Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: teledyski płatne za czas, a nie transfer

Play: teledyski płatne za czas, a nie transfer

WitekT 12 Marca 2009 12:41

0 0

Play przygotował nowy serwis multimedialny Oglądaj, umożliwiający oglądanie teledysków, filmów, animacji, plotek z życia gwiazd - bez opłat za transmisję danych, ale za czas. Już w tym tygodniu będzie on dostępny na portalu wap.playmobile.pl.

Podczas oglądania filmu pobierana jest opłata za czas jego oglądania. Koszt za minutę podany jest przy każdym filmie, opłata pobierana jest za każde rozpoczęte 30 sekund. Serwis Oglądaj dostępny jest dla wszystkich abonentów i użytkowników Play. Serwis dostępny jest tylko w zasięgu sieci 3G Play - jeżeli klient znajduje się poza zasięgiem, serwis nie będzie widoczny na telefonie.




Usługa oferowana jest w standardzie - nie trzeba nic robić, aby ją aktywować. Aby móc oglądać filmy telefon musi obsługiwać transmisję strumieniową. Jeśli klient nie jest pewien czy używa dobrze skonfigurowanego telefonu, może obejrzeć udostępniony bezpłatnie w serwisie Oglądaj film - wybierając link Spróbuj za darmo. Jeśli nie udało się obejrzeć filmu, należy kliknąć na link Wyślij SMS konfiguracyjny i postępować zgodnie ze wskazówkami, które wyświetlą się na ekranie.

Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~aki ross  2009-03-12 13:12:05  host: 195.205.247.167

    Ktoś na prawdę jest gotów płacić za takie bzdety?

  • 0

    3. ~spiro  2009-03-12 13:12:08  host: 213.158.194.228

    W sumie mozna sprobowac

  • 0

    4. ~~patek  2009-03-12 13:14:55  host: apn-77-113-35-83.gprs.plus.pl

    Usluga bez sensu - niech lepiej Play da porzadny pakiet a nie kombinuje jak kon... Ja w Plusie mam pakiet 100mb za 10zl i ogladam za darmo takie transmije i zapewniam was ze placac za czas Play was dyma... No chyba ze oplata bedzie na poziomie max 10gr za minute to wtedy jeszcze to rozumiem ale pewnie dadza cene kosmos typu 50gr za minute.

  • 0

    5. ~sade  2009-03-12 13:20:44  host: dou91.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no prawda, póki nie znamy cen to nie wygląda zbyt ciekawie, bo kto wie ile zażądają. różnie może być

  • 0

    6. ~ugbugu  2009-03-12 13:35:59  host: chello089074087093.chello.pl

    A laczenie sie z wap.playmobile.pl nalicza kase zakazde 100kb transferu czy mozna za darmo bez dodatkowych kosztow za transfer przegladac ?

  • 0

    7. ~pisul  2009-03-12 13:40:30  host: kwiatkowskiego.res.pl

    W orange video streaming jest juz od kilku lat.I mozna za 19 zl miesieczniue ogladac np tvn24 lub inne kanaly tematyczne -np.muzyczne.Ale dobrze ze play tez zaczyna sie w to bawic.Mazy mi sie zeby na 3-cie urodziny dali tvn24 bez oplat i bez ograniczen :)I pewnie kiedys tak bedzie bo wielka 3-ca przegrala przetarg na nadawanie tv przez komorki i beda to chcieli jakosc obejsc i cos zarobic.

  • 0

    8. ~boczi  2009-03-12 13:41:34  host: 226.9.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl

    Prawdziwie "multimedialna" sieć... Z tanimi paczkami danych... Taa.

  • 0

    9. ~jls  2009-03-12 13:52:50  host: jsl-catv-user-244-188.streamnet.pl

    Czemu nie sprobowac za darmo jesli jest taka mozliwosc.

  • 0

    10. ~:))  2009-03-12 14:02:51  host: chello089075045027.chello.pl

    ale jak będzie dłużej przesyłać dane, to opłata będzie wyższa od wskazanej???

