Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play testuje metodę poprawy zasięgu LTE

Play testuje metodę poprawy zasięgu LTE

orson_dzi 13 Lipca 2017 12:58

10 12

play lte testy

Play startuje z testami usługi poprawiającej zasięg sieci LTE. W przyszłości ma ona trafić do ogólnodostępnej oferty.

Poprawa zasięgu polega na zamontowaniu urządzenia Huawei B2238-168 wzmacniającego sygnał. Jak można zauważyć na poniższym nagraniu, po takim zabiegu prędkość uzyskana na speedteście wzrosła z 3 Mb/s do ponad 14 Mb/s. Testy będą przeprowadzane w kilku miastach w Polsce.




Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety


Jak informuje rzecznik Play, testy potrwają przez ok dwa miesiące z użyciem urządzenia kategorii 4 LTE. W regularnej ofercie będą już dostępne urządzenia karegorii 6.

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:

Tagi: play | lte | huawei

w sumie: 88
  • -1

    70. ~  2017-07-13 21:37:05  host: 89-64-30-78.dynamic.chello.pl

    Play od dłuższego czasu zachowuje się niepoważnie a do tego Grucha p.eprzy głupoty szukając usprawiedliwienia.
    Ceny są wyższe niż u konkurencji, która ma zasięg i szybki net, w Play roaming 1,5Mb a jak chcesz mieć zasięg macierzysty LTE to kup pudło i postaw na dachu to może się poprawi i tak poczekaj kilka lat a Play wtedy może poprawi zasięg jak uzna, że im się opłaci.
    łatwiej od razu przenieść numer i nie czekać na Play aż poprawi zasięg i jakość usług. U pozostałych MNO a także MVNO znajdziemy tańsze oferty na dobrym zasięgu.

  • -1

    71. ~  2017-07-13 22:14:10  host: 159-205-147-100.adsl.inetia.pl

    Czyli podsumujmy, ze Play zdycha: 1) wina T-Mobile bo nie chca miec z tym cyrkiem niczego wspolnego 2) wina mieszkancow, bo blokuja rozbudowe nadajnikow (jakos innym opom to nie przeszkadza) 3) wina braku chetnych na zakup Playa, mimo ze to przeciez taka doskonala okazja 4) wina gieldy, poniewaz zainteresowanie akcjami jest oglednie mowiac przecietne 5) wina UE, poniewaz wymusila nowe zasady roamingu. To tyle mi przychodzi do glowy na poczekaniu. O winie plam na Sloncu nawet nie wspominam, bo to oczywiste - wszak zagluszaja siec.

  • 2

    72. ~Tom  2017-07-13 22:27:07  host: 078088144159.jeleniagora.vectranet.pl

    Pan Gruszka to przecież tylko rzecznik Play. Mówi to co mu zarząd każe, więc dziwię się, że tak dostaje w postach. To nie jego wina, taką ma pracę. U nas ( znaczy w naszym kraju) ludzie strasznie się o wszystko burzą, tak dla zasady i z zawiści, że to coś u sąsiada będzie i kasę z tego będzie miał. Maszty gsm, siłownie wiatrowe a nawet panele fotowoltaiczne - wszystko jest be. Ostatnio przejeżdzałem obok kilkunastu siłowni wiatrowych. Kręcą się cicho, robią prąd, nikomu nie przeszkadzają i nawet fajnie to wygląda.

  • 0

    73.  2017-07-13 22:31:37

    hahaha hahaha
    Chcesz mieć plejoze, to se kup antenę!
    :-D :-D :-D :-D
    ...najlepiej na dachu samochodu - wtedy masz mobilny telefon, hahaha

  • 0

    74. ~el_chupacabra  2017-07-13 23:49:32  host: 178235168190.warszawa.vectranet.pl

    A czy w takim rozwiązaniu nadajnik obsługuje tylko nasz telefon, czy może się zalogować do niego każdy SIM w Play? Bo jeżeli to drugie, to chyba nie powinno się za to płacić Playowi 4 dyszek, tylko to Play powinien nam dorzucić parę złotych do abonamentu za stałe łącze...

