Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: smartfony to tylko dodatek dla operatorów

Play: smartfony to tylko dodatek dla operatorów

Q! 29 Marca 2012 08:27

0 0

Smartfony nie są siłą napędową operatorów, to tylko dodatek - tłumaczy w udzielonym Rzeczpospolitej wywiadzie Bartosz Dobrzyński, członek zarządu i szef marketingu P4. Mówi on również co stało się ze smartfonami, które pozostały po akcji testujsmartfona.pl.

Jak mówi Dobrzyński, smartfony w ofercie sieci Play to tylko dodatek, który pozwala operatorowi rosnąć. Główną siłą napędową i źródłem wzrostu jest odbieranie klientów konkurencji oraz działania, które pozwalają odróżnić się od pozostałych graczy na rynku. Tym właśnie była oferta smartfonowa.

Przypomnijmy, że w ramach testów Play wypożyczył klientom 30 tys. smartfonów. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości. Jak mówi Dobrzyński, jedynie w kilkuset przypadkach doszło do nadużyć z nimi związanych.




Co stało się ze smartfonami, które powróciły z akcji? Są one obecnie sprzedawane w dobrej cenie w ofercie miks. Jednocześnie Dobrzyński zaznacza, że operator jasno przy tym komunikuje, że terminale są odświeżane.

Jeśli chodzi o smartfony, to stanowią one obecnie 60 do 65% sprzedaży Play. Według Dobrzyńskiego, ich udział osiągnie około 70% i na tym się zatrzyma. Wszystko dlatego, że od 20 do 40% Polaków w ogóle ma nie być zainteresowanych smartfonami.

Cały wywiad z Bartoszem Dobrzyńskim przeczytać można na stronach Rzeczpospolitej pod tym adresem.

Źródło tekstu: rp.pl     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~gumbas  2012-03-29 10:41:45  host: 91.233.18.254

    siłą napędową Play są głownie atrakcyjne oferty abonamentowe bo to generuje miejsze koszty (coż z tego że sieć może padać od natłoku rozmów i danych..), niż bezpośrednie dotowanie telefonów. Ale nie zgadzam się z twierdzeniami Gruszki że Polacy nie dają się łapać na ,,lep" okazji w zakupie telefonów od operatorów, to ciągle ma siłę przyciągania do salonów. W play ceny telefonów są wyraźnie droższe, choćby porównać ceny wyprzedawanych ostatnio Sony Ericssonów, na dodatek w małych ilościach. Wniosek-jeśli brać Play to głownie bez telefonu

  • 0

    16. ~  2012-03-29 10:43:09  host: staticline22441.toya.net.pl

    @6 to gdzie ty człowieku mieszkasz? ja ostatnio gdzie się nie udam to ktoś ma jakiegoś dotykowego smartfona, więc u mnie wygląda to zupełnie inaczej niż u Ciebie (centrum Łodzi). a pytam z ciekawości i czekam na odpowiedź. zresztą ja tu widzę sprzeczność, 70% ma mieć smarfony, to blisko 3/4 czyli duża większość. a swoją drogą z akcją testuj smartfona wszyscy byli super zadowoleni, teraz widać już smartfon nie jest dla tych osób ważny, cóż czasy się zmieniają, ludzie i ich poglądy też ;P

  • 0

    17. ~...  2012-03-29 11:16:08  host: 81.219.178.255

    Czytam te dziejsze njusy i mam wrażenie, że w Play pogłupieli dokładnie. Cytuję: "smartfony to tylko dodatek". Dalej czytamy, cytuję: "główną siłą napędową i źródłem wzrostu jest odbieranie klientów konkurencji oraz działania". I na sam koniec: "smartfony stanowią one obecnie 60 do 65% sprzedaży Play". Wniosek: smartofny są tylko nic nieznaczącym dodatkiem ale na nich oparliśmy naszą całą strategie i mamy śmieszne 60% sprzedaży z tego bezsenswonego projektu. Wygląda mi to na lekką panikę (oby nie) lub chaos (lepsze to, niż panika).

  • 0

    18.  2012-03-29 11:38:35

    Abonament większość bierze dla atrakcyjnej ceny telefonu, ceny w Play nie są atrakcyjne, także wątpię by zdobyli klientów jak oczekują na nowe oferty.

  • 0

    19. ~  2012-03-29 11:39:54  host: p13-03.opera-mini.net

    Żaden normalny człowiek nie weźmie abo z tel. Albo kupi lowenda za stówę albo kupi smartphone gotówką lub na raty.

  • 0

    20.  2012-03-29 11:40:21

    Poprawka: Ceny telefonów nie są atrakcyjne w Play.