  • 0

    11. ~za  2009-03-12 14:20:06  host: ip-85.128.32.98.static.crowley.pl

    do 7. Nie tylko święta trójca bo ta spółka która przegrała była założona przez 4 operatorów a nie 3 (z Play). Co do usługi może być ciekawa w zależności ile to oglądanie będzie kosztowało. W sumie działa tylko na nadajnikach Play więc nie powinno być za drogo :)

  • 0

    12. ~dodek  2009-03-12 14:30:41  host: dpi177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no ale w zamian mocne ograniczenie zasięgowe jak na dziś. inna sprawa, że stremaing to już trochę przestarzała technologia, a Play zapowiadał rewolucyjne usługi i zmiany

  • 0

    13.  2009-03-12 14:38:56

    #4 ha ha ha na ile Ci videoklipów te 100MB starcza - na 4 ?

  • 0

    14. ~  2009-03-12 15:07:51  host: ddu157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tylko po co?

  • 0

    15. ~magneto  2009-03-12 15:19:32  host: apn-95-41-115-207.gprs.plus.pl

    13 chyba sie pomyliles- na telefony komorkowe pliki- np teledysk, waza przewaznie okolo 1mb - w streamingu wiecej takze duzo nie bedzie , takze nie smiej sie bo gosc 4 ma racje - te 100mb to starczy. Teraz porownanie np plik teledysku w streamingu 1mb lub ogladanie 3minuty co lepiej sie oplaca ? Wszysko zalezy od ceny 1mb lub minuty ogladania. Zanim cos 13 napiszesz zastanoe sie... Inna kwestia to jakosc streamingu bo moze byc np 32kb/s na male telefony jakosc fatalna lub na 128kb/s na lepsze telefony i jakosc dobra lub bardzo dobra... ale wtedy przy takich duzych predkosciach trzeba miec 3G i najlepiej ryczalt :) ps nie mam Orange z jaka predkoscia tam kb/s ? daja streaming TVN24 ?

  • 0

    16.  2009-03-12 17:34:56

    #15 oglądam video np. z youtube i plik 10MB w formacie flv to 4m30s kodek video flv h.263 data bit rate 287 kbit/s. Nie wiem co w tej kwesti proponuje TV Orange czy Plusa. Testowałem kiedyś w promocji darmowe połączenia video w Play do serwisu TV i było ok. Dostępna między innymi była TVN Pogoda. Normalnie stawka 1,22 zł. za minutę raczej zniechęcała. Wp.tv też oferuje materiały video. Wszystko kwestią ceny za MB lub minutę. 100 MB to raczej na waciki albo na jedno posiedzenie.

  • 0

    17. ~pisul  2009-03-12 19:39:53  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Owszem jest wideo streaming w playu-jakies najwazniejsze wydazenie.Chyba nawet mozna to tak ustawic ze jak cos sie waznego dzieje to przychodzi sms z linkiem wideo.Ale samo wideo nie na caly ekran!A w orange na caly ekran i dziala nawet w koorkach bez 3g chos co chwila tnie/buforuje tak mialem w SE w550i a w SE w850i w 3g ladnie to chodzilo.I mysle ze operatorzy jak beda miec do wyboru albo poszczac kanal w video streamingu albo poprzez ta firme co wygrala przeztarg na dvb-h to przy malej ilosci przystosowanych telefonow do odbioru tv cyfrowej wybiora video streaming. Magneto przy 3g jakosc byla podobna do youtuba poprzez 3g lub wi-fi.

  • 0

    18. ~dzetex  2009-03-13 19:55:20  host: 106-pra-4.acn.waw.pl

    Czy ja wiem czy to potrzebne jest. W tej chwili kiedy juz zapowiedziana jest telewizja mobilna takie cus co jest wszystko w internecie na bezplatnych publicznych stronach. Wg mnie to jeszcze bardziej obciazy ich infastrukture

  • 0

    19. ~SUPER NUMER  2009-03-14 15:46:53  host: fk194.internetdsl.tpnet.pl

    SUPER NUMER WIDZIAŁEM NA AUKCJI JAK BY KTOŚ CHCIAŁ http://www.allegro.pl/item572108754_tylko_dla_biznesu_super_nume rki_794_702_802.html

  • 0

    20. ~Santino  2009-03-23 15:57:10  host: h-87-199-38-12.dolsat.pl

    6. Dolączam się do pytania: laczenie sie z wap.playmobile.pl nalicza kase zakazde 100kb transferu czy mozna za darmo bez dodatkowych kosztow za transfer przegladac ?

  • 0

    21. ~playuser  2009-04-15 10:33:26  host: aaz18.internetdsl.tpnet.pl

    połączenie z główną stroną wap.playmobile.pl jest darmowe, jednak każdy kolejny link jest płatny. (tak mi się wydaje na 99 %)

Dodaj swoją opinię