Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play testuje nowy sposób przekazywania nagrań przy niedostępności

Play testuje nowy sposób przekazywania nagrań przy niedostępności

WitekT 14 Października 2010 15:20

0 0

Użytkownicy Play mogą od dziś testować nową usługę - Notka głosowa MMS w wersji beta - która zastępuje pocztę głosową.

Każda wiadomość, którą nagrają Ci znajomi, trafi prosto na Twój telefon jako załącznik głosowy w MMS-ie. Ta usługa może nieco przypominać Pocztę głosową MMS-em. Jednak są pewnie różnice - znacznie uprościliśmy tą usługę, w zamian za to nie planujemy wprowadzenia za nią opłat - pisze na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik operatora.

Poczta głosowa MMS-em, która kosztuje 2 zł miesięcznie, w przeciwieństwie do właśnie wprowadzonej usługi, pozwala odsłuchać wiadomość także dzwoniąc na numer poczty głosowej, umożliwia także ustawienie własnego powitania.

Aby uruchomić Notkę głosową MMS, należy włączyć przekierowanie połączeń na numer 790200300 - można to zrobić dla sytuacji nie odbiera się, jest się poza zasięgiem lub ma się wyłączony telefon i/lub gdy prowadzi inną rozmowę.

Każdy dzwoniący w przypadku, gdy użytkownik nie może odebrać, będzie miał możliwość nagrania wiadomości, która zostanie wysłana do jako bezpłatna Notka głosowa MMS.




Jeśli użytkownik chce wysłuchać wiadomość, wystarczy ją po prostu otworzyć. W niektórych modelach telefonów trzeba otworzyć załącznik z plikiem dźwiękowym.

Przekierowania w wybranym przypadku ustawia się kodem:
gdy zajęty - *67*790200300#,
gdy nie odpowiada - *61*790200300#,
gdy nieosiągalny - *62*790200300#.

Przekierowania w wybranym przypadku kasuje się kodem:
gdy zajęty - #67#,
gdy nie odpowiada - #61#,
gdy nieosiągalny - #62#.

Aktywacja usługi Notka głosowa MMS nie powoduje automatycznej dezaktywacji żadnej z następujących usług: Poczta Głosowa, Poczta Głosowa MMS-em, Poczta Głosowa na e-mail, Poczta Wideo, ale powoduje utratę możliwości korzystania z funkcjonalności w ramach tych usług. Oznacza to, że połączenia nie będą przekierowywane na pocztę głosową, więc nie będzie możliwości otrzymywania SMS-ów, e-maili ani MMS-ów z poczty głosowej, a tylko wiadomości MMS wysyłane w ramach usługi Notka głosowa MMS.

Przekierowania na numer 790200300 są bezpłatne na terenie Polski oraz Unii Europejskiej, Notka MMS beta działa w krajach UE.

Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:
w sumie: 56
  • 0

    40. ~Twix  2010-10-14 19:54:43  host: chello089079190123.chello.pl

    Ok, ale dlaczego ? To jakas ogolna tymczasowa awaria czy co ??

  • 0

    41. ~Pomorańcza  2010-10-14 19:55:28  host: v08-15.opera-mini.net

    mirekb - w OFnk też się takie jaja dzieją, że kasę pobiera zamiast bonusu.

  • 0

    42. ~blady.felix  2010-10-14 19:58:19  host: 169-dzi-8.acn.waw.pl

    Mnie play od kilku dni uszczęśliwia wyskakującymi kilkanaście razy dziennie komunikatami, że nie jestem w strefie taniego internetu. Mam włączona paczkę plusową i roaming plusa. Czy wie ktoś co zrobić, aby ten komunikat nie wyskakiwał? Bo szlag mnie już trafia.

  • 0

    43.  2010-10-14 20:26:16

    Rewolucja. Teraz dzieci będą sobie nagrywać notki zamiast pisać mesa: "głąbie, oddzwoń".

  • 0

    44. ~  2010-10-14 20:49:53  host: t15-05.opera-mini.net

    Kody pobierają kasę a nie włączają pakietów

  • 0

    45. ~  2010-10-14 21:53:06  host: t22-09.opera-mini.net

    U mnie Play24 z karty sim nie działa juź dwa tygodnie nie mam jak sprawdzić pakietów iternetowych włączonych, bilingów

  • 0

    46.  2010-10-14 22:36:01

    #34 to w play jest blokada połączeń z zastrzeżonych nr?

  • 0

    47. ~  2010-10-15 01:34:09  host: t24-10.opera-mini.net

    Nie działa w sensie jej nie ma oto mi chodziło. kwistas

  • 0

    48. ~frycek  2010-10-15 11:09:30  host: dpy97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @34 to dowodzi temu, że usługi od Play są niedopracowane i mają na celu chyba tylko i wyłącznie zebrać od każdego użytkownika co prawda mikropłatności, ale licząc w milionach,kwota robi się potężna.

