Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play startuje z siecią 4G LTE Ultra

Play startuje z siecią 4G LTE Ultra

orson_dzi 8 Marca 2016 14:15

37 31

Play wprowadza nową ofertę Internetu mobilnego w oparciu o sieć 4,5G, która w tym przypadku otrzymała nazwę 4G LTE Ultra.



O wdrożeniu sieci 4,5G podczas targów Mobile World Congress informował Huawei. Zaprezentowane rozwiązania umożliwiają, najprościej to ujmując, poszerzenie zasięgu sieci LTE przy jednoczesnym zwiększeniu jej prędkości. Play zapowiada nawet trzykrotne zwiększenie przepustowości sieci, do 262 Mb/s oraz poprawę zasięgu w dużych miastach. Na start w zasięgu sieci 4G LTE Ultra ma być 79 miast powyżej 10 tys. mieszkańców, czyli 31% mieszkańców Polski.

Zobacz: MWC2016 - Huawei zapowiada sieć 4,5G

Z możliwości sieci 4,5G będą mogli korzystać wszyscy klienci ofert abonamentowych, łącznie z obecnymi. Wymagać to będzie tylko posiadania kompatybilnego urządzenia.

Z tej okazji została przygotowana nowa oferta Internetu mobilnego.

Oferta z urządzeniem:




Oferta 50 GB + bez limitu GB przez 6 miesiecy Bez limitu GB
Urządzenie modem przenośny router Wi-Fi Domowy router Wi-Fi Dowolne urządzenie
Abonament od 39,99 zł od 49,99 zł od 59,99 zł od 69,99 zł


Oferta z samą kartą SIM:

Oferta 30 GB + bez limitu GB przez 6 miesiecy Bez limitu GB
Abonament od 29,99 zł od 49,99 zł


W ofercie promowane będą dwa routery:
  • Alcatel Y901 za 1 zł przy abonamencie 69,99 zł,
  • Netgear AC810s za 1 zł w abonamencie za 89,99 zł,

Oprócz tego dostępne będą zestawy łączone w ofercie ratalnej, składające się z laptopów, routerów, tabletów i smartfonów. Do każdej umowy dodawany będzie nielimitowany dostęp do aplikacji Tidal.

Skorzystać będzie można również z 7-dniowego okresu próbnego w celu przetestowania usługi oraz będzie można podpisać krótką umowę na czas nieokreślony, z zupełnie nową konstrukcją. Jeśli użytkownik będzie korzystać z Internetu, to zapłaci miesięcznie 10 zł za 10 GB, a jeśli korzystać nie będzie, to opłaty będą wynosiły 0 zł. Za dodatkowe 10 zł miesięcznie, przy podpisaniu umowy na 24 miesiące, będzie można otrzymać router.

Jak oceniasz sieć 4G LTE Ultra w Play?

Bardzo atrakcyjna
28.59%
Atrakcyjna
22.82%
Nie wyróżnia się
12.77%
Mało atrakcyjna
9.83%
Bardzo mało atrakcyjna
17.74%
Trudno powiedzieć
8.25%

Wszystkich głosujących: 885


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: lte ultra | 4g | play | 4g lte ultra

w sumie: 199
  • 1

    206. ~pablosox123  2016-03-12 16:54:08  host: 89-65-55-58.dynamic.chello.pl

    dzis jestes zaskoczony play .rok temu nazadupiu gdzie nie miałem zasiegu w tym roku juz mam.

  • 1

    207.  2016-03-12 18:41:15

    szczegóły dotyczące sprzętu i nie tylko >> http://tlp.is/9cy

  • 0

    208.  2016-03-13 13:02:08

    Mój osobisty test Huawei E5186s-22a - CAT.6- niestety brak agregacji pasma. Z moich obserwacji wynika, że ten router agreguje 1800/2600/ 800. Nie agreguje 2100 z 1800. Zaznaczam, że są to moje wstępne obserwacje, jeszcze będę 'walczył" - szukam też aktualizacji firmware. Może jakiś " spec " z PLAY i Huawei-a by się wypowiedział ??

  • 0

    209.  2016-03-13 14:02:30

    A w której spośród taryf Playa to sprawdzałeś?

  • 0

    210.  2016-03-13 15:47:13

    Testy routera E5186s-22a w taryfie RBM na Karte 5. Zadałem także pytanie do BOK - potwierdzili że agregacja powinna działać w tej taryfie!!

  • 0

    211. ~  2016-03-14 07:38:14  host: chj179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Udało sie juz komuś przetestować tą sieć? Jakie prędkości osiągnięte?

