Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: W przyszłym roku nadal w zasięgu 4 sieci

Play: W przyszłym roku nadal w zasięgu 4 sieci

LuiN 17 Grudnia 2015 19:46

15 12

Jak dowiaduje się serwis telko.in, w 2016 roku klienci sieci Play nadal będą mogli korzystać z reklamowanego zasięgu czterech sieci.



Dla przypomnienia, wraz z końcem roku przestają obowiązywać stare umowy P4 dotyczące roamingu krajowego zawarte z Polkomtelem i Orange. Umowa z T-Mobile (obecnie głównym partnerem roamingowym) obowiązuje do końca 2020 roku.




W nowym roku nasi klienci dalej będą mogli korzystać z usług naszych partnerów roamingowych - przekazał serwisowi telko.in Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play.

Polkomtel potwierdził, że umowa z P4 została przedłużona, biuro prasowe Orange póki co odmówiło w komentarza w tym temacie.

Źródło tekstu: telko.in     

Dodaj do:

Tagi: play | p4 | polkomtel | t-mobile | orange | roaming krajowy | 4 sieci

w sumie: 86
  • 1

    81. ~  2015-12-19 15:32:42  host: 83.218.124.143

    do TomekO - lepiej by play ani żadna sieć w Polsce nie rezygnowali z 2G gdyż wszystkie telefony dla seniorów (z dużymi przyciskami - o telefony - nie o smartfony mi chodzi) działają TYLKO i wyłącznie w 2G właśnie. Rezygnując z 2G operator zabrałby możliwość komunikowania się przez telefon seniorom.

  • -1

    82.  2015-12-19 15:37:54

    Jest roaming krajowy 2G.

  • 0

    83. ~  2015-12-19 16:49:34  host: n14-01-02.opera-mini.net

    80, duzo ci srej placi za komentarze? nikt normalny nie klepie w kolo tego samego i dobrze ci kudzie pisza. Albo jestes troll aalbo platny klakier, ktorych to srej ma najwiecej.

  • 0

    84. ~  2015-12-19 16:53:00  host: n14-01-02.opera-mini.net

    Akurat mieszkam w Lublinie na Mlodej Polski 16 i srej chodzi przecietnie, w lte 5Mb wiec zadna rewelacja.

  • 0

    85.  2015-12-19 19:38:28

    Na tej samej ulicy ja mam 35 Mbps. Trzeba być niezłym trollem żeby siedzieć w sieci w której są kiepskie usługi i biadolić. Niskie IQ ?

    8 lat jestem z Play zadowolony i chwalę sobie jakość usług. Bardzo przeszkadza że ktoś może być zadowolony ?

  • 0

    86. ~  2015-12-19 20:10:57  host: n15-01-08.opera-mini.net

    dlaczego uwazasz ze siedze w tej sieci? korzystam tak samo jak z pozostalych. akurat w rbm mam lte za darmo wiec czasem sprawdze ale w domu ftth wiec net mobilny mnie nie interesuje. abonamentu wbplay juz nie mam. Znalazlem taniej o polowe u innegi operatora. Ty tam jestes jak napisales kilka razy w roku a ja codziennie wuec taka mala roznica. Ja nie odwazylbym sie pisac o jakosci jezeli w danym miejscu bylbym oare razy w roku

  • 0

    87.  2015-12-19 22:04:34

    Jak już pojadę i korzystam to mi się nawet nie chce WiFi uruchamiać z łączem bodaj 80 Mbps bo LTE wystarcza. Na święta to z tydzień pewnie posiedzę. Może na święta połowa Lublina czyli studenci wyjeżdżają i jest luz w eterze ;) ? W ciągu roku też bywam i nie zauważyłem kiepskiej jakości sieci. Oczywiście nie mieszkam na co dzień ale nie o to w mobilnym internecie chodzi. Przyjeżdżam i korzystam swobodnie lepiej niż u mnie gdzie mieszkam na stałe. W domu mam 20/20 Mbps. Śmieszne może być że w LTE Playa będzie większy upload niż ftth ;) UPC realnie działa w okolicach 40/5 Mbps.

  • 0

    88.  2015-12-19 23:16:42

    Poza tym nie ma adresu ul. Młodej Polski 16 ;) Pewnie i to 5 Mbps w LTE Playa też zmyślone. Ludzie to mają nieźle zamieszane pod sufitem.

  • 0

    89.  2015-12-20 00:00:36

    88- Tomek, wyluzuj. To, że masz szczęście mieszkać w miejscu gdzie Play działa dobrze, nie oznacza prawa innych do uzasadnionej krytyki. Nie wierzysz, to spójrz: http://tlp.is/8h5

  • 0

    90.  2015-12-20 00:08:37

    Za szybko pisałem. ;-) Chodzi oczywiście o brak prawa do krytyki. Druga sprawa - to mój test prędkości w Playowym LTE. Zostawię sobie tę wiadomość w zakładce i jak będą osiągalne" rekordy" prędkości ( a raczej zatkanie łącz), to z radością podzielę się stosownymi linkami. Niestety - lawinowy wzrost popularności LTE nie nadąża z rozwojem sieci i stąd takie rezultaty. Dla pocieszenia dodam, że w Plusie jest niewiele lepiej pod względem prędkości, ale znacznie drożej.

