Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play ułatwia sprawdzenie numeru karty SIM

Play ułatwia sprawdzenie numeru karty SIM

orson_dzi 9 Września 2016 17:03

13 12

Play wprowadza krótki kod USSD, za pomocą którego można w prosty sposób sprawdzić numer seryjny posiadanej karty SIM w ofertach na kartę.






Klienci operatorów często mają problem z podaniem numeru seryjnego karty SIM. Jest on niezbędny przy rejestracji numeru na kartę. Bywa jednak tak, że karta jest stara i numer jest starty, albo ktoś domowym sposobem przycinał kartę do rozmiarów nano SIM i jego podanie nie jest możliwe. Teraz wystarczy wpisać kod *127#, aby na ekranie telefonu wyświetlić numer posiadanej karty SIM. Kod działa tylko w numerach na kartę.

Jeśli znacie inne warte uwagi kody, np. podające numer telefonu lub inne przydatne informacje - podzielcie się nimi w komentarzach.

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:

Tagi: karta sim | rejestracja | play

w sumie: 136
  • 0

    117. ~  2016-09-12 10:35:45  host: apn-46-76-10-125.dynamic.gprs.plus.pl

    czytelnik pod 99 zarzucił ci kłamstwo a ty nawet nie próbujesz temu zaprzeczyć czyli jesteś zwykłym kłamcą i trollem więc nie sil się na dowcipkowanie i kreowanie na osobę zorientowaną, bo jesteś zwykłym kłamcą, trollem.

  • 0

    118.  2016-09-12 11:22:39

    116 - nie mam żadnych obaw - zgłoś i przestań pieprzyć ;-)

  • 0

    119.  2016-09-12 11:24:18

    A jak nie zgłosisz będziesz zwykłym trollem...

  • 0

    120.  2016-09-12 12:00:32

    Play od 9 lat jest najtańszy. Nie ma nad czym deliberować ;) Dają 500 zł bonusu który można przedłużać pewnie w nieskończoność za całe 5 zł plus 100 GB internetu za darmo. Korzystam i polecam ;)

  • 0

    121. ~pabloki  2016-09-12 12:37:28  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    wlo czemu piszesz kmentarze jeden za drugim? to nie jutjub . piszeszkomentarze dla statystyk?

    a może rozwiążesz zagadkę z plusa który nie dał gigabajtów za medale? http://tlp.is/b3h

    wogóle to udowodniłeś nam że konsultantka "bYznesowa" dymała Cie skoro przez telefon otrzymałes lepsza oferte. no i po co było sie użerać , lepiej było wcześniej sprawdzać co dostaniesz przez telefon. widzisz inni korzystają z takich negocjacji i dostaja super wisienki. np. ja mam więcej od Cb . nie pisz że to Cie satysfakcjonuje bo to nazywa sie wyparciem i jest jednym z mechanizmow obrony ego. wielu nie interesuje co masz w ofercie ale skoro sie chwalisz że masz najlepiej w plusie to wypada to przedstawić . pamiętam że nie chciałeś mi ujawnić oferty po czym po kilku dniach publikujesz szczegóły . napisaliśmy wiele postów ale Ty chyba pisałeś je dla statystyk. inaczej wytłumaczyć nie umiem.

    w poście 106 bardzo bronisz plusa . a komunikat jest faktycznie bez sensu
    w poście 111 piszesz że nie obchodzi Cie taniej ... to po co przedłużasz na lepszych warunkach? przeciez jestes zaawansowany w temacie i wiesz że umowa trwa dalej a z tego co wiem plus jak inni utrzymuje takie same warunki po promocji.

  • 0

    122.  2016-09-12 12:41:29

    121 - bo tak lubię?