  • 1

    75. ~Janusz  2017-07-14 00:21:55  host: 178235146081.dynamic-zab-01.vectranet.pl

    Moim zdaniem najlepszą metodą na poprawienie zasięgu lte w playu jest przejście do plusa :)

  • 0

    76.  2017-07-14 00:24:50

    Play jak zwykle kroi swoich klientów.

    Oryginalnie Router ten ma LTE

    Category: LTE DL Cat12,UL Cat13

    Huawei B2338-168 Technical Specifications:

    * Operating Frequency
    - LTE TDD: Band 38/40/41/42/43
    - LTE FDD: Band 1/3/7/20

    * Carrier Aggregation
    - TDD DL 4x4 MIMO + 2CC CA
    - TDD UL 2CC CA
    - TDD DL 3CC CA
    - FDD + TDD 3CC CA

    * Modulation
    - DL 64QAM, 16QAM, QPSK
    - UL 64QAM, 16QAM, QPSK

    Play sądzi,że każdy Polak to fra.er.

    Koszt urządzenia 700 $

  • 0

    78. ~Belciu  2017-07-14 07:57:05  host: user-94-254-146-37.play-internet.pl

    Mialem roaming ostatnio tylko na Plusie, babka dzwonila jako jakis opiekun i mnie pyta czy jestem zadowolony itp z sieci uslug. Powiedzialem ze nie jestem zadowolony z ograniczen roamingu ale ona odpowiedziala ze nie taka jestpolityka firmy blabla...
    Ale na dniach zauwazylem ze mam odblokowane plusa i tmobile. Orange przyblokowane. Wiecie o co kaman z tym?

  • 0

    79.  2017-07-14 09:02:50

    Najpierw piszecie o poprawie zasięgu a potem o wzroście prędkości. Wolę wolniejsze lte ale dostępne na większym obszarze.

  • 0

    80.  2017-07-14 09:30:48

    Gdyby plej sprzedawał takie telefony to nie miałby problemów z zasięgiem:
    http://tlp.is/e6q
    http://tlp.is/e6r

  • 0

    81. ~  2017-07-14 12:35:13  host: user-31-174-87-229.play-internet.pl

    Kiedyś chwaliłem Play. Obecnie jest to tragedia. Mam no-limit za 45 zł. Agregacja pasm, niby się spina (1800+800), a i tak max 35Mbps (w Orange ponad 100!). Nie to jest irytujące. Nie ma dnia, by na kilka/naście minut ustała transmisja. Modem (E5186) albo jest "disconnected", albo (SIC!) połączony do bazy a mimo to cisza w eterze. Pomaga restart modemu, acz po kilku minutach sytuacja lubi się powtórzyć. Sygnał jest całkiem znośny (RSSI: średnio ~ -65dBm).

    Pozdro dla Play z ZAW5003. Jak tak dalej pójdzie, to za 2 tyg. wyłączam cykliczne odnawianie i idę do konkurencji, która za 200zł daje nieporównywalnie lepsze parametry.

  • 0

    82. ~ech  2017-07-14 12:43:47  host: user-31-174-160-220.play-internet.pl

    81@ A u mnie na odmianę orange od kiedy dali" pakiet grunwaldzki" to wręcz pełzają...W zasadzie od playa niczym się nie różnią pod tym względem.Widać masz lepszą lokalizację...