  • 0

    49. ~tede  2010-10-15 12:35:34  host: public-gprs19005.centertel.pl

    @48 nikt ci nie kaze na sile to wlaczac, jednym sie spodoba innym nie, sam preferuje tradycyjna poczte glosowa.

  • 1

    50.  2010-10-15 14:24:15

    Niezły burdel widzę w Play-u. Najpierw we Freshu zaczęto na siłę uszczęśliwiać abonentów włączając nieszczęsną notkę sms a teraz prowadzą testy notki głosowej MMS, które prwdopodobnie prowadzą do błędów w działaniu sieci. I tak dzwoniąc do abonenta, który ma wyłączony aparat a jego numer jest we Freshu można usłyszeć w słuchawce osoby wybierającej ten numer następujący komunikat: "sieć, której numer wybrałeś jest obecnie niedostępna. Prosimy skontaktować się z Działem Obsługi Klienta" w czasie gdy telefon jest zalogowany do stacji bazowej Plusa lub zobaczyć tylko komunikat na wyświetlaczu "sieć jest chwilowo zajęta" gdy telefon jest zalogowany do przekaźnika Play. Ogólnie problem zweryfikowałem na kilku numerach i nie dotyczy on usług abonamentowych.

  • 0

    51. ~darek638  2010-10-15 17:19:29  host: 093105064088.legnica.vectranet.pl

    3 - mnie to wisi.

  • 0

    52. ~  2010-10-15 19:06:44  host: chello084010250073.chello.pl

    Dobrze źe nie jestem w tej sieci

  • 1

    53.  2010-10-15 19:29:53

    Zamiast wymyślać bzdury, niech zajmą się poprawą jakości sieci i stabilnego działania, np. krótkich kodów. No, ale tak przecież łatwiej i efektowniej. Play niestety schodzi na psy. I nie rekompensują tego niższe ceny w porównaniu do konkurencji. Najgorsze jest to, że wiele osób daje temu wyraz na różnych forach i na blogu rzecznika Play, a operator ma to gdzieś i dalej prowadzi swoją kretyńską politykę nieliczenia się z nikim i niczym.

  • 1

    55. ~Szlak mnie trafia  2010-10-15 23:40:07  host: apn-95-40-82-198.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie ważne co robią, nie otrzymuje własnie (nie dochodzą) SMSy do Play'a. Nie mogę zrobić operacji bankowych!!!!!!!!!! ZNACZY AWARIA????

  • 1

    56. ~NO rzeczywiście  2010-10-15 23:48:32  host: apn-95-40-82-198.dynamic.gprs.plus.pl

    Dzwoniłem Do Play'a; ... "sprawa jest im znana to większa awaria sieci, może po 24:00 będzie działać.... No to co, przelewów nie powysyłam z dzisiejsza datą >>>>>>>>>>> NIECH NIE ZAJMUJĄ SIĘ DEBILNYMI TESTAMI FUNCJI NA POKAZ, tylko poprawnie serwisują sieć i zapewniają elementarne usługi - otrzymywanie SMS'ów. Czy to też za duże wymagania w stosunku do P4?

  • 1

    57. ~Żałujący migracji do Play'a  2010-10-15 23:54:37  host: apn-95-40-82-198.dynamic.gprs.plus.pl

    na gruszkowym blogu, same radosno - pozytywne nastawienia, wiem już dlaczego; dodałem dwa (delikatne) komentarze w sprawie AWARII i czekaaaaaaaaaają na moderację, a inne nowsze już wiszą.

  • 1

    58. ~daw  2010-10-16 18:36:16  host: 77-253-135-249.adsl.inetia.pl

    też mam ten play jest tanio ale do nędzy od miesiąca nie działąją u mnie zadne krótkie kody zaczynające się od *111* tanie połączenie itd

  • 1

    63. ~ula  2010-10-18 16:39:58  host: 89.231.184.179

    nastepne idioctwo po notce sms jak to ustrojstwo wylaczyc ?

  • 0

    64. ~klient play  2010-10-19 08:35:21  host: hell.pl

    Wolne żarty z tymi kodami USSD - w Play nie działało mi to na kilku kartach, nigdy - za każdym razem droga przez mękę - tłumaczenie debilom z pomocy "technicznej", żeby, DKN, włączyli to-i-to. Po kilka razy, używając krótkich zdań. Owszem, debilom, bo jak można inaczej wytłumaczyć złożenie zlecenia "proszę o wyłączenie przekierowania kiedy zajęty, ponieważ kod USSD taki-a-taki nie działa (widzę komunikat taki-a-taki)" i dostaję odpowiedź "aby wyłączyć przekierowanie proszę użyć kodu xxxx". Debile.

Dodaj swoją opinię