Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play rozważa odwołanie się od wyroku SOKiK

Play rozważa odwołanie się od wyroku SOKiK

LuiN 4 Maja 2010 12:52

0 0

SOKiK uznał, że Play stosował niedozwolone zapisy w umowach z abonentami. Wyrok sądu nie jest prawomocny, a Play rozważa odwołanie.

Wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczy między innymi klauzuli nakładającej na klientów Play opłaty w wysokości 50 zł z tytułu zalegania z płatnościami czy możliwości natychmiastowego rozwiązania umowy z klientem w razie zalegania z płatnościami. Szerzej o wyroku SOKiK pisaliśmy w tej wiadomości.

Na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik Play, przypomina, że opłata administracyjna, którą wskazał SOKiK nie jest stosowana i została usunięta ze wszystkich cenników na początku lipca 2009 roku.




Przysługuje nam prawo do odwołania i poważnie rozważamy taką ewentualność - napisał Gruszka.

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 2

    9.  2010-05-04 15:00:34

    Nie ma to jak działania prokonsumenckie.Swoją drogą będą BARDZO DOKŁADNIE sprawdzał schodzenie minut z pakietu 100 min za 5 zł,bo ostatnio cosik za szybko się kończy.Play-nie myślcie sobie,że jesteście niezatapialni.Chojractwo nigdy nie popłaca.

  • -1

    10. ~  2010-05-04 15:23:38  host: t08-11.opera-mini.net

    zenada zachowuja sie juz jak w3

  • 0

    11.  2010-05-04 15:35:21

    To już nie pierwsza taka akcja Play. Pamiętam pewną kobietę, która żaliła się, że miała zapis o karze przekraczającej tysiąc złotych, o której oczywiście nikt jej nie powiedział, a sama nie zauważyła. Z jednej strony to jej błąd, bo powinna dokładnie czytać umowę, ale z drugiej strony jak widać na załączonym obrazu Play też nie jest do końca fair.

  • 0

    12. ~  2010-05-04 15:48:50  host: public-gprs60831.centertel.pl

    właśnie dostałem internet nie w play http://www.speedtest.net/result/803489120.png a z play miałem (mam - w szufladzie) http://www.speedtest.net/result/795268718.png

  • -1

    13. ~ddede  2010-05-04 16:29:47  host: 188.146.138.136.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    11@ "powinna dokładnie czytać umowę" - to jest sedno przy podpisywaniu czegokolwiek. Czytajmy umowy zanim je podpiszemy. Umowy o telefon w sieci komórkowej to jest jeszcze nic ale biorąc duży kredyt lub małą pożyczkę i nie czytać wcześniej umowy.

  • 1

    14.  2010-05-04 16:38:03

    Panie rzeczniku kochany... Kiedy postępowanie kontrolne zostało wszczęte i kiedy się zakończyło? Kiedy pierwsza decyzja była wydana? Niech Pan nie wciska kitu ludziom, że coś tam kiedyś nie było egzekwowane! Mój operator - pewnie tak jak Play - nie egzekwuje odsetek za zwłokę... Tylko co z tego? Nie ma tego w regulaminie? A zdaje się chodzióo o ZAPISY umowy a nie o to jaka jest praktyka?

  • 0

    15. ~ZICO  2010-05-04 17:15:58  host: abke195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niech się już nie wydurniają tylko niech zmienią te zapisy. PLUS jakoś może mieć swoje klauzule bez zastrzeżeń a tak chwalony Play nie może?

  • 0

    16. ~  2010-05-04 17:26:15  host: t03-07.opera-mini.net

    PLAY WYSIADL! BRAK ZASIEGU 2G ANI 3G. A DZIEJE SIE TO W ZIELONEJ GORZE OSIEDLE LUZYCKIE NIE WIEM JAK W INNYCH MIEJSCACH MIASTA

  • 0

    17. ~aqq  2010-05-04 18:56:15  host: batory-do-korbotron.korbank.pl

    play24 też nie działa...

  • 0

    18. ~yet  2010-05-04 19:39:45  host: 77-255-252-226.adsl.inetia.pl

    To fakt, wiadomo że zapis jest bezsensu. Do tego kłóci się z umowami innych operatorów, którzy takiego zapisu nie mają. W sumie ten zapis można tłumaczyć chęcią szybkiego zysku operatora poprzez często zrywanie umów niby z winy klienta i wypłatą kary umownej. Generalnie powinni dostać karę i tyle.

  • 0

    19. ~  2010-05-04 19:47:01  host: t03-07.opera-mini.net

    Od 13 brak zasiegu playa w Zielonej Gorze gruba sprawa 7 godzina i co? I nic !!!!!!!!!

  • 0

    20.  2010-05-04 19:58:34

    19. ale o co chodzi? przecież Play ma największy zasięg w kraju? Nadajniki Plusa też wyłączyli?

  • 0

    21. ~  2010-05-04 20:02:59  host: t03-07.opera-mini.net

    20 macierzysta siec sie wysypala wieb PLAY stal sie OFFLINE a plus hula dalej

  • 0

    22.  2010-05-04 21:18:11

    ja się meczę z zasiegiem playa już od roku, ta sieć ma jeden plus - usługi idealnie skomponowane cenowo ale zasięg to pomyłka. Korzystałem ze wzgledu na pakiet play online w telefonie ale zastanawiam się nad powrotem do pomarańczy bo jak mam korzystać z pakietu internet jak ciągle muszę zmieniać na sieć polkomtela bo na playowych nadajnikach nie da sie dzwonić żeby nie rwało.

  • 0

    23. ~yet  2010-05-04 21:52:25  host: 77-255-252-226.adsl.inetia.pl

    No i to jest właśnie to. Play nadrabia ceną ale niczym więcej. Też uważam że pakiety internetowe w Play mijają się z celem. I kupowanie ich jest bezsensu. Chyba że ktoś naprawdę ma zasięg Play. I może korzystać. Ale w terenie czyli tam gdzie najbardziej jest potrzebny dostęp do neta niestety kiszka.

  • 0

    24. ~@7  2010-05-05 00:26:18  host: ip-93-154-130-161.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    http://www.speedtest.net/result/804040383.png A ja w CP mam lepszy zasięg niż poprzednio w BlueConnect i transfery też, szczególnie uplink jest 4x wyższy niż ten co miałem w erze.

  • 0

    25. ~  2010-05-05 11:18:09  host: apn-77-113-155-20.dynamic.gprs.plus.pl

    A ja pytanie mam: czemu Play nie dostał nawet złamanego grosza kary do zapłacenia? Kolejny urząd dzieli operatorów na równych i równiejszych?

  • 0

    26.  2010-05-05 11:22:11

    25: a dlaczego miałby dostać? Centek i PTC też nie dostały - więc kto tu jest równy i równiejszy? Klauzule abuzywne to ciut inny sposób postępowania...

  • 0

    27. ~tajfun  2010-05-05 15:09:13  host: inet20909nc-0s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    tylko, ze to troche jest taki wyrok bez kary, a odwolywanie sie od tego to jak rozumiem stwierdzenie, ze wszystko bylo w playu ok?

  • 0

    28.  2010-05-05 15:11:26

    tajfun: powodów odwołania nie znam, klauzule abuzywne są nieobowiązujące po prawomocnym wyroku sądu - trudno karać za coś, co wcześniej taką klauzulą nie było...

Dodaj swoją opinię