Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play stawia na przenośność

Play stawia na przenośność

WitekT 15 Kwietnia 2009 12:03

0 0

W marcu 40% przeniesionych numerów trafiło do Play. Od najmłodszego operatora odeszło w tym czasie tylko kilkudziesięciu klientów.



Najprawdopodobniej w czerwcu wejdą w życie poprawki do Prawa Telekomunikacyjnego, które zakładają m.in. darmowe przenoszenie numerów. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Play wyprzedzi ustawę i już niedługo - według zapowiedzi Bartosza Dobrzyńskiego, szefa marketingu operatora - zniesie opłatę za odejście z numerem, która teraz wynosi 50 zł.




Operator

Udział w rynku

P4

40%

Centertel

24%

Polkomtel

20%

PTC

16%

inni

około 0,3%

Razem

100%



Play przygotował także specjalne promocje dla przenoszących numer do jego sieci. Oferta będzie o wiele prostsza względem dotychczasowych. Promocyjne pakiety minut (do wyboru - do wszystkich sieci lub wewnątrzsieciowe i na stacjonarne) będą przyznawane na cały okres trwania umowy i rozliczane przed abonamentem. Do wyboru będzie także 50% rabat na abonament - tu długośc trwania zniżki będzie zależna od wysokości abonamentu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~jojo  2009-04-15 12:42:52  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    Właśnie Ciebie osachorzow "czytałem". Starter za 9 zł, to stosunkowo świeża opcja, więc myślałem, że ktoś jeszcze tez już próbował. W końcu Twój przypadek mógł być wyjątkowym pechem. ;-)

  • 0

    15.  2009-04-15 12:48:49

    na blogu rzecznika jakaś dobra dusza twierdzi, że problem wynika z faktu że mnie przenosili na starter 9zł play karty (czy jak się nazywa poprzednia oferta) a nie na na starter 9zł play fresh... ale to pierwszy sensowny głos w dyskusji... do tej pory nie było żadnych konkretów

  • 0

    16.  2009-04-15 12:48:54

    A tych kilkudziesięciu klientów to jaki % Bo nic mi to nie mówi w odniesieniu do 40% co przeszły do nich.

  • 0

    17. ~axel  2009-04-15 12:49:30  host: dqk146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pamiętam, że sam Play się przyznał do problemów z przenoszeniem na starter 9, więc aj bym uważał

  • 0

    18.  2009-04-15 12:52:47

    Hiroshima: przecież możesz sobie policzyć - zakładając w przybliżeniu, że przenośność jest na podobnym poziomie co w zeszłym roku, to miesięcznie w Polsce przenoszonych jest jakieś 16 tys. numerów. 10 numerów to zatem 0,06% w skali miesiąca, a np. 50 - 0,3%.

  • 0

    19. ~  2009-04-15 13:28:38  host: public-gprs64148.centertel.pl

    @9 Bo to jest taka ogolnozyciowa, nowe slowo, zasada. Jesli na kogos, cos bardzo jada (i odwrotnie) to albo rzeczywiscie jest b.slaby(e) albo wrecz przeciwnie i mamy do czynienia z czarnym(bialym) PR. Wystarczy sprawdzic i juz wiadomo ktory to przypadek. 100% skutecznosci w politycznych, marketingowych, biurowych czy babskich wojenkach podjazdowych. W zeszlym roku prepaid Orange wydaje mi sie byl w pewnych opcjach bezkonkurencyjny cenowo i to nawet efektywnie do wszystkich. W tym roku ma konkurencje cenowa (PF) i wszechstronnosciowa (podwojnie doladowane Heyah). Zobaczymy co wymysla.

  • 0

    20.  2009-04-15 13:29:07

    Ja tylko nieśmiało zauważam, że 40+29+20+16+0,3=105,3 a nie 100...

  • 0

    21. ~ciapek  2009-04-15 13:32:46  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    za 578 dni tez przejdę....

