały prawie wszystkie wysłane z wyjątkiem jednego międzynarodowego do Norwegii. Później próbowałem i też przyszła informacja że jest błąd wysłania. Zalogowany byłem do LTE Playa.

  • 1

    34.  2018-01-04 11:54:11

    Przed świętami wysłałem MMSy bo życzenia długie i wyszło by parę SMSów. Dorzuciłem choinkę w gifie i były ok.

  • 0

    35.  2018-01-04 13:14:09

    @18 Po prostu smartfony są tak skonfigurowane, że kilka sms automatycznie zamieniają w mms. Przy dłuższych życzeniach łańcuszkach, człowiek nawet nie jest świadomy, że wysyła mms.

  • 0

    36. ~Biały  2018-01-04 14:16:57  host: ocz81.internetdsl.tpnet.pl

    @słoneczny: brawo, w końcu ktoś na to wpadł ;)

  • -2

    37. ~hydromasaż  2018-01-04 15:24:41  host: acsm147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nigdy nie będę traktował MVNO od P4 poważnie dopóki nie dadzą mi do tego powodów, czyli własna infrastruktura na terenie kraju i szybki internet bez tych śmiesznych kagańców, z których od lat słynie fioletowy impotent. Niby chce, ale nic nie może.

  • 0

    38. ~pabloki  2018-01-04 15:30:36  host: user-188-33-178-57.play-internet.pl

    35 chyba jest tak od 1000 znaków. jeśli mniej to sms.

  • 0

    39. ~indianin  2018-01-04 16:48:00  host: iae97.internetdsl.tpnet.pl

    @37 Znowu stara spiewka o braku własnej infrastruktury..

  • 0

    40.  2018-01-04 17:32:04

    39. ~indianin: ...nigdy nie będę traktował poważnie pieniędzy, dopóki sam ich nie wydrukuje...

  • 0

    41. ~z  2018-01-04 17:46:36  host: d153-188.icpnet.pl

    co wy na to? mms wysłany 31.12 z sieci plus do orange był powtarzany średnio co dwie godziny przez 48 godzin regularnie łącznie z godzinami nocnymi.Łącznie około 20 szt jeden ten sam.

  • 0

    42.  2018-01-04 17:48:15

    41. ~z: ..cosik się przycięło.. :)

  • 0

    43.  2018-01-04 18:12:39

    @38 Tak, ale jak dasz polskie znaki to szybciej zmieni na mms.

  • 0

    44. ~mirekb  2018-01-04 18:42:19  host: 188.146.203.117.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    mnie bardzie ciekawi jak rozkładał sie ruch w podziale na wszystkich 3 partnerów roamingowych i siec wlasną w skali np 12.2012

  • 0

    45. ~HD  2018-01-04 23:01:16  host: 89-69-52-181.dynamic.chello.pl

    Czyli wniosek jest jeden:
    -Dalej mamy wyj...e w święta...

Dodaj swoją opinię