  • -1

    212. ~randomguy  2016-03-14 08:39:58  host: 85.219.163.130

    @PiniekCK - w Play wraca 10gb za 10zł tylko w lekko skrzywionej formie. Oczywiście na Telefere jakoś nikt nie raczył wspomnieć ;p

  • 0

    213. ~  2016-03-14 08:53:48  host: user-94-254-227-46.play-internet.pl

    @PiniekCK, aero2- płatny pakiet 30GB za 30zł.
    W Play 10GB za 10zł to abonament na czas nieokreślony ale nie działa w roamingu krajowym.

  • 0

    214. ~PiniekCK  2016-03-14 17:36:06  host: 78.9.189.209

    a w aero jest lte?albo chociaż jakaś sensowana prędkość za te 30zł?Mieszkam w kielcach centrum

  • 1

    215. ~  2016-03-14 20:43:44  host: n11-07-08.opera-mini.net

    214, jest LTE w aero, u mnie wyciągam w okolicach 100Mb. W centrum Kielc może być słabiej ale LTE jest na pewno

  • -3

    216. ~Z1  2016-03-14 21:35:10  host: user-46-112-227-228.play-internet.pl

    O prędkości LTE itp z sieci PLAY można by było napisać nowy rozdział MITOLOGI ! , w małych miasteczkach PLAY ma w poważaniu odbiorców internetu - dla Play licza się tylko duże rynki zbytu ( duże miasta powyżej 20 tys.ludności wzwyż)

  • 1

    217. ~Zen  2016-03-15 14:47:15  host: 109241176089.rogozno.vectranet.pl

    I PLUS ZNÓW NA PSY 3 RAZY WOLNIEJSZY OD PLAY

  • 1

    218.  2016-03-15 15:04:01

    @216 a znasz jakąś firmę, która inwestuje miliony złotych dla 10 klientów?

  • -1

    219. ~Z1  2016-03-15 17:24:09  host: user-46-112-123-103.play-internet.pl

    @218 w mieście w którym mieszkam jest 8 tysięcy ludności , jest też multimedia z której niedługo będę korzystał ;-) , niecałe 15 km dalej jest miasto w którym mieszka 60 tysięcy ludzi / w mieście większym Play działa bez zarzutu lecz w mniejszych miastach jest Tragedia !

  • 1

    220. ~typ-niepokorny  2016-03-15 17:45:06  host: apn-37-248-35-176.dynamic.gprs.plus.pl

    Regulamin 10GB-za10 i 10GB+urządzenie-za20:
    http://tlp.is/9do

  • 0

    221. ~Daro  2016-03-16 10:17:59  host: user-31-175-19-154.play-internet.pl

    Bardzo proszę o wytłumaczenie Play formuła na kartę, Mam podstawową taryfę bez pakietów SMS 3w1 4w1 Moje pytanie czy jak w taryfie podstawowej aktywuje stan darmowy to mam rozmowy i sms w Play na 50 dni za darmo ??? Czy trzeba będzie coś doładowywać żeby utrzymać rozmowy wychodzące .5zł na pięć dni albo 10 zł na dziesięć dni.
    Z góry dziękuje i Pozdrawiam.

  • 0

    222. ~piniekck  2016-03-16 16:10:18  host: 78.9.189.209

    @213
    30zł za 30gb w aero2 ale na 15 dni,czyli miesiecznie trzeba wydać 60zł a to już sporo

  • 0

    223. ~Grzesio  2016-03-29 17:44:45  host: 213-17-201-42.static.ip.netia.com.pl

    Jak mieszkając w mieście można kupić internet mobilny i korzystać w jednym miejscu. Przecież to jest taki mindfuck, jak kupienie terenówki i jeżdżenie nią po autostradach i mieście tylko.

  • 0

    224. ~Marco_SFR  2016-03-31 13:30:35  host: swig.unitymedia.de

    Mieszkam w Niemczech i tu mamy tylko 4G/LTE. Im drozsza taryfa tym szybsza predkosc, do 300mb/s. NIkt nie mowi Advanced, nikt nie mowi Ultra, nikt nie mowi Power, Mega, pierdu pierdu.... Gdzie sie podzialy standardy Play 'przejzyscie i czytelnie dla klienta' ? Czy oni naprawde mysla ze na te haselko sciagna jakis niekumatych losi bo mnie sie wydaje ze Ci wlasnie raczej przestrasza sie marketingowego belkotu.... Po co to robic taki syf na rynku????

  • 0

    225. ~Wojtas 13  2016-04-08 15:56:52  host: user-94-254-160-214.play-internet.pl

    Witam. Proszę O pomoc w wybraniu Routera w sieci Play.Otóż Mam do wyboru huawei E5573 lte oraz alcatel Y 901 .Ja totalnie się na tym nie znam i nigdy Z tych urządzeń nie korzystałem ,nadmienię iż owe urządzenia będę używał W mieszkaniu 3 pokojowym na Max 3 urządzeniach (tablet, komórka, laptop )Proszę o pomoc jak będą się spisywać oba urządzenia.Z góry dziękuję i pozdrawiam

Dodaj swoją opinię