  • 0

    83. ~  2017-07-14 13:04:48  host: user-31-174-87-229.play-internet.pl

    @82 Mi 3-4 krotnie mniejsza prędkość w Play nie przeszkadza. Wkurza za to to ciągłe rozłączanie. Raz dziennie bym wytrzymał, ale bywają dni, że takich rozłączeń na kilka/naście minut jest sporo. Czasem nawet restart modemu nie pomaga, bo po reboocie pochodzi kilkadziesiąt sekund i znowu zwiecha. W Orange na testowej karcie przynajmniej tego problemu nie ma. Oba nadajniki są w tej samej lokalizacji (stoją obok siebie). Oba widzę z okna, więc nie można mówić o zakłócających przeszkodach. Agregacja w Play nie działa, albo działa w tylko Playowym stylu (jak 4G na 3G)
    Mam podobną konfigurację w Krk i tam Play stabilny jest jak skała. Ba! Tam, pomimo że centrum miasta, prędkości są znacznie większe niż na wiosce, którą opisałem. Ktoś coś po prostu spartolił.

  • 0

    84.  2017-07-14 13:35:45

    no pogorszyć zasięgu to już play nie może i to jest akurat przerażające

  • 0

    85. ~  2017-07-14 16:29:20  host: static-62-233-132-206.devs.futuro.pl

    @83 Caly Play stoi na technologii chinskiej, czego sie spodziewasz?

  • 0

    86. ~ech  2017-07-14 16:57:47  host: user-31-174-160-220.play-internet.pl

    Ja mam właśnie to samo ale na simce orange,a od zeszłego roku jechało się tylko na necie mobilnym orange i od kilkunastu dni już jadę na plajowym, bo ten od orange doprowadza mnie do" lekkiej" irytacji.Ostatnio takie transfery i mrożenie miało się ale przed ustawieniem nadajników N i było dostępne tylko 2g czyli ładnych parę lat temu.I mam ten upadek działania od czasu uruchomienia "pakietu grunwaldzkiego" nawet 100GB pakiety za rejestrację numeru tak sieci nie zapchały jak ten pakiet.Co do nadajników to mam jak u ciebie Networks i play w tym samym miejscu na maszcie obok,o ile jednak w play są godziny gdy transfer działa dobrze i nic mi nie rozłącza to orange maks 5Mb/s udaje mi się wyciągnąć a często mam prędkości...edge.Nawet na telefonie z 3g ma problem z zasięgiem N i zasięg mi skacze jak szalony więc zmusza mnie to do ustawienia telefonu na 2g i wtedy problemów brak.Orange dając tą promocję strzeliło sobie w stopę bo w najludniejszych regionach jak mój zapchało sobie nadajniki.Ja mieszkam w mieście nie na "wiosce" i takie coś mam.Ewidentnie kwestia ustawień jest niedorobiona co do playa który oferuje różne transfery przy wręcz idealnym sygnale a N na odmianę transfery 2 razy niższe i na dokładkę gwałtowne skoków zasięgu sygnału.Albo to po tych ostatnich burzach i wiatrach coś się poluzowało czy jak?Naprawdę nie wiem co o tym myśleć.

  • 0

    87. ~Julius  2017-07-16 13:58:26  host: 195.117.154.135

    Plus ma pokrycie prawie 100%, w LTE Advanced ponad 60%, a Play próbuje poprawić zasięg. Jest różnica i to zasługa tego, że Plus ponad rok wcześniej wprowadził LTE do Polski w stosunku do innych operatorów.

  • 0

    88. ~  2017-07-17 13:24:35  host: user-94-254-133-251.play-internet.pl

    Jak zwykle hejt.
    A jaw kolejnej miejscowości najlepszy internet mobilny jaki mam to od Play. Na LTE2600 bez agregacji nawet 65 mb/s wyciąga. Orange w tej miejscowości innego LTE niż 1800 nawet nie ma,

  • 0

    89. ~Math  2017-07-20 13:16:17  host: 212.160.172.84

    Zauważ że Plus praktycznie już nie rozbudowuje sieci. w ostatnich aukacjaci LTe wzieli najmniej i Plus wiedząc o tym, to w międzyczasie robił reklamy power lte że są najszybsi itp. czego nie mogą teraz zrobić bo w testach t-mobile i Orange przegonił ich sieć pomimo iż Plus płaci zdecydowanie mniejsze podatki rozliczając się na Cyprze

Dodaj swoją opinię