  • 0

    21. ~every woman  2012-03-29 11:44:14  host: c229-106.icpnet.pl

    Nie mogę się powstrzymać, ale śmiać mi się chce, gdy widzę osoby, które mają drogie smartfony, a w nich wyłączoną transmisję danych sieci komórkowych i/lub stare abonamenty bez pakietów danych.

  • 0

    22. ~zbig  2012-03-29 11:58:14  host: 37.31.30.197

    @21- to widać, że się ma wyłączoną transmisję i stary abonament? Qrcze, czym prędzej polecą zmienić abo, bo wiochę robię ;-))

  • 0

    23. ~Kaprys  2012-03-29 11:58:51  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    To się śmiej. Mam SGS i wyłączoną transmisję. Po to, że przychodzę do domu i wszeklie aktualizacje, synchronizacje robię po wi-fi. A net mobilnie włączam gdy coś chcę zobaczyć poza domem. Tu pakiet 100mb z lejkiem. I styka.

  • 0

    24. ~Kaprys  2012-03-29 12:00:40  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    było do @21. @22 ja też tak mam, i komu się to nie podoba lub się śmieje, może mnie serdecznie cmoknąć tam, gdzie słoneczko nie dochodzi :)

  • 0

    25. ~  2012-03-29 12:18:57  host: 87-206-61-242.dynamic.chello.pl

    do 17 czytaj ze zrozumieniem - smartfony stanowa 60 % sprzedazy telefonów a nie 60% calkowitej sprzedazy. tak to jest jak sie czyta tylko leady.

  • 0

    26. ~...  2012-03-29 12:23:07  host: 81.219.178.255

    Do 25: imputujesz mi coś, czego nie napisałem. BTW: słowo "nagłówki" mamy w języku polskim.

  • 0

    27. ~b  2012-03-29 12:27:18  host: ip-78-30-108-226.free.aero2.net.pl

    telefon od operatora.... LG KU 311 od Play :D jak startowali. Pozniej byly androidy, ajfony... do dupy. Potem e51 - legendarna. Nastepnie e52- legendarna dopoki nie padla plyta glowna najpierw u mnie z pozniej u zony. Mnie juz do smartfonow nie ciagnie !

  • 0

    28.  2012-03-29 12:44:26

    Na to wygląda że jesteśmy skazani na dotykowe telefony, normalnych z wifi i gps już nie chcą robić, a szkoda. Dotykowy telefon mi nie pasuje, więc jak wszystkie stare normalne telefony się zepsują będę skazany na Nokie C2 :-D

  • 0

    29. ~grzegorzn13  2012-03-29 15:21:05  host: 87-206-255-141.dynamic.chello.pl

    Piszą "Play: smartfony to tylko dodatek dla operatorów".No jasne, dlaczego by nie podnieśc cen telefonów, które się zapowiadają w Play...Masz super ofertę, to zapłac dobrze za dobrego smartphona, przecież to dodatek operatorski....he he

  • 0

    30. ~Marcin  2012-03-29 16:05:27  host: user-94-254-197-138.play-internet.pl

    Bzdury nad bzdurami.Zawsze od początku istnienia GSMów w Polsce telefony czy teraz smartfony były i sa siła napędową ofert abonamentowych.Sprzedwałem tez jakis czas umowy Playa i jeden na dziesięciu klientów w ogóle myslał o abonamencie bez telefonu inni mówli że wola na karte

  • 0

    31. ~  2012-03-29 16:16:54  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    @30 - i dlatego oferty only sim stanowią nawet 50% udziału sprzedaży u operatorów.

  • 0

    32. ~  2012-03-29 16:21:10  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

    @31, tyle to moze w Play stanowią, bo maja cholernie drogie telefony. U innych warto brać abo z telefonem. Dobrzyński nie moze mówic inaczej, bo zwyczajnie nie sa w stanie dać konkurencyjnych cen na telefony wiec tłumaczą, ze smartfon jest nieważny ale zaraz dodaje, ze stanowi 60% sprzedaży :D troche sie to kupy nie trzyma

  • 0

    33. ~  2012-03-29 16:43:04  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    @32 - u wszystkich opów jest powyżej 40%, okresowo sięga 50%.

  • 0

    34. ~byly_reseller  2012-03-30 10:30:47  host: cxr42.internetdsl.tpnet.pl

    Hmm tak sie zastanawiam - a co ma w/w osoba do powiedzenia? Prawda jest tak ze sila napedowa dla operatorw w Polsce to niestety oferta telefonow - dla nich wiekszosc ma chec do zakupu abo, mix'a - ci madrzejsi spojrza na szczegoly - ci mniej beda zerkac na telefon, smartfon... W tej kwestii od kilkunastu lat nic sie nie zmienilo...

Dodaj swoją opinię