  • 0

    91.  2015-12-20 00:13:46

    Dla porównania test w 3G, dwanaście minut po północy: http://tlp.is/8h6

  • 0

    92.  2015-12-20 00:27:08

    toms: a tak z ciekawości: jakie masz parametry sygnału i ile jesteś od nadajnika?

  • 0

    93.  2015-12-20 00:41:57

    Ja mam w LTE Plusa 4/1 Mbps. Trzeba sobie przetestować sieć i korzystać z najlepszej.

  • 0

    94. ~JA±  2015-12-20 00:51:32  host: n26-06-03.opera-mini.net

    92). a po czym Wy poznajecie jak daleko jesteście od nadajnika..?

  • 0

    95. ~Fokus  2015-12-20 07:54:20  host: n29-06-08.opera-mini.net

    @93. Co mi po teoretycznie dobrych prędkościach, skoro w Play bardzo często zrywa połączenie z internetem, a i zamrożenia transferu zdarzają się nierzadko? Ja potrzebuje realnie korzystać z internetu, a nie wirtualnie chwalić się osiąganymi prędkościami.

  • 0

    96.  2015-12-20 08:54:12

    93- nie ma najlepszej sieci. Każda z nich w zależności od lokalizacji i obciążenia, oferuje chwilowe parametry, które mogą się znacznie zmieniać. Można mówić o warunkach ofertowych i tutaj Play jest bezkonkurencyjny, zwłaszcza w RBM z którego korzystam. Jednak nie można być zaślepionym i trzeba obiektywnie oceniać rzeczywistość. Bo cóż mi po fajnej cenie, skoro uzyskiwane wyniki wołają o pomstę do nieba? Skoro jednak masz szczęście, to ciesz się i korzystaj. Oby te 100 GB w LTE P4 było jak najdłużej dostępne, bo to zmusza konkurencję do aktywności i w efekcie powoduje stałe zwiększanie dostępnego limitu. Szkoda, że wraz ze wzrostem oferowanych gigabajtów, następuje pogorszenie taktowania. Niestety Play w ofercie na kartę ( mam na myśli PlayOnline ) oferuje takt co 500 kB. Plus wcale nie taktuje wiele lepiej, bo co 300 kB. Orange i T-Mobile i RBM mają najbardziej przyzwoity takt, bo co 100 kB. A doskonale pamiętam początki pakietów internetowych w Simplusie i takt.... co bajt !!! Szkoda, że to co dobre, już było.

  • 0

    97.  2015-12-20 10:01:53

    Testy wykonuje się wiele razy przez powiedzmy tydzień. Oferty też nie ma konieczności brać na 24 miesiące a wystarczy prepaid. Mnie odpowiada oferta RBM LTE ze 100 GB do notebooka z kilkoma pakietami 10 GB a w telefonie uruchomiłem parę pakietów 10 GB działających na różnych zasięgach w miarę potrzeb. Normą w działaniu internetu mobilnego jest zmienny transfer od powiedzmy 5 do 20 Mbps. To nie jest stabilne łącze stacjonarne które też zapycha się w godzinach szczytu. Po to operatorzy stacjonarni dają niski upload żeby 99,99 % klientów nie wymieniało się danymi z prędkością downloadu. Z ilu serwerów można ciągnąć 100 Mbps ? Znajdzie się z 10 ? Dziwi mnie upload w LTE najlepszy na rynku. Poszukajcie sobie jednak np. ogólnodostępną usługę dysku w chmurze i z jaką prędkością da się na niego dane zrzucić. Ja nie znalazłem szybszego niż 10 Mbps.

  • 0

    98.  2015-12-20 10:49:13

    I tutaj pełna zgoda - od początku mojej przygody z GSM jestem zdecydowanym przeciwnikiem abonamentów. Czytając Twoją wypowiedź uświadomiłem sobie, że obaj podobnie korzystamy z telefonu - bo mojej czteroosobowej rodzinie zmieniłem taryfy na " lubię to" i zakupiłem pakiety 10 GB .;-) Tutaj jednak podobieństwa się kończą, bo nie zawsze da się tych pakietów korzystać - tak w mojej miejscowości Play jest popularny, że zatykają się łącza i trzeba się posiłkować wi-fi ze światłowodu. A musisz wiedzieć, że mieszkam w zasięgu 3 BTS-ów wszystkich 4 operatorów i czasami nie wiem z którego aktualnie korzystam, bo akurat moja lokalizacja znajduje się ok. 3 km od każdego z nich. Dysponuję LTE wszystkich czterech operatorów, ale nie potrafiłbym jednoznacznie wskazać, który z nich jest najlepszy.

  • 0

    99.  2015-12-20 11:07:17

    Akurat tych pakietów 10 GB można kupić wiele i przedłużać w nieskończoność. W RBM nolimit na misiąc nawet w bonusie do doładowania za 5 zł. Pakiety działają w każdej sieci. Tylko korzystać.

  • 0

    100.  2015-12-26 17:05:41

    rewelacja. mam REALNY zasieg 4 sieci, realny zasieg 4 sieci internetu jesli korzystam z oferty glosowej .
    i nieprawda jest ze niski priorytet, korzystam z internetu zamiennie z T mobile i orange ( to znaczy ich sieci) i nie mam zadnych problemow

Dodaj swoją opinię