  • 0

    123.  2016-09-12 12:42:08

    Nie interesuje mnie problem gigabajtów za medale - mam to nawet gdzieś - że tak powiem ;-)

  • 0

    124.  2016-09-12 12:47:18

    Jak masz problem - sam się w imieniu społeczności użytkowników, którzy mają z tym problem - zajmij się sprawą.
    Nie próbuj trollować - bo to czysty trolling jest co w tej chwili uprawiasz ;-)

    Przedłużam na tańszej ofercie, żebyś miał pytania - jakim debilem trzeba być, żeby twierdzić, że nie ma dla debila znaczenia taniej a jednak debil wybiera przedłużenie na tańszej ofercie, wiążąc się na 2 lata jak może mieć debil drożej i bez umowy właściwie... Albo może zdiagnozowałeś u mnie jakąś schizofrenię albo hipokryzję czy co tam można u debila zdiagnozować ;)

  • 0

    125. ~pabloki  2016-09-12 12:57:22  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    wlo ale ja nie mam plusa to jak mam sie zająć. jednak skoro plus dokonał publicznego obiecania nagrody to powinien sie wywiązać. to nie trollowanie tylko podanie problemu który jest istotny.
    wogóle co to za frustracja ? i dlaczego ? niepokojace jest że używasz wulgaryzmów na okreslanie siebie. pewnie chciałeś być zabawny ale głupio to wyglada. ja nie jestem lekarzem by cos diagnozować. wygląda to istotnie troche jak hipokryzja gdy piszesz że nie interesuje taniej a jednak robisz taniej. no jak to nazwać ?

    a pytania mam czemu znów taki postotok poleciał?

  • 0

    126.  2016-09-12 13:07:58

    Problem polega na tym, że temat o którego tak ścisłe trzymanie postuluje wlo, dotyczy Play. Tym czasem wlo (już nie pierwszy raz zresztą) wali już któryś z rzędu post o Plusie. Po jakiego ...?!

  • 0

    127.  2016-09-12 13:27:20

    125 - to czemu mi zalecasz zajęcie się problemem? Sam fakt, ze używam Plusa? Chory jesteś? Jeśli regulamin promocji jest, to idź z tym do pierdzistoków z UOKiK. Ale nie do mnie. No chyba, że uwielbiasz trollować?

  • 0

    128.  2016-09-12 13:28:47

    125 - no właśnie jak? Nie zadawaj mi pytań - bo jak na nie odpowiadam to też Ci to nie odpowiada... Co z Tobą chłopie jest?

  • 0

    129.  2016-09-12 13:30:16

    DanielR - ja tylko napisałem, na prośbę redakcji, o kodzie jaki Plus ma na zidentyfikowanie numeru karty... Od tego się zaczęło ;-) Ja nie postuluję trzymania się tematu innego niż wątek ;-)

  • 0

    130. ~pabloki  2016-09-12 13:31:47  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    127 tak zagorzały fanatyk i piewca wspaniałości plusa winien zająć sie tym pro bono.

  • 0

    131.  2016-09-12 13:41:27

    wlo post nr 107 - "Zacznij może jakąś ciekawą dyskusję na temat, o którym mowa w wątku?", to nie postulat?

  • 0

    132.  2016-09-12 14:07:59

    @wlo (129), nie odwracaj kota ogonem i nie tłumacz jak dziecko. Po pierwsze nie problem w tym, że napisałeś o podobnym kodzie funkcjonującym w Plusie, tylko W JAKI SPOSÓB to zrobiłeś. Po drugie, nie przypominam sobie, by redakcja wymuszała na Tobie/naciskała, na walenie kilkunastu następnych postów dotyczących Plusa, a nie związanych bezpośrednio z tematem wiadomości.

  • -1

    133.  2016-09-12 14:09:53

    DanielR - no postuluję by o *** Maryni nie gadać tylko wrócić do wątku ;-)

  • 0

    134.  2016-09-12 14:10:25

    130 - no ja się nie zajmę, ale proś dalej... Może inny piewca się tym zajmie ;-)

  • -1

    135.  2016-09-12 14:11:27

    DanielR - sam 2 razy napisałeś nie na temat wyżej... Więc o co te pretensje? Zamknijcie temat, nie będę i ja pisał...

  • 0

    136.  2016-09-12 15:19:16

    wlo- Ty z Plusem od tylu lat za pan brat i nie wiesz jak wyłączyć notkę sms? Proszę, oto kod: *122*00*03# i "zadzwoń". Najlepiej wysłać ten kod DWA razy, bo za pierwszym nie przychodzi żadne potwierdzenie. Dopiero po ponownym wysłaniu tego kodu dostajemy info, że " usługa Blokada Notki SMS jest już aktywna". Pocztę MMS wyłączamy kodem *122*00*02#. Dopiero wtedy można wysłać kod *122# i otrzymujemy wiadomość, że poczta jest nieaktywna. Powodzenia. :-)

Dodaj swoją opinię