Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play ubezpieczy gaming

Play ubezpieczy gaming

LuiN 25 Kwietnia 2018 13:02

3 3

play ubezpieczenia gier

W Polsce jest 12,3 mln graczy - gry interesują ponad 50% wszystkich Internautów (24,4 mln). Play postanowił ułatwić im życie.

Ponad połowa polskich graczy płaci za gry. Zarówno w formie zakupu licencji za same tytuły, jak i poprzez mikropłatności (skiny, bronie, poziomy i inne dodatki). Wydatki tych 6,4 mln osób szacowane są na 500 mln dolarów rocznie. Rzeka pieniędzy płynie do deweloperów, tymczasem konta graczy nie zawsze są odpowiednio zabezpieczone.

W samym 2016 roku dokonano kradzieży 77 kont w grach (Steam). Sieć Play ma pomysł na to, jak zabezpieczyć graczy przed hakerami i uśmierzyć ból związany ze stratą cyfrowej własności. Pomyślała też o ochronie sprzętu.

Ubezpieczenia dla graczy

Sieć Play przygotowała 4 warianty ubezpieczeń dla graczy, które zapewniają bezpieczeństwo gamingowej "inwestycji" w kwocie nawet do 10000 zł.

Warianty ubezpieczenia oprogramowania:
  • Standard za 1,99 zł miesięcznie - suma ubezpieczenia: 300 zł,
  • Premium za 6,99 zł miesięcznie - suma ubezpieczenia: 800 zł.

play ubezpieczenia gier




Jeśli nie można oszacować wartości przedmiotu zakupionego w grze, bo był on kupiony w paczce kilku rzeczy, kwota wypłaconego ubezpieczenia będzie średnią wartością rynkową. Ubezpieczenie nie obejmuje kradzieży socjotechnicznej.

Warianty ubezpieczenia sprzętu:
  • Standard za 4,99 zł miesięcznie - suma ubezpieczenia: 3000 zł,
  • Premium za 19,90 zł miesięcznie - suma ubezpieczenia: 10000 zł.

play ubezpieczenia gier

Ubezpieczenie sprzętu obejmuje konsole do gier, komputery PC, laptopy, tablety, pady, słuchawki i akcesoria do gier, takie jak kierownice, pistolety, miecze czy rakietki do konsoli.

W przypadku tego produktu skoncentrowaliśmy się na ochronie sprzętu i akcesoriów, z których na co dzień korzystają gracze. Ubezpieczeniem objęty będzie sprzęt, na który np. przypadkowo wylejemy wodę, czy taki, który ulegnie zniszczeniu w wyniku przegrzania po kilkugodzinnej pasjonujące rozgrywce. U nas #GamersGonnaPlay! - dodaje Marcin Gruszka.

Ubezpieczeniem objęty jest nowy sprzęt, który został zakupiony nie później niż w ciągu 90 dni, natomiast przy kontynuacji ubezpieczenia urządzenia mogą mieć nawet do 2 lat (od chwili zakupu). Partnerem wdrożeniowo-technologicznym Play Ubezpieczenia jest protect.me.

Warto dodać, że to 34. i 35. oferta ubezpieczeniowa na długiej liście Play Ubezpieczenia.

Czy grasz w gry komputerowe (telefon, PC, konsole)?

Tak
58.33%
Nie
41.67%

Wszystkich głosujących: 156


Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:

Tagi: gaming | ubezpieczenia | gracze | play

w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2018-04-25 13:53:00  host: public-gprs363658.centertel.pl

    To jest tylko jak ktoś na na abonament?

  • -1

    9.  2018-04-25 14:04:56

    co? skina można kupić?
    takiego co jeździ betą na łysych oponach jak jego głowa?
    i ma znajomego co mu używaną oponę do stara załatwi?
    i ma choinkę zapachową?

  • 0

    10.  2018-04-25 14:11:52

    @1 Chyba coś Ci się pomyliło. Pan Solorz nie jest właścicielem Play tylko Plusa :)

  • 0

    11. ~pabloki  2018-04-25 14:27:48  host: user-188-33-170-168.play-internet.pl

    LuiN skoro o premierach stacjonarnych nie chcecie pisac to może o prezydentach stacjonarnych napiszcie.

  • 0

    12. ~Dario  2018-04-25 14:29:37  host: 188.146.2.239.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Juz te ubezpieczenia w Play przerabiałem.....Nie dajcie sie nabrac na lichwiarskie firmy ubezpieczeniowe.... Umowy sa tak skonstruowane zeby tylko komus czegos nie wypłacic... A Play bierze w tym czynny udział tacy sa Fair Play.... hahaha

  • 0

    13. ~delta  2018-04-25 14:33:07  host: 212.160.172.86

    Ubezpieczenia to największe oszustwo. Tak na dobrą sprawę to w miarę dobrze działają tylko ubezpieczenia komunikacyjne. Reszta to wyciąganie kasy od klientów.

  • 0

    14.  2018-04-25 14:36:53

    @7, 11 - za małe jest nimi zainteresowanie :-/

  • 0

    15.  2018-04-25 14:54:30

    Ubezpieczenie - magiczne słowo, które otwiera nasze portfele. A tak naprawdę to mafie prawnicze już dobrze wiedzą jak to narzędzie wykorzystać do zarabiania pieniędzy. Żadnych ubezpieczeń. Ja nawet mieszkania nie ubezpieczam.

  • 0

    16. ~~~~  2018-04-25 15:08:38  host: public-gprs411600.centertel.pl

    Padłem na brzuch ze śmiechu

  • 0

    17. ~Wacek  2018-04-25 15:29:09  host: a27-02-11.opera-mini.net

    @16 uważaj na zwieracze...

  • 0

    18.  2018-04-25 15:53:37

    @15, u mnie w bloku lokatorowi puścił grzejnik i gdyby mieszkanie nie było ubezpieczone to nieżle by popłynął razem z tym grzejnikiem. Woda wylała na klatkę schodową i załało 2 mieszkania.

  • 0

    19. ~pabloki  2018-04-25 15:55:20  host: user-188-33-170-168.play-internet.pl

    18 nie popłynął by bo to siła wyższa. a jeszcze jak go nie było w mieszkaniu to juz wogóle.

  • 0

    20. ~mkkot  2018-04-25 16:39:48  host: host167-244-211-80.static.arubacloud.pl

    Więc kto ponosi koszty zniszczeń?
    Ja też się nie ubezpieczam. Mimo, że zastanawiałem się nad tym, nie widzę sensu. Poza tym warunki ubezpieczenia często wykluczają jedyne sensowne możliwości skorzystania z niego.

  • 0

    21. ~  2018-04-25 16:45:22  host: static-62-233-132-206.devs.futuro.pl

    @Dario Bez zartow. Ubezpieczenie w Play? Przeciez to komiczne. Przy Allianz i PZU ma sie watpliwosci, a co dopiero przy jakis trzeciorzednym bieda-reselerze.

  • 0

    22.  2018-04-25 17:48:52

    @18 Ja na mieszkaniu z 1977 roku miałem
    dwa małe zalania przez 40 lat. Z ubezpieczeń dostałem grosze. Teraz już kilka lat nie płacę. To się nie kalkuluje. Podobnie jak ubezpieczenie na życie. Lepiej samemu obracać tymi pieniędzmi.

  • 0

    23. ~pabloki  2018-04-25 17:58:20  host: user-188-33-170-168.play-internet.pl

    20 jeśłi zaleje mieszkanie z kaloryfera to nie można ponosić odpowiedzialności bo to siła wyższa : działanie nie zamierzone i nieprzewidywalne. koszty zniszczeń każdy z zalanych powinien ponosić samodzielnie chyba że zalanie powstanie na skutek odkręconego kranu .kodeks cywilny ma obowiazek naprawienia szkody ale nie można odpowiadać za coś na co nie masz wpływu chyab że widziałeś że kaloryfer wcześniej kapał lub z opinii wskaże że widoczne uszkodzenie powstało wskutek zaniedbania lokatora. prawo jest niespójne bo na upartego można ukręcic odszkodowanie .

  • 0

    24. ~pabloki  2018-04-25 18:00:00  host: user-188-33-170-168.play-internet.pl

    20 ja pisze w 23 o zalaniu mieszkania sasiadów bo swoje to wiadomo że odpowiadasz za swoje.

  • 0

    25.  2018-04-25 23:48:15

    @23 Zalanie z kaloryfera to jak trafić 6 w lotto. Przeważnie jest zalanie z pralki lub spłuczki od kibla.

  • 0

    26.  2018-04-28 12:30:40

    pabloki, proszę nie pisz nic w temacie odpowiedzialności i ubezpieczeń, bo się kompromitujesz.

  • 0

    27.  2018-04-28 12:34:27

    słoneczny: OC w życiu prywatnym jeśli idziesz po linii najmniejszego oporu, a realnie - wybrać firmę z dobrą likwidacją, przeczytać przede wszystkim wyłączenia i zakres (niekoniecznie całe owu) i walczyć o swoje (odwołanie jedno lub dwa, rzadziej rzecznik ubezpieczonych), jeśli trafi na likwidatora, który poleci w kulki. Nie zgodzę się że wszystkie produkty ubezp są do kitu, ale tak, część z nich jest IMO mało praktyczna (i mówię to jako agent)

Dodaj swoją opinię