  • 0

    22. ~And  2009-04-15 13:35:14  host: biaap1.szeptel.net.pl

    Nie umiesz dodawać, toć napisali, że razem jest 100% ;)

  • 0

    23.  2009-04-15 13:41:17

    ja się na 9`tkę przeniosłem bo niestety nigdzie nie dało się dostać 30`stek bez nabitego numeru... dopiero w 3 punkcie były 9`tki, a 30 w żadnym ;)

  • 0

    24. ~jojo  2009-04-15 13:46:29  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    I co lukpiot - ni miałeś żadnych problemów, numer działa Ci jak należy...?

  • 0

    25.  2009-04-15 13:52:38

    lukpiot a przeniosłeś na starter w opakowaniu Fresh czy Nowy Play Na Kartę (ewentualnie z nalepką Fresh...a w środku i tak opis NPK)?

  • 0

    26.  2009-04-15 16:38:29

    Centertel - 29% ? Muszę przyznać, że jestem w szoku.

  • 0

    27. ~e  2009-04-16 01:14:11  host: ip-84.38.160.60.resman.pl

    8: twoja sugestia i pozniejsze wpisy potwierdzaja, ze mamy tutaj 90% dziaciakow, dla ktorych 9 i 30 zl to wieeeeelka roznica i nie stac ich doplacic 21zl. ale za to intensywnie dykutuja o telefoni komorkowej i narzucaja innym co jest najlepsze

  • 0

    28. ~Dina  2009-04-16 07:28:48  host: p09-14.opera-mini.net

    Właśnie jestem w trakcie przenoszenia numeru z Mobilkinga do Play Fresh. Strasznie się to ciąąąągnie. :( Najpierw w salonie Playa facet usiłował mnie przekonać,że nie można przenieść numeru od operatora wirtualnego. Później Mobilking zaczął sprawiać trudności. Powiedzieli pracownikowi Play,że numer jest nieaktywny. A numer siedzi sobie w starej Nokii,aktywny i doładowany,i czeka na przeniesienie. Zadzwoniłam do BOK z awanturą,to zaczęli kręcić,że moje dane są wpisane do systemu w złej kolejności: najpierw nazwisko,a później imię,a powinno być odwrotnie,więc muszę czekać na dokumenty,które Mobilking prześle pocztą i podpisane odesłać. Odesłałam i czekam. Kasę z konta już pobrali. Dodam tylko,że wniosek o przeniesienie numeru złożyłam w Play 19. MARCA! :/

  • 0

    29. ~da  2009-04-16 13:59:45  host: aaz18.internetdsl.tpnet.pl

    do 28: może i była jakaś wina po stronie Play, ale z doświadczenia wiem że to aktualny operator (u ciebie Mobi...) sprawia problemy. Jak Play dostał by info że ma numer wypożyczony (co ciekawe nie przekazany) to 1-2 dni i masz.

  • 0

    30. ~ROMEK D.  2009-04-16 17:41:24  host: drn106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    NIE ZNAM ANI JEDNEJ OSOBY, KTORA PRZENIOSLA SWOJ NUMER Z ERY,ORANGE CZY PLUSA DO PLAJTY, WIEC MYSLE, ZE TE DANE SA WYSSANE Z PALCA !!!

  • 0

    31.  2009-04-18 01:58:15

    40% + 29% + 16% + 20 % + 0,3 % to ile wychodzi ????????????? chyba ktos jakąś kreatywną księgowość uprawia

  • 0

    32.  2009-04-18 01:59:55

    chyba jakaś ściema z tymi doładowaniami za ankietę również chyba kłamią z pozostałymi bonusami za przeniesienie - nr aktywowali mi 8 kwietnia, bonusowe doładowanie za przeniesienie 20 zł + wybrane dodatkowe 10 zł jest aktywne tylko 3 tygodnie (a mialo niby nie przepadać) dzisiaj doładowałem konto i środki z podstawowego konta maja ważność do 18.04 2010r. a te z konta promocyjnego przepadaja 30 kwietnia 2009 - tak informacja mi sie wyświetla po wybraniu kodu *101# - czy też tak macie ? czy to bład systemu czy też play "zapomniał" gwiazdke postawić przy informacji że środki w Play fresh nigdy nie przepadają ?

  • 0

    33.  2009-04-18 10:27:42

    broncobilly: zawyżony był Centertel, już poprawione, dzięki!

Dodaj swoją opinię