Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play testuje usługę Notka SMS

Play testuje usługę Notka SMS

LuiN 20 Kwietnia 2010 10:52

0 0

Play ruszył z akcją Testuj usługi z Play. Na pierwszy ogień idzie usługa Notka SMS, kolejna testowa usługa jeszcze w kwietniu. W ramach testów usługi będą oferowane bezpłatnie.

Notka SMS to propozycja dla osób, które nie używają poczty głosowej, jednak chcą wiedzieć kto i po co do nich dzwonił.

Aby skorzystać z usługi należy włączyć przekierowania połączeń na numer 790998729. W wybranych przez nas sytuacjach (np. zajętości numeru) pojawi się komunikat, że abonent jest niedostępny, a dzwoniący będzie miał możliwość wysłania bezpłatnej Notki SMS o jednej z 3 treści:

Proszę o pilny kontakt
Zadzwonię do Ciebie później
Odezwij się w wolnej chwili




Włączenie usługi w wersji beta, powoduje wyłączenie usług Informacja o nieodebranym połączeniu oraz Już w zasięgu.

Przekierowania w wybranym przypadku można ustawić poprzez menu telefonu lub kodem:
gdy zajęty: *67*790998729#
gdy nie odpowiada: *61*790998729#
gdy nieosiągalny: *62*790998729#

Przekierowania w wybranym przypadku można usunąć poprzez menu telefonu lub skasować kodem:
gdy zajęty: #67#
gdy nie odpowiada: #61#
gdy nieosiągalny: #62#

Czy korzystasz z poczty głosowej?

Tak, mam stale włączoną
8.10%
Tylko sporadycznie
6.59%
Nie, nie potrzebuję jej
85.32%

Wszystkich głosujących: 1260


Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~Fajna  2010-04-20 12:52:55  host: 89.174.249.161

    Fajna usługa juz ja testowałem,a czy dla dzwoniacego jest bezpłatna tak dla pewnosci.

  • 0

    12. ~jarekt  2010-04-20 12:56:31  host: v03-15.opera-mini.net

    #2 dlaczego niby niemozliwe??? Ustawiasz przekierowanie jesli nie odbierasz (tak domyslnuie jest ustawiona normalna poczta). Ktos dzwoni, Ty masz na telefonie nieodebrane a po paru dzwonkach przenosi go do serwisu w ktorym babeczka pyta czy nie wyslac ci smsa. Proste.

  • 0

    13.  2010-04-20 13:05:10

    Dla dzwoniącego jest płatna.

  • 0

    14. ~mati  2010-04-20 13:06:29  host: dov242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 11 - nie, osoba dzwoniąca płaci i się denerwuję czekając, aż usłyszy wszystkie możliwości. z tych powodów raczej nie wróżę popularności temu "czemuś"

  • 0

    15.  2010-04-20 13:14:04

    Ja jednak znacznie bardziej wolę starą, dobrą usługę Poczta Głosowa, gdzie można przekazać "własną" treść wiadomości, anie jakiś szablon.

  • 0

    16. ~Ark  2010-04-20 13:17:59  host: apn-95-40-150-56.dynamic.gprs.plus.pl

    Mysle ze od sluchanie i wybor komunikatu od 1-3 nie zajmie wiecej czasu niz przekazanie krotkiej 1-2 zdania informacji zostawianej przewaznie na poczcie glosowej. Druga sprawa z mojego doswiadczenia 3/4 osob wpadajac na poczte po sygnale i tak przewaznie nie zostawia zadnej wiadomosci tylko rozlacza sie.

  • 0

    17.  2010-04-20 13:25:48

    Już to pisałem jakiś czas temu w dziale FORUM (i jeszcze wcześniej zresztą też). Co Wam przeszkadza Poczta Głosowa. Ja np. mam ustawione wywołanie na maksymalny okres 30 sekund. Telefon staram się przeważnie mieć w pobliżu. I wiem, że jeżeli w ciągu tych 30 sekund nie odbiorę połączenia, to z znaczy, że naprawdę nie mogę. Czasem zdarzają się sytuacje w których trzeba pozostawić pilną wiadomość, dlaczego nie dać drugiej stronie takiej możliwości? Zauważyłem (zresztą, ro żądne odkrycie), że obecnie, gdy komórki stały się bardzo popularne, to one "żądzą" użytkownikiem, są jego panem i władcą, a powinno być przecież odwrotnie. Gdy jem obiad, s...m w kiblu, jestem pod prysznicem, itp, itd., to niestety - sorry Winnetou - ale nie ma mnie dla komórki - pozostaje Poczta Głosowa. Bardzo praktyczny (moim zdaniem) wynalazek. ;-)

  • 0

    18. ~darek  2010-04-20 14:00:55  host: 87-79-n2.aster.pl

    ale kicha ta usługa

  • 0

    19. ~btre  2010-04-20 15:55:15  host: emb240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie cierpię poczty głosowej i nie korzystam a lepsze jest "Kto dzwonił?" i/ lub nieodebrane połączenia.

  • 0

    20. ~b  2010-04-20 15:55:51  host: emb240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    video powyższy sondaż: Czy korzystasz z poczty głosowej? 85 % NIE.

  • 0

    21.  2010-04-20 15:57:29

    #17: Moja komóra też mną nie "RZądzi", a poczta głosowa jest wyłączona, podobnie zresztą jak połączenia oczekujące, konferencyjne, przekierowania, usługi typu już jestem, itd. Dla mnie poczta glosowa to bardzo upierdliwy wynalazek, niby darmowa u wiekszosci operatorow, ale wypada oddzwonic, wiec nie jest darmowa, dla operatorow podwojny zysk, po drugie trzeba pamietac, zeby oddzwonic, co przy duzej liczbie rozmow jest męczące, po trzecie jak jestem w miejscach przez ciebie wskazanych, to po prostu nie odbieram, tylko oddzwaniam, albo ktos do mnie zadzwoni ponownie.

  • 0

    22. ~  2010-04-20 15:58:16  host: 095160060196.slupsk.vectranet.pl

    ja tam wole stara usluge. tym bardziej ze mam w n97 taka opcje, ze jak nie odbiore to fonik wysyla smsa do osoby dzwoniacej z informacja ze zadzwonie pozniej.

  • 0

    23.  2010-04-20 16:10:08

    Ja nie potrzebuje poczty głosowej, na firmowym fonie mam pocztę, ale na osobistym jest mi kompletnie niepotrzebna.

  • 0

    24.  2010-04-20 16:11:46

    Wojtaszek (21) - zauważyłeś cudzysłów? "Wypada oddzwonić" - rodzi się zatem pytanie: Po co w takim razie telefon? Też znalazłeś problem! "Trzeba pamiętać, żeby oddzwonić" - a zaraz potem piszesz, że i tak oddzwaniasz, gdy ktoś zadzwoni, a w danej chwili nie możesz odebrać. Zdecyduj się.

  • 0

    25.  2010-04-20 16:26:21

    Wojtaszek (21) - Być może "ten ktoś" zadzwoni ponownie raz jeszcze później, być może nie... W każdym bądź razie czasem jest tak, że chcesz przekazać istotną dla ciebie (i osoby do której dzwonisz) wiadomość i w tym kształcie, w jakim ją w danej chwili zapamiętałeś, a już za chwilę nie będziesz mógł skorzystać z telefonu. A tak dajesz drugiej osobie możłiwość spokojnego odsłuchania wiadomości w dogodnie wybranym przez nią momencie i zadecydowania co ma z tym dalej zrobić. Rozumiem, że każdy z nas spojrzy na to inaczej, dlatego też ta usługa jest opcjonalna. Dla mnie istotne jest to, co być może dla Ciebie jest męczące. ;-)

  • 0

    26.  2010-04-21 07:37:06

    tu sie zgadzam, ze dobrze, ze usluga jest opcjonalna, niedobrze tylko, ze domyslnie wlaczona

  • 0

    27.  2010-04-21 07:40:10

    #22: ten sms to tez "rewelacja", nokia domyslnie ma to debilne ustawienie aktywne, niech sobie bedzie, ale domyslnie wylaczone, ilez jest takich uslug, z ktorych 90% uzytkownikow nie zdaje sobie sprawy, a za ktore placi, skutek jest taki, ze ludzie pozniej nie kupuja danego telefonu albo ida do operatora i blokuja wszystko jak leci poza rozmowami i sms'ami

  • 0

    28. ~wosq  2010-04-21 07:51:04  host: 109.243.41.73

    Usługa bez sensu. I tak wiem kto dzwonił, a jesne , że nie oddzwonię w zajętej chwili, a w wolnej. Warto też w ogóle wyłączyć pocztę głosowa kod ##002#

  • 0

    29.  2010-04-21 11:06:47

    Play kiedyś testowała usługę "Statusy w Play" fajna usługa, fajnie działa, przyzwyczaiłem się do niej i ją wyłączyli. Z tym pewnie będzie podobnie. Chociaż ta wersja jest o wiele gorsza od tamtej i płatna dla osoby dzwoniącej...

  • 0

    30. ~Bad Boy  2010-08-20 15:28:48  host: public-gprs15897.centertel.pl

    Myślę że ta usługa nie przejdzie. jest Płatna dla dzwoniącego i to ją dyskwalifikuje.

Dodaj